Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:Laxo18 a Dantasík-napíšu vám SZ.
me tu Sz posli taky , rastymu napisu na forum chodi malo ale nastesti mam jeho icq. Jinak Se mi taky nezda ze by to melo byt takle naprimo ze na to bude foukat urcite bych to zepredu zakryl vsak tam staci urcite proudeni vzduchu jako takovy nez aby na to lital bordel takle naprimo tomu by sem asi taky neveril ze to nic nepropusti. Co sem videl fotky tak cia vede takle dolu ale nikde nebyla fotka ze spodkem takle na to primo tahne ja myslel ze je to otevrene jen zespoda. u nas je pocasi nahouby na tom US foru mi prijde ze to pisou hlavne jizani Californie , Arozona a podobne kde prsi jednou za mesic jinak krasny sucho.nastesti se ty trubky daj upravit tak si to clovek natahne dle libosti.

Diky za rady borku cim vic rad tim lip!

dantasik: co sem posilal odkaz na ted graf vykon by to melo zvednout az nad 3.6tis otacek cca na spodnich je naopak mensi. #-o
http://www.pcm.performancecoupe.co.uk/COLDAIRINTAKE.htm
Obrázek
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od dantasik »

Tak po tydnu jezdeni bych rekl ze je to opravdu znat. Ale jsou urcite 2 veci, ktere je treba udelat.

1. Vymyslet nejaky samodomo uchyt na to vedeni z duvodu velke paky a pak by to vyklouzavalo. To plati hlavne pro VVT motory kde je sonda pro vzduch. Jinak je tam primo od nich takovy krouzek kde jsou hrany a nevypadavalo by to.

2. Je treba zakryt prostor u mlhovek(posledni fotka), filtr dostal opravdu celkem zabrat nicmene jeste je to OK. Uvidim jak se to bude chovat ted. Nyni tam neproudi vzduch naprimo ale jen z boku smerem od chladice.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

ja stale cekam az mi to prijde domu nakonec sem to koupil z toho webu performance coupe. Jinak rastymu sem psal , zaneradil se mu motor a poskrabalo mu to prej valce takze dost nakladna generalka, otazka je jestli neco mel spatne udelane nebo tak, me se to nezda protoze opravdu v US a tak na webu sou tyhle systemy proflaknute a fungovat by mely.
Jinak nabidli mu odskodneni vyrobce toho pripravku na zachycovani necistot kery se na to strika pulku ceny opravy prej. Podleme by to fungovat melo .
Vsak ti amici co jsou sice v teplych krajich ale zase arizona a californie je takova poust tam zase je samej pisek takze tech malych castecek a pisku tam v vzduchu lita to by oni meli mit vic vhaji nez tu u nas, ale tu diru dole urcite taky ucpu proudeni od chladice bude stacit urcite a co sem cetl tak tech par koniku cca 5-7 by to pridat melo u 2.7 i vic.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od dantasik »

Dulezity je ten samodomo uchyt. Me se totiz stalo ze mi ten to vedeni dokonce vylitlo od te sondy, takze jsem jel nejakou chvili uplne bez filtru!Nicmene motor OK. To ze filtr tedko vypadal z te jedne strany zabahneny je fakt, ale jinak OK. Zavodnici co jezdi do vrchu to pouzivaji tak ze to maji uplne vystrcene ven a prachu je tam taky dost a to z tech motoru mackaj vic jak my vsici .)A co jsem se bavil stim kamaradem zavodnikem tak zatim neslysel ze by se to nekomu zadrelo. Je pravda ze km najezdi min ale vic namahaj motor. Uvidime kdyz to v motoru krupne a lupne tak holt pujde auto do sveta nebo se to zgeneralkuje podle ceny :)Ze zacatku jsem to taky tocil jestli v tom neco praskne a nic :)Tak uvidime ted to mam zakrytovane i tak pekne elegantne tak uz nejak nemam strach a ten uchyt to drzi aby to nevypadlo od sondy.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

uchytit to chce urcite poradne posli pls foto nebo popis jak si to dole zadelal, co si tamdal a jak si to tam uchytil , prisrouboval si tam nejaky plast nebo jak?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od Borek »

Takže ti řekl,jak dopadl motor se sport.filtrem(hruškou) :cry: .Dantasík má odvahu to přesto otestovat,kolik km a kg sajrajtu :D motor vydrží.Tak alespoň uvidíme,jestli to byla u Rastyho náhoda(ale když říkal,co bylo ve válci za sajrajt a rýhy :? ).A to jestli si dobře pamatuji,tak měl jen krátkou trubku a filtr v motorovém prostoru za baterkou.Brrr,já to zkoušet nebudu,protože si "Rudého žraloka"chci ještě pěkně dlouho nechat. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od dantasik »

Nafotim az do toho zase polezu, pac jeste je tam dalsi nedostatek a to ten, ze je treba omotat to vedeni nejakou izolackou kobercovou nebo gumou. Je to v miste kde leze dolu a klepe to obcas o kastly. Jen nekdy a musi se s autem trochu pocukat :)

Nicmene riziko vim a jsem rad ze vim co muzu eventuelne cekat. Vzdycky to nekdo vyzkouset musi:)Zatim mam 500Km na hrusku a to s otevrenym prostorem mlhovky. Od dneska uz jezdim se zavrenou dirou. Tak uvidime. Ale km padaj do coupe rychle takze to bud bude rychly nebo to nebude nic :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:Takže ti řekl,jak dopadl motor se sport.filtrem(hruškou) :cry: .Dantasík má odvahu to přesto otestovat,kolik km a kg sajrajtu :D motor vydrží.Tak alespoň uvidíme,jestli to byla u Rastyho náhoda(ale když říkal,co bylo ve válci za sajrajt a rýhy :? ).A to jestli si dobře pamatuji,tak měl jen krátkou trubku a filtr v motorovém prostoru za baterkou.Brrr,já to zkoušet nebudu,protože si "Rudého žraloka"chci ještě pěkně dlouho nechat. :wink:
on to mel vyvedene taky az dolu az potom co se mu to podelalo to ted ma za baterkou na kratkem potrubi. On si taky mysli ze neco selhalo a me se taky nezda ze by to bylo normalni prej kN mu rekli ze je prvni komu se to takle stalo to by pak reklamovalo tolik lidi ze by to nemelo cenu vyrabet, obavy z toho taky mam ale rasty co sem hledal jak sem hledaj mi prijde jak vyjimka ale ja jasne ze kdo se bude chluit zadrenym motorem ze.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Pikolik
***
Příspěvky: 543
Registrován: 12 led 2008, 13:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od Pikolik »

No puvodne jsem chtel kupovat tento

http://www.performancecoupe.co.uk/Gen1C ... ionKit.htm

Ale jak to tady tak procitam, tak se celkem zacinam bat.. Takze mozna budu kupovat jen vlozku do orig boxu od KaN.. Pac bych nerad prisel o motor... Tak pak dejte vedet jak vam to slape nebo ne, at se muzu rozhodnout :)
Hyudai coupe 97' 2.0 -102 kW - My darling

Hyundai Scoupe GT 95' 1.5 - 85kW - Sold
Škoda Favorit 92' 1.3 - 43 kW - Sold
Audi 100 89' 2.3-100 kW - Dead
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

Pikolik píše:No puvodne jsem chtel kupovat tento

http://www.performancecoupe.co.uk/Gen1C ... ionKit.htm

Ale jak to tady tak procitam, tak se celkem zacinam bat.. Takze mozna budu kupovat jen vlozku do orig boxu od KaN.. Pac bych nerad prisel o motor... Tak pak dejte vedet jak vam to slape nebo ne, at se muzu rozhodnout :)
ale my se tu vicemene bavime o strachu z toho natahnout to az na sani studeneho vzduchy ze spod auta strach z te kratke rampy napriklad za baterku z toho bych strach nemel tam ti toho bordelu moc nenalita toho bych se nebal. Takze pokud si o tom uvazoval ale prijde ti risk to davat az dolu kup si Short ram a je to. Ja uvazuju ze si mozna taky ten posledni dil trubky tam nedam.

kdyby si chtel set uchytu a trubky tak je to napriklad tu:
http://www.kdmstuff.com/shop/step1.php?number=1947

jinak ja mam obednanej podobnej set jen od PCMotorsport prinejhorsim tam proste nedas tu posledni cast trubky a nechas to nahore. ty si sikovny tak si tam kdyztak muzes ten bordel nejak zatesnit jeste necim navic v motorovem prostoru :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Pikolik
***
Příspěvky: 543
Registrován: 12 led 2008, 13:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od Pikolik »

no me prislo na tech fotkach co tam maji, ze je to az v prostoru narazniku jak jsou mlhovky,protoze jsem koukal, ze kdyz tam das tohle, tak musis posunout baterku ( coz by se mi hodilo, pac tam mam malo mista ) a ten filtr je z pod tou baterkou.. Ale ted si presne nepamatuju jak to tam vypada.. Uz jsem to nekolikrat rozebrany mel, tak na to mrknu znovu :)
Hyudai coupe 97' 2.0 -102 kW - My darling

Hyundai Scoupe GT 95' 1.5 - 85kW - Sold
Škoda Favorit 92' 1.3 - 43 kW - Sold
Audi 100 89' 2.3-100 kW - Dead
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od DEDe »

Pikolik píše:no me prislo na tech fotkach co tam maji, ze je to az v prostoru narazniku jak jsou mlhovky,protoze jsem koukal, ze kdyz tam das tohle, tak musis posunout baterku ( coz by se mi hodilo, pac tam mam malo mista ) a ten filtr je z pod tou baterkou.. Ale ted si presne nepamatuju jak to tam vypada.. Uz jsem to nekolikrat rozebrany mel, tak na to mrknu znovu :)
jo ty sety COLD AIR ty jsou az dolu ale kdyz by si tam nedal posledni cast trubky tak z toho vlasnte mas Short ram za baterku. vetsinou to delaj tak ze nic posunovat nemusis ze to tam vyjde tak jak to maj presne vyrobene jen to tamproste uchytis (kdyz koupis short ram pro sve auto) kdyz zkratis Cold air intake tak to pak je otazka kde to skonci jestli zrovna tam se to vejde to je mozna to co si myslel ty ze :) ALe CAI je o dost drazsi pokud to dolu davat nechces kup rovnou to short a mas to za polovic.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od Borek »

DEDe píše: on to mel vyvedene taky az dolu az potom co se mu to podelalo to ted ma za baterkou na kratkem potrubi.
Když jsme se o tom bavili,tak už měl to krátké provedení za baterkou.Tam tolik bordelu nebude,ale zase tam je horký vzduch a to koníky spíš ubere. :| Jsem zvědavý na Dantasíka-auto má pěkné,byla by ho škoda. :( Na druhou stranu bude zase alespoň testovacím jezdcem :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od laxo18 »

co si myslite o tomto filtri ?
http://kspec.com/list.php?ac_id=194&ai_id=2222
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co rikate na tenhle vzduch. filtr -navyseni vykonu

Příspěvek od dantasik »

Borek: Nevim uvidime. Ted tu mlhovku mam zacpanou a dost kvalitne. Vzduch proudi z mista od chladice. Voda by se tam dostat uz nemela.

To laxo: Taky jsem ho videl ale nejak tomu moc neverim a hlavne si myslim ze to nebude mit takovej zvuk. Ale to nevim :)Ten muj filtr pekne "troubi":)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Odpovědět

Zpět na „COUPE“