Meranie dojazdu / palivová nádrž

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od dibarbora »

Palivomer a jeho presnosť je skutočne "úchvatná". Platí to čo je napísané v manuály, že je to orientačné meradlo akurát to orientačné by malo byť tučným a červeným písmom.

Moje prvé skúsenosti sú nasledovné.
- Auto od predajcu ručička beznádejne na dne, hladové oko veselo svietilo dojazd "nula, teda tri pomlčky". Auto prevzaté so 7km po 6km pri stave 13km na odometri natankované do prvého cvaknutia 46,86l Naturalu 95.
- Tento víkend ručička ležala na dne, hladové oko svietilo, dojazd cca 25km natankované 41,61l
- Pre pokus som sa snažil natlačiť ešte aj bezpečnostný objem - čakala ma dlhá cesta, takže výsledok cca. 8,5l po prvom cvaknutí, hladinu som ešte nevidel. Ale pena sa robila rýchllo, tak som to nechal tak - ešte by sa tam určite niečo vošlo.


PS a ešte jeden postreh - ručička palivomeru očividne nepadá lineárne - od polovice je úbytok nejako rýchlejší. Pri rovnakom jazdnom štýle podotýkam.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

bpeterj
Příspěvky: 1
Registrován: 17 bře 2021, 14:45

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od bpeterj »

Zdravým všetkých.

Moje poznatky k tejto téme sú nasledovné :
Mám nový motor 1,5 T-GDI s Mild Hybrid, 7 DCT. V technickej špecifikácii sa uvádza, že SW má objem nádrže 50 litrov. Najazdil som už cca 7,5 tis km a tankujem takmer vždy do plna po prvé cvaknutie. Keďže som nevedel odhadnúť koľko je reálna rezerva dojazdu spoliehal som sa údaj palubného počítača. Podarilo sa mi raz tankovať pri dojazde 3 km a objem bol niečo okolo 41 litrov. Takže aj verzia 2021 si necháva rezervu cca 9 litrov.
Prepočítavam aj spotrebu po natankovaní ručne a môžem potvrdiť, že údaj z palubného počítača je viac-menej rovnaký, takže dá sa tomu veriť.
Skúsenosť s dojazdom je však taká, že veľa záleží na štýle a jazdnom režime. Mal som dojazd 30 km ale pumpa na ktorej som chcel tankovať bola vzdialená cca 42 km. Pri jazde na ECO a profile po rovine a mierne dolu kopcom som však v pohode došiel a ešte mi ukazovalo dojazd 12 km.
Motor je teda citlivý na jazdný štýl a zaťaženie auta. Ale aj s automatickou prevodokou je spotreba pod 6 l/100 km úplne bežná.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od i30mpact »

Já s tím pořád bojuju. Jsem zvyklý tankovat, když zbývá cca 1/4 nádrže, takže u i30 do cvaknutí je to obvykle 32 až 35 litrů. U pumpy jsem tedy približně každých 500 km, to je dost často.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od dibarbora »

i30 PD je jedno z mála áut kde sa dá bezpečne jazdiť na nulu.... keď dosiahneš dojazd "---" tak máš ešte v nádrži 8l benzínu..... t.j. v pohode zájdeš aj 30km na pumpu bez významnejšieho rizika.... takže strach treba potlačiť... a dáš v pohode aj 700km na nádrž.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
jeseter22
*
Příspěvky: 39
Registrován: 08 kvě 2021, 20:10

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od jeseter22 »

Při spotřebě 6l/100 km by se mělo dát ujet klidně i 800 km na nádrž. Chtělo by to najít nějakého blázna, který otestuje, kolik se dá reálně ujet na celou nádrž, a kolik když auto ukazuje nulu. Dle toho, co všichni popisují, je rezerva celkem velká. U i30 1 generace 1.4, 80 kw se dalo docílit i toho, že auto ukazovalo dojezd 800 km. nádrž měla objem 53 l. Při dojezdu cca 30 km byly v nádrži ještě 4 litry benzinu.
clifftorr
**
Příspěvky: 143
Registrován: 22 kvě 2020, 15:54

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od clifftorr »

jakou nulu máš na mysli ? jestli počítačový dojezd nebo ručku palivoměru kdy je na na nule, protože to jsou dvě naprosto rozdílný věci.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od dibarbora »

Sú to úplne rovnaké veci.... keď máš dojazd +/- 50- 60 km tak Ti pípne hladové oko.... ručička je ešte trochu zdvihnutá... keď padne dojazd na nulu (---) tak ručička už bezvládne leží na nule... keď v takomto stave zavítaš na pumpu, tak podľa nastavenia stojanu a penivosti paliva po prvé cvkanutie natankuješ od 40 - 42l benzínu....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od Pjotr1 »

jen bych poznamenal, že v nádrži je palivové čerpadlo, které je chlazené tím, že je ponořené v benzinu. Tedy na krátké trasy to asi není problém, ale dlouhodobě bych to nedojížděl do sucha. Už tady někdo psal, že má lpg a na benzin jen startoval, tak měl v nádrži minimum a po čase mu odešlo to podávací čerpadlo.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od dibarbora »

To je jasné... že taká rezerva tam len tak zo srandy (keď sa počíta každých 100g hmotnosti pri homologácii) nie je a má svoje opodstatnenie. Len problém má dve roviny... prvá je právna... kde výrobca slušne povedané zavádza s objemom nádrže.

Druhá je praktická stránka, že ak je niekto veľmi úzkostlivý tak skutočne stojí na pumpe každú chvíľu... tu je dôležitá informácia, že vyjazdiť nádrž do "sucha" podľa budíkov je vec fakticky bezriziková....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od zopper »

Já sice na pumpě stojím taky každou chvíli, ale spíš proto, že málokdy jezdím trasy pod 100 km, a je pro mě pohodlnější to při návratu vzít přes benzínku za rohem i když mám ještě 2/3 nádrže, a vědět, že mám vždycky (skoro) plnou nádrž, než teprv po sednutí do auta zjišťovat, kolik mi vlastně zbývá.

A PP mi stabilně podceňuje spotřebu tak o 0.5 L. Jak podle "spotřeby od posledního tankování," tak podle dlouhodobého průměru. (Jsou tam tři hodnoty: Tahle cesta. Od posledního tankování, což se nuluje automaticky. A pak klasické ručně nulované počítadlo, na které jsem ještě nesáhl a tedy má spotřebu za celou dobu, co to auto mám.)

Dlouhodobý průměr (~80 % mimo město a jen minimální kolony) mi PP tvrdí 6.5, z účtenek mi vychází 7.0. Ale s lehčí nohou při rozjezdech a poctivém dodržování přesně 90 (GPS) na okreskách s 1.5 MHEV a 7kvaltovým automatem jsem se dostal pod 6 L reálných (byly velikonoce, čas hlídek za každým keřem...). Když jsem zkoušel jet fakt na spotřebu, tak jsem to dostal někam k 5.0. To už bych byl v provozu za ocasa, co jede 70 mezi dědinama, takže jsem si vybral čas a trasu, kde byl provoz minimální. A bylo to na zimních gumách. Někdy pokus zopakuju, zatím to vypadá, že mám po přezutí na letňáky menší spotřebu.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
thaischumi
**
Příspěvky: 189
Registrován: 05 srp 2020, 09:03

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od thaischumi »

Jednou se mi podařilo natakovat 43,8L po ujetí cca 10km po dosažení 0 km, a podle (vypadá jako oficiální) katalogu je tam 50l https://www.hyundai.cz/files/download/m ... h-spec.pdf , a některé jiné zdroje zase uvádí 45l.
i30 kombi 2019 1.4 T-GDI Comfort "Clean slate blue"
Focus mk2 kombi FL 2008 1.6 TDCi 66kW 28x xxx km
RIP Focus mk1 kombi 2004 1.8 TDCi 74kW 414xxx km
sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od sud »

prve tankovanie po prevzati auta bolo 47,49l, realne mi to pipne pri ubytku 38-39l, takze este je tam slusna rezerva pre uplne najkrajnejsi pripad

max dojazd co mi kedy napisalo po dotankovani bolo 671km
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Smažák
*
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2021, 08:41

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od Smažák »

Ahoj. Ja mam u tusika 132kw mhev tgdi nastaveno nulovani pri dotankovani. Nuluje se uz pri natankovani 7 litru. Dotankovani do plne pri dojezdu kolem70km byva 42-43 litru. Zbyva tedy kolem 8 litru papirove na tech 70km. To znaci,ze pri 0 dojezdu bych mel ujet jeste aspon 40km
jeseter22
*
Příspěvky: 39
Registrován: 08 kvě 2021, 20:10

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od jeseter22 »

Schopnost i30 ukazovat dojezd je fakt zoufalství. Ukazatel dojezdu ukazuje 103 km. Jedu 20 km domů. Klesne to na 99 km. Za hodinu jedu 7 km, za další hodinu zpátky. Po skončení jízdy jsem stále na 99 km a dle budíku mám stále třetinu nádrže. Spotřeba za dnešek lehce pod 6l/100, celková 6,2 od posledního tankování 5,8.
U staré i30 tyhle věci fungovaly celkem normálně. Proč to nejde i tady nechápu.
i30 1.5 DPI hatch Smart - sunset red od 16. 3. 2022
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 80 kW
ex Peugeot 307 1.4 66 Kw
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Meranie dojazdu / palivová nádrž

Příspěvek od Pjotr1 »

mi to přijde naopak velmi dobré. První jízda byla se studeným motorem a tedy vysokou prům spotřebou, proto to kleslo o 20 km a pokud by byla taková spotřeba pořád tak ten dojez bude 99km. Zbylé jízdy byly s menší prům spotřebou (teplý motor) a tedy celkový dojezd narostl ale těch 14 km nějaký benzín vzal, tedy výsledek 99km. Mi přijde že bych to nechtěl jinak. Podle toho jakou mám prům spotřebu tak se mi má ukazovat dojezd. Nevím co se ti na tom nelíbí.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“