spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ondraTM
*
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2012, 13:45

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od ondraTM »

Jo, špatně jsem přečetl předložku, tak beru dotaz zpět. Budiž to tedy pro nás všechny poučením, že konkurenční vozidla je vhodné otestovat před koupí a ne až po.

Jinak k tématu - po cca půl roce a deseti tisících km v podstatě stále nemám, co bych autu vytkl. Ale tak, je to pořád nové auto, tak by bylo smutné, kdyby tomu bylo jinak.

Zaráží mě zejména stížnosti na tvrdý podvozek, ten mi naopak připadal nepříjemně měkký, takže jsem rychle vyměnil kola za šestnáctky (od té doby jsem spokojen). Zejména mě překvapuje tento poznatek ve srovnání s Octavií, při svezení s OII jsem měl pocit, že to ze mě vymlátí všechny kosti. Pravda, ta Octavia byla na sedmnáctkách, ale že by to byl až tak dramatický rozdíl?
i30cw 1.6 CVVT Trikolor Exclusive
Reklama
 

NASUD
*
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2011, 21:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od NASUD »

Já vlastním i30 CW nafťáka od 9/2009.
Jsem s autem spokojen a krom dvou, z mého pohledu banalit, jsem na autě neměl opravu. První banalita jsou žárovky ve světlometech. Dvakrát jsem halogenku měnil já, potřetí jsem to nechal udělat v servisu. Druhá banalita byl jeden klíč, který špatně reagoval na imobilizér. Došlo k výměně obou klíčů a přepragomování v záruce a je to doteď dobré. Auto procestovalo cestu do Trogiru (u Splitu) a zpět bez jakéhokoliv problému. Spotřeba byla pod 5 litrů. O kritizované hlučnosti jsem již tady někde psal. Záleží na tom co obuji a kde jezdím (a jak jezdím).

Tak už ty škodovky a porovnávání nechte spát.
Hyundai - Nazdár!!!!!
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vlado1979 »

XMira píše: A snad každý, kdo si vybírá auto, tak se porozhlídne po konkurenci. A jestli ne, tak si ty svoje nářky zaslouží. :mrgreen:
Nemusel by som reagovať, ale pár viet napíšem. Pre lenivcov, ktorým sa nechce čítať. Vlado mal obmedzený rozpočet na kúpu nového auta (450 tisíc vtedajších SK korún) a vylúčovacím kritériom bola hlavne cena, o tom som písal viackrát. Porovnávaním cenníkov sa výber zúžil na i30. Nie podľa jazdy, iba od stola a testov, recenzií na internete (možno sa tak rozhodovali viacerí).

Išiel som do showroomu, auto sa páčilo mne aj manželke, hoci posed nebol ideálny. Motor 1,4 som ani nevyskúšal, na papieri boli údaje nadpriemerné na daný segment. S predajcom sme si tľapli. 3 roky slúžilo auto spoľahlivo, nechcem ani nemám potrebu haniť i30. Je to dobré auto pre nenáročných a pre tých, ktorí hľadajú najväčšiu hodnotu za peniaze. Klasicky pomer cena/výkon/hodnota.

Postupom času som mal možnosť zajazdiť aj na iných autách (tiež som spomínal). To, že na mňa pôsobili lepšie je čisto môj subjektívny dojem a na iných nemusí. Trochu sa mi vylepšila finančná situácia, aj vďaka dedičstvu, tak som nemusel prehliadať nedostatky i30 a išiel do iného auta. Keby nie, tak v ňom jazdím dodnes.

Sledujem úspechy, predajnosti :hyu: a prajem im všetko dobré. Páči sa mi progres. i40 má niekoľko ocenení a v EU sa mu celkom darí. Škoda, že nie sú k dispozícii silnejšie motory (napr. 135 kW z ix35), ale časom prídu. Asi až s faceliftom.

P.S. Nevylučujem, že si niekedy v budúcnosti auto značky huyndai kúpim, ale zatiaľ som spokojný s tým čo mám. Pozorne čitajúci užívatelia vedia. Nepotrebujem sa ukazovať či chváliť. Ak si niekto myslí, že som hovado (aj iné prívlastky som dostal), tak je to jeho problém.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Bill1 »

Ahoj Vlado ja som tiež Vlado, ale nechápem o čom vlastne točíš? Chcel si nové auto, kúpil si si i 30cw a asi si sklamaný, lebo Honda a iné autá su lepšie, dobre a čo? Čo nám tu chceš vlastne povedať ? Ja si kúpim rajčiny v jednom obchode a mne chutia, ale príde kamarát čo si kúpil rajčiny inde a bude ich chváliť, da mi ich ochutnať a ja si poviem do toho obchodu už nepôjdem lebo tam su lepšie...
Kamarát si kúpil taký istý televízor ako ja , ale po 2 týždňoch sa mu pokašlal.... nenadával, ale zobral to ako normálnu vec, aj nová vec sa dá pokaziť, lebo to vyrábajú ľudia a ľudia su omylný... si asi človek ktorý / bez urážky/ nechápe, že koľko ľudí toľko chutí, nech sa Ti darí a aj Tvojmu novému autu, mimochodom, teraz máš aké ???
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od pinokio110 »

1,4 benzín po 39měsících a 55 000km-jezdím svižně,hodně tahám vlek za povolenou hranicí-spotřeba 7litrů,dá se za 5,5 ale to je člověk brzda provozu.Kvůli vleku to měním-je to nízký auto,nemůžu sjet ze silnice a když se vozí dřevo,tak to se nedá,to jsou všechno poznatky,na který člověk přijde časem.Pro koupi 30ky rozhodla cena a líbil se nám,příští auto opět Hyundai,zůstávám věrný.
NASUD
*
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2011, 21:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od NASUD »

Když se mluví o průjezd terénem. Jezdím na chatu dcery po lesní cestě. Výjezd z asfaltky na lesní cestu je strmý a točí se v kopci prudce doprava. Cesta je pořad do kopce a v každé roční době silně vymletá od dešťů. Když jsem s I30 cw tudy jel poprvé myslel jsem, že jedu touto cesto naposledy. Kola prokluzovala a já se bál ubrat plyn. Doprovodem jízdy byly odlétávající kameny a jejich bušení do spodku auta. Pak zlom cesty do vrstevnice a zatáčka doprava. Chytil jsem spodkem. Cesta zpět byla krokem a ještě méně. Ale už žádný škrtanec spodkem. Jde o to jakou stopou člověk jede. Příští jízda znamenala po výjezdu z asfaltky podřadit na "1" a držet otáčky co nejníže, zkrátka se do kopce plazit a vybírat si cestu. Výjezd na vrstevnici zvolit šikmo a co největším obloukem. Je fakt, že s Lantrou 1,9 diesel jsem to na stejné cestě nezažil. Byla taky nízká, ale byl to traktor. stačilo na rovině dát "1" rozjet a dát nohu z plynu. Na volnoběh jela jak "pohřebák" a nezastavilo ji ani malé stoupání, ani nezakašlala. Má i 30cw diesel má turbo a to je ten problém. Zkrátka člověk se musí přizpůsobit autu. Obráceně to nejde.
Musím pochválit konstruktéry i za takovou věc jako jsou zpětná zrcátka. Nějací opilci v noci kopali do zrcátek. Přiložím fotku jak to dopadlo s Hyundaiem a s vedle stojícím VW

Jinak přeji všem :hyu: krásné kilometry
Přílohy
Porovnání.JPG
Porovnání.JPG (191.19 KiB) Zobrazeno 2491 x
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od milosh »

To je jeden z duvodu proc denne sklapim zrcatka kdekoliv parkuju 8)
NASUD
*
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2011, 21:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od NASUD »

Bylo sklopené...........a stejně to nepomohlo!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Trochu ozivim tema - za par dnu "oslavim" s tricou magickych 100tkm, tedy hranici, kdy uz se da trochu hodnotit spolehlivost ...:)
kdyz najdu chvili, sesmolim nejakej platek :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od petzl62 »

Kurde,mám co dělat,abych tě dohnal :mrgreen:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Neni o co stat, pokud teda nemas naftu zadarmo, ze bys to dohaneni mel levnejsi :mrgreen:
Kazdopadne tenhle najezd uz vyzaduje svoje investice a vetsina bohuzel placenych - v nedeli brzdy, puvodni maj 100 klacku, to je myslim dostatecny a dal zkouset jejich zivotnost nepotrebuju. Pak prijdou na radu rozvody, ty bych delal i kdybych mel retez, osobne ale remen povazuju za vyhodu. A pak tu mam nejaky "drobnosti", ktery jsou z myho pohledu na zaruku. Jinak nejproblemovejsi byl prvni rok, to se vychytavaly korejsky chyby, to uz jsem nekolikrat zminoval, druhy a treti rok byly jen drobnosti - stabilizacni tycky, ktery na dvoulitrovym podvozku diky jeho specifikum odchazi diky nasim cestam mnohem rychleji.
Jinak jsem se taky koukal, za kolik se trici prodavaj a diky tomu, ze byla pak verze s cernymi svetly, s cernymi svetly a jinym naraznikem a ted nova 2013, takze planovanej prodej za cca rok je financni sebevrazda, radeji zvazim, kde by v rodine nasla uplatneni.
Jinak nejvic me asi tesi provozni naklady za celou dobu provozu, tabulky si nevedu, ridim se pouze tim, zda to financne zvladam nebo nezvladam. A troufam si rict, ze jsem pod vetsinou 1.4ek a mozna i pod naftaky.
Chtel bych i30 trochu usetrit a poridit nejakou malou jebku (Citroen Nemo, Fiat Fiorino, Roomster Van), protoze casto jezdim s nakladem a sklopenymi sedaky, chystam se na to skoro dva roky a moc se mi do toho nechce, i kdyz me to stve.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vlado1979 »

Hardcam:
Pekný nájazd. 100 tisíc km je hranica spoľahlivosti, nie výkriky po pár km ako som spokojný. Iste, auto si vyžaduje pravidelný servis a pri tomto nájazde už trochu drahší ako píšeš. Tomu sa však nevyhne žiadne auto.
Nemyslím si, že pokles ceny je dramatický. Ceny sú prekvapujúco rovnaké ako keď som predával pred rokom a pol a to prebehol facelift a máme tu novú generáciu.
Každopádne prajem nech to jazdí naďalej, takýto "skvost" sa len tak nevidí (2,0), bola by ho škoda.
P.S. Možno by som do výberu pribral peugeot partner tepee, opel combo alebo VW caddy :lol:
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Nevim, zda hranice spolehlivosti, nicmene at se stalo, co se stalo, nikdy me nikde nenechala, vzdy na prvni pokus nastartovala a vzdy udelala sluzbu, kterou jsem od ni chtel a za to si zaslouzi poradnej servis, dokud bude v mych rukou. To, ze obcas nekde neco zabouchalo, je pro me naprosto druhorady, protoze to pro me neni meritko spolehlivosti, pro me spolehlivost znamena, ze auto je schopny jezdit. Dal budu olej a filtry menit po 10tkm, neb v tom vidim smysl a stejne tak dal nebudu odkladat nacaty problemy, protoze jeden problem muze zapricinit radu dalsich. Prodej jsem neplanoval na ted, auto je jeste dva roky v zaruce a mj. zbyva jeste par splatek, nicmene vychazim z prumernyho trendu (ze jsou v inzerci i30 za 180 jeste neznamena, ze je za tu cenu nekdo koupi), dobry ale je, ze v realnych penezich je pokles ceny mensi, nez kdybych prodaval Octavii, za kterou bych tehdy dal o 200 tisic vic. Taky samozrejme zalezi, jaka bude financni situace, od toho se vsechno odviji. Kazdopadne pokud by nekdy sla do prodeje, vim, ze ji prodam hned.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od milda h »

Hardcam píše:Nevim, zda hranice spolehlivosti, nicmene at se stalo, co se stalo, nikdy me nikde nenechala, vzdy na prvni pokus nastartovala a vzdy udelala sluzbu, kterou jsem od ni chtel a za to si zaslouzi poradnej servis, dokud bude v mych rukou. To, ze obcas nekde neco zabouchalo, je pro me naprosto druhorady, protoze to pro me neni meritko spolehlivosti, pro me spolehlivost znamena, ze auto je schopny jezdit. Dal budu olej a filtry menit po 10tkm, neb v tom vidim smysl a stejne tak dal nebudu odkladat nacaty problemy, protoze jeden problem muze zapricinit radu dalsich. Prodej jsem neplanoval na ted, auto je jeste dva roky v zaruce a mj. zbyva jeste par splatek, nicmene vychazim z prumernyho trendu (ze jsou v inzerci i30 za 180 jeste neznamena, ze je za tu cenu nekdo koupi), dobry ale je, ze v realnych penezich je pokles ceny mensi, nez kdybych prodaval Octavii, za kterou bych tehdy dal o 200 tisic vic. Taky samozrejme zalezi, jaka bude financni situace, od toho se vsechno odviji. Kazdopadne pokud by nekdy sla do prodeje, vim, ze ji prodam hned.
Tak pane Hardcam, v té první části mi berete slova z úst, v té druhé si myslím něco velmi podobného.
Takže nezbýbá než přidat svůj SOUHLAS =D>
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od severtom »

Také podepisuju, až na řemen (pokud vydrží řetěz, nebudu muset lézt do motoru, proto jsem si vybral i30 a benzín) a ohledně spotřeby, LPG jsi už do 1 auta instaloval a to je pak spotřeba zaručeně pod nafťáky :-)

Máš nějaké nové info o tempomatech? Tj. jak zlobí originály a jak fungují externí řešení přes CAN bus napíchnuté na plyn? Diky za konkrétní novinky.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“