H.ovado na cestě

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od tatchwud »

lada 71 píše: pochopíš, až se budeš v podobné situaci dívat v protisměru do potkávacích světel kamionu. Ale v žádném případě ti tuto situaci nepřeju [-X .
To je jako u dítěte, dokud si nesáhne na horký, nepochopí. ](*,)
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od potki »

mirpie
Vzdy pouzivam smerovky, lebo jednak sa moja jazda stava prehladnejsou a jednak to urychluje dopravnu situaciu okolo, ked vodici vidia kam idem resp. co odo mna mozu cakat, ze idem urobit.
Dokonca si kazdy den citavam nove dopravne situacie a zmeny v zakonoch, aby som kvoli neznalosti nesposobil dopr. nehodu, resp. vedel predvidat, ze je nova zmena v zakonoch a nemusi o tom kazdy vediet. Jazdim od 1990 a nehodu som mal za tu celu dobu iba raz pred 2 rokmi a nebol som na vine - stal som na cervenej a manik za mnou sa nevenoval riadeniu a vrazil do mna - foto najdes aj tu na tomto portali.
Ty si naopak siahni do svedomia, ze co by sa stalo, kebyze v tej hmle vrazis do cyklistu...
Inak z duse neznasam, ked niekto vravi - jazdim rychlo, ale bezpecne - podla mna sa to vylucuje, lebo rychlost treba prisposobit okolitym podmienkam (A ANO AJ POMALEJ PREMAVKE, AK JE HROMADNA) a zakonom. Ja jazdim tak, ze ak sa da dodrzujem max. povolenu rychlost podla GPS - cize nad to, co mi ukazuje tachometer - tak, aby som nedostal pokutu, no aj tak ma kopa blbov predbieha. Prednedavnom som isiel v hmle naozaj tak, ze aby som zabrzdil, ked nahodou bude nieco zrazu na ceste a kopa idiotov ma napriek tomu predbiehala - neverim, ze by stihali ubrzdit, ak by sa nieco zomlelo - jazdim intenzivne 22 rokov, mam velke skusenosti, takze to mozem tvrdit s absolutnopu istotou!
Daj si povedat a zamysli sa nad sebou - neber to v zlom, fakt to s tebou myslim dobre, ver mi.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od mirpie »

:D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Farrael »

Ale notak zase to s tim halekánim kolem rychlosti nepřehánějte. Upřimně je kolikrát daleko nebezpečnější louda, než ten kdo sice jede trochu rychleji, ale zato se tomu plně věnuje. Samozřejmě pokud jede jako prase tak je to něco jiného, ale o něco větší rychlost neznamená, že je to magor co ohrožuje všechny okolo.
Upřimně bych na spoustě úseků byl rád, kdyby se tam vrátila značka minimální povolená rychlost co kdysi bejvala. Na spoustě míst by byla sakra potřeba. Ono se tahnout za nějakym pakem třicet - čtyřicet čtyři kilometry ač to neni potřeba fakt neni nic záživnýho. (zpravidla ještě nejdou předjet).
Navíc zamysleli jste se tady nad tím, že mirpie tam nikde nepíše kolik těch aut bylo v řadě za sebou? Pouze píše o tom, že jeli čtyřicet a měli rozsvícené mlhovky přičemž ho ještě inteligentně problikli. Pokud to bylo jedno, dvě auta tak to není i v té mlze až takovej problém předjet. Zvlášť pokud předjížděl na dlouhém rovném úseku, kde ještě cestu zná. Krom toho nepředpokládám, že by Mirpie byl takovej sebevrah, aby v mlze jako mlíko předjížděl, kdyby tam neviděl. Navíc auto ač v mlze, tak pořád bude na okresce byť trochu tak z určité dálky vidět. Od toho jsou mlhovky a dálkový světla.

Takže pokud Mirpie nepředjížděl čtyři - pět aut za sebou v mlze hustý jak mlíko tak bych z toho zase nedělal takovou vědu.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Mexican »

ono je zasadny problem, ak oproti ide dalsi vodic s podobnym "mindsetom" (aby som ostal verny korporatnej slovencine). Vtedy mozu byt nasledy vazne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Farrael »

Tak samozřejmě se tak může stát. V tom případě ale zase pokud je byť trošku v té mlze to auto vidět tak pořád můžeš cca vyhodnotit jak rychle se pohybuje.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od potki »

Podla diskusie - Cesi chcu jazdit rychlejsie, Slovaci zase opatrnejsie :)
V Cechah musel byt kvoli tomu, ze pokuty nezaberali, zavedeny bodovy system, u nas sa zase stal alkohol za volantom trestnym cinom.
Vy Cesi mate vodicov, ktori vychovavaju tym, ze predbehnu auto, ktore ich zdrzovalo a prudko pred nim zabrzdia alebo ho jednoducho vytlacia z dialnice.
Myslim, ze to ako kto jazdi je narodna crta - ja osobne mam radsej plynulu jazdu bez prudkych zrychleni a spomaleni a nerozculujem sa, ked predo mnou ide niekto pomaly, lebo si myslim, ze ma k tomu dovod (bud je zaciatocnik, starsi clovek alebo zena, alebo nepozna okolie a hlada nejaku adresu, ci parkovacie miesto - no cesta patri rovnako im ako mne - vyhlaska vravi, ze vodic ma byt za kazdych okolnosti ohladuplny) - ked sa da, tak ho obehnem, ak nie, idem pokojne za nim a cakam.
Ked som jazdil firemne, tak sme isli z vystavy z Banskej Bystrice do Bratislavy cca. 200 km - kolegovia to hnali, co to dalo a ja som dodrziaval predpisy tak ako vzdy zvyknem - rozdiel medzi nasimi prichodmi bol iba 12 minut! Naozaj sa neoplati riskovat kvoli par minutam, ktore clovek takto usetri (ak ho nechytia policajti alebo sa mu nestane nehoda...)
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Farrael »

Tak určitě máš pravdu Potki. Ale to u té rychlosti je také o té ohleduplnosti mezi řidiči. Já sám chápu, že někdo prostě jede pomalu, ale ono jet fakt třicet na padesátce je otřes. Kord, když ti ten dotyčný neumožní předjet, ev. ti to co nejvíc znepříjemní. Už se mi tohle taky mockrát stalo. Sám mám rád plynulou jízdu a když jede někdo předemnou pomalu tak ho pokud možno bez toho, abych ho omezil, předjedu a jedu si svym tempem dál, ač je rychlejší. Proto naopak ocením řidiče, kterej mi i byť na místě, kde je jenom jeden pruh (pak pouze kus, který vyhrazen pro cyklisty), uhne do toho pruhu pro cyklisty a nechá mě předjet, než aby mne mořil za sebou.
Co se týče těch magorů co předjedou a pak vybrzděj tak o těch si taky myslim svoje. To jsou fakt labilní osobnosti. Prostě předjedu a jedu dál. Od toho přece předjíždím.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Nexus »

mě jako asi většině z nás vadí hovada co předjíždí do zatáčky, přes plnou, nejlíp přes dvě,... ale ti co jedou "jenom" rychle (né zas 200), tak jsou mi mnohem milejší než ti, co se na okresce vlečou 70 a jezdí takovou tu důchodcovskou vyhlídkovou jízdu. Krásně se to projeví třeba na rychlostní silnici z Ol do HK, stačí jeden trouba co se vleče 70km/h, půl kilometru před vesničkou jede 50, vesničku max 40 a pak na čtyřku to roztahává zase na ohromných 70km/h a nepředjedeš, protože není kde a hned se vytvoří kilometrová housenka plná nasraných článků a to je podle mě imho nebezpečnější a horší, protože každý druhý vykukuje kdy tam bude moci vlítnout a je otázkou času kdy vykoukne moc... než když si někdo okresky bude švihat třeba 130-140 ->samozřejmě v rámci možností kde jsou na to přiměřené podmínky. A kdo do tam zná, upřímně proč ne. Třeba za Litomyšlí směr Moravská třebová je silnice v mnohem lepším stavu než většina našich dálnich a je to dost přehledný úsek, samozřejmě záleží na dopravě. Když to situace dovolila, nejednou jsem tam pochodoval s tempomatem 140, proč ne, vlezou se tam 4 auta vedle sebe /ikdyž já to netestoval, jenom viděl :mrgreen: / a že mě ještě dávka superbů a bmw předjížděla a že by mi to vadilo? Vůbec ne, částečně jsem jim uhnul ke krajnici a oni nerušeně pochodovali, každý svým tempem, některý ještě poděkoval čtverkama, to že někdo jede rychleji, vůbec neznamená že není ohleduplný řidič. Takový je podle mě mnohem lepší než ten co jede 70 protože se bojí, nikdy nevíš jak zazmatkuje a co provede!!! Zažito na vlastní kůži...
zrovna dneska jak jsem se vracel domů, řikal jsem si sjedu k babičce a tam je trochu zrádná křižovatka, sice jasná přenost zprava s trojúhelníkem, ale havárka každou chvilu a není to nepřehledný úsek, vždy z blbosti nějaký trouba to projede. Napadlo mě, kdy mi tam někdo nedá přednost? Ejhle, zrovna ta situace nastala, kdybych přibrzdil míň, tak jsem mu načechral zadní sedačky, no dědek stará. Kdybych to tam neznal jak svoje boty (mám to 500m od baráku) tak bych tam to auto rozstřelil jako asi většina lidí, kdo z vás asi dává přednost když je na hlavní :mrgreen: :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Hardcam »

Ja mlhu rad nedam, jezdim v ni prumerne rychle jako ostatni, obykle i pomaleji a vadi mi tzv. slepota, kdy se tzv. zkresluje videni.
Nicmene s pouzivanim mlhoek timto zpusobem souhlasim a dodrzuju ho. Ale predni si obvykle necham zapnute, protoze pruhlednost mlhy hmatatelne zlepsuji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Mates »

Mám to podobně. Když vidím že mlha slábne tak zadní vypínám. Přední svítí cca 5-7 metru před auto tak ty nejsou problém.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od potki »

"Přední svítí cca 5-7 metru před auto tak ty nejsou problém."
Vacsinou ked je hmla, tak je aj mokra cesta, kedze hmla je v podstate voda. Predne hmlovky sa tym padom odrazaju od mokrej cesty, kedze su ulozene nizko - robi to potom taky svetelny pas, ktory svieti po odraze od cesty smerom hore presne do oci aut oproti - preto aj tie treba ihned ako to ide vypnut.
A preto aj neznasam somarov, ktori zapnu hmlovky ked zacne prsat - tie mozno zapnut iba za husteho dazda.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Mates »

To si myslím, že víc oslňují xenony.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Spajky007 »

tak to ty mlhovky máš asi blbě naštelovaný v mlze neosilńujou nebo jsem takové auto nepotkal ale kretény co jedou v mlze na parkovačky nechápu. co mě štve je přisvědcování mlhovkama to mi celkem vadí když není mlha ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: H.ovado na cestě

Příspěvek od Mates »

Já je mám dobře nastavené. Mě nejvíc vadí ti kdož jezdí i za snížené viditelnosti na denní svícení. Tupouni. Oni vidí ale je není vidět.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Odpovědět

Zpět na „Fotky & Videa“