ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirekkok
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2013, 10:25

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mirekkok »

Rosch1962 píše:
Rosch1962 píše:Po prvých 1500 km len výborné pocity...
Spotreba zatial v priemere 7,2 l/100 km - ale jazdili sme len na snehu, ľade a len sem-tam po mokrej ceste.
A stále jazdíme len na snehu a v meste ... :-)
Máme za sebou 2700 km a spotreba je momentálne na 7,3l/100km ... som myslel, že by to už pomaly mohlo ísť nižšie...
ale stále studené štarty a chod na mieste - kým to nevyhrabem zo snehu alebo neoškrabem od ľadu... už aby začalo byť normálne počasie...

Zatiaľ bez nedostatkov - akurát raz večer pri príjazde domov po vypnutí motora a vytiahnutí kľúčika zo spínacej skrinky mi nesvietilo vnútorné osvetlenie ani v interiéri ani v kufri - som neprišiel nato prečo... odvtedy sa to nezopakovalo...tak uvidíme ďalej. Volant sa ešte "nelúpe".. :-) :D/
Zdravím,
spotřeba půjde dolu, já mám najeto 11000 a jezdím do 6,5l když poskakuju po městě a domů na vesnici a to bydlím na vysikém kopci. Na delší cesty mezi městy plynulá jízda 90-110 cca 5,5-6l .Supr je že se s tím dá jet i na šestku 50.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirekkok
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2013, 10:25

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mirekkok »

simons píše:Ještě jsem chtěl podotknout, že na záruku se nevztahuje žádné omezení z hlediska pohonu na LPG a měla by platit v plném rozsahu. Chtěl jsem se zaptat, zda už byl někdo na garanční prohlídce po 1 roku a jeho zkušenosti s tímto. Ještě mám jeden dotaz na střešní nosič. Na servru jsem našel pouze jeden střešní nosič na Elantru a to THULE. Má někdo zkušenosti s montáží střešního nosiče? Za případné rady děkuji.
Zdravím ,
na prohlídce jsem byl před 14 dny, cena celkem 5000 korun. Vyměněny filtry olej udělaná geometrie a ještě nějaké drobnosti. Byla prasklá guma která drží výfuk. Takové to gumové oko. cena
300kč. Jinak jen oloupaný volant. Auto je celkově bez problémů. Jen pro mne trochu nepochopitelné pokud nechám auto odemčené vystoupím a následně otevřu zadní dveře přední se zamknou.To mi připadá divné.
Uživatelský avatar
rady
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 říj 2012, 00:04
Bydliště: Holice v Cechach

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od rady »

mirekkok píše:
Zdravím ,
na prohlídce jsem byl před 14 dny, cena celkem 5000 korun. Vyměněny filtry olej udělaná geometrie a ještě nějaké drobnosti. Byla prasklá guma která drží výfuk. Takové to gumové oko. cena
300kč. Jinak jen oloupaný volant. Auto je celkově bez problémů. Jen pro mne trochu nepochopitelné pokud nechám auto odemčené vystoupím a následně otevřu zadní dveře přední se zamknou.To mi připadá divné.
ahoj, tak mne se dvere takto samovolne nezamykaji, nemas vyplnene auto to mas 2011 ?
Elantra Style 1.6 97kw my 2012 bronze P7N
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

mirekkok píše: Byla prasklá guma která drží výfuk. Takové to gumové oko. cena
300kč. Jinak jen oloupaný volant. Auto je celkově bez problémů. Jen pro mne trochu nepochopitelné pokud nechám auto odemčené vystoupím a následně otevřu zadní dveře přední se zamknou.To mi připadá divné.
-to s tím zamykáním mi přijde nějaké divné, vlastně jsem to četl asi pětkrát a stejně nechápu co to vlastně dělá :)
-to gumové oko nebylo na záruku?
-já mám po 8tis.km volant stále jak včera vyrobený
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
mirekkok
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2013, 10:25

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mirekkok »

rady píše:
mirekkok píše:
Zdravím ,
na prohlídce jsem byl před 14 dny, cena celkem 5000 korun. Vyměněny filtry olej udělaná geometrie a ještě nějaké drobnosti. Byla prasklá guma která drží výfuk. Takové to gumové oko. cena
300kč. Jinak jen oloupaný volant. Auto je celkově bez problémů. Jen pro mne trochu nepochopitelné pokud nechám auto odemčené vystoupím a následně otevřu zadní dveře přední se zamknou.To mi připadá divné.
ahoj, tak mne se dvere takto samovolne nezamykaji, nemas vyplnene auto to mas 2011 ?
zdravim , jo je to 12/2011. Ono se to nezamkne hned ,zjistím to až ráno v garáži. Večer přijedu vytahnu klič , vystoupím ,pustím zezadu psa zavřu, a ráno jsou zamknuté oboje přední dveře.
Uživatelský avatar
mirekkok
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2013, 10:25

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mirekkok »

PPP píše:
mirekkok píše: Byla prasklá guma která drží výfuk. Takové to gumové oko. cena
300kč. Jinak jen oloupaný volant. Auto je celkově bez problémů. Jen pro mne trochu nepochopitelné pokud nechám auto odemčené vystoupím a následně otevřu zadní dveře přední se zamknou.To mi připadá divné.
-to s tím zamykáním mi přijde nějaké divné, vlastně jsem to četl asi pětkrát a stejně nechápu co to vlastně dělá :)
-to gumové oko nebylo na záruku?
-já mám po 8tis.km volant stále jak včera vyrobený
na díly podléhající opotřebení záruka není. Jak jsem zjistil není skoro na nic takže zvažuju jestli má cenu chodit na garančky a opravy do autorizovaného servisu. Ta guma má zhruba stejné rozměry jako třeba z oktávky . Věřím že bych ji jinde sehnal minimálně za polovic . Za montáž chtěli 400 :D tím volantem to není taková hrůza ale mírně se loupe. Ještě na to máš 3000km..
Virgi
Příspěvky: 5
Registrován: 06 úno 2013, 09:22

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Virgi »

Cau vsem.Mam taky novou elantru 1.6 comfort ice blue.Mam najeto 10 600 km a zatim bez jedine zavady.Auto jezdi pekne,trochu v zatackach uskakuje zadek ale nic hroznyho,po rovine jede jak pribita.Pneumatiky mne dal vyrobce Hankog eco energy letni a docela hlucne,ted mam Matador zimni a daleko tišši.Spotreba v lete byla i pod 5 litru na 25 km trase do prace vetsinou mimo mesto,ted v zimne 5.5 ale nijak to nehonim,v pondeli 11.2 jdu na 1 garancku,tak pak to trochu otestujem,snazil jsem se to zajet opatrne.Bracha ma fabii 1.2 TSI 63 kw a zda se mi ze zrychleni daleko lapsi,u elantry musim vic do otacek,aspon 3000 ale pak jade ale v cechach se stejne zavodit neda.Jinak velka spokojenost.Vitky,snad ze mi dost ubila chladici kapalina asi 2/3 ale to asi diky klimatizaci,jinak moc spokojen.Dam vedet jak ta garancka,po telefonu mi rekli cenu do 4000,tak uvidime co budou vsechno delat,pak dam vedet,tak at nam co nejlip jezdi,cau
Virgi
Příspěvky: 5
Registrován: 06 úno 2013, 09:22

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Virgi »

Cau vsem,v auto tipu ve vydani 1-2013 jsem se docetl ze v roce 2012 byla svolavaci akce na elantru kvuli pricnym ramenam,nevite nekdo o tom neco? V pondeli jedu na garancku tak se zeptam a kdyz tak dam vedet.
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od omerta2904 »

Virgi píše:Cau vsem,v auto tipu ve vydani 1-2013 jsem se docetl ze v roce 2012 byla svolavaci akce na elantru kvuli pricnym ramenam,nevite nekdo o tom neco? V pondeli jedu na garancku tak se zeptam a kdyz tak dam vedet.
dej vedet co nejdriv.ja jdu v utery.at vime
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Virgi píše:Cau vsem,v auto tipu ve vydani 1-2013 jsem se docetl ze v roce 2012 byla svolavaci akce na elantru kvuli pricnym ramenam,nevite nekdo o tom neco? V pondeli jedu na garancku tak se zeptam a kdyz tak dam vedet.
Ono záleží zda se to týká všech vozů nebo určitých šarží...
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Virgi
Příspěvky: 5
Registrován: 06 úno 2013, 09:22

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Virgi »

Tak jsem byl dnes na 1 garancní prohlídce,mám najeto 10800km.Vymněnili olej plus filtr,geometrii a celkově zkontrovovali ale bez jediné závady.Cena 4335 mneli to za 3 hodiny.O té svolavccí akci jak jsem psal,kvůli těm přícným ramenům , tak nic nevěděli,tak nevím kde to auto tip vzal.Druhá prý bude stát mezi 6-7 tisíci,pěkný:-(.Jeste jsem koukal ze mi tam nalili olej 5w30 castrol magnetec profesional A5,od vyrobce jsem tam mnel shel helix ultra 5w40,nemneli byto dodrzovat co je v manualu doporucene?
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od omerta2904 »

Virgi píše:Tak jsem byl dnes na 1 garancní prohlídce,mám najeto 10800km.Vymněnili olej plus filtr,geometrii a celkově zkontrovovali ale bez jediné závady.Cena 4335 mneli to za 3 hodiny.O té svolavccí akci jak jsem psal,kvůli těm přícným ramenům , tak nic nevěděli,tak nevím kde to auto tip vzal.Druhá prý bude stát mezi 6-7 tisíci,pěkný:-(.Jeste jsem koukal ze mi tam nalili olej 5w30 castrol magnetec profesional A5,od vyrobce jsem tam mnel shel helix ultra 5w40,nemneli byto dodrzovat co je v manualu doporucene?
I já mám po garančce za 4500,- + 4500,- přední senzory (v laku). jako nahradní vozidlo jsem dostal I40 v kombajnu. Jinak prohlídka úplně v pohodě. Olej mi dali Mobil Super 3000 FORMULA FE 5W-30 .
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Ty přední senzory mě docela zajímají. To je dovrtali do nárazníku a máš uvnitř nějaký tlačítko na zapnutí/vypnutí těch senzorů?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od omerta2904 »

sarin007 píše:Ty přední senzory mě docela zajímají. To je dovrtali do nárazníku a máš uvnitř nějaký tlačítko na zapnutí/vypnutí těch senzorů?
Ano dovrtané do narazníků v barvě vozu. Tlačítko uvnitř nemám. aktivujou se semé při spatéčce a při 1.rychlostním stupni do cca 25km/h. a když šlápnu na brzdu taky.
tady je odkaz
http://www.levnealarmy.cz/eshop/parkova ... 0m5-f.html
samozřejmě jsou naladěné tak, abych na křízovatce nepípal, když přede mnou stojí nějaké auto. zapnou se asi metr před nim.
jinak dají se vpohodě přenastavit zvukovou stopu, hlasitost atd. včetně lakování a montáže mne vyšli na 4500cca (což oproti HYUNDAI stránkám a cenám příslušenství je o polovinu levnější. tam stoji 4 senzory 9000) samozřejmě sem si vše nechal dělat v značkovém servisu. jen mi dali na výběr zdali hyundai z 9000 nebo jejich za 4500. co se funkcí týče jsou stejné.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Pár dotazů

Příspěvek od kmy68 »

Zdravím všechny. Jsem tady nový. Moje Elantra 2011 - Style Premium světle modrá metalíza, manuální řazení, má aktuálně najeto 12 tisíc kilometrů. Mám po první servisce, která mě přišla na 4300 Kč (odmítl jsem geometrii) + v záruce mi vyměnili řadičku (praskl horní plast a o ten kov co vykouknul jsem si málem rozříznul ruku) a kůží očalounili volant (od 5-ti tisíc Km se loupala barva z toho koženkového potahu co nazývají kůží).
Měl bych nějaké dotazy a předem díky za reakce:
• o kolik méně vám počítač ukazuje menší spotřebu než je skutečná, u mě to dělá něco kolem 0,8 litrů (spotřeba na počítadle je 6,3, ale dle odečtů z plných nádrží jsme někde kolem 7,1 – po natankování průměrnou spotřebu vždy resetuju)
• druhá 12V zásuvka u spolujezdce, pokud má někdo stejnou výbavu jako já, máte tu zásuvku funkční nebo je to pouze záslepka?
• olej – při první servisce mi tam dali “Shell Helix Ultra AM-L 5W-30 A3“ bratru za 500 Kč/ litr, navíc v manuálu je 5W30 doporučován pro nafťáky; u druhé servisky už toto ale tolerovat nechci, protože mezi těma olejema co doporučují v manuálu jsou oleje kolem 200 Kč a nebudou špatné (taky SHELL); můj dotaz zní, myslíte, že bude motoru při druhé servisce vadit jiný typ oleje, třeba 10W40 (samozřejmě správné specifikace), neuškodí mu to? (mám totiž neblahou zkušenost s Mondem, kde po změně oleje z 5W30 (který jsem používal cca 150 tisíc kilometrů) na 10W40, mi motor začal docela dost ten olej žrát :(
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“