Klima - manuál , nebo automatiku ?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

Témata sloučena
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

brouk: to senzor asi vyhodnotil, ze to neni treba. Sikovnej senzor:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od SKV »

O víkendu jsem byl na celodenní "výletoprojížďce". Klimu jsem dal na Auto, nastavil 24.5 °C a večer jsem myslel, že mě chytnou průdušky. V autě byl tak přesušený vzduch, že to pro mě zřejmě není. Teď, když jedu z práce, zapnu si klimu na chvilku, aby se interiér trochu ovlažil a pak jedu bez kompresoru. Takže zjišťuji, že by mi asi stačila manuální :-).
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Laxius »

Caute, nejak si to nedokazem dat vsetko dokopy. Mame v i30 senzor na zahmlene okna, alebo nemame? A o com je ta funkcia, ze mam stlacit 5x za 3sec A/C knoflik? Vysvetli to niekto "skuseny" ?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od zello »

Laxius píše:Caute, nejak si to nedokazem dat vsetko dokopy. Mame v i30 senzor na zahmlene okna, alebo nemame? A o com je ta funkcia, ze mam stlacit 5x za 3sec A/C knoflik? Vysvetli to niekto "skuseny" ?
Laxius v strede palubnej dosky pod oknom je senzor ktory snima teplotu vzduchu v aute a podla toho urcuje otacky ventilatora klimatizacie v rezime auto. Nevychladene huci a fuci , vychladene nehuci a fuci menej.

A co sa tyka tych trikov so stlacanim, tak niekomu vadi ked si pusti ofuk celneho skla a automaticky sa zapne aj klima.
Ak urobis postup krokov ako je to popisane, tak ked nabuduce pustis ofukovanie celneho skla tak sa ti uz k tomu klima nezapne.

Dufam ze tobolo dost zrozumitelne.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

Laxius v strede palubnej dosky pod oknom je senzor ktory snima teplotu vzduchu v aute a podla toho urcuje otacky ventilatora klimatizacie v rezime auto. Nevychladene huci a fuci , vychladene nehuci a fuci menej.
Ten klobouček je světelný senzor myslím.čidlo teploty je nalevo od rádia(klimy).Je tam taková malá mřížka.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

matysekul píše:
Laxius v strede palubnej dosky pod oknom je senzor ktory snima teplotu vzduchu v aute a podla toho urcuje otacky ventilatora klimatizacie v rezime auto. Nevychladene huci a fuci , vychladene nehuci a fuci menej.
Ten klobouček je světelný senzor myslím.čidlo teploty je nalevo od rádia(klimy).Je tam taková malá mřížka.
A kde jsou jeste?
i30 1.4 + kn, 12/2007
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

To netuším,o tomhle vím,ale jiné.....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Laxius »

Dakujem zello, aj ostatni! Vyskusam nabuduce v dazdi :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od oKo »

Myslím, že to puštění klimy není bez účelu. Ochlazením se sníží vlhkost vzduchu, následným ohřátím už nestoupne a suchý vzduch to zamlžené okno lépe a rychleji odmlží.
A jak to vypnutí klimy obnovím? Zase znovu ten samý postup?
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Bohuš »

Nějak jsem to z příspěvků špatně pochopil a tak jestli někdo s automat klimou u i30 může dovysvětlit jestli je to takhle ?
1) Když se chladí AUTOMATIKOU , tak se zapne tlačítko A/C + AUTO + navolení stupňů + některé tlačítko ( směr vzduchu - nohy , hlava ... ) + dá se ovládat ventilátor ? - nebo se u Autorežimu směr vzduchu a rychlost vent. ručně nedá ovládat ?
2) Když se zapne A/C a místo AUTO se zmáčkne OFF ? co to dělá ?
3) A když se A/C vypne , AUTO zůstane zapnuté - znamená to , že to vlastně topí ? Dá se ovládat nastavení stupňů a funguje ovládání ventilátoru ?
4) A/C vypnuté + OFF - co to dělá teď ?
5) Vysoušení ( asi 5 min před koncem jízdy ) co se vypne za ovladač ? A/C , nebo jen ovladač OFF ?
Přílohy
Autoklima.jpg
Autoklima.jpg (133.22 KiB) Zobrazeno 1434 x
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

Čoveče,tohle mi nedělej...Už jsem Ti odpověděl a Ty mi to mezitím smázneš [-X :lol: Tady máš nějaké info.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... limatizace

1) Když máš auto,je možné mít AUTO s A/C,nebo bez.Cokoliv jiného už není automatika.

2) Když se zmáčkne OFF,nedělá to nic.

3) Nemusí topit,ale může,pouze není zaplá klimatizace,a snaží se regulovat teplotu jak může.

4) NIC

5) Pouze vyplé A/C
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od triktrak »

Pri postupnom citani prispevkov mam pocit, ze veci o ktorych som si myslel, ze mam v nich "jasno" mozu byt dost komplikovane. Potreboval by som si teda ujasnit par faktov:

Tlacitko "A/C" (vo vsetkych autach ktore poznam) sluzi na zapnutie/vypnutie klimatizacie "ako takej". Vo Fabke mam "manual", cize ked ho zapnem tak to chladi, ked ho vypnem tak to (samozrejme) nechladi. Silu a smer prudenia vzduchu si vsak musim reglovat sam.

Tlacitko "AUTO" (pri zapnutom tlacitku A/C) by sa podla mna teda malo postarat o vsetko - t.j. udrzat pozadovanu teplotu v interieri, pricom si silu a smer prudenia vzduchu klimatizacia urcuje sama.

Podla toho by mi vychadzalo, ze ked zapnem iba A/C tak to budem mat iba ako "manualnu" (poloautomaticku) klimu a ked k tomu zapnem aj AUTO bude z toho klimatizacia plnoautomaticka.

Tlacitko "OFF" by malo "zrusit" len rezim "AUTO" - t.j. klima prejde z plnoautomatickeho rezimu na poloautomaticky (silu a smer prudenia si volim sam). Nasledne klimu uplne vypnem tlacitkom A/C. (alebo nie?)

Dodatocne manualne nastavovanie sily a smeru prudenia vzduchu pri zapnutom A/C+AUTO je podla mna blbost - aky vyznam by potom malo slovo "automaticka"?

matysekul píše:1) Když máš auto,je možné mít AUTO s A/C,nebo bez....
Ako je mozne mat AUTO bez A/C ??? Nie je to nahodou naopak? T.j. mozes mat iba A/C + AUTO alebo iba A/C ?
matysekul píše:3) Nemusí topit,ale může,pouze není zaplá klimatizace,a snaží se regulovat teplotu jak může.
A to je ako?
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

mi pripada, ze nekdo v aute jen sedel, cetl manual a ted teoretizuje. vzdyt to je jednoduchy. zkuste sednout, nastartovat a ty rezimy si vyzkouset. prumerne inteligentni clovek tu klimu zvladne pochopit i behem silneho mestskeho provozu za pozorovani prsatych blondyn na prechodu.
good luck :hyu:
i30 1.4 + kn, 12/2007
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

matysekul píše:
1) Když máš auto,je možné mít AUTO s A/C,nebo bez....


Ako je mozne mat AUTO bez A/C ??? Nie je to nahodou naopak? T.j. mozes mat iba A/C + AUTO alebo iba A/C ?

matysekul píše:
3) Nemusí topit,ale může,pouze není zaplá klimatizace,a snaží se regulovat teplotu jak může.


A to je ako?
Když budeš mít AUTO bez A/C,nepoběží klimatizace,ale automatika se bude snažit dochladit,nebo ohřát vzduch pouze vzduchem zvenku,rychlostí ventilátoru,popřípadě topením.

Tlačítkem OFF vypneš vše,včetně ventilátorů.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“