Dovolená

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8992
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dovolená

Příspěvek od idam.i »

Držím palce nech ti to vyjde.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

Tu Francii (a Španělsko na Biskaji) nejsem za 2 dny schopen připravit vzhledem k odjezdu v pondělí. I když trasu tam mám už spočítanou a definovanou, zpátky zatím ne, nemůžu do detailu určit kde a za jakých podmínek spát, co navštívit atd. Od toho se ovíjí odhad nákladů na cestu. Takže budu volit původní variantu, ale s tím, že protáhnu dobu pobytu v MNG a v severní a střední části AL, s tím, že do Řecka až podle situace někdy za 1,5 týdne. Na Korfu v žádném případě přejíždět lodí nebudeme, ani jako pěšáci, natož autem. Nejspíše zůstaneme přímo na pláži u obce Palitsas kousek za hranicemi a na jídlo budeme chodit do vesnice. Ale když budou požáry pokračovat omezíme se na to MNG a AL.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Mexican »

to su pripravy ako let na Mars :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

S obytňákem nadivoko je to trošku jiné než s osobákem do nějaké destinace. Ale ono mi to sedí, udělal jsem sem si kdysi na to prográmek v excelu. Obvykle se mi náklady při dodržení cesty neodchylují od plánu více než tak plus minus 500-700 Kč.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Dovolená

Příspěvek od oltcitak »

Tak takto plánovať cestu by som v živote nechcel, pretoze veskere odchýlky od plánu vnášajú do priebehu tolko chaosu, nervozity a nekomformity, ze samotná dovolenka a jej účel strácajú svoje opodstatnenie a stava sa z toho typická "honička" za odfajknutymi bodmi programu. [-X
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Dovolená

Příspěvek od Birdr »

Tak víš jak, někdo to pro klid v duši potřebuje mít nalajnovaný a promyšlený do detailu. Jinak se mu bortí jistoty.
To si vždycky vzpomenu na tu epizodu z Básníků - dovolená v Jugoslávii, první dítě, manželka do práce, dovolená v Jugoslávii, druhé dítě atd. :D
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

Ale takhle to přece vůbec není. Je to o tom: 1. Abych měl představu kam který den můžu dojet podle typu silnice a provozu, 2. abych nemusel na místě zjišťovat, co je tam zajímavé k vidění, ale rovnou co nejblíže zaparkoval a šel to vidět, šetří to čas a 3. můj způsob ježdění je každý den jinde, což bez přípravy by znamenalo velkou entropii, když sice víš kam jedeš, ale nevíš proč nebo spíš za čím tam jedeš. Ten, kdo zůstává někde u pláže řadu dní to má jinak a tak podrobně to nepotřebuje. A třeba protože tu přípravu dělám, pak můžu taky psát ty cestopisy, protože řadu faktických údajů mám dopředu zjištěných, to Ti Milane nedošlo? No a když něco nestihnu, tak nestihnu, za ničím se nehoním. Jenže když se někam vláčím třeba 2,5 tis. km, pak je škoda to nevyužít pro to, aby člověk poznal co nejvíc. Ten kdo vezme auto, jede někam na týden nebo 2 do hotelu, apartmánu nebo kempu a na místě už skoro nikam nejezdí to samozřejmě takhle nedělá. Jemu stačí znát délku cesty, aby si spočítal peníze na benzín a ostatní mu je jedno.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Dovolená

Příspěvek od oltcitak »

Tvoje cestopisy su skutocne excelentne a podrobne cizelovane, to je fakt a neraz som to ocenil. ALE nič to nemení na tom, co som napísal. Si skrátka obeť profesnej deformácie (i keď vďaka tomu máme podrobne cestopisy od Teba). Každý je nejaký, Ty prezentuješ svoju filozofiu, ja svoju. Tak je to správne.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2051
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

Sky Bridge 721 - nejdelší visutý most pro pěší na světě je dobrý zážitek i pro člověka, co se bojí výšek :)

https://www.youtube.com/shorts/eXv70CPoj24
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

Vrátil jsem se z dovolené, cestu jsem omezil na BiH a MNE. Nedopadlo to dobře, od samého začátku problémy. Ráno 31. 7. při odjezdu při kontrole vozu (náplně, olej atd...) jsem zjistil, že tam vypadla do motoru nějaká hadice, o které jsem si myslel původně že je vzduchová na přívod vzduchu někam k filtru. Po půl hodině hledání včetně pod vozem se toto nepotvrdilo, tak jsem pátral dál a jediný "úd", kam se dala nasadit byl vývod ze dna okapnice pod oknem, aby voda netekla přímo na motor-je svedená hadicí. Důvod byl v prasklé původní francouzské hadicové svorce. Tak jsem vyrazil do OBI v městečku mém střediskovém okresním, koupil tam za asi 16,- Kč novou šroubovací hadicovou svorku (a lepší řešenou, než ta původní), kterou všichni známe, hadici namontoval a mohlo se jet. Ztratil jsem ale asi 2 hodiny. Později se ukázalo, že jsem zapomněl můj profi fotoaparát, pěkně jsem si ho připravil, nabil.....a jak jsem zjistil při příjezdu, odnesl do koupelny místo do auta. Proč zrovna tam, nevím. Fotilo se mobilem. Těsně za hranicemi BiH mi odešla navigace. To byl malér, protože všechna ta připravená místa ke spaní nadivoko a parkoviště u různých pamětihodností při cestě byla nedefinovatelná a řadu těch míst i památek v autoatlasu v měřítku 1:800 000 nebylo vůbec možné najít, i když směr a postup hlavní trasy ano. Takže jsem jezdil jako v době před 50 lety, kdy mi bylo 20 let a žádné navigace neexistovaly. Na rozdíl od mého 17. letého syna jsem ale autoatlas uměl používat. Uvažoval jsem, že si koupím navigaci v MNE, ale odradilo mě, že bych po zbytek života, (vzhledem k mému věku), musel poslouchat ty kecy v ní srbochorvatsky.
Co ale bylo nejhorší bylo počasí. První den a půl u moře svítilo slunce a koupali jsme se. Byli jsme na Budvě, pak v Ulcinj v MNE. Pak ale přišly bouře a prudké deště. Ochladilo se na 18-20 st. C, v noci na 11, a jestli přestalo pršet, pak obvykle mezi 14 až 16 hodinou. Takže jsme leželi v autě, poslouchali přívalový déšť a nudili se. Jakmile nastala dešťová přestávka, vyrazili jsme na pivo nebo jídlo a během 3 hodin jsme museli být zpět, abychom nezmokli. Pršelo i v Albánii, jak bylo možné sledovat přímo v Ulcinj přes moře. 3. den jsem rozhodl, že jestli bude 5. den ještě pořád pršet, vracíme se domů. Nejen že v ten den pršelo, ale byla taková bouře, že auta na parkovištích stála v Budvě ve vodě až po nárazníky a rychloběh našich stěračů nestačil. Pršelo prakticky celou cestu domů, až na úsek někde mezi Banja Luka a Balatonem, kdy sice bylo pod mrakem, ale nepršelo. Vrátili jsme se včera v noci. Byl to prima výlet. Ujeto 2 700 km se spotřebou v průměru 6,5 litru. Auto šlapalo jako hodinky. Cestopis nebude. (Jo a ta navigace-podle sdělení servisu - odešla hlavní deska, takže u tohoto modelu už opravu nelze, nejsou díly, takže bude nová navigace. Já totiž do mobilů nekupuju data, kromě základního přídělu společně s hovorovým tarifem a tento zvyk jezdit podle okenní navigace měnit nebudu. Jen si říkám, kolik by taková závada navigace stála u automobilní navigace integrované v autoinfotainmentu v autoservisu. Já tuhle pořídím do 3. tisíc Kč.)
Jakmile zpracuju fotky, dám důkaz o tom počasí.

Cestou jsme napočítali 20 Renaultů Fluence, žádný Renault R11 (jen 1 jeho odvozeninu R9 - stejné auto v provedení sedan), Boxery jsme nepočítali, byly jich stovky.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8992
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dovolená

Příspěvek od idam.i »

Trochu blbé,ale aspoň že ti ostala pozitívná nálada.Prišli ste OK a bude na čo spomínať.
Veľa Fluencov v tých zemepisných šírkach sa dá očakávať.Bohužial R11 už zožrala hrdza. 8-[
Budúci rok uvažujem o Budve.Ten ešte idem do IT konkrétne Chioggia.Už strihám meter.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
lumix
****
Příspěvky: 1387
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Dovolená

Příspěvek od lumix »

Co takhle si do mobilu stáhnout offline mapy, naplanujes trasu a všechna místa a jedes. Ja to tak dělám, mám to v mobilu a zároveň i v iPadu.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Dovolená

Příspěvek od oltcitak »

Na teda, čo som hovoril :-k
PS kto chce pozriet Budvu, tak za nou je celkom zaujímavá plaz Trsteno, terasky na stĺpoch priamo vo vode. "Trsteno Beach (Krimovice) - All You Need to Know BEFORE You Go" https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... ality.html
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

lumix píše: 11 srp 2023, 18:59 Co takhle si do mobilu stáhnout offline mapy, naplanujes trasu a všechna místa a jedes. Ja to tak dělám, mám to v mobilu a zároveň i v iPadu.
Přece jsem psal, že data do mobilu nepořizuju kromě základního přídělu k hovorovému tarifu a do ciziny už vůbec ne, tam ani hovory. Jsem důchodce, kdo by to platil.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

To Oltciťák: Trsteno Netrsteno Milane, byly bouře i na moři a tak jako tak se do moře skoro nedalo vlézt, příliš rozvlněné. Ale o téhle pláži jsem nevěděl.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Pokec“