policejní info o xenonech

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od mirpie »

Korálek píše:
Hardcam píše:Presne tak, jezdim s nima dva roky a i ta pokuta by se mi vyplatila. Nescetnekrat jsem ocenil, ze je tam mam a za bezpecnost si klidn priplatim. Je to to samy jako s gumama, nekoupim si Barumky, ale radeji si priplatim za bezpecnost.
No o Barumkách mi ani nemluv,věčí sráče jsou snad jen gumy z Chiny.
na sráčích z chiny, konkrétně z taiwanu jezdim už druhej rok a jak odváděj vodu tyhle gumy jsem u jiných dlouho neviděl. Konkrétně Nankang NSII Ultra sport. Hluk jako asi ostatní gumy, výdrž dobrá a přilnavost perfetkní....a vítězný sprinty jsem na nich jel taky :-). A 8hodin na rozpálený dálnici v chorvatsku zvládly taky. Nevim jak jiný chiny, ale tyhle klidně doporučím...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Nankang NSII bych si koupil taky, o tech uz je tu napsano hodne, mel jsem na mysli trochu jiny produkty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Pavel M »

Tak mě ta debata o xenonech trochu připomíní rok přibližně 1996-8.Pokud se pletu o rok tak promiňte.Toho roku se začalo objevovat třetí brzdové světlo.Tenkrát jsem ho koupil jako doplněk a přidělal na zadní sklo.V té době probíhalal debata,že to osňuje,že policajti to hlídaj,že pouze homologovaný atd.Prd!!!Dneska kdo nemá třetí brzdový světlo,tak si myslím,že to jedoucím řidičům za ním schází.Ale teď zpět,osobně jsem dost dlouho zvažoval xenony,bál jsem se je namontovat a kupoval lepší žárovky každe 2-3 měsíce/OSRAM/.Jelikož jezdím každý den a žárovky jak známo s větší svítivostí mají menší životnost tak jsem namontoval xenony.Dneska lituji toho,že jsem váhal dlouho a nespáchal jsem montáž hned.Jelikož cena za pokutu xenonů je pořád menší než za žárovky s lepší svítivostí.Osobně si myslím,že je mnoho více lidí na silnici co oslňují 100w žárovkami,neseřízenými světlomety,blbové co neumějí nandat žárovku a zázrakem svítí furt dálkovými a pod.Rozhodně souhlasím s Hardem,že je od toho lépe vidět,že bych už neměnil zpět a holt za bezpečnost se platí. :idea:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Pavel =D> =D> =D>

ted jsi me velmi mile prekvapil
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od myšák 80 »

Pavel M píše:Tak mě ta debata o xenonech trochu připomíní rok přibližně 1996-8.Pokud se pletu o rok tak promiňte.Toho roku se začalo objevovat třetí brzdové světlo.Tenkrát jsem ho koupil jako doplněk a přidělal na zadní sklo.V té době probíhalal debata,že to osňuje,že policajti to hlídaj,že pouze homologovaný atd.Prd!!!Dneska kdo nemá třetí brzdový světlo,tak si myslím,že to jedoucím řidičům za ním schází.Ale teď zpět,osobně jsem dost dlouho zvažoval xenony,bál jsem se je namontovat a kupoval lepší žárovky každe 2-3 měsíce/OSRAM/.Jelikož jezdím každý den a žárovky jak známo s větší svítivostí mají menší životnost tak jsem namontoval xenony.Dneska lituji toho,že jsem váhal dlouho a nespáchal jsem montáž hned.Jelikož cena za pokutu xenonů je pořád menší než za žárovky s lepší svítivostí.Osobně si myslím,že je mnoho více lidí na silnici co oslňují 100w žárovkami,neseřízenými světlomety,blbové co neumějí nandat žárovku a zázrakem svítí furt dálkovými a pod.Rozhodně souhlasím s Hardem,že je od toho lépe vidět,že bych už neměnil zpět a holt za bezpečnost se platí. :idea:
ámen =D>
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od DEDe »

Pavel M píše:Tak mě ta debata o xenonech trochu připomíní rok přibližně 1996-8.Pokud se pletu o rok tak promiňte.Toho roku se začalo objevovat třetí brzdové světlo.Tenkrát jsem ho koupil jako doplněk a přidělal na zadní sklo.V té době probíhalal debata,že to osňuje,že policajti to hlídaj,že pouze homologovaný atd.Prd!!!Dneska kdo nemá třetí brzdový světlo,tak si myslím,že to jedoucím řidičům za ním schází.Ale teď zpět,osobně jsem dost dlouho zvažoval xenony,bál jsem se je namontovat a kupoval lepší žárovky každe 2-3 měsíce/OSRAM/.Jelikož jezdím každý den a žárovky jak známo s větší svítivostí mají menší životnost tak jsem namontoval xenony.Dneska lituji toho,že jsem váhal dlouho a nespáchal jsem montáž hned.Jelikož cena za pokutu xenonů je pořád menší než za žárovky s lepší svítivostí.Osobně si myslím,že je mnoho více lidí na silnici co oslňují 100w žárovkami,neseřízenými světlomety,blbové co neumějí nandat žárovku a zázrakem svítí furt dálkovými a pod.Rozhodně souhlasím s Hardem,že je od toho lépe vidět,že bych už neměnil zpět a holt za bezpečnost se platí. :idea:
tak ted si je vsechny co sou proti sundal a tecka je to proste tak :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rasty »

Já mám na coupe HID 6000k jak v potkávacích (čočky), tak i v dálkovejch. JEzdím pouze na potkávací jelikož dálkové nejsou zapotřebý, ale v dálkovejch je mám pač nesnášim když jedu a svítí jedno bíle s nádechem modré a druhé žlutě. Jinak stažené je mám na minimum a i světla jsem vypodložil a lehce zkosil dolů. Nikdo neproblikává a i když jsem jel proti svému autu, tak vůbec nic. Pokud se to dobře seřídí a prozkouší,tak je to lepší jak světla fábíí. To je na přezdržku.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Nio96 »

Kurňa to byla fuška to přečíst celý.. :), ale tak nedávno jsme podobný téma řešili u fotek :) tak nevím najdou se policajti co to budou řešit kamarád co slouží u nás v obci teď nově tak zrovna ten to řeší... :) a už si mne ruce na jednoho kluka co má rovra...a myslí si, že když má v autě světla za 10tisíc, že je za vodou...ostřikovače má, seřizování nenašel ani u motoru ani v aute tak si myslí, že tam je automatický, ale paraboly má pro xenon neschválený a už jen kvůli tomu by dostal pokutu..a to zrovna ten kámoš policajt ještě dřív když nebyl měl Audi A4 a na ni xenony.. :D
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Limitz »

já budu do lantry dávat bixenony 4300k, svítí to trochu do žluta takže na první pohled by němělo být znát že jde o xenony
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Nio96 »

Tak oni se tím, ještě moc nezabývaj to jenom ten kámoš...asi to bude tím, že jak psal Dede ze asi ani neví kolikrát jestli to na tom autě má co dělat nebo ne..., ale kámoš policajt takovej dalo by se říct ne mechanik, ale školu má na STK nějak diagnostika se to jmenuje, ale ani on donedávna než jsem se začal zajímat jak to stim je a psal jinýmu kámošovi, aby to přinesl z práce nevěděl jak to je stěma parabolama:)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Dr Meduza »

Limitz píše:já budu do lantry dávat bixenony 4300k, svítí to trochu do žluta takže na první pohled by němělo být znát že jde o xenony
ze to xenon je, se pozna na prvni pohled
jinak dneska me docela prolejzali auto a o xenonech ani slovo, tak si asi myslej, ze tam patri
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zahyx »

bud rad :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rasty »

stačí se podívat na parabolu a hned viděj jestli je to pro halogen nebo xenon. Druhá věc je že pokud na utě mají bejt tak při zapnutí světel se musí automaticky srovnat což u hid nedělá když nemá automatický naklápění. A hlavně když se rozsvítí tak halogen svítí hned kdežto xenon se pozvolna rozsvěcí což je pro policii první aspekt jak poznaj že tam sou xenony a pak už se stačí mrknout na parabolu nebo udělat onen test stavění.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Dr.Meduza: nebrali Te na Jeremiasovce? Tam dnesa paka stali pul dne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od MartasZ »

Vše zde již bylo napsáno :-)
Xenony mám a pokud nebude vymyšleno lepší světlo, tak doufám že je budu mít i na dalších autech.. nedávno sem dělal řidiče na svatbě, kalilo se do noci, takže lidi sem odvážel třeba v jednu ráno, bylo čerstvě po dešti.. jo zapomněl sem, že sem je vozil Peugeotem 407 SW s čirou optikou, ale normal žárovkama... nevim čim to bylo, ale musel sem mít puštěný dálkový fakt i v obci, protože sem nic neviděl.. opravdu to svítilo mizerně a to se mi tyhle světla sakra líběj.. nemyslim si, že sem zhejčkanej z xenonů, ale tohle se fakt nedalo..
No a zatim dycky když mě policajti stavěli, tak na xenony nikdy nic neříkali, a to je nevypínám když mě zastavěj a mám 8000k, mám čočky, nejspíš to bude tím, nevím.. ale jsem rád a dokud to půjde, nechám je tam..
Ohledně oslňování... zkoušel jsem to hodněkrát, sposty lidí sem se ptal, když sem jel za nima nebo proti nim a všichni že je to v poho a navíc že to vypadá dobře.. takže víc to neřešim a jsem pro xenony :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Tuning“