Tempomat

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tempomat

Příspěvek od matysekul »

Zákonná lhůta je měsíc.Jak jsem p.Škrlanta doporučoval,tak nevím,nevím :-k Minimálně by byla slušnost,ozvat se.Jak od servisu,tak od Škrlant Motorsport,když už se do toho zaangažoval.Koukám,že asi s doplňky posečkám.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Bohužel se nepodařilo zjistit kde je problém - tempomat nebo něco jiného. Zobrazované závady ukazují i na jiné části vozu. Demontáží tempomatu se bohužel vyloučí jak tempomat vlastní, tak i kabeláž. Problém může být např. i ve špatné montáži konektorů a pod. Z tohoto důvodu jsme na Hyudai předali náhradu tempomatu (konektor, který propojí plynové vedení místo řídící jednotky tempomatu) s tím, že je nutno vyzkoušet ještě toto. Dosud nemám žádnou zpětnou informaci.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

Tak neviem, sme dvaja, ktori maju rovnaky problem. Asi to nebude nahoda, mozno ani viac i30 s dorabanym tempomatom po republike nebeha ? Servis vraj caka na vyjadrenie z Prahy, Praha neviem na co caka...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Tempomatů v i30 jezdí více... Navíc ŘJ tempomatu je shodná i pro SantaFe, kterých také jezdí hodně. Shodná ŘJ se dále dodává do KIA Cee'd.
kony
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2009, 21:26

Re: Tempomat

Příspěvek od kony »

Moje řešení závady dopadlo tak, že znovu zapojili kabeláž od tempomatu a hotovo. Zatím jezdím, ale jestli mi to udělá zase tak nevím co se bude dít dál. Vidím, že vymontování tempomatu a vrácení peněz nebude taky jen tak lehké. Není nad slušné chování.
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Doufám, že použili zapojení s propojovacím konektorem. Pokud ano, tak je to OK, je to součástí zkoušky. Trochu mě ale zaráží, že v pátek jsem to opět řešil na HMCZ a o problému z Průhonic se nevědělo....
Prosím o info jak to zapojili - jen kabeláž s propojovacím konektorem nebo celý tempomat?
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

Motorsport píše:Bohužel se nepodařilo zjistit kde je problém - tempomat nebo něco jiného. Zobrazované závady ukazují i na jiné části vozu. Demontáží tempomatu se bohužel vyloučí jak tempomat vlastní, tak i kabeláž. Problém může být např. i ve špatné montáži konektorů a pod. Z tohoto důvodu jsme na Hyudai předali náhradu tempomatu (konektor, který propojí plynové vedení místo řídící jednotky tempomatu) s tím, že je nutno vyzkoušet ještě toto. Dosud nemám žádnou zpětnou informaci.
Kto ma to zapojenie otestovat ? Ak ja, tak mne bolo minuly tyzden povedane zo servisu, ze sa nic nedeje, ze Motorsport hlada chybu a ze sa mi ozvu, az bude nieco nove... Odvtedy nic.
Ja vobec nechapem, ako ta komunikacia servis - Praha - vyrobca funguje. Taky chaos snad ani neni mozny ?! Len dufam, ze sa nedozijem nejakej zavady, u ktorej by mi auto odstavili v servisu a 'zacali to riesit' ](*,)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Servis by měl provédst úpravu zapojení, tzn. zapojit vše jako by byl tempomat zapojen, ale místo ŘJ tempomatu se připojí konektor s propojkama. Potom se musí s takto upraveným zapojením najezdit x km, zda se projeví závada, či nikoliv.

Komunikace nějak vázne :x , mužete mi poslat kontakt na servis (jméno) kdo to s Vámi řeší?
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

Motorsport: poslal som Vam sukromnu spravu. Diky
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Tonda
*
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2005, 21:00
Bydliště: Severní Čechy

Re: Tempomat

Příspěvek od Tonda »

Mám dotaz...uvažuji o tempomatu do i30 (1,6CRDi) a četl jsem nyní diskuzi a zatím vše jen problémy. Má někdo dodatečně namontovaný tempomat a mohl by mi prosím sdělit své zkušenosti a také, kde si jej nechal namontovat? Mám vcelku dost možností kam zajet nejvíce se mi nabízejí Butovice nebo Děčín. Chomutov, kde to mám nejblíže po tragických zkušenostech vylučuji.
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

Tonda: co sa tu bavime na foru, tak mame obaja domontovany tempomat (Dire i Kony).
Motorsport: testujem uz 10 dni zapojenie konektorov bez tempomatu. Zatial bez problemov. Od stredy budem tyzden na Slovensku, uvidime, co s tym urobi 1300km jazdy ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Tudy »

Dire píše:Je to samozrejme vsetko v ramci zaruky... Ale tiahne sa to uz skoro 3 mesiace, navyse je to pekne nebezpecna zavada...

Zdravím,
já měl tempomat ve Focusu a už bych ho nechtěl. Auta jsem si užil 18 měsíců, tempomat bežel téměř neustále - až do chvíle, kdy jsem dostal na ledě smyk při 90 km/hod a následně z auta zbyla hromada šrotu...

Není nad to mít NEUSTÁLOU kontrolu nad vozem - a tu s tempomatem nemáš...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Tudy píše: Zdravím,
já měl tempomat ve Focusu a už bych ho nechtěl. Auta jsem si užil 18 měsíců, tempomat bežel téměř neustále - až do chvíle, kdy jsem dostal na ledě smyk při 90 km/hod a následně z auta zbyla hromada šrotu...

Není nad to mít NEUSTÁLOU kontrolu nad vozem - a tu s tempomatem nemáš...
Mna by asi ani nenapadlo za hroziaceho ladu na ceste zapinat tempomat. Je to samozrejme na zvazeni kazdeho, kedy ho pouzije a kedy nie.
Inak sa moj problem stale riesi, tempomat nemam... :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

To to ještě nemáš dořešený,to je docela masakr.Nedávno jsem o tempomatu začal znovu uvažovat a opět mně to,již poněkolikáté,přešlo ](*,)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

matysekul píše:To to ještě nemáš dořešený,to je docela masakr.Nedávno jsem o tempomatu začal znovu uvažovat a opět mně to,již poněkolikáté,přešlo ](*,)
No jo, 2000km som testoval zapojenie konektorov s prepojkou ale bez tempomatu. Bez poruchy, takze sa hlada ina pricina a ja cakam ... :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“