Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od lada t5 »

Mám 1.1, r.v. 2006 a nic takového neznám. Hurá!! :lol: :lol: (Zatím........) :?
Reklama
 

clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

Kde najdem rok vyroby?
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

clovek píše:Kde najdem rok vyroby?
V technicaku
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

Tam som hladal :) Datum vyroby tam ale nemam. Este dnes pre istotu vecer pozriem, ale tam som pozeral hned koli poistovni. Nic tam nebolo.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Tu pozri, ako si to zistis z VIN cisla

http://translate.googleusercontent.com/ ... 1PdmjfXuhA
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

Tak mi to servis vyriesil, zatial je to v poriadku. Problem ze je s nejakym prenosom teploty do RJ. Ze vraj mi tam dali nejaku skatulku medzi termistor a RJ a ta koriguje tu teplotu. Moje dojmy zatial su take, ze sa mi zda, ze lahsie startuje (skor chyti), otacky vybehnut tak na 2 tisic (predtym to az tak vysoko neslo). Kolisanie otacok na studenom motore som zatial nezaznamenal.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

clovek píše:Tak mi to servis vyriesil, zatial je to v poriadku. Problem ze je s nejakym prenosom teploty do RJ. Ze vraj mi tam dali nejaku skatulku medzi termistor a RJ a ta koriguje tu teplotu. Moje dojmy zatial su take, ze sa mi zda, ze lahsie startuje (skor chyti), otacky vybehnut tak na 2 tisic (predtym to az tak vysoko neslo). Kolisanie otacok na studenom motore som zatial nezaznamenal.
Diky za info. Ja som objednany na zajtra na fix tej zavady, spojil som to rovno aj s garanckou. Tak som zvedavy...

Edit: Tak som nepochodil... povedali mi, ze riadiaca jednotka nehlasi ziadnu chybu, tak nevedia co opravovat. Vraj tie problemy, co riesia s tou skatulkou hadzali nejaky kod :\ O tyzden im necham auto v servise cez noc, nech to uvidia rano sami.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Chcem sa spytat tych, ktorym instalovali v servise regulator na riesenie tohoto problemu kolisania otacok, pomohlo vam to? Mne to pomohlo asi tak, ze v zime to bolo ok, ale teraz je zase problem v lete ked je teplo. Kedze mi uz za 10 mesiacov konci zaruka, neviem ci ma zmysel to vobec este riesit, dovtedy to aj tak nestihnu sudruhovia z koreje poriesit :\
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od matko2005 »

Mne tam tiež na (pre mňa) poslednej záručnej prehliadke namontovali termistor. Ak tomu správne rozumiem, sníma teplotu okolia pri štarte a keď je zima tak pridá benzínu... proste ako si to popísal, v zime je to ok, otáčky nekolísajú... Teraz v lete keďže je teplo vonku, to týmto spôsobom otáčky neopravuje a zase to kolíše. Na mojom aute to proste asi 3x zakolíše a potom sa motor aspoň trošku zohreje a už je to OK, takže ma to až tak netrápi...
Aspoň má to auto taký trošku "živý feeling" ako staré škodovečky :lol:
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

matko2005 píše:Mne tam tiež na (pre mňa) poslednej záručnej prehliadke namontovali termistor. Ak tomu správne rozumiem, sníma teplotu okolia pri štarte a keď je zima tak pridá benzínu... proste ako si to popísal, v zime je to ok, otáčky nekolísajú... Teraz v lete keďže je teplo vonku, to týmto spôsobom otáčky neopravuje a zase to kolíše. Na mojom aute to proste asi 3x zakolíše a potom sa motor aspoň trošku zohreje a už je to OK, takže ma to až tak netrápi...
Aspoň má to auto taký trošku "živý feeling" ako staré škodovečky :lol:
Tak to je dobre, ze ty z toho mas vlastne radost :) Ja nehovorim, ze sa to neda prezit, len ma to trochu otravuje, ked sa niekam ponahlam a musim minutku cakat po nastartovani, kym sa to da dokopy, lebo inak to skace aj zajazdy... ja mam skor taky trapny feeling na parkovisku, ked idu ludia okolo a mne ten motor ide raz zacas aj na 500 otacok a dusi sa, vyzeram v tom aute potom ako ... :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

gashtaan píše:Chcem sa spytat tych, ktorym instalovali v servise regulator na riesenie tohoto problemu kolisania otacok, pomohlo vam to? Mne to pomohlo asi tak, ze v zime to bolo ok, ale teraz je zase problem v lete ked je teplo. Kedze mi uz za 10 mesiacov konci zaruka, neviem ci ma zmysel to vobec este riesit, dovtedy to aj tak nestihnu sudruhovia z koreje poriesit :\
Tiez mi to tam dali. Cez zimu to bolo ok, cez leto to 3x vytoci motor a potom sa to ukludni. Skatulka to len posunula zo zimy na leto. Zisiel by sa vypinac na skatulku, cez leto by sme ju vypinali :)
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
sarky
Příspěvky: 6
Registrován: 21 črc 2010, 22:51

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od sarky »

Getz 1,4 Dynamic, Výroba 2008, Kúpa 03/2009
Po reklamácii kolísania otáčok mi v 03/2010, teda po 1. roku namontovali tyristor. Teraz sa mi otáčky po naštartovaní
zvyšujú /3x / len v lete pri väčších horúčavách, ale len pri 1. štarte. Potom počas celého dňa sa to nestáva.
Riešim to tak, že po naštartovaní hneď hodím rýchlosť a odštartujem. Počas jazdy už to nerobí. V servise povedali, že ešte
sa im nestalo, že to robí v lete, na iných Getzoch to bo len v zime. Kázali pristaviť auto deň vopred, ale auto musí stáť
na slnku a nie každý deň je pekné počasie a nebudem bez auta niekoľko dní. Asi sa na to vykašlem, lebo neverím, že to dokážu odstrániť.
Zdravím všetkých majiteľov Getzov a mnoho km bez poruchy a nehody. Sarky
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od alvin »

*niečo také,ako krokový motorček tam nieje? ja si nerobím srandu,iba usudzujem,ýe u KOREJcov to môže byť podobné,ako bývaly Daewroleťák,ale srdcom som ním ostal :D môžem s istotou tvrdiť,že kolísanie otáčok na voľnobehu má na svedomí zanesený krokový motorček,aspoň u Daewroletov je tomu istotne tak
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od adam221 »

Sarky: Ahoj, necital som cele vlakno, iba tvoj prispevok.. To mas motor 1.4 71kw? Ak ano, na new accentoch MC 06< bol prehravany software koli kolisaniu otacok na volnobeh a nasledne to prestalo.. Uz ti taketo nieco robili?
Podla mojich info, napr. clen Engineer s tymto nema ziadny problem ci je zima alebo leto a mal by mat identicky motor..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

adam221 píše:Sarky: Ahoj, necital som cele vlakno, iba tvoj prispevok.. To mas motor 1.4 71kw? Ak ano, na new accentoch MC 06< bol prehravany software koli kolisaniu otacok na volnobeh a nasledne to prestalo.. Uz ti taketo nieco robili?
Podla mojich info, napr. clen Engineer s tymto nema ziadny problem ci je zima alebo leto a mal by mat identicky motor..
Ano, ide o tento motor, ale v servise tvrdia, ze na to software opraveny nemaju... je to divne, kedze ten motor je bez problemov pouzity napriklad aj v Kiach. Vyroba Getzu uz skoncila, tak uz maju na salame.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Odpovědět

Zpět na „GETZ“