LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

DEXTER píše:neviete poradit nejaky dobry autosampon ktory by dobre ucinkoval aj v studenej vode ?
ja som kupil nejaky srandovny polsky (brutalne husty) s voskom za cca 60 Sk /liter a som uplne zdeseny ako paradne umyva aj v studenej vode.. a najma to netreba susit, voda zlezie sama... pouzivam ho malo - len ked auto umyvam doma u rodicov ale aj tak, klobuk dolu

vola sa to Auto Shampoo (With Wax) a vyrobca je BioLine s.a. Krakow. Kupil som to na trznici v Nowom Targu ked sme tam boli kupovat ratanovy nabytok niekedy minule leto
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Dneska jsem při nasedání do auta dbnul, ale podotýkám že drbnul (prvně jsem si myslel, že jsem se nedotknul) hranou předních dveří o dveře u sousedního auta (o jeho lištu) a barva šla dolů jako by nebyla ani zatvrdnutá?! :evil: Nechci to vidět po první zimě a raději nebudu při mití auta zkoumat předek, kapotu od kamínků atd. Ten lak je opravdu hodně mizerný. :evil: :evil:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ja zatím mám lak v poho.. ale dal sem 3x nosič na střechu a už to jde na laku vidět... :shock:
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

to je proste pravda , ze lak a farba su podradnej kvality :evil:
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

já teda s lakem zatím nemám problémy (a zahrádku na kola jsem dával už mockrát, pomalu každý víkend). Na "normální" pohled jsem si ničeho nevšiml. Včera jsem málem boural, borec stál na vedlejší a když jsem k němu přijel, tak se rozjel, naštěstí jsem jel pomalu, bylo to ve městě, tak jsem ubrzdil. :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Zdravím kolegovia po dlhej dobe.

Ja len aby ste vedeli:

Nepodarilo sa mi zreklamovať vadu karosérie, konkrétne slabej antikoróznej ochrany karosérie, ktorá po narušení laku ihneď koroduje. (VRAJ OBOJSTRANNĚ ZINKOVANIE :lol: :lol: ) Žiaľ chemický posyp je v zimných mesiacoch v našich zemepisných šírkach bežný, teda oderkom od kamienkov sa predísť nijako nedá, čoho následkom mám auto z predu do zabu, z prava do ľava úplne "pehaté". Na svetlo modrej metalíze je to žiaľ do očí bijúce. :cry: :cry:


Stanovisko importéra: Konkrétne vozidlo je v prevádzke v silne kyslom prostredí, ktoré vytvárajú Košické železiarne, čo je teda dôvodom toho, že koroduje !: :!: :!: Naozaj dlho som podobnú blbosť nepočul.

Na otázku smerovanú garančnému technikovi v servise: prečo moje dvojročné auto hrdzavie a to druhé 1,5 ročné stojace vedľa neho na parkovisku nie (rovnako obité kamienkami až na plech ako to moje) mi garančný technik p. GREGOR odpovedal, že to moje auto bolo zasiahnuté ostrými kameňmi a to druhé okrúhlymi. :!: :!: :!: :!:

Že sa starý pán nehanbí a nebojí robiť zo svojich zákazníkov somárov.

Z iných zdrojov blízkych Hyu.... SR som sa dozvedel, že turci mali vo výrobe v prvom štvrťroku 06 na páse časté výpadky zinkovacej haly, čo odpovedá tomu že naše auto (medzi prvými z novej modelovej rady Accent v EU vyrobené v roku 2006) koroduje silno, a iné mladšie nekorodujú vôbec.

Čo ma však prekvapilo je to, že Hyundai Slovensko má medzi svojimi zamestancami Experta na kyslé dažde a druhého Experta na cestný posyp. Je to však smrteľná kombinácia pre zákazníka, ktorý už po roku reklamoval koróziu lacného malého auta za 450 tis SK (nech nejem) !!

Ako riešenie mi bolo ponúknuté kompletné lakovanie karosérie v servise MAZDA na moje náklady. Mazda vraj lakuje pre Hyundai... :roll:

Evidentne sme trafili zlý kus, no následky nech nesie importér a nie moja peňaženka. [/b]
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

cim dalej tym lepsie...

Příspěvek od _miv_ »

tak ako pozeram citam tak je to cim dalej lepsie...
ale kladiem si otazku: nie je to aj pri dalsich auto znackach predavanych v SR tak isto?
dufam ze hej. ak nie tak nech ma nevedomost ochranuje pred infarktom ze som urobil investiciu do accenta.

same problemy: vrzgajuce plasty okolo radia, vrzgajuce sedadla vodica, hrokotajuce tyce volantu, opadavajuce laky, stojata voda medzi tesneniami, hrdzavejuce nezinkovane karoserie, vrzgajuce zvuky z oblasti motora, zle sa zatvarajuce dvere, zle doliehajuce skla pri zatvarani prednych okien, blikajuce kontrolky airbagov, vylievajuce sa phm z nadrzi cez odvzdusnovacie trubky a zle tesnenia nadrze, a uz si ani nespomeniem co este...

:cry:
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: cim dalej tym lepsie...

Příspěvek od adam221 »

Hmm co ti na to poviem... Zly kus... :(
Naposledy upravil(a) adam221 dne 17 dub 2009, 16:55, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Fabia 1,4 16V r.v.2001, kupovaná nová za 430t. Kč:
-od začátku pískala klimatizace při nižších teplotách - neúspěšná reklamace
-od začátku praskalo něco v polstrování nad spolujezdcem
-po 2 výměnách jsem rukou!!! strhnul závit v náboji kola!! - vyměněny preventivně všechny
-po cca 35000 km odešel stabilizátor - cca 5000,-Kč, po 90000km, když jsem auto prodával, byl už znovu "načnutej"
-po dvou letech odešel mikrospínač v řidičových dveřích - auto se tvářilo jako zavřené a nešel otevřít zezadu kufr - opraveno svépomocí
-ve stejné době, v zimě na horách přestal fungovat ventilátor - pomohlo vytažení a znovuzastrčení pojistek - bez zjevné oxidace pojistek
-prostupující rez! na prahu u řidičových dveří
-odešla zásuvka - prostě se někde uvnitř vyzkratovala a hotovo - odpojena
-neustále praskaly žárovky ve světlometech
-v 70000 km odešel snímač natočení předních kol a posilovač si dělal co chtěl - 3000,-Kč (naštěstí neodešel jako jiným celý posilovač)

Tolik jenom o Fabii abych přispěl do diskuse o spolehlivosti vozů.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Včera jsem důkladně čistil auto a omýval jsem i "kastlík" od nafty u hrdla nádrže a jak tam jsou sváry, tak na jednom je asi 2,5 cm prasklina rozvalená cca 1 mm. Je to asi 1 cm od hrany toho kastlíku a samotné venkovní karoserie. Chlapi, co s tím, mám strach,aby se tam přes zimu neusadila sůl a nudělal se mi tam puchýř, který by byl viditelný i na karoserii z venku :cry: mám to jenom něčím zastříkat nebo to mám reklamovat?? Nehtem jsem to nezkoušel odloupnout...radši. tak co s tím :?
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

reklamacia

Příspěvek od _miv_ »

skus to dat na reklamaciu. nepredpokladam ze si to urobil ty...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: reklamacia

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

_miv_ píše:skus to dat na reklamaciu. nepredpokladam ze si to urobil ty...
No celou dobu to bylo zavřené těmi dvířky,odřít jsem to nemohl je to pod hrdlem nádrže...byla tam nanesená nafta, tak to nebylo vidět, ale jak jsem to vytřel hadrem, tak ejhle co nevidím.
Naposledy upravil(a) ZdeněkSvoboda dne 24 srp 2008, 11:12, celkem upraveno 1 x.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ja naštěstí lak v poho. žádné viditelné poškození.. ale tohle reklamace...
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Andy4 píše:Zdravím kolegovia po dlhej dobe.

Ja len aby ste vedeli:

Nepodarilo sa mi zreklamovať vadu karosérie, konkrétne slabej antikoróznej ochrany karosérie, ktorá po narušení laku ihneď koroduje. (VRAJ OBOJSTRANNĚ ZINKOVANIE :lol: :lol: ) Žiaľ chemický posyp je v zimných mesiacoch v našich zemepisných šírkach bežný, teda oderkom od kamienkov sa predísť nijako nedá, čoho následkom mám auto z predu do zabu, z prava do ľava úplne "pehaté". Na svetlo modrej metalíze je to žiaľ do očí bijúce. :cry: :cry:


Stanovisko importéra: Konkrétne vozidlo je v prevádzke v silne kyslom prostredí, ktoré vytvárajú Košické železiarne, čo je teda dôvodom toho, že koroduje !: :!: :!: Naozaj dlho som podobnú blbosť nepočul.

Na otázku smerovanú garančnému technikovi v servise: prečo moje dvojročné auto hrdzavie a to druhé 1,5 ročné stojace vedľa neho na parkovisku nie (rovnako obité kamienkami až na plech ako to moje) mi garančný technik p. GREGOR odpovedal, že to moje auto bolo zasiahnuté ostrými kameňmi a to druhé okrúhlymi. :!: :!: :!: :!:

Že sa starý pán nehanbí a nebojí robiť zo svojich zákazníkov somárov.

Z iných zdrojov blízkych Hyu.... SR som sa dozvedel, že turci mali vo výrobe v prvom štvrťroku 06 na páse časté výpadky zinkovacej haly, čo odpovedá tomu že naše auto (medzi prvými z novej modelovej rady Accent v EU vyrobené v roku 2006) koroduje silno, a iné mladšie nekorodujú vôbec.

Čo ma však prekvapilo je to, že Hyundai Slovensko má medzi svojimi zamestancami Experta na kyslé dažde a druhého Experta na cestný posyp. Je to však smrteľná kombinácia pre zákazníka, ktorý už po roku reklamoval koróziu lacného malého auta za 450 tis SK (nech nejem) !!

Ako riešenie mi bolo ponúknuté kompletné lakovanie karosérie v servise MAZDA na moje náklady. Mazda vraj lakuje pre Hyundai... :roll:

Evidentne sme trafili zlý kus, no následky nech nesie importér a nie moja peňaženka. [/b]
mno proto jsem se pekne rozciloval ze hodlaj accenty vyrabet v turecku, pac tam vyrabi renault thalie a je to stejny pruser! :evil: delaji si tim akorat strasnou ostudu, meli by to tam zavrit! kdyz accenta, tak jedine z koree :) prima autak, ale ne z turecka..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Příspěvek od JuloKE »

Andy mam ten isty problem. Kapota po kamienkoch hrdzavie ako svina. Auto kupene 12/07. Ide do H a H tento tyzden a Gregorovi dam take kysle dazde z VSZ, ze mu z toho hlava zhrdzavie. Sere ma to. Sedacku vodica mi precalunili-parala sa. Budem reklamovat aj packu smerovky- ak ju dam do prava, tak pri vrateni sa na povodnu polohu mi prebliknu obe smerovky-nie vzdy. Pri predbiehani a zaradeni sa spat, ako keby som vzdy dakoval :D
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“