Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Spojka

Příspěvek od Tudy »

Včera při příjezdu do práce se mi osobně poprvé také povedlo spojku trochu přismahnout - jedno couvání (na rovině) a následně dojezd na parkovací místo (na jedničku s nohou na spojce) a opět krátké couvání pro dorovnání :roll:

PS: nedokážu si představit tahat s tím naložený vozík někde v kopcích a serpentinách...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Reklama
 

SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Spojka

Příspěvek od SKV »

Pánové, ještě jste nezkoušeli dávat dotaz na servis?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

SKV píše:Pánové, ještě jste nezkoušeli dávat dotaz na servis?
Tusim, ze vyjadreni servisu nam prave chybi.
Ja osobne cekam, kdo se toho ujme a pak to sem napise :mrgreen:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Spojka

Příspěvek od Tudy »

laufas píše:
SKV píše:Pánové, ještě jste nezkoušeli dávat dotaz na servis?
Tusim, ze vyjadreni servisu nam prave chybi.
Ja osobne cekam, kdo se toho ujme a pak to sem napise :mrgreen:
OK, píšu na servis, kde jsem auto kupoval, pak dám vědět...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Spojka

Příspěvek od SKV »

Tudy píše:
laufas píše:
SKV píše:Pánové, ještě jste nezkoušeli dávat dotaz na servis?
Tusim, ze vyjadreni servisu nam prave chybi.
Ja osobne cekam, kdo se toho ujme a pak to sem napise :mrgreen:
OK, píšu na servis, kde jsem auto kupoval, pak dám vědět...
Skvělé, díky!
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

štaflík píše:
laufas píše:
Tu spojku bych videl jako dostacujici pro 80% lidi. Ze ty parkujes nekde v kopci a delas to tak, ze pak chcipas smradem - coz te lituju je vec druha a holt kuci korejsti to podcenili. Mne smrdela spojka parkrat a kdyz jedu normalne, tak je vse v pohode. A to jezdim po meste, takze zacpy,semafory,obcas akcnejsi rozjezd,i to parkovani...
No o procentech bych se nepřel, každopádně se dá čekat, že ta spojka všem vydrží méně, než u jiných aut. Není to jenom o tom, že parkuji v kopci, nebo jak parkuji (řidičák mám šestnáct let, aktivně jezdím čtrnáct a najeto cca půl mega, což sice není mnoho, ale na druhou stranu si nemyslím, že bych neuměl pustit spojku). Každopádně takto jsem parkoval s řadou aut několika koncernů (slušný průřez VW group, zesměšňovaný Renault, Ford, Nissan i s Dacií) a s ŽÁDNÝM z nich mě ani nenapadlo, že je spojka nějaká vachrlatá, nebo poddimenzovaná. Upřimně řečeno, on i rychlý rozjezd do kopce (třeba když jsi první na světlech) nebo představa tahání vozíku není nic, z čeho bys měl pocit, že to bude s i30 pohodová věc.
Rychle rozjezdy bez problemu, vozik nevim.
Treba ta spojka vydrzi, stve me, ze tu nekdo nema najezdeno treba 100tis a vice. Proto jsem rikal, ze ty jsi pokusny kralik na tu spojku :D Jsem zvedav, kolik toho zvladne :-) Pali se ti casto? :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

Jak kdy. Po rovině jsem se naučil dělat samotný rozjezd trošku důchodcovsky a do koníků prásknout až potom, couvání v kopci přes spojku bez smradu prostě nejde.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Spojka

Příspěvek od karel2 »

Ona je ta spojka asi pro Hyundai typicka. U Getze, ktereho jsem mel, se taky vsude psalo, ze je poddimenzovana. Nicmene najezdil jsem na ni 100 tisic bez potreby vymeny a jeste ma uricte hodne kilometru u noveho majitele pred sebou. Getz me ale naucil jak s ni zachazet a stejne to praktikuju i u i30. i30 mi zasmrdela asi jednou dvakrat kdyz bylo auto nove. Kdybych parkoval v kopci nebo podobne tak by smrdela asi casteji. Pred koupi i30 jsem projizdel treba Fabii 1.2 a spojka s prevodovkou je daleko lip "sladena". Ale nic z toho mi radost z i30 nekazi, kvalite Hyundaie verim. Podle me za tyhle penize se nic lepsiho v soucasnosti koupit neda.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Štaflik: A jak se jezdi aby nesmrdela?
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Spojka

Příspěvek od karel2 »

Jestli se k tomu muzu vyjadrit, tak: spojka zabira az docela hodna nahore, takze pri rozjezdech pustim spojku tak do 3/4 a az citim ze zacina zabirat, tak pridam plyn. Delal jsem to tak u Getze a v i30 je to hodne podobny. Ve Skodovkach, Mazde Seatu spojka zabirala vzdycky plynule - to mozna bude hlavni problem.
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

laufas píše:Štaflik: A jak se jezdi aby nesmrdela?
Snad nejsme v autoškole, ne? :D Určitě máš naježděno dost.
Nicméně předchvílí tu příspěvěk, že někomu smrdí Getz - možná je to pro korejce typické a nic špatného to neimplikuje.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

No mne nesmrdi,ale ty rikas, ze jezdis nejak duchodcovsky nebo co
Jinak najezdeno mam minimum, jsem mladej,malej,nezkusenej 8-[ :-$ :oops:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

laufas píše:No mne nesmrdi,ale ty rikas, ze jezdis nejak duchodcovsky nebo co
Jinak najezdeno mam minimum, jsem mladej,malej,nezkusenej 8-[ :-$ :oops:
No "důchodcovsky" se rozjíždím (ne jezdím) až s i30. Prostě spojku pouštím "nežně" a více než u jiného auta si hlídám, abych tam neměl více plynu než je nutné. Třeba u škodovek (myslím nové), tyhle věci na rovině či mírném kopci řešit nemusíš. Tam to zasmrdí až při opravdu brutálním zacházení. No, ani to rozjíždění není tak důchodcovské. Prostě se k tomu chovám mírněji, než ke kterémukoliv jinému autu.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Spojka

Příspěvek od Tilopacar »

Je dobře nebo špatně rozjíždět to jen na spojku ? Mě to dělá problém, se učím teprv, tak kdž sem dal plyn, tak to moc vystřelilo, tak to dělám po rovině i do kopce, jak se tu psalo, že ji pustím do těch 3/4 kdy je cítit jak dost zabírá, potom pustím brzdu a aniž bych sešlápl plyn auto jede dopředu pomaličku tak si potom přišlápnu plyn a přeřadím..přijde mi to takové příjemně plynulé... a neničí se tím jak se říká víc spojka, není lepší přidat ten plyn dřív nebo něbo tak nějak ?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Tilopacar píše:Je dobře nebo špatně rozjíždět to jen na spojku ? Mě to dělá problém, se učím teprv, tak kdž sem dal plyn, tak to moc vystřelilo, tak to dělám po rovině i do kopce, jak se tu psalo, že ji pustím do těch 3/4 kdy je cítit jak dost zabírá, potom pustím brzdu a aniž bych sešlápl plyn auto jede dopředu pomaličku tak si potom přišlápnu plyn a přeřadím..přijde mi to takové příjemně plynulé... a neničí se tím jak se říká víc spojka, není lepší přidat ten plyn dřív nebo něbo tak nějak ?
Mne teda pripada, ze se jen na spojku v i30 nerozjedu ani sam, natoz s vice lidma na palube. Ja se rozjizdim s plynem. Driv sem taky turoval na krizovatkach, ted uz ne. Je to o zvyku
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“