Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Nechci se do vaší debaty montovat, ale napsat jen jednu malou zkušenost, která se mi kdysi stala. Stalo se mi, že jsem se zrovna chystal přejet koleje na jednom nepřehledném (byl mezi domy) přejezdu bez závor ale se světly, kde v pohodě blikala bílá, jako volný přejezd. Zrovna jsem se chystal přidat plyn, když přede mnou zpoza domu zprava v pohodě přefrčela lokomotiva. Krve by se ve mně nedořezal. Nevím, je to už hodně dlouho a možná, že jsou teď už jiná lepší zabezpečovací zařízení a teoreticky se to nemůže stát. Na to ale nemůže člověk nikdy spoléhat, protože je tady vždycky i lidský faktor. Nedaleko bylo nádraží, tak jsem to tam byl nahlásit a řekli mi, že o tom vědí a že se to porouchalo zrovna teď. Od té doby ať na přejezdu vidím nebo nevidím, ať jsou závory nahoře nebo svítí bílé světlo, tak nepřejedu přejezd, dokud se nepodívám doleva i doprava, jestli něco nejede úplně stejně jako by to byl nechráněný přejezd bez závor a světel. Nechci nikoho soudit ani poučovat, ale tohle je má zkušenost, kterou jsem si zapamatoval na celý život.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Jj. To býval občas problém i u nás když jsem jezdil vlakem do zaměstnání. Hned vedle zastávky byly závory. Stalo se i to, že závory byly nahoře a projel rychlík minimálně 100 km/hod.

A uzavřu debatu o pokutě. To co jsem se domníval že je důležitý ten přejezd z hlediska výše trestu tak je to jinak. To co Stringo dostal je nejmenší možný trest za nedovolené předjíždění kdekoli kde je předjíždění zakázáno...

Citace:
Přestupek „Nedovolené předjíždění“ bývá považován za jeden z nejzávažnějších. Je definován tak, že řidič „při řízení vozidla předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno.“
Tento přestupek nelze řešit příkazem na místě (blokovou pokutou), ale jen ve správním řízení. A tam za něj hrozí pokuta 5000 až 10 000 Kč. Především se ale za něj automaticky přiděluje 7 bodů do karty řidiče a řidič také přijde automaticky na šest měsíců až jeden rok o řidičský průkaz.

Takže správní orgán neměl jinou možnost. Pokud byl přestupek definován jako nedovolené předjíždění tak neexistuje nic nižšího.

A psychotesty jsou automaticky po zákazu řízení na 6 měsíců a více... Nikdo předem nehodnotí jestli je někdo dement a nebo není.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Ty prostě nedokážeš pochopit co tu celou dobu řešíme viď? Jsi jeden z těch, co je pro něho zloděj čokolády v samoobsluze stejný delikvent jako zloděj peněz v bance #-o

Chápeš že jsem ve stejném "šuplíku" jako řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog? To je přece absurdní ne?
K tomu co píšeš za "informace" ohledně trestu (které samozřejmě znám a už jsme je tu probírali), já nikde nenapsal že jsem byl potrestán maximálním trestem, ani že jsem byl potrestán neprávem, já psal vždycky jen to, že ten trest je stupidně ohodnocený oproti jiným nebezpečnějším a že absolutně nebylo nahlédnutí k tomu, že byl přestupek nabonzován a nebyly zohledněny žádné další okolnosti mého přestupku.

Dále k přejezdu jak jsi psal, že skoro zastavuješ vždy, protože se ti před 60ti lety stalo, že jel vlak bez výstražného signálu. Na silnici 1.třídy s chráněným přejezdem je předepsaná rychlost do 50km/h, nikde není napsáno že musíš zastavovat, nebo je 5km/h, jestli ty tam chceš zastavovat a rozhlížet se v dopravní špičce, tak si to dělej, je to nejrychlejší cesta k tomu, aby ti náklaďák za tebou upravil tvůj vůz, protože nikdo nepředpokládá, že budeš na chráněném přejezdu, kde blikají bílá světla, na silnici 1.třídy zastavovat provoz a koukat se, jestli náhodou stejně nepojede vlak :roll:

K těm psychotestům - proč je mám dělat, když jsem neprovedl nic co by s mým psychologickým profilem naznačovalo nějaké narušené chování? Nejde o ty testy samotné, já je dělám kvůli jaderným elektrárnám každé 3 roky, jde o to, že zase další parazit ode mě vezme 2500kč nebo kolik to bude stát v podstatě za nic a že nikdo ty testy nemusí dělat při absolvování autoškoly...

Víš kolik mě za půl roku přijde tohle moje "vražedné" chování, které vyprovokoval, způsobil, natočil a nahlásil nejspíš někdo, kdo se u toho možná i vzrušil, nebo nevím, mě by tohle nenapadlo udělat, když už bych něco nahlásil, tak v případě, že mě to přímo nějakým způsobem ohrozilo, ale tohle byl fakt idiot, který chce dělat ostatním problémy a dělá mu to dobře...

1) 7 trestných bodů
2) půl roku bez ŘP
3) 5000kč pokuta
4) 2500kč psychotesty
5) 500kč lékařský posudek
6) 10000kč měsíčně z platu (tj. 60000kč celkem), protože nemůžu jezdit na služební cesty a zaměstnavatel mi sebere osobní ohodnocení a příplatky :oops:

Pořád se divíš že jsem nasranej, když v podstatě o nic nešlo? Absolutně přehledný zhruba 2km úsek na silnici 1.třídy, minimální provoz, proti nám nejelo jediné auto, navíc tuto situaci schválně způsobil bonzák co mě pak i naprášil. Já se tupě přiznal a teď z toho mám výše uvedené problémy a víš co ti řeknu? V životě se k ničemu už nepřiznám, i kdybych byl na fotce nebo videu vidět!!! To je jediný přínos pro mě, který to má...

A tohle je moje poslední reakce, protože jsem to sem dal úplně z jiného důvodu, než abych se tu zbavoval odpovědnosti, já jsem přestupek nezamlčel, přijal jsem ho a pouze jsem chtěl ostatním přiblížit a upozornit je na to, co za takovouhle banalitu bude následovat za problémy. Nic víc, nic míň...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od stefanpilat »

Všechno zlé ja nakonec k něčemu dobré. Aspoň vím, jaký trest za to následuje, což by mě asi podobně jako Stringa ani nenapadlo. Ne, že bych na přejezdech záměrně předjížděl, to fakt ne, ale o to větší si teď na to budu dávat pozor.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

A přesně proto jsem to sem napsal, aby to ostatním pomohlo, Boryš si asi myslí, že se tím chci nějak veřejně chlubit (to fakt nechci, ať už tím, že jsem v konečném důsledku opravdu zákon porušil, tak ani tím, že jsem se pak přiznal aniž bych byl na záznamu vidět = jsem naprostý pitomec)...

Prostě jsem jen netušil, co za to vyfasuju za trest a kdybych to věděl, točil bych se na tom, že jsem neřídil, zaplatil bych jenom 5000kč pokutu a jezdil bych dál...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Stringo píše: 22 úno 2022, 13:40 Dále k přejezdu jak jsi psal, že skoro zastavuješ vždy, protože se ti před 60ti lety stalo, že jel vlak bez výstražného signálu. Na silnici 1.třídy s chráněným přejezdem je předepsaná rychlost do 50km/h, nikde není napsáno že musíš zastavovat, nebo je 5km/h, jestli ty tam chceš zastavovat a rozhlížet se v dopravní špičce, tak si to dělej, je to nejrychlejší cesta k tomu,
No tak, no tak ... nebuď demagog. Psal jsem, že před přejezdem zastavuju nebo zpomaluju na 5 km v hodině ??? To sis vymyslel, já jsem psal, že se vždycky dobře rozhlédnu doprava i do leva po kolejích a nespoléhám jen na světlo. To je vše, takže nevkládej mi do úst něco, co jsem vůbec nenapsal. U většiny přejezdů je vidět doprava i doleva i při té 50km rychlosti.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Já reagoval na Boryše, který psal, že je to nepřehledné protože je tam přejezd (na té konkrétní silnici) a že je úplně jedno jestli je přejezd na horizontu, v zatáčce, nebo na takovéhle rovince, ale když už jsi se ozval, tak při 50km/h se dostatečně podíváš tak možná pohledem, ale určitě neuvidíš přijíždět vlak, pokud jsi v takto zalesněném prostoru a když už bys ho viděl, tak ve chvíli kdy jsi na přejezdu, takže ti to je k ničemu, pokud opravdu nezastavíš a nedáš si práci a čas s tím se pořádně rozhlédnout. Ale to je jedno, tady se najde mnoho lidí co opravdu budou vnímat opilce nebo zdrogovaného řidiče stejně, jako řidiče co předjede na přejezdu jiné auto (viz srovnání se zlodějem tatranky a zlata) =D>
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

A o tom to je, že když někteří si myslí že jsou nesmrtelní chrousti a když něco poruší tak je to jen banalita která nikomu nemůže uškodit, tak by je měla když ne bezpečnost sebe a druhých držet na uzdě hrozba citelné finanční újmy. Bohužel ani to nefunguje (buď ani netuší že nějaké takové pokuty existují, že na přestupkové komisi je to striktně o ano/ne a ne o pocitech, nebo věří že je nikdo nikdy nepřistihne) a pak to na silnicích kolikrát vypadá jak vypadá.

Ano, beru že jsi o tom informoval, ale stále je tam ten podtón ukřivděnosti, že jsi vlastně skoro nic neporušil.

A nevím jak to nyní je o osobě blízké v takových případech. Psalo se že to již nebývá tak jednoduché jako dřív.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

A konkrétně k přejezdům: mě ani bílé světlo nepřesvědčí, že na něj vletím bez toho abych se přesvědčil, jestli něco nejede po kolejích. Mám rád sebe i ty které většinou vozím a jestli to někomu přivodí kolaps, že musel za mnou zpomalit je mi volné. Divně fungující signalizaci jsem viděl ne jednou.

A prostě předpisy jsou jaké jsou. Mají nějaký důvod a nejsou jen kvůli tomu aby někoho totalitně omezovaly.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Boryš píše: 22 úno 2022, 15:26 Ano, beru že jsi o tom informoval, ale stále je tam ten podtón ukřivděnosti, že jsi vlastně skoro nic neporušil.
Ach jo #-o opět píšeš kraviny, já nikde nenapsal, že jsem nic neporušil, já napsal, že se mi trest zdá být až přehnaný, protože v mém případě nedošlo k omezení ani ohrožení ostatních účastníků provozu, navíc (opakuji) mě auto které mě natočilo samo omezilo a donutilo přes přejezd přejet v levém pruhu tím, že mi neumožnilo dokončit bezpečný předjížděcí manévr, protože mi schválně začal přidávat a ani jsem nikomu nezpůsobil žádnou újmu na majetku nebo životě, nebo ho neuvedl do situace jeho ohrožující... A přesto všechno jsem dostal trest stejný, jako kdybych jel se 3 promile alkoholu, nebo s dávkou heroinu v krvi... A to je právě to, proč se mi to nelíbí a proč nadávám na posraný tabulky, který vymyslel nějakej úředník a který taky od stolu aniž by se zamyslel vystřihne takovéhle tresty. Nikdy jsem neměl řidičák zabavený, nikdy předtím jsem nedovolené předjíždění neměl, měl jsem drobné přestupky jako překročení rychlosti mimo obec o 18km/h, v obci o 10km/h, mlhovky zapnuté ve městě, nebo nečitelnou SPZ (v zimě, a jen přední, což jsem policajtce taky nedokázal vysvětlit, že když sněží a já jedu, tak že ta přední SPZ je prostě špinavá po 200km jízdy...) A jediný větší problém byl na dálnici za rychlost 168km/h v sobotu večer, kdy na dálnici nebyl skoro nikdo kromě pomahačů...

Ale já tě chápu, ty jsi ten řidič, co jede v městě 40, mimo obec 75, za deště a oparu zapne mlhovky, protože co kdyby za pár km nebylo vidět na krok, na každém přechodu zastavíš, na každém přejezdu vylezeš a poslechneš si zda nejede vlak, za rok najezdíš minimálně 5000km takže máš zkušenosti, rádio máš na minimum abys slyšel z dáli sirénu, za traktorem který jede 30 pojedeš 5 minut, než začne přerušovaná čára, to samé za kolařem a nadáváš na všechny kdo si dovolí tě někde předjet... Já to naprosto chápu, přesně takhle jezdí můj děda a víš co taky dělá? Zapomíná zapnou blinkr když odbočuje, zapomíná zapnout světla na svém 15 let starém skoro nejetém voze, zmatkuje kde.to nezná a jediné co mu chybí k tomu pomyslnému dohledu nad silničním provozem je ta kamera a chuť to někde chodit řešit na cajty :lol: :lol: :lol:

...to je teď nadsázka a snaha to tu odlehčit, neznám tě a ani nesoudím... akorát už nemám sílu se s tebou dohadovat o pointě toho mého původního sdílení moji zkušenosti :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od sarin007 »

Nevíš, jestli na tom videu nebylo vidět, že ten dotyčný zrychluje? Vím, že teď už je to jedno, ale mnohdy si takový dobráci, co brání předjíždění a pak ještě se záběrem z kamery běží za policajtama, takovým záběrem sami ublíží. Asi by se dotyčný divil, kdyby člověk policajty upozornil, že je na videu vidět, jak zrychluje a brání předjíždění a tím vlastně způsobil onen incident. A pak sám za donesený záznam dostal pokutu.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od sarin007 »

Jinak jak je to se záznamem, kde není patrný řidič, ale jen SPZ? Pokud se nezjistí řidič, řeší se jen pokuta (jako majiteli auta) a nikoli body a odebrání ŘP, protože nelze určit komu?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Ad1.
jeho záznam byl sestřižený od chvíle kdy už jel rychleji než začal zrychlovat, takže ne, nebylo tam vidět co se dělo před tím zrychlením

Ad2.
je to jak píšeš, oni by začali zjišťovat kdo řídil (nevím jestli kamerové záznamy ve městě co bylo za 2km, nebo jaký by byl postup), ale už by to bylo poslané do správního řízení, což jsem nechtěl (jenže kdybych byl znalý toho co bude následovat, tak bych to udělal a řekl že nevím kdo řídil a ať si to zjistí, protože i kdybych dostal pokutu 10000kč ve správním řízení, tak by mě to vyšlo celkově levněji než jsem na tom teď, mohl bych dál jezdit a nemusel bych běhat k doktoru a trávit 5h u psychologa) a pokud by řidiče nedokázali ztotožnit, tak přijde na řadu pokuta na provozovatele, ale bez bodů a zákazu řízení - to jsem idiot co, takhle se tupě přiznat #-o

Osoba blízká je dnes sice brána v potaz, ale jakmile se na tom začneš točit, automaticky se dostává ve správním řízení maximální sazba v případě dohledání viníka a při současném stavu kamerových záznamů všude možně je otázka jestli to dokáží zjistit nebo ne,... je lepší tvrdit, že si nic nepamatuješ, že nevíš protože je to už delší dobu (to je informace teď od jednoho známého policajta, když jsem se s ním o tom bavil), takto vlastně nic neřekneš, ale zároveň se nesnažíš přímo mařit vyšetřování a oni na tomto tvrzení nemůžou vůbec nic proti tobě dělat...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od WalterB »

Takze je to jiný režim, než který funguje u záznamu z usekoveho měření? To přijde dopis a když majitel zaplatí, už se nic dal neřeší (body apod.).
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Výpalné za úsekové měření jde pouze přes magistrát, tam jde jen o peníze, to přijde automaticky na provozovatele, ten zaplatí a dál se to neřeší (tedy nevím jak je to při naměření nějaké hodně vysoké rychlosti, to bych kecal).

Tohle řeší PČR, buď se to řeší v přestupkovém řízení - buď viníka usvědčí, nebo se přizná sám. Pokud se tohle nestane, posílá se přestupek do správního řízení a záleží, jestli se s tím někdo chce zabývat a hledat viníka dál, nebo jestli se jen na provozovatele pošle pokuta.

U nějakého banálního trestu je lepší se přiznat a třeba 2 nebo 3 body si nechat dát, tohle bylo lepší nechat spadnout do správního a nechat si napařit vyšší pokutu, ale mít papíry a body...no je nejvyšší čas, naučit se přestupky a jejich postihy :roll:

Doporučuji toto přečíst:
https://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“