Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od SKV »

Jsou pravidelné prohlídky a opravy u Hyundai servisů nějak centrálně evidovány tak, aby jakýkoliv značkový servis mohl nahlédnout do evidence co se dělalo za úkony? Nebo se vychází jen z toho co je v servisní knížce?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Reklama
 

Peter2007
*
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2006, 16:15

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od Peter2007 »

Ahojte.

Ja mozem poskytnut moje skusenost s 4 servismi v BA.

1) Autopalace BA - panonska - Getz- dost bieda, prijimaci technik viac menej OK ale mam taky dojem ze servisu treba presne povedat co je vadne a co treba urobit aby bola zavada opravena. Ak nahodou vy neviete tak oni su viac menej bezradni.

2) Autopola BA, Getz - tam som to skusal po nie celkom dobrych skusenostiach na Panonskej, ale tam to tusim bolo este horsie.

3)Autopalace BA i30CW- vajnorska, tam som uz bol s novou I30, a tam som skoncil uz na prijimacich technikoch. Tusim jeden prave vtedy daval vypoved a druhy nastupoval. Ale snazil som sa tam reklamovat iba supajucu sa kozu na volante + jeden nedoliahajuci plast v kufri. Za 3 mesiace sa mi nepodarilo nic poriesit. Fotili, informovali sa u importera, ktory vlastne sidli v tej istej budove ale ked ma mali informovat o dalsich krokoch nikto sa mi neozval. 3x som tam bol osobne, na 4x som to vzdal. Inak Auto som kupoval prave tam a predajca bol naopak velmi dobry, ustretovy a ochotny. Takze predaj a servis diametralne odlisne skusenosti.

4) Karireal na Galvaniho. Tento servis otvorili minuly rok priamo pri mojej robote, tak som to este skusil tam, nemal som velke nadeje ale bol som velmi milo prekvapeny. Riesil som tam dokopy 5 zarucnych zavad + 1 poistnu udalost(takmer totalka ked ma nabral z boku Bus MHD). Musim povedat ze jednoznazne najlepsi servis s akym som sa zatial stretol. Ci uz pristup prijimacieho technika, prijem do opravy alebo odstranenie zavad na 1ku, auto po odovzdani vypucovane ako nove. Mozno len v pripade poistnej udalosti by som zlepsil rychlost opravy a informovanie o priebehu opravy, tam by som im dal taku 2-. Oprava trvala dokopy 1 mesiac, ale na druhu stranu musim povedat ze v tej dobe akurat pripadli 2 statne sviatky na 2 za sebou iduce tyzdne + poslali im jednu zlu suciastku z centralneho skladu(+ 1 tyzden). Iba pre zaujimavost oprava stala 8000Euro takze sa na tom vyhrali. Keby to nebol diesel asi by to bola totalka. Nastastie poistovne zaplatili vsetko do posledneho centu. Ale ako vravim vysledok je velmi dobry. Taktiez po objaveni par veci z opravy to fixli behom 1 dna k spokojnosti. BTW, garancka je tam asi o 50 Eur lacnejsia(diesel) ako v Autopalce, takze nie je co riesit + maju tam nejaky benefitny system a tam zatial zbieram body za ktore si po case zevraj mozem urobit napr. garancku zadarmo.
Hyundai Getz, 1.1, 47kW, 2004
Hyundai i30CW Style, 1.6 CRDI WGT, 66kW, 10/2010, steel gray
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od sedrik_7 »

ajrton píše:tak uz mam vsetky ceny ktore som zistoval:
KE Moldavska: cca 235 = 165 (praca + olej + ol. filter) + 40 (pelovy filter) + 30 geometria
KE Juzna trieda: cca 225 = 150 (praca + olej + ol. filter) + 40 (pelovy filter) + 30-35 geometria
Michalovce: cca 170 = 97 (praca + olej + ol. filter) + 40 (pelovy filter) + 33 geometria
Prešov: cca 180 = 108 (praca + olej + ol. filter) + 40 (pelovy filter) + 30-35 geometria

tak toto je teda riadny rozdiel...ja potrebujem pomaly riešiť 2. garančnú, tiež zisťujem kde je čo najlacnejšie..
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od juryno »

Peter2007 píše:Autopalace BA - panonska - Getz- dost bieda, prijimaci technik viac menej OK ale mam taky dojem ze servisu treba presne povedat co je vadne a co treba urobit aby bola zavada opravena. Ak nahodou vy neviete tak oni su viac menej bezradni.
na panonskej v autopalace no tam je to fakt hroza. mne vraveli ze to a to mi porobili na aute a pritom sa toho ani len nedotkli. pokial si nezoberiete bazuku tak cez ich obranu len tazko prejdete. a na margo petra. oni velmi dobre vedia v com je chyba. a vsetko je u nich ze prvykrat poculi, to sa im este nestalo, proste je to taky servis...navyse oni ani nekomunikuju. viackrat overene. mal som tam auto uz davno spravene a ani sa neozvali (taka bola dohoda) az na moj telefonat povedal ze uz mi volal ci co to vravel. jasne ze nevolal. potom som tam riesil ine, ten sa ani neunuval odpovedat. ked som mu to povedal tak mi povedal ze uz som s vami hovoril ci nieco take. proste katastrofa. a tiez pristup pri predaji pred rokom - to bola katastrofa.

ovela lepsi dojem mam z autopolis na racianskej.
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Mikkin
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 dub 2012, 18:29

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od Mikkin »

Chlapi, hledam autorizovany servis s dobryma referencema v a nebo okoli Prahy. Nemate nekdo zkusenosti? Diky.
Uživatelský avatar
joeys
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2012, 20:19

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od joeys »

Koupil jsem si i30 cw, která ma najeto 70 000 km. S tímto autem jsem byl v autorizovaném servisu Hyundai v Ostravě Mariánkách. Počítal jsem s tím, že cena bude vyšší. Auto si tam nechali 3 dny, protože museli objednat jedno čidlo. Co mě ale zarazilo bylo to, že mi nenabídly žádné náhradní auto a po zeptání zda by mi nějaké mohli půjčit servisák ze sebe tak tak vykoktal, že jsou všechny půjčené. Ok i to se může stát, ale po třech dnech, když jsem si přišel pro auto nestačil jsem se divit v jakém je stavu. Auto bylo neumyté, nevyčištěné, navíc celá karoserie byla ulepená (nejspíše auto stálo pod nějakým stromem ty tři dny). Ze servisního hlediska v pořádku ale jinak si myslím, že za ty prachy co jsem tam nechal mohli to auto aspoň umýt.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od enjoy »

Tak rozhodně by ti neměli auto vracet v horším stavu,než ho přijímali.Přecijenom to nejsou nějaký ušpiněný garážisti.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od Chasnik »

servisů je dost, holt příště pojedeš jinam...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
crunch
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2010, 15:18

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od crunch »

Kratky report o servise Autopolis Bratislava (na Racianskej) - 2. servisna prehliadka (i30cw 1.6 benzin).
Oslovil ma nejaky chlapek z firmy co kontroluju servisy. Stretli sme sa asi hodinu a pol pred prijmom do servisu, popozeral mi auto. Urobil aj asi 3 zasahy do vozidla (napr. vymenil daku ziarovku malu za vypalenu).

Potom som auto zaviezol do servisu, servisaci oservisovali. Poobede som sa vratil po auto, zaplatil (~300 eur), zavolal som kontrolorovi a on si vzal moje auto spat do servisu a s technikmi kontrolovali, ci nasli vsetky chybicky a vykonali vsetky povinne vymeny predpisane vyrobcom.

Servis obstal dobre (podla kontrolora), az na dva detaily:
* nevysypali mi omrvinky z kobercekov (vysavanie je za priplatok ale vyprasit koberce by vraj mali)
* nevsimli si ze zadny stierac je rozstrapkany (vymena stieracov nie je sucastou servisnej prehliadky ale mali si to vsimnut a zavolat mi, ci si to chcem dat vymenit)

Subjektivne to bolo v pohode, ale som laicky sofer. Kontrolor mi za namahu zaplatil 100 eur.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od pietro32i »

Kurňa, mňa prečo taký kontrolór neosloví, tiež by som si nechal zaplatiť 100 éčka "za námahu" :mrgreen:.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od iGz »

juryno píše:bol som teraz auto palace petrzalka. prestalo mi zatvarat okno vodicove, ostalo v polke nefunkcne a vseobecne uz od zaciatku zatvaralo mrtvo a pomaly. vymenili vodiacu listu, snad to uz bude ok. ked som tam bol tak vravel som ze rucna ma volu a to uz 2x. prvy krat ked som tam bol povedali ze to je ok, ze zabera az na siesty cuplik ci co. pritom mi zaberala uz od zaciatku ked som auto kupil, takze ok to nie je. a teraz mi povedali ze tu rucnu urobili pritom sa jej vobec ani nedotkli a je ako bola vyraznou volou :mrgreen:

este mi z kastlika sa uvolnil taky uchyt vlavo tak to urobili. vsetko zadara samozrejme.
Aj tu rucnu Ti dotiahli zadara ? Mal si to vramci zaruky ? Pretoze ja som tam toto reklamoval dnes (spolu s "buchanim" pri zatacani do lava na mieste, co bola primarna zavada) a krasne ma "skasli" o 27eur za dotiahnutie rucnej a primarnu zavadu (buchanie v riadeni) mi neodstranili a v protokole vykonanej prace je akurat "kontrola riadenia". Auto mi odovzdaval iny chlapik, nez ten, ktory ho preberal. Sadol som do auta, rucna sice dotiahnuta bola, ale hlavny problem neodstraneny, takze som vystupil z auta a snazil sa dopatrat niekoho, kto by mi na to pozrel znova. Bol tam akurat prijimaci technik od Mitsubishi, ktory bol ovela ochotnejsi ako ten, ktory tam bol za Hyundai, potvrdil mi, ze sa jedna o volnost riadenia, ze ho treba vymenit a ze mam prist rano, ked tam bude aj chlapik od Hyundai, ze sa mam na neho odvolat a dat si to vymenit. Takze zajtra tam idem znova a uvidime co bude...
Aj ked po precitani vsetkych negativnych reakcii na Autopalace im este s touto reklamaciou dam jednu sancu a ak sa na to vykaslu, tak pojdem do Autopolis, alebo Karireal (co mam tiez velmi blizko prace, takze to asi vyhra :) )
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od airwaves »

Horšovský Týn nebo Klatovy? Ahoj. Co mi poradíte na třetí garančku? Neznám ani jeden. A nebo Plzeň? Tutam to neznám už vůbec. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
m1na
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 pro 2012, 12:39

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od m1na »

Ahoj, chci koupit i30. Jsem z Olomouce a uvazuji zda koupit auto u hyundai hb. Dali mi nabidku, oproti prodejne v Hejcine, lepsi o 1 a 2 garancku zdarma. Ale prodejna ma jen smluvni servis. Coz do mne valili v hejcine, ze nebudu mit zadnou zaruku a nemuzu diky tomu nic reklamovat, protoze takto by to servis musel platit ze sveho a nic mi neuznaji. Co si o tom myslite.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od ajrton »

m1na: nie som si isty ci ti rozumiem, ale v kazdom pripade, na garancky alebo opravy mozes ist do akehokolvek autorizovaneho servisu :hyu: , nie len do toho kde si kupil auto ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
m1na
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 pro 2012, 12:39

Re: Servisne a Predajne miesta I30 - skusenosti

Příspěvek od m1na »

Takze, pokud se mi neco pokazi tak vramci zaruku si zavadu muzu jet bezplatne opravit do jakyhokoliv autorizovanyho servisu?
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“