1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od dzigit »

vojtop píše:Tu je slubeny protokol:
Obrázek
osobne si myslim ze to je vela
teda mna to este len v buducnosti caka pretoze accenta som si kupil len vo february 2009 v hodonine, ale pytal som sa tam na cenu prvej garancky a povedal mi cenu okolo 3900kc cize asi 140e a pytal som sa ho ci si mozem priniest aj vlastny olej a povedal ze ano a teda tam sa da potom usetrit este dalsich cca 20e cize by ma to tam vislo na cca 120e plus benzin z bratislavy cca 14e cize cela garancka tam vide cca do 4000sk. okrem toho som tu na servis v hodonine cital len same pozitiva. na slovensku by som zvazoval dunajsku stredu alebo levice na tie som cital tiez same plusy. na dun strede sa mi paci ze mote ostat pri aute pocas servisu.
osobne by som urcite nesiel do BA pretoze tu su ti predajcovia uplne arogantni hajzli. len zaplat a vypadni.
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

vojtop mno, nie je to vela ale nie je to ani malo... ja si geometriu na garancke nikdy nedavam robit - chcu za to myslim vzdy cca 700Kc, davam to robit raz za rok (za 30 000km) po vymene kolies.. na tom clovek usetri tiez. Takisto vlastny olej a extremisti si zaobstaraju aj vlastny pelovy filter (cca 300kc)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

No tak pekne napísané dúfam že si to prečíta niekto z BA a budú sa v servise správať už lepšie...ale tak vieš ako na ich obhajobu jediná vec a to že pozemok a nájom ja v BA najdrahší ale zas za tie peniaze by sme si naozaj zaslúžili viac... ](*,)
A vieš je to aj vecou pohodlia niekomu je to jedno či dá o 100 alebo 200 EUR viac hlavne že nikam necestuje a má to ako sa vraví pod nosom... :roll: čo je škoda lebo potom z toho žijú bez problémov aj ked majú také drahé alebo drahšie cenny [-X

dzigit píše:
vojtop píše:Tu je slubeny protokol:
Obrázek
osobne si myslim ze to je vela
teda mna to este len v buducnosti caka pretoze accenta som si kupil len vo february 2009 v hodonine, ale pytal som sa tam na cenu prvej garancky a povedal mi cenu okolo 3900kc cize asi 140e a pytal som sa ho ci si mozem priniest aj vlastny olej a povedal ze ano a teda tam sa da potom usetrit este dalsich cca 20e cize by ma to tam vislo na cca 120e plus benzin z bratislavy cca 14e cize cela garancka tam vide cca do 4000sk. okrem toho som tu na servis v hodonine cital len same pozitiva. na slovensku by som zvazoval dunajsku stredu alebo levice na tie som cital tiez same plusy. na dun strede sa mi paci ze mote ostat pri aute pocas servisu.
osobne by som urcite nesiel do BA pretoze tu su ti predajcovia uplne arogantni hajzli. len zaplat a vypadni.
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od SlavoRK »

Zdravím, ja som bol na 1.garančke v decembri 2008, v Trutnově, BOSauto, platil som 3 700 Kč, geometriu som nechcel. Olej mi dali ich - Mogul, výmena peľ filtra, kávička k tomu, celú dobu som mohol byť pri technikovi, ústretovosť... Dolial aj chladiacu po hornú rysku. Zospodu auto vyzeralo dobre, myslel som, že to bude horšie. Som spokojný.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od dzigit »

SlavoRK píše:Zdravím, ja som bol na 1.garančke v decembri 2008, v Trutnově, BOSauto, platil som 3 700 Kč, geometriu som nechcel. Olej mi dali ich - Mogul, výmena peľ filtra, kávička k tomu, celú dobu som mohol byť pri technikovi, ústretovosť... Dolial aj chladiacu po hornú rysku. Zospodu auto vyzeralo dobre, myslel som, že to bude horšie. Som spokojný.
co sa cechom naozaj neda upriet je ze ich starostlivoast o zakaznika je na neporovnatelne vissej urovni ako je hocikde v SR a to bez debaty. Svokor ma tiez accenta a bol na garancke a mozem povedat ze platil 6800 a musel rano priest auto o 8 inac sa to nestiha na kavu mohol rovno zabudnut a ustretovost na bode mrazu ... len zaplat a vypadni
preto uprednstnim servis v cechach
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od dzigit »

takze som po prvej garancke uz som to tu stihol napiat v inom vlakne ale patri to aj sem tak to vkladam este raz

VISTA CAR HODONIN 26.08.09

100% spokojnost
odviezli ma do mesta aby som si nemusel zbytocne volat taxana
vidite si na auto pocas servisu
ustretovost - spravili mi veci nad ramec garancky bez priplatku
trvalo to dlhsie, sa mi 2x ospravedlnili, ale ze z mojej serie boli nejake chybne cidla v sedacke tak to museli kontrolovat
auto povysavali aj vyumyvali
10% zlava lebo som tam auto aj kupoval
vlastny olej
celkova suma 2638 aj s geometriou
nabuduce idem urcite znova, stoji to za tych 200km
inac v hodonine capuju dobre pivo na kyslik tak som si pochutnal bo v BA len na CO

velmi prijemne bolo ze si ma predajca co mi predaval auto pamatal po mene a popytal sa ako som spokojny
mozem odporucit jeho sluzby je to PAN PREDAJCA - vlasnym menom p. Dohnalek
ked hyundai jedine z VISTA CAR
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

Tak sa presťahuj tam ked všetko v BA je zlé ;) hlavne že si to platil a kupoval pivo za peniaze zarobené v BA kokos ludia na čo ste si kupovali nové autá ked lietate na garančky hore dole po celom slovensku a česku nerozumiem...to ste si nemali kupovať nové auto ked bez urážky všetkých ale vela lusí mi tu pripadá ako by namala na garančku...ja nevravím že traba ísť to Autopalace v BA ale viete toto je možné asi len pri Accente lebo...to je jedno je to len moj názor...a nechcem si Vás pohnevať....len sa mi zdá už prehnané takéto šetrenie....to je všetko.....

dzigit píše:takze som po prvej garancke uz som to tu stihol napiat v inom vlakne ale patri to aj sem tak to vkladam este raz

VISTA CAR HODONIN 26.08.09

100% spokojnost
odviezli ma do mesta aby som si nemusel zbytocne volat taxana
vidite si na auto pocas servisu
ustretovost - spravili mi veci nad ramec garancky bez priplatku
trvalo to dlhsie, sa mi 2x ospravedlnili, ale ze z mojej serie boli nejake chybne cidla v sedacke tak to museli kontrolovat
auto povysavali aj vyumyvali
10% zlava lebo som tam auto aj kupoval
vlastny olej
celkova suma 2638 aj s geometriou
nabuduce idem urcite znova, stoji to za tych 200km
inac v hodonine capuju dobre pivo na kyslik tak som si pochutnal bo v BA len na CO

velmi prijemne bolo ze si ma predajca co mi predaval auto pamatal po mene a popytal sa ako som spokojny
mozem odporucit jeho sluzby je to PAN PREDAJCA - vlasnym menom p. Dohnalek
ked hyundai jedine z VISTA CAR
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od jaara »

ceme píše:Tak sa presťahuj tam ked všetko v BA je zlé ;) hlavne že si to platil a kupoval pivo za peniaze zarobené v BA kokos ludia na čo ste si kupovali nové autá ked lietate na garančky hore dole po celom slovensku a česku nerozumiem...to ste si nemali kupovať nové auto ked bez urážky všetkých ale vela lusí mi tu pripadá ako by namala na garančku...ja nevravím že traba ísť to Autopalace v BA ale viete toto je možné asi len pri Accente lebo...to je jedno je to len moj názor...a nechcem si Vás pohnevať....len sa mi zdá už prehnané takéto šetrenie....to je všetko.....
To nemusí bý o šetření, já třeba servisuju v Brně a s každou garančkou mám pocit, že za svoje peníze nedostávám adekvátní protihodnotu a s takovým pocitem jim peníze dávám velice nerad :|, zvlášť když vím, že jinde se ta stejná služba dá pořídit o polovinu levněji. Takže se ostatním vůbec nedivím, že jezdí jinam, kde takový špatný pocity při placení nemají :-).
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

ceme zaujimavy nazor.. ale ked sa pozries ze v BA par ludom nauctovali pri prvej garancke 5000+ tak to by som si ten vylet urobil.. myslim ze napriklad Vista na tych prehliadkach neprerobi a tak to asi bude adekvatna cena... a preco by som panovi majitelovi servisu z BA mal prispievat na dovolenku na Seyschelach, ked za tu cenu mozem absolvovat cesto napr do Chorvatska. Navyse co pocujem (a co viem ja) ludia su vo Viste spokojny. po 4 grancke aj ked som auto nekupoval u nich som dostal 10% zlavu ako staly zakaznik.. co by som dostal v BA? za to BA si dosadte mesto a :hyu: aky len chcete. Preco by som mal potierat zaklad volneho trhu a konkurencie. Preco by som mal chodit tam kde sa o auto nepostaraju podla predstav a nauctuju mi nehorazne peniaze? Chybu nehladam v sebe, chybu hladam v servise
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

Mexican tvoj názor je vždy super a je na ňom kopec pravdy a ver že ti rozumiem aj ja som bol v prvej karančke v Autopalace v BA lebo som si nič nepreveroval a tiež ma šokovala cena tak ako píšeš ale proste čo sa dalo už sraviť zaplatil som a bolo....ale inak som mal kopec problémov ši už spomínané sekanie motora a iné veci na garanšku asi 5 krát som reklamoval rozne veci a všetko bolo spravené na spokojnosť aj v BA a tiež som dokonca dostal 10% zľavu aj ked pri tej cene garančky je to asi nič ;) no potom som bol na druhej v Auto pola v BA a maximálna spokojnosť aj cene o dosť lacnejšia a tak ako píšeš niekedy je to o tom či sa vie človek aj dohodnuť ako ako sa správa aj zákazník k servisu keď tam niekto príde už zle naladený že bude platiť veľa a bude nepríjemný na servis tak potom sa k tomu aj budu starať ale je to vec komunikácie ak povieš že ccheš byť pri aute budeš...;) vieš a človek si pltaí keď si dá auto srvisovať vo svojom meste aj dá sa povedať za to že si neberieš dovolenku, nejdeš 200 km hore dole neni si utahaný a tak ;) neviem či mi niekto rozumie ;) .....šetriť treba ale netreba zachádzať až do takých extrémov.... :hyu:
Mexican píše:ceme zaujimavy nazor.. ale ked sa pozries ze v BA par ludom nauctovali pri prvej garancke 5000+ tak to by som si ten vylet urobil.. myslim ze napriklad Vista na tych prehliadkach neprerobi a tak to asi bude adekvatna cena... a preco by som panovi majitelovi servisu z BA mal prispievat na dovolenku na Seyschelach, ked za tu cenu mozem absolvovat cesto napr do Chorvatska. Navyse co pocujem (a co viem ja) ludia su vo Viste spokojny. po 4 grancke aj ked som auto nekupoval u nich som dostal 10% zlavu ako staly zakaznik.. co by som dostal v BA? za to BA si dosadte mesto a :hyu: aky len chcete. Preco by som mal potierat zaklad volneho trhu a konkurencie. Preco by som mal chodit tam kde sa o auto nepostaraju podla predstav a nauctuju mi nehorazne peniaze? Chybu nehladam v sebe, chybu hladam v servise
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Já v tomhle stojím jednoznačně za názorem Mexičana. Nejde přece prioritně o ušetřených pár Kč, ale o pocit komu svěřuju své auto a jaké se mu tam dostane předpokládané péče. Podívejte se třeba na zkušenosti Davida ve Zlíně a takové zkušenosti žádnou slevou ani nižší cenou člověk nevykompenzuje.
Je jasné, že když se budu hnusně chovat hned po příchodu do servisu, nemůžu čekat extra vstřícné chování, i když profesionalita by jim to měla velet. Na druhé straně jde přece zejména o technické znalosti, fundovanost a zkušenosti personálu, které bych hodnotil na prvním místě. A za takovými věcmi si i pár desítek km zajedu a spojím příjemné s užitečným. Na servis "mého" brněnského prodejce jsem slyšel bohužel jen negativní ohlasy, tak proč jim vůz svěřovat?
Osobně jedu na podzim do Hodonína a už se na to těším. Navíc tam navštívím kamarády a udělám si pěkný výlet, takže mi za to ten jeden den dovolené stojí :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

dzigit: Mám pár dotazů. Píšeš o tom, že vidíš na auto po dobu servisu a zároveň, že Tě odvezli do města. Takže ty jsi volil město nebo ses před tím i díval na práci servisu? Jak dlouho předem ses na garančku objednával a musel jsi třeba na samotné převzetí vozu čekat ve frontě dalších klientů nebo v dohodnutou dobu na Tebe byl připravený přijímací technik? Jaký jsi měl svůj olej?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

Gandalf treba sa objednavat - soboty su plne vzdy tak mesiac dopredu, v tyzdni je to dobre ohlasit tak minimalne tyzden dopredu. Dohodnes sa na cas, prijmaci technik v tomto case to auto preberie (popyta sa ci nieco netreba opravit, vysvetli co sa bude menit a kontrolovat - da ti podpisat zakazku a odhad ceny).. potom auto ohliadnete zvonku a auto zavezu do dielne

vo Viste som nikdy necakal na prijmacieho technika, vzdy to bolo presne. Po oprave ti zavolaju ze je to hotove a budto prides naspat po vlastnych alebo ta privezu z mesta. Ja som pri skle nikdy nebol, ale auto si vzdy na par bodoch prekontrolujem (fillter klimy, namazane panty, hladinu oleja atd
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od dzigit »

Gandalf píše:dzigit: Mám pár dotazů. Píšeš o tom, že vidíš na auto po dobu servisu a zároveň, že Tě odvezli do města. Takže ty jsi volil město nebo ses před tím i díval na práci servisu? Jak dlouho předem ses na garančku objednával a musel jsi třeba na samotné převzetí vozu čekat ve frontě dalších klientů nebo v dohodnutou dobu na Tebe byl připravený přijímací technik? Jaký jsi měl svůj olej?
rad ti odpoviem len to tu uvediem na pravu mieru hlavne ma dost vytocil nazor ceme-ho
ja som nesiel v prvom rade do hodonina preto ze by som chcel usetrit aj ked aj to bol jeden z dovodou
ked som si kupoval auto bol som aj v bratislave na obhladke a spravali sa ako uplny hajzli ktorym je jedno ci kupis alebo nekupis
vtedy som si povedal ze tam na servis nepojdem pretoze pre mna 300000 neni maly peniaz a chcem vidiet ze druha strana ma naozaj zaujem auto predat a ze su radi ze som svoje peniaze minul prave u nich... bol som potom aj v TT aj v Skalici a vsade mi dali jasne najavo ze mam zaplatit a vypadnut a nemam cakat ani koberceky sak kupujem posraneho accenta. potom som isiel do VISTA CARu a to bolo o niecom inom... zato ze zoberem skladovku mi dal zadarmo zimne gumy a 4 airbagy za 10000 + radio sony zadarmo tiez. niekolko krat mi volal a uistoval sa ci je secko v poriadku a bol ochotny pockat kym sa rozhybe slovenska leasingovka. Vsetky sluzby ktore som pri garancke dostal by som v BA nedostal lebo mam leniveho svokra co tam chodi so svojim accentom a spravaju sa k nemu ako majstri sveta a na konci vypytaju 6900. a moze zabudnut na vlastny olej, odvoz do mesta, nadstavenie spojkoveho pedala len tak zadarmo, aj na 10% zlavu lebo u nich kupoval.A to uz nebudem hovorit o tom ze mi auto povysavali aj umyli zadara... v BA zbozne prianie, len zaplat a vypadni. Neni to len o peniazoch a keby si si nasil par prispevkov co som sem napisal tak by so vedel ze mi ide v prvom rade o sluzby.

pre gandalfa
ano nechal som im auto a odisiel som prec. servisny technik sa venoval len mne pozorne si zapisal vsetko co som chcel aby sa mi na to pozreli. Po 4 hodkach v hodonine som sa vratil spat do servisu no prisiel za mnou primaci technik ospravedlnil sa mi ze to este bude trvat asi hodinku lebo v mojej serii bol nejaky problem s cidlom od airbagu. Stena medzi primacim technikom a servisom je cela zo skla cize som pocas tej hodiny videl na auto a co snim robia. Na garancku som sa objednaval 2tyzdne dopredu ale ponukal mi terminy uz tyzden dopredu len mne to nevyhovovalo kvoli praci. po servicnej mi vysvetlil este raz co sa robilo s mojim autom podakoval za navstevu a poslal ma k pokladni. Olej som mal Q8 Excell 9000 5W 40 bez komentara iba kukol a povedal ze vyhovuje. Ako som uz spominal ma tam odchytil predajca co mi accentika predaval a popytal sa ako som spokojny a ze keby som uvazoval o inom aute ze mi urcite mam dat vediet ako stalemu zakaznikovy mi da zaujimavu zlavu. Na margo toho mozem povedat len ze ked som si vyberal auto bol som v renaulte v BA. pytal som sa ho na thaliu a povedal som mu ze teno rok je to uz druhe auto co u nich bereme ze ako mi da zlavu. tak mi povedal ze na thaliu mi neda ziadnu zlavu ze to uz je take lacne auto ze ani koberceky zadarmo mi nemoze dat... taka je bratislava a potom nechod na vylet do hodoninana ktory vsetci chvalia...
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

dzigit: Díky za info. Chystám se tam v říjnu, kupodivu olej mám asi úplně ten stejný.

Nechci odbočovat od tématu tohoto vlákna, jen jednou větou k přístupu autoprodejců. Přestože stále bydlím v Brně, tak pro Škodu jsme byli v Třebíči, pro Fiat v Jihlavě a pro Nissan ve Zlíně a vždy jen proto, že mě odradili neochotní nebo nekompetentní brněnští prodejci, zatímco ti ostatní se viditelně snažili sehnat auto přesně podle mých požadavků a co nejrychleji. Toť vše :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“