Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od Tringi »

Tak to jsem klidný. Takový se, při pokusu vydat za mnou, vyseká v první zatáčce a já si toho nejspíš ani nevšimnu.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od Borek »

shwaara píše: a odlitla mu od kol ledova kra 1x1m, ktera dopadla na sklo a strechu."
Ledová kra 1x1m :shock: :shock: :shock: ,to stíhali ledoborec,ne :?: :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od rade622 »

Chtěl bych vidět, jak antiradar indikuje, že je někdo snímá videokamerou.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

Borek: No vsak jsem tu jeho citaci taky dal do uvozovek :)
rade622: Ted mi nejak uniklo, jakou souvislost s tim ma antiradar. Ten proti kameram uz z logiky veci nema sanci. I kdyz se nekde v Blesku vyskytla udajna citace prislusnika, ktery rikal, ze X5 zpomalila, pac mela antiradar, tak je to nesmysl, ktery vypovida o inteligenci prislusnika nebo novinare...
Tringi: Nebyl bych si tak jisty, jsou to mlady strelci, schopni temer vseho. Nedivil bych se, kdyby se snazili napodobit nejakou z akci kobry11...
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od Tringi »

shwaara píše:Tringi: Nebyl bych si tak jisty, jsou to mlady strelci, schopni temer vseho. Nedivil bych se, kdyby se snazili napodobit nejakou z akci kobry11...
A přitom se vysekají, a vezmou s sebou ještě nějakého nešťastníka co náhodou pojede kolem. Vím, že nelze zobecňovat, ale strašně mě štve, jak démonizují ty co na to občas šlápnou a chtějí se svižně projet, a ti co jezdí nebezpečně nebo vyvolávají nebezpečné situace, zůstávají vesměs nepostiženi, protože takové chování nelze tak snadno "změřit".
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

Hlavne mi prijde nelogicke zvysovat bezpecnost na ceskych silnicich tim, ze misto jednoho auta, ktere jede 180, pojede jedno 180 a druhe ho bude dojizdet 200 (a to rychlejsi bude ridit 25lety kluk, ktery ridi doma S105). Ale urcite nemuzu souhlasit, ze se hned vysekaji, par set aut predtim zpokutuji, ty Passaty nejsou spatne a dobry podvozek dokaze v urcite mire eliminovat chyby ridice. A zadny seriovy hyundai, ktery znam, jim za beznych okolnosti neujede (navic je treba si uvedomit, ze mimo silnejsiho motoru maji i majaky).
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od vlastaFR »

jenze ty nebezpecny situace kolikrat vyplivaji stoho, ze nekdo vali a nekdo jede "pouhych 130 a klickuje mezi nakladakama a lidmi ktery se chtej jak pises "svizne" projet. Cesky ridici pomalu jedoucich vozidel (130 :D ) v tom holt neumi chodit a pak Ta kultura a ohleduplnost "svizne" jedoucich ridicu o tom radsi nemluve...

Az se tu naucej lidi (ridici) chovat ohleduplne k ostatnim ridicum, tak se tu muze jezdit i vic - do ty doby sem docela rad, ze stopujou "svizne" jedouci ridice.

Shvara: nemyslim ze tyhle motokary sverej nejakejm zelenacum jak pises. Preci jenom nekteri vedi co delaji i kdyz sou to Policajti :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

VlastaFR: Nejakym vyberem asi prosli a weekendovym skolenim v Moste(a zrovna nahodou tam) taky. Popravde receno nevim, jaka je skladba ridicu R36(zrovna nahodou z koncernu VW-skoda) a uprimne doufam, ze onen prislusnik, o kterem jsem se zminoval, neni typickym reprezentantem. Bohuzel jiny ridic R36 v nejakem clanku prohlasil "mit tohle doma, tak se v tom zabiju". Co tim chtel rict? Ze kdyby s tim jezdil soukrome podle predpisu, zpusobi nehodu, ale kdyz s tim lita 250, zvysuje bezpecnost na nasich dalnicich?:) Ze je u PCR dlouhodoby personalni podstav a 40lety tatik od rodiny asi nema potrebu litat 200+ po dalnici, je ale taky fakt...
Ale nevim, docela by me zajimal nejaky vystup, kdo vlastne ty R36 ridi. Treba vybirali opravdu peclive...... Zatim me o tom ale nic nepresvedcilo. Nebo ze by uz jen to, ze zatim vsechny jezdi, byl uspech? Vzdyt PCR ma denne havarovanych 7 vozu, za rok 25% sveho vozoveho parku.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

Kdyz to po sobe ctu, tak zjistuju, ze to asi vyzniva moc negativne. Abych to uvedl na pravou miru - proti policistum obecne nic nemam. Ale vadi mi plno veci na fungovani policie. U R36 konkretne to, jakym zpusobem se vlastne pouzivaji. I kazdy jednodussi jedinec dojde k zaveru, ze je nebezpecnejsi, kdyz se vali po dalnici 2 auta tezce nad limit, nez kdyz se po ni takhle vali jen jedno. Copak nad tim nikdo nepremysli? A proc byl zvolen takovy zpusob chytani "piratu"? Vzdyt vysilacka je mnohem rychlejsi a bezpecnejsi a ani s "casovou vyteznosti" na tom neni passat vubec dobre. Na druhou stranu jine zpusoby jsou min akcni, nenadela se s nimi takove parady a bylo by o verejnou zakazku min. Pak se nutne musime dostat k otazce - o co tady vlastne jde? O bezpecnost? Nebo to jsou jen takove kecy a pozlatko, aby se nereklo, ale teziste je nekde jinde? Jen si o nas mysli, ze jsme vsichni uplni blbci.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od Tringi »

Jak jsem psal, nemůžu zobecňovat. V situaci, kdy v pravém pruhu vidím náklaďáky a další osobní auta, bych to třeba já nijak výrazně nevalil, protože vím, že mi tam může kdykoliv vjet někdo mnohem pomalejší ...a už se tak i několikrát stalo. A naopak, už jsem se vícekrát vlekl za kamiónem, protože levý pruh jel tak rychle, že bych nezrychlil dostatečně rychle, aby to bylo bezpečné.

Nejezdím dlouho (tak čtyři roky), ale už jsem viděl nebezpečné situace způsobené jak rychlým, tak pomalým řidičem. Už mi do pruhu při předjíždění vjel kamión, už se za mě zavěsil borec v audině a dal mi nažrat dálkové abych mu hned uhnul, už jsem se potkal s blbcem předjíždějícím přes horizont, atp. Pokud někdo ohrožuje, tak je snad jedno jak rychle jede? Jelikož patřím mezi ty rychlejší, tak mi prostě vadí, když jsou extempóre těch pomalých pomíjena, na úkor toho, že rychlost se dá jednoduše změřit a tupě porovnat jako: méně než X je dobro, více než X je zlo.

Příklad z vlastní zkušenosti: Předjíždím zvláštně pomalu jedoucí náklaďák, ve zpětném vidím rychle se blížící xenony. Nechci dotyčného brzdit, tak na to šlápnu, s tím, že se zařadím před ten náklaďák. Jenže, těsně před náklaďákem si to šine ještě polský maluch, proto ta nízká rychlost. Zařazuji se docela těsně před něj, a přibrzdím, abych se hned nezavěsil za auto kus před námi. Přesto pořád jedu daleko rychleji než onen maluch. Ten ale nepochopitelně vjíždí do levého pruhu, a člověk který mě dojížděl má co dělat aby to ubrzdil. Slyšel jsem brzdy, troubení a snad i tlumené nadávání ještě pěkně dlouho. Kdo by tady měl dostat pokutu?
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

IMHO maluch (co to vubec je?:-d) Ale samozrejme zalezi na pravnim povedomi hlidky (znam pripad, kdy byla naprosto identicka nehoda na uplne stejnem miste hodnocena diametralne odlisne) a na tom, jak si to bude umet pripadny vinik umet skoulet ve spravnim... :) Pro jistotu s sebou v aute vozim zakon o prestupcich a zakon o obecni policii - nekdy se mi snazi navykladat sileny bludy :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od Tringi »

shwaara píše:IMHO maluch (co to vubec je?:-d)
http://images.google.com/images?um=1&hl ... r%C3%A1zky
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od rade622 »

Taky jsem četl ten blesk, takže takovou. Pokud jde o polcam, asi vám někde vylepím technický popis a návod, bylo jasné oč jde. Nejspíš k sobě na stránky, až to bude dám vědět.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od vlastaFR »

Tringi píše:Jak jsem psal, nemůžu zobecňovat. V situaci, kdy v pravém pruhu vidím náklaďáky a další osobní auta, bych to třeba já nijak výrazně nevalil, protože vím, že mi tam může kdykoliv vjet někdo mnohem pomalejší ...a už se tak i několikrát stalo. A naopak, už jsem se vícekrát vlekl za kamiónem, protože levý pruh jel tak rychle, že bych nezrychlil dostatečně rychle, aby to bylo bezpečné.

Nejezdím dlouho (tak čtyři roky), ale už jsem viděl nebezpečné situace způsobené jak rychlým, tak pomalým řidičem. Už mi do pruhu při předjíždění vjel kamión, už se za mě zavěsil borec v audině a dal mi nažrat dálkové abych mu hned uhnul, už jsem se potkal s blbcem předjíždějícím přes horizont, atp. Pokud někdo ohrožuje, tak je snad jedno jak rychle jede? Jelikož patřím mezi ty rychlejší, tak mi prostě vadí, když jsou extempóre těch pomalých pomíjena, na úkor toho, že rychlost se dá jednoduše změřit a tupě porovnat jako: méně než X je dobro, více než X je zlo.

Příklad z vlastní zkušenosti: Předjíždím zvláštně pomalu jedoucí náklaďák, ve zpětném vidím rychle se blížící xenony. Nechci dotyčného brzdit, tak na to šlápnu, s tím, že se zařadím před ten náklaďák. Jenže, těsně před náklaďákem si to šine ještě polský maluch, proto ta nízká rychlost. Zařazuji se docela těsně před něj, a přibrzdím, abych se hned nezavěsil za auto kus před námi. Přesto pořád jedu daleko rychleji než onen maluch. Ten ale nepochopitelně vjíždí do levého pruhu, a člověk který mě dojížděl má co dělat aby to ubrzdil. Slyšel jsem brzdy, troubení a snad i tlumené nadávání ještě pěkně dlouho. Kdo by tady měl dostat pokutu?
to uz je na tobe jak vyhodnotiz situaci, kolikrat je lepsi pribrzdit a radsi zustat za nakladakem, protoze jak rikam kultura a ohleduplnost ceskejch ridicu je na bodu mrazu :( bohuzel.

podobny situace zazivam denodenne v nemecku ( tam nejezdej, ale litaj :D ), a tam sem se naucil spoustu veci, ktery se pokousim aplikovat na Cesky silnice, ale tady to proste nejde.

Shwara: muj nazor je takovej, ze tam nemuzou proste dosadit zelenace, nebo labilni lidi. To by uz bylo opravdu napovazenou.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Koukněte jak nás bude hlídat naše policie ČR

Příspěvek od shwaara »

VlastaFR: Ja taky doufam, ze to nebude tak strasny, jak se to zatim jevi...
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Odpovědět

Zpět na „Fotky & Videa“