ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rady
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 říj 2012, 00:04
Bydliště: Holice v Cechach

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od rady »

Tak si tak jedu 5.12. cca 10:30 okolo Holic a ve zpetnem zrcatku vidim blizici se mne zname denni svetla a bronze Elu stejnou jako mam ja, jak se zacne priblizovat zacne ridic zurive blikat a troubit :D/ , ja pak odbocoval v pravo a zamaval jsem.. kdopak to byl, nekdo odsud? :?:
Elantra Style 1.6 97kw my 2012 bronze P7N
Reklama
 

Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Rosch1962 píše:Tak páni kolegovia moja novučičká "Ela" je už na predajni a ak budem mať šťastie na skorú dodávku diskov a zimných pneu, mohla by byť v stredu už so mnou na cestách.. :-)
Pýtal som sa na prestavbu LPG a moje zistenie je zaujímavé.
Ak si to dám namontovať, vraj strácam záruku takmer na všetko .... od palivového systému, cez celý výfukový systém až konečne po celý motor.. :-(. Najväčší argument ale bol ten, že neexistuje na SVK značkový servis Hyundai, ktorý by bol certifikovaný na servisovanie áut s plynovou zástavbou a teda, nebudem mať kde robiť garančné prehliadky a servis po najazdení príslušného počtu km. :-(. Čo vy na to páni? Máte s tým niekto skúsenosť, príp. viete niečo poradiť? Ročne najazdím dosť km vzhšadom na moje zamestnanie a preto by mi LPG výrazne znižovalo náklady.... ](*,)
No to nevím jaké to máte na SK. Na českých stránkách :hyu: je mapa servisů spolu s možnosti filtrace podle toho jestli dělají LPG nebo ne. Na slovenských stránkách je ta mapa taky, jen o LPG tam není ani slovo.
Ale k tomu by se asi měl vyjádřit někdo z přítomných slovenských kolegů.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

Tak kolegovia - nová Elantra 1,6i Style 6AT v bielej farbe je konečne doma.
Zatiaľ oproti Nubire 1,6 čo som mal, je to niečo neporovnateľné...
Len škoda toho rádia bez RDS .. ale to je len malým "smietkom pod nechtom..." :-)

:P
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
pepak
*
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2005, 18:54
Bydliště: Brno

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od pepak »

for Rosch1962

Gratulace ke koupi, nebudeš litovat.
Na rádio bez RDS si zvykneš nebo si koupiš nový. Já stejně poslouchám jen USB muziku a rádio jen vyjímečně, je stejně samá reklama a muzika pořád dokola.
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

pepak píše:for Rosch1962

Gratulace ke koupi, nebudeš litovat.
Na rádio bez RDS si zvykneš nebo si koupiš nový. Já stejně poslouchám jen USB muziku a rádio jen vyjímečně, je stejně samá reklama a muzika pořád dokola.

Vďaka - už som si stiahol muziku na USB - mimochodom, v návode píšu, že pri štartovaní a vypínaní motora, by nemalo byť v USB zasunuté médium... Odpájaš ho vždy pred vypnutím motora a zasúvaš ho až po naštartovaní alebo je tam stále a nič sa nedeje....?
Inak jazda s novučičkou Elantrou je niečo čo sa nedá opísať. Mal som úplne fungláč Hyundai Tucson, ale to bolo niečo úplne iné... :D/
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
Santos
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 zář 2011, 13:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Santos »

Rosch1962 píše: Vďaka - už som si stiahol muziku na USB - mimochodom, v návode píšu, že pri štartovaní a vypínaní motora, by nemalo byť v USB zasunuté médium... Odpájaš ho vždy pred vypnutím motora a zasúvaš ho až po naštartovaní alebo je tam stále a nič sa nedeje....?
Inak jazda s novučičkou Elantrou je niečo čo sa nedá opísať. Mal som úplne fungláč Hyundai Tucson, ale to bolo niečo úplne iné... :D/
Ja tam mám môj 8GB USB kľúč plný hudby stále zapichnutý už vyše roka a žiaden problém som s tým doteraz nemal.
A btw. jazda na Ele je pre mňa i po 14 mesiacoch neustále pôžitkom a zdrojom radosti. Nechápem ako to je možné, ale naozaj, čo i len krátku jazdu v nej si dokonale užívam. Ja ju milujem a aj po dizajnovej stránke sa mi tuším páči stále viac a viac! Proste bola to , a stále je, láska na prvý pohľad. :)
Hyundai Elantra 1.6i GLS Style, bronzová metalíza, kúpené 9/2011
Mitsubishi Carisma 1.6i GL, strieborná metalíza, kúpené 5/1999 -[/color] PREDANÉ 8/2011
Hyundai Accent 1.3i GS, bledozelená metalíza, kúpené 8/1996, 115 000km
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Santos píše: A btw. jazda na Ele je pre mňa i po 14 mesiacoch neustále pôžitkom a zdrojom radosti. Nechápem ako to je možné, ale naozaj, čo i len krátku jazdu v nej si dokonale užívam. Ja ju milujem a aj po dizajnovej stránke sa mi tuším páči stále viac a viac! Proste bola to , a stále je, láska na prvý pohľad. :)
Něco na tom bude =D>

Rosh - gratulace! Bílá Ela je sexy.

Fleshku taky nevytahuju. Ale na RDS jsem si stále nezvykl :roll: ,pořád zvažuju objednat nějaké DVD-GPS rádio z Číny. Párkrát jsem už hledal na webu nějaké konkrétní reference,ale nic moc jsem nenašel, tak se furt nemůžu rozhodnout.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Já nechávam flešku taky pořád připojenou. Myslim si, že je to stejný jako u počítačů. Taky by se měl disk odpojovat přes Bezpečně odebrat ..., ale nikdy to nedělam a vše běží ok. FM radio nepoužívam skoro vůbec, takže s RDS nemam naštěstí problémy. A popravdě rádio hraje a vypadá moc pěkně, takže je škoda to nahrazovat něčim jiným.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

Po prvých 1500 km len výborné pocity...
Spotreba zatial v priemere 7,2 l/100 km - ale jazdili sme len na snehu, ľade a len sem-tam po mokrej ceste.
Přílohy
Tak a už sme aj na značkách   :-)
Tak a už sme aj na značkách :-)
Elantra_znacka.png (60.67 KiB) Zobrazeno 1971 x
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od FISHkaa »

bílý je top! =D>

edit: měl sem jí na testování (viz poslední Zpravodaj) a příjemné autíčko 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

Rosch1962 píše:Po prvých 1500 km len výborné pocity...
Spotreba zatial v priemere 7,2 l/100 km - ale jazdili sme len na snehu, ľade a len sem-tam po mokrej ceste.
A stále jazdíme len na snehu a v meste ... :-)
Máme za sebou 2700 km a spotreba je momentálne na 7,3l/100km ... som myslel, že by to už pomaly mohlo ísť nižšie...
ale stále studené štarty a chod na mieste - kým to nevyhrabem zo snehu alebo neoškrabem od ľadu... už aby začalo byť normálne počasie...

Zatiaľ bez nedostatkov - akurát raz večer pri príjazde domov po vypnutí motora a vytiahnutí kľúčika zo spínacej skrinky mi nesvietilo vnútorné osvetlenie ani v interiéri ani v kufri - som neprišiel nato prečo... odvtedy sa to nezopakovalo...tak uvidíme ďalej. Volant sa ešte "nelúpe".. :-) :D/
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Mexican »

s A/T mat 7,3 je super... ak budu ostatni s manualom jazdit za tolko, budu ti zavidiet.. takze ziadne starosti, povedal by som ze mas spotrebu super
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od omerta2904 »

pokud po vytahnutí klíče neuslyšíš cvaknutí. tak ti ta pružinka uvnitř špatně sepla. poznáš to i při tom, že když otevřeš dveře řidiče, tak ti pípají. postačí zajet do servisu a střiknou ti do spinací skřínky sprej. mi to taky někdy udělá, hlavně v zimě. není to žádná závada jen je třeba si na to dávat pozor, protože jestli se ti to stane tak ani nezamkneš dalkáčem auto.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

Mexican píše:s A/T mat 7,3 je super... ak budu ostatni s manualom jazdit za tolko, budu ti zavidiet.. takze ziadne starosti, povedal by som ze mas spotrebu super
No neviem, ja mam teraz v zime, co jazdim iba po BA 2x denne po cca 10 km, realnu spotrebu 7.2. PP mi ukazuje priemer 6.9 - 7.0.
Kedysi platilo, ze AT malo vyssiu spotrebu, ako MT. Ako je to teraz ? Len sa pytam, nemam velke skusenosti.

p.s.: Vcerajsia skusenost: jeden pan v aute s AT (tusim nejaky VW) sa nevedel vyhrabat zo zaveja snehu (tu v BA ho mame teraz naozaj dost), ktory okolo auta nafukal vietor. Automat zabral vzdy naplno a podsmykoval kolesa. Antisklz sa snazil, ale velmi nepomohol. Jednoducho, automat nevie to, co noha - pomaly pustat spojku do zaberu.

p.s.2: S automatom mam odjazdenych par sto km, je to naozaj pohodlne. Ale radsej mam MT :mrgreen:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
mateas13
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2012, 11:59

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mateas13 »

Santos píše:Viacerí sa tu už sťažovali na olupovanie volantu, ale zaujímavé, že ja mám auto už niečo cez rok a volant mám zatiaľ úplne v poriadku. Žeby pri jeho výrobe používali viac typov kože? (resp. tam niekedy chladnokrvne buchli umelú kožu?) :shock: (Pozn.: mám benzín 1.6 style - kupované september 2011)

Aj ja mam auto oktober 2011 a volant zatiaľ ok 15000 km
Hyundai Elantra 1,6 MPI + LPG /96KW/ Style r.2011 mushroom color
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“