Dnešní nehoda

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:Doplňuji původní výčet závad:
- proražený chladič stlačeného vzduchu
- deformace převodovkové skříně

Některé ND nejsou ani v evropském skladu, oprava se bohužel protáhne.
ty vogo... to je uz skutocne velky rozsah skody :-/ dostanes ale zrejme novu prevodovku, co potesi... fakt clovek neuveri aku paseku to urobilo.. v ktorom servise to budu opravovat?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Doplnění

Příspěvek od CzechJoker »

U Balvina, jsem tam spokojený. Spíš mě hodně zarazilo, že náhradní díly nemají ani v Belgii :shock: Příští týden se v podstatě dozvím, kdy nejdříve se podaří sehnat všechny komponenty. Už dnes to je oprava v ceně půlky nového auta :( A navenek přitom kromě nárazníku nebylo vidět žádné jiné poškození...
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:U Balvina, jsem tam spokojený. Spíš mě hodně zarazilo, že náhradní díly nemají ani v Belgii :shock: Příští týden se v podstatě dozvím, kdy nejdříve se podaří sehnat všechny komponenty. Už dnes to je oprava v ceně půlky nového auta :( A navenek přitom kromě nárazníku nebylo vidět žádné jiné poškození...
no mne ked ten hlodavec rozhryzol hadicku od turba, chceli to objednavat z prahy... pritom taka hadicka sa predava v autodieloch za 40kc/meter, takze som trochu skepticky.. ale dufam, ze ti to tam opravia k plnej spokojnosti... mna tam uz neuvidia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Doplnění

Příspěvek od CzechJoker »

Mexican píše: no mne ked ten hlodavec rozhryzol hadicku od turba, chceli to objednavat z prahy... pritom taka hadicka sa predava v autodieloch za 40kc/meter, takze som trochu skepticky.. ale dufam, ze ti to tam opravia k plnej spokojnosti... mna tam uz neuvidia
Je fakt, že by se mohli přeptat i u Kia, crdi mají taky...
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Doplnění

Příspěvek od CzechJoker »

Tak jestli si někdo myslí, že už dávno jezdím, tak je na omylu. Je 31.7. a auto pořád nemám :evil: :evil: :evil:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:Tak jestli si někdo myslí, že už dávno jezdím, tak je na omylu. Je 31.7. a auto pořád nemám :evil: :evil: :evil:
hmm, prave som ta ta chcel opytat jaxi na tom... uz vedia nejaky termin?? dufam ze to nedopadne ako jedna Elantra co stoji u Balvina dost naborena cca rok a pol.. dufam ze to tvoje auto nestoji vonku :-(
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

NEKE ?! jak to? tohle by jsem u Škody nikdy nestalo to je výhoda domácích aut.. skoro vše skladem nebo do druhého dne,.... tohle je nepříjemné !!!!!!!!!!!! držím palce
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Psal jsem to ráno, teď mám více času. Ať se moc nerozepisuju, napíšu to chronologicky i s emotivním závěrem.

- 7.7. jsem navštívil servis s otázkou, kdy dostanu auto. Dozvěděl jsem se, že stále nemají převodovou skříň (obal, ne celou převodovku) a že by ji měli dostat 9.7.

- 12.7. jsem odjel vypůjčeným autem na dovolenou

- 21.7. jsem telefonoval, jak to vypadá. Bylo mi řečeno, že převodovka po složení neřadí jedničku a dvojku a že to musí znovu vytáhnout a prohlédnout.

- 24.7. jsem telefonoval, jak dopadlo vytažení a oprava. Byl jsem ubezpečen, že převodovka už řadí a že bych auto reálně mohl vyzvednout tuto středu nebo čtvrtek.

- 30.7. jsem telefonoval, kdy že si auto mohu vyzvednout. Bylo mi řečeno, že se na autě stále pracuje. Když jsem se rozvzteklil, dozvěděl jsem se, že převodovku do auta strčili až v úterý, protože měli spoustu jiné práce a toto dělají tak nějak navíc. Přiznávám, že jsem do telefonu nakonec skoro křičel.

- 31.7., tedy snad odeslali papíry na pojišťovnu. Možná to tedy stihnu dříve, než za dva měsíce. Navíc mi bylo řečeno, že díl, na který tak dlouho čekali dostali poškozený. Jestli to je pravda, tak je to švajnerajn jako vymalovaný.

Zkušenosti odjinud:
- kolega vysypal na silnici převodovku (Citroen Berlingo, měsíc po záruce). Do týdne jezdil.
- jiný kolega reklamoval odešlou spojku v Oktávce. Oprava (výměna) trvala 6 hodin

Ponaučení:
- u Škody bych pravděpodobně nečekal měsíc na to, až od někud z tramtárie pošlou náhradní díl
- možná že v jiném servisu by věděli, že tam mají dva měsíce auto na opravu a vyčlenili by na něj řádnou pracovní kapacitu místo toho, že by naobjednali spoustu aut na opravu a moje by stálo na dvoře pod plachtou
- možná by mi jinde půjčili náhradní vůz

Takže možná že příště koupím předraženou škodovku a tyhle věci nebudu řešit. Protože na co je mi auto s úžasným motorem a vynikajícím poměrem cena/výkon, když mi stojí v servisu?

Asi tak. Jsem hodně rozlobený.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

A já si myslel že mám pech. Beru zpět
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Rekl bych ze toto je jen na servisu. Ja jezdil do KSV Group chomutov. Jeste ma sestra accenta kde odesla spojka nekdy v 40tisic a vymenena byla za 2dny. Nebo snad druhy den se jelo pro auto - nepamatuji je to moc dlouho. Pote jsme nekde neco natankovali nebo se neco stalo a svitil filtr paliva ale auto jelo normik. Jeli jsme do KSV kde nam nalili cosi na cisteni palivove soustavy. Za par hodin auto jezdilo pouze na 2valce (motor je 1.5CRDi 3valec) a skakalo jak divoky. Jelo se snim nakonec jeste do prahy a coudilo ale jelo. Pak se odvezlo do KSV kde nam v lahvicce ukazali slem ze nafta byla spatna a ze odesli vsechny 3vstriky. A ze by auto odjelo se 3vadnymi vstriky do prahy?:)Nakonec kdyz se rekla cifra 60000Kc tak jsme se ptali zdali neni jine reseni a bylo nabidnuto ze si muzem zkusit vstriky odvest do kladna na kontrolu a cisteni ultrazvukem. Tam nam rekli ze vstriky jsou naprosto totalne pryc a ze neveri ze auto jelo. A kdepak byl asi zakopany pes?Nejspis nam dali do ruky spatne vstriky, ktere meli. Pote kdyz jsme auto chteli zpet rekli ze jeden vstrik nam daji na zaruku takze 40000Kc. Nakonec se auto opravilo za 40000Kc a jezdilo a jezdi do dnes. Nicmene jeste i po teto zkusenosti jsem zustal jejich zakaznikem a koupil u nich Getze, ktery pak teda skoncil na vrakaci a po nem jsem poridil jeste Sonatu. Samozrejme ze nastali potize i se sonatou ne s motorem ale s jinymi vecmi. Zaprve jsem stale platil k 10000Kc garancni prohlidky, po 30000Km a kousek jsem zjistil nahoduo ze jsem totalne sjel vnitrni strany pneumatik. Po dotazu jak je toto mozne mi rekli ze jsem nekde musel vybrat diru a kdyz jsem jim rekl jak je mozne ze neprehazovali predni kola za zadni a ze me neupozornili ze mi mohla bouchnout pneumatika pri jizde to uz nevysvetlili. Odpoved co jsem dostal byla akorat ta ze prehazovani kol z jedne napravy na druhou nemaji v popisu prace a ze si musim koupit nove gumy za 30000Kc a to byla cena po sleve. Mezi tim jeste delali na A sloupku tmeleni ze tm skripal plast o sklo. Nicmene odrbali sroubovakem napis Airbag. Kdyz uz jsem opravdu soptil a s majitelem jsme si vymenili nazory tak jsem si nechal plast vymenit a jezdim do Autocentra Hasa Usti. Kde je opravdu radost nechat auto servisovat. Zaprve na nej vidite z prijmaci mistnosti, tudiz nemaji co tajit a neverim ze by delali takove sme. Dale je supr domluva s technickem i ostatnimi lidmi. Kdyz sonata prestala jezdit o auto se opravdu zajimali. Tehda byla sonata u nich asi mesic ale to bylo z duvodu vanocnich svatku a vseho okolo. Nicmene vse je jen otazka servisu. A rozhodne muzu jen kazdemu doporucit ze pokud nebudete jednou spokojeni s praci servisu zkuste jiny klidne vzdalenejsi. Ja jezdim sice 50Km do servisu misto 30Km ale rozhodne toho nelituji. A jak jsem zjistil je to opravdu servis od servisu na znacce nesejde at je to skoda, vw, nissan vse je v lidech, kteri to provozuji. Nehlede na to ze jeste navic jsem zjistil ze Hasa je levnejsi jak KSV.


Tak to jsem se ale rozepsal:)Snad to nekomu bude platne :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Můžete někdo relevantně srovnan brněnské servisy? Který je lepší, Balvin nebo AutoStyl.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:Můžete někdo relevantně srovnan brněnské servisy? Který je lepší, Balvin nebo AutoStyl.
moj nazor poznas.. prast jak uhod... v balvine su lekvari co potrebuju vsetko len objednavat a na dielni nemaju pomaly ani srob a autostyl kde su max geroji, kde spociva diagnostika motora v tom ze mechanik v usmudlanych monterkach vyleti jak raketa z dielne na cestu, urobi par donutov na ceste a dovali naspat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Pokud budu mít vetší problém jedu do Vista caru :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

David C3 píše:Pokud budu mít vetší problém jedu do Vista caru :-)
Řekl bych, že to pojmu komplexněji. Dva roky s H nějak doklepu a pak změna. Tento týden měl kolega nehodu a už to má opravené. A to rozstřelil celý předek na novým Berlingu. Je to hodně o lidech, ale taky o dostupnosti ND. Někde prostě není v celé Evropě, jinde ho mají do 24 hodin na dílně.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Možna, že až dostaví továrnu v Nošovicích, tak se to zlepší. Určitě tam budou sklady a náhradní díly nebudou schánět po celým světě. Teda aspoň doufám, že to tak bude ......... možná :?
......................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“