Zimné pneumatiky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od tatchwud »

matysekul píše:@Dire:S tebou bych chtěl mít dvojdomek.Když ti něco pípá,tak ti to vadí,když ti něco nepípá,tak ti to vadí taky :shock: :lol:

Ale teď vážně,co se týče těch ventilků.Moc tomu sice nerozumím,ale nefunguje to spíš tak,že se snaží připojovat jednotka v autě a ventilky vysílají permanentně?

Edit:Tatchwud byl rychlejší.
Prý vysílají permanentně,tedy i ve sklepě. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Dire »

matysekul píše:@Dire:S tebou bych chtěl mít dvojdomek.Když ti něco pípá,tak ti to vadí,když ti něco nepípá,tak ti to vadí taky :shock: :lol:

Ale teď vážně,co se týče těch ventilků.Moc tomu sice nerozumím,ale nefunguje to spíš tak,že se snaží připojovat jednotka v autě a ventilky vysílají permanentně?

Edit:Tatchwud byl rychlejší.
tak jo a dame si do dvojdomku alarm, nech nam to pekne pipa :) Inak sam vidis, ze u inych aut to pipa tiez, ale logickejsie.
Ak vysielaju ventilky permanentne, tak sa hold baterka skor vybije... Na to, co stoja, by trochu inteligentne byt mohli. Ale je to jedno, uvidime, aka bude zivotnost...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od jirkaho »

Ja jsem koupil zimni pneu po shlednuti vsech testu toto Michelin ALPIN A3 195/65 R15 91 T TL Zimní za cca 1620 za kus. Pripadalo mi to jako nejlepsi volba. Ale zatim jsem s nimi na snih nenarazil...Auto mam 2 tydny a najeto 400 km, ale az bude snih, tak vyzkousim
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Borek »

jirkaho píše:Ja jsem koupil zimni pneu po shlednuti vsech testu toto Michelin ALPIN A3 195/65 R15 91 T TL Zimní za cca 1620 za kus. Pripadalo mi to jako nejlepsi volba. Ale zatim jsem s nimi na snih nenarazil...Auto mam 2 tydny a najeto 400 km, ale az bude snih, tak vyzkousim
Pominu to,že jsem z vlastních zkušeností na Michelin alergický :D,tak bohužel i u Alpinu A3 musím napsat,že jízda na nich se rovnala jízdě na pneu za poloviční ceny. :roll: Máš je za slušnou cenu,to ano,ale za přesně stejné peníze(i s dovozem domů) koupíš Goodyear ultra grip 7+ a to je SAKRA jiná liga-jízda.Tyhle GY pneu nemají konkurenci a vzhledem k jízd.vlastnostem jsou za super cenu.Daleko před Michelinkama jsou i třeba Dunlop SP Winter Response a Pirelli W190 Snowcontrol(obě se dají sehnat kolem 1500,-Kč)-to jen,že nabídka lepších pneu je bohatá.Takže jsem tě asi moc nepotěšil,ale bohužel i v případě Alpinů A3 platí,že Michelin má vzhledem k ceně(co se dá za stejné peníze koupit u jiných značek)k dobrým pneumatikám hodně daleko. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
jastur
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2009, 01:05

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od jastur »

Zdravim, pred tyzdnom som nahodil UG7+. Pri 40-50 km/h sa mi mierne roztrasie cele auto. Disky vyvázili predomnou, gumy su nove pred 2 tyzdnami dovezene z peueshop.sk. Co s tym moze byt, na letných to nerobilo. V pondelok pojdem do pneuservisu snad iba odpadlo olovko. Moja otazka je: moze sa nieco pokazit na aute pokial jazdim na nom ak s nim takto vibruje?

Diky za pomoc
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Radim Brožek »

matice kol jsi kontroloval?
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od laufas »

Tak prvni desitky km na UG7+ . jsou podstatne mene hlucne nez letni penu. Pri rozjezdu mi pripada, ze se lip zakousnou do asfaltu, ale v zatackach se mi zda, ze vic plavou nez letni. Pocasi slunko a cca 7 stupnu C.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

laufas píše:Tak prvni desitky km na UG7+ . jsou podstatne mene hlucne nez letni penu. Pri rozjezdu mi pripada, ze se lip zakousnou do asfaltu, ale v zatackach se mi zda, ze vic plavou nez letni. Pocasi slunko a cca 7 stupnu C.
velmi solidna volba =D>
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od matysekul »

Dire píše:
matysekul píše:@Dire:S tebou bych chtěl mít dvojdomek.Když ti něco pípá,tak ti to vadí,když ti něco nepípá,tak ti to vadí taky :shock: :lol:

Ale teď vážně,co se týče těch ventilků.Moc tomu sice nerozumím,ale nefunguje to spíš tak,že se snaží připojovat jednotka v autě a ventilky vysílají permanentně?

Edit:Tatchwud byl rychlejší.
tak jo a dame si do dvojdomku alarm, nech nam to pekne pipa :) Inak sam vidis, ze u inych aut to pipa tiez, ale logickejsie.
Ak vysielaju ventilky permanentne, tak sa hold baterka skor vybije... Na to, co stoja, by trochu inteligentne byt mohli. Ale je to jedno, uvidime, aka bude zivotnost...
Dnes jsem mluvil se švagrem. Koupili forda s-max a přikoupij ventilky s TPMS zhruba 1200 za kus a vůbec mu to nepřišlo zvláštní.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od zello »

matysekul píše:
Dire píše:
matysekul píše:@Dire:S tebou bych chtěl mít dvojdomek.Když ti něco pípá,tak ti to vadí,když ti něco nepípá,tak ti to vadí taky :shock: :lol:

Ale teď vážně,co se týče těch ventilků.Moc tomu sice nerozumím,ale nefunguje to spíš tak,že se snaží připojovat jednotka v autě a ventilky vysílají permanentně?

Edit:Tatchwud byl rychlejší.
tak jo a dame si do dvojdomku alarm, nech nam to pekne pipa :) Inak sam vidis, ze u inych aut to pipa tiez, ale logickejsie.
Ak vysielaju ventilky permanentne, tak sa hold baterka skor vybije... Na to, co stoja, by trochu inteligentne byt mohli. Ale je to jedno, uvidime, aka bude zivotnost...
Dnes jsem mluvil se švagrem. Koupili forda s-max a přikoupij ventilky s TPMS zhruba 1200 za kus a vůbec mu to nepřišlo zvláštní.
Ani mne by to neprislo zvlastne ak by stacilo pri vybiti baterky iba vymenit bateriu a nie znovu kupovat komplet sadu ventilov.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Dire »

zello: moja rec ... :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
jastur
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2009, 01:05

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od jastur »

Tak dnes som bol v pneuservise a vysledok ma nepotesil. Guma sa sice da vyvazit ukazovala 30/55 na pristroji, ale ma nejaky asymetricky behun, co pri odvalovani sposobuje vibracie. Takze mi to vyzuli a mozem to reklamovat. UG7+ 2009 Made in Germany. No sudruhom z DE sa tiez asi nedarilo.

Takze v predu som si nechal zimne a dozadul som dal letne hankook 415. Este ze nesnezi :)
jan w
*
Příspěvky: 32
Registrován: 08 črc 2009, 11:06
Bydliště: strakonice

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od jan w »

Borek píše:
jirkaho píše:Ja jsem koupil zimni pneu po shlednuti vsech testu toto Michelin ALPIN A3 195/65 R15 91 T TL Zimní za cca 1620 za kus. Pripadalo mi to jako nejlepsi volba. Ale zatim jsem s nimi na snih nenarazil...Auto mam 2 tydny a najeto 400 km, ale az bude snih, tak vyzkousim
Pominu to,že jsem z vlastních zkušeností na Michelin alergický :D,tak bohužel i u Alpinu A3 musím napsat,že jízda na nich se rovnala jízdě na pneu za poloviční ceny. :roll: Máš je za slušnou cenu,to ano,ale za přesně stejné peníze(i s dovozem domů) koupíš Goodyear ultra grip 7+ a to je SAKRA jiná liga-jízda.Tyhle GY pneu nemají konkurenci a vzhledem k jízd.vlastnostem jsou za super cenu.Daleko před Michelinkama jsou i třeba Dunlop SP Winter Response a Pirelli W190 Snowcontrol(obě se dají sehnat kolem 1500,-Kč)-to jen,že nabídka lepších pneu je bohatá.Takže jsem tě asi moc nepotěšil,ale bohužel i v případě Alpinů A3 platí,že Michelin má vzhledem k ceně(co se dá za stejné peníze koupit u jiných značek)k dobrým pneumatikám hodně daleko. :(
Zdravím mě osobně připadá že Michelinky bejvaly lepší - zaspal jejich vývoj nebo co. Já jsem si dal na své auto Dunlopy 3d. Ale chci se vás zeptat na letní michelin energy saver jaké máte s nimi zkušenosti.
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Zysenie prilnavosti pneumatik

Příspěvek od Markusus »

Zdravim,

viete prosim niekto poradit ktory je najlepsi - najucinnejsi sprej (pripravok) na zvysnie prilnavosti pneumatik v zimnom pocasi? (na snehu, lade, za mokra, ...)
Ak mate osobnu skusenost s nejakou znackou - typom, bolo by super ak viete popisat...

dakujem,
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zysenie prilnavosti pneumatik

Příspěvek od Mexican »

najlepsi prostriedok na zvysenie prilnavosti pneumatik je noha dole z plynu.. co v tej pneumatike nie je od vyroby (zmes gumy) ziadny sprej nenapravi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“