Spotreba 1.5 CRDi pri určitých rýchlostiach

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

[quote="MexicanMyslim, ze pocitat spotrebu pri konstantnej rychlosti nema velky vyznam pocitat, proste je to nerealny ukazovatel :-o zalezi na mnohych faktoroch - povrchu, sklonu terenu, vetru, zatazi auta[/quote]
Myslím, že bohatě postačí excel, kam budeš průběžně zadávat ujeté kilometry a tankování (do plné!). Jednoduchý vzorec ti vyhodí, za co doopravdy jezdíš. Myslím, že to umí i nějaké sw knihy jízd.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:[quote="MexicanMyslim, ze pocitat spotrebu pri konstantnej rychlosti nema velky vyznam pocitat, proste je to nerealny ukazovatel :-o zalezi na mnohych faktoroch - povrchu, sklonu terenu, vetru, zatazi auta
Myslím, že bohatě postačí excel, kam budeš průběžně zadávat ujeté kilometry a tankování (do plné!). Jednoduchý vzorec ti vyhodí, za co doopravdy jezdíš. Myslím, že to umí i nějaké sw knihy jízd.[/quote]


Czech Joker: ako vidis z mojho automatickeho podpisu, sledujem to cez www.spritmonitor.de uz nejaky ten piatok :D Otec si sprvil exelovsku tabulku, ale mne sa to zda cez web pohodlnejsie.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

Mexican píše:peaty, ja ti neviem...palubaku moc neverim. Ma tendenciu ukazovat poriadne hluposti..***cut***
Tak ja zase (mojemu) palubnemu verim. Porovnaval som to (a uz som to aj niekde do fora pisal) a rozdiel medzi palubnym pocitacom a realnou spotrebou bol 1 stotina. Palubny pocitac ukazoval 5,5 L/100km a vypoctom mi vysla spotreba 5,49 L/100km. To sa mi zda ako akceptovatelna presnost :wink:
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

diosko píše:
Mexican píše:peaty, ja ti neviem...palubaku moc neverim. Ma tendenciu ukazovat poriadne hluposti..***cut***
Tak ja zase (mojemu) palubnemu verim. Porovnaval som to (a uz som to aj niekde do fora pisal) a rozdiel medzi palubnym pocitacom a realnou spotrebou bol 1 stotina. Palubny pocitac ukazoval 5,5 L/100km a vypoctom mi vysla spotreba 5,49 L/100km. To sa mi zda ako akceptovatelna presnost :wink:
Stejný názor, maximální rozdíl byl 0,2l/100km. Jinak běžně ta desetina litru na sto kilometrů.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

tom píše:
diosko píše:
Mexican píše:peaty, ja ti neviem...palubaku moc neverim. Ma tendenciu ukazovat poriadne hluposti..***cut***
Tak ja zase (mojemu) palubnemu verim. Porovnaval som to (a uz som to aj niekde do fora pisal) a rozdiel medzi palubnym pocitacom a realnou spotrebou bol 1 stotina. Palubny pocitac ukazoval 5,5 L/100km a vypoctom mi vysla spotreba 5,49 L/100km. To sa mi zda ako akceptovatelna presnost :wink:
Stejný názor, maximální rozdíl byl 0,2l/100km. Jinak běžně ta desetina litru na sto kilometrů.
no ja som to neevidoval, ale posledne tankovanie to uz vidno.. rozdiel bol 0,6 litra a to je uz dost vela. Realna bola 4,9 a spotreba podla PP 5,4

napriklad sa mi stava, ze idem fakt ekonomicky = na moje pomery, teda spotreba do 5,4 a natankujem doplna.. Palubak hlasi dojazd 650km, na tom odjazdim 200 km a potom to zacne klesat, to je totalna haluz..
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Mexikan:
Dojezd je kapitola sama pro sebe... na ten koukám až když mám málo nafty.
Ale ta spotřeba je víc než divná že ti to lže o víc jak 0,5l/100km...
Já ať jezdním ekonomicky a nebo sportovně, tak se rozdíl pohybuje tak jak jsem psal...
Cca před 2 měsíci jsem jel jen tak pomalu (max. 90km/h) s lehkou nohou trasu Kladno, Beroun, Plzeň, Toužim, Bochov, Kladno. (trasa přes 200km)
Před jízdou a po jízdě natankována plná až po hrdlo Shell Diesel Extra a spotřeba dle PP 4,2l/100km a reálná 4,1l/100km. Takže já jsem spokojenej...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

tom píše:Mexikan:
Dojezd je kapitola sama pro sebe... na ten koukám až když mám málo nafty.
Ale ta spotřeba je víc než divná že ti to lže o víc jak 0,5l/100km...
Já ať jezdním ekonomicky a nebo sportovně, tak se rozdíl pohybuje tak jak jsem psal...
Cca před 2 měsíci jsem jel jen tak pomalu (max. 90km/h) s lehkou nohou trasu Kladno, Beroun, Plzeň, Toužim, Bochov, Kladno. (trasa přes 200km)
Před jízdou a po jízdě natankována plná až po hrdlo Shell Diesel Extra a spotřeba dle PP 4,2l/100km a reálná 4,1l/100km. Takže já jsem spokojenej...
mozem len potvrdit.

palubak ukazuje na 0.2 presne. ja mam vzdy max 0.1 odchylku.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Mikro píše:
tom píše:Mexikan:
Dojezd je kapitola sama pro sebe... na ten koukám až když mám málo nafty.
Ale ta spotřeba je víc než divná že ti to lže o víc jak 0,5l/100km...
Já ať jezdním ekonomicky a nebo sportovně, tak se rozdíl pohybuje tak jak jsem psal...
Cca před 2 měsíci jsem jel jen tak pomalu (max. 90km/h) s lehkou nohou trasu Kladno, Beroun, Plzeň, Toužim, Bochov, Kladno. (trasa přes 200km)
Před jízdou a po jízdě natankována plná až po hrdlo Shell Diesel Extra a spotřeba dle PP 4,2l/100km a reálná 4,1l/100km. Takže já jsem spokojenej...
mozem len potvrdit.

palubak ukazuje na 0.2 presne. ja mam vzdy max 0.1 odchylku.
no ja ten dojazd riesim uz tak, ze si vynulujem trip.. a pri 800 km uz zacinam pokukavat po pumpe :D zrejme v stredu budem znova tankovat a tak uvidime, teraz mam na PP 5,5l, tak som faakt zvedavy... Ja nululen PP vzdy po cerpani, takze to myslim zodpoveda realite.. nevadi mi to, radzej sa necham prijemne prekvapit ako by to malo byt naopak
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Mexican píše:
Mikro píše:
tom píše:Mexikan:
Dojezd je kapitola sama pro sebe... na ten koukám až když mám málo nafty.
Ale ta spotřeba je víc než divná že ti to lže o víc jak 0,5l/100km...
Já ať jezdním ekonomicky a nebo sportovně, tak se rozdíl pohybuje tak jak jsem psal...
Cca před 2 měsíci jsem jel jen tak pomalu (max. 90km/h) s lehkou nohou trasu Kladno, Beroun, Plzeň, Toužim, Bochov, Kladno. (trasa přes 200km)
Před jízdou a po jízdě natankována plná až po hrdlo Shell Diesel Extra a spotřeba dle PP 4,2l/100km a reálná 4,1l/100km. Takže já jsem spokojenej...
mozem len potvrdit.

palubak ukazuje na 0.2 presne. ja mam vzdy max 0.1 odchylku.
no ja ten dojazd riesim uz tak, ze si vynulujem trip.. a pri 800 km uz zacinam pokukavat po pumpe :D zrejme v stredu budem znova tankovat a tak uvidime, teraz mam na PP 5,5l, tak som faakt zvedavy... Ja nululen PP vzdy po cerpani, takze to myslim zodpoveda realite.. nevadi mi to, radzej sa necham prijemne prekvapit ako by to malo byt naopak
Buď rád že jsi po tankování příjemně překvapen, známej jezdí fordem fokusem v naftě a ten je vždy nepříjemně překvapen, palubák mu ukazuje o cca 0,5l/100km méně než je realita. Tam si myslím že je to horší než u tebe. 8)
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

tom píše:Buď rád že jsi po tankování příjemně překvapen, známej jezdí fordem fokusem v naftě a ten je vždy nepříjemně překvapen, palubák mu ukazuje o cca 0,5l/100km méně než je realita. Tam si myslím že je to horší než u tebe. 8)
No tak ja mam zatial po 450 km spotrebu podla PP 6,5 l/100 km, tak verim, ze ak natankujem doplna a vypocitam rucne, tak budem tiez prijemne prekvapeny, ale tak o jeden liter by to mohlo ist dole... :D
Ale inak nechapem, preco mam ja tu na fore tusim najvacsiu spotrebu. Sice na druhu stranu musim uznat, ze 40% jazdim teraz trasy do 6 km, kedy sa motor nestihne ani zahriat na maximum... No ale sam som zvedavy, aka bude skutocna spotreba po prepocitani...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

peaty píše:
tom píše:Buď rád že jsi po tankování příjemně překvapen, známej jezdí fordem fokusem v naftě a ten je vždy nepříjemně překvapen, palubák mu ukazuje o cca 0,5l/100km méně než je realita. Tam si myslím že je to horší než u tebe. 8)
No tak ja mam zatial po 450 km spotrebu podla PP 6,5 l/100 km, tak verim, ze ak natankujem doplna a vypocitam rucne, tak budem tiez prijemne prekvapeny, ale tak o jeden liter by to mohlo ist dole... :D
Ale inak nechapem, preco mam ja tu na fore tusim najvacsiu spotrebu. Sice na druhu stranu musim uznat, ze 40% jazdim teraz trasy do 6 km, kedy sa motor nestihne ani zahriat na maximum... No ale sam som zvedavy, aka bude skutocna spotreba po prepocitani...
ta najvyssia spotreba bude naisto sposobena tou cervenou farbou :D lebo inak si to vysvetlit neviem, ja ked jazdim vylucne mesto, tak mam 6l
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Příspěvek od DanyII »

[quote="]peatyNo tak ja mam zatial po 450 km spotrebu podla PP 6,5 l/100 km,...[/quote]
Tvoja spotreba bude sposobena urcite jazdou so studenym motorom. Mne sa dari spravit spotrebu so studenym po meste v kolonach okolo 9l. Momentalne mam 6,2 a to si dost uzivam, ale obcas idem aj na spotrebu, inak by bola este vyssia. Prve dve tankovania priemer 5,2, ale spravil som aj 3,1 Smolenice - Trnava. Takze tak, vsetko zavisi od okolnosti... Zatial najazdenych 2100 a spokojnost :wink:
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

DanyII: No ono to bude asi tymi kratkymi jazdami po meste (40%). Inak potesil si ma tym, ze si napisal spotrebu okolo 9l po meste so studenym motorom, lebo tak nejak to mam urcite aj ja a teraz sa necitim uz tak blbo :wink: .
Ale Mexican nehnevaj sa na mna, ale ked rano nastartujes auto a ides po meste do vzdialenosti max. 10 km, tak dokazes dostat spotrebu pod 6l? Teda ja som to parkrat skusal, ale nepodarilo sa, okolo 7-7,5 l sa to tocilo... Hold ten motor sa zahreje najskor ale tak po 7-8 km a vtedy ta spotreba nie je najlepsia... A to ked nam zacnu mrazy, ale tak -10 az -15 °C, tak to budem este len zvedavy, kedy sa motor zahreje...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

PEATY: nelám si hlavu, Tvoja spotreba je daná práve tými krátkymi trasami po meste. Na Accente je spotreba 6l/100km +/- 1dcl pri rovnakom štýle jazdy ako si popisoval Ty. Tvoj motor si ešte určite "sadne" 8)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

tak, znova som natankoval - palubak hlasil 5,7 vysledna spotreba bola 5,34... tak ja uz neviem, kde sudruhovia z korei / turecka urobili chybu. takisto dojazd - V Brne mi hlasil dojazd 160 km, po prichode do Prerova (80 km) plabubak blikal (teda menej ako 50).. a natankoval som nieco vyse 42litrov, teda mam v tom pocitaci asi nejakeho sotka. Trasu Brno-Prerov som siel velmi volne (120 na D1 do Kromeriza, potom 90 ustalene do Prerova)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“