Klepání od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od 89majlo96 »

moj osobny nazor je taky ze prachovky s buchanim nemaju ziadnu suvislost. Mohli by mat, ale az po niekolkych desiatok alebo stovak tisic kilometrov. Pretoze prachovky kryju nejake tie gulove capy a loziska, ktore by sa mohli vplyvom toho ze sa tam dostane prach, alebo voda ktora nasledne zamrza, nicit. Ale je to uplne vylucene ak mate auto rok alebo dva. To by muselo to auto jazdit asi v terene v extremnych podmienkach a nie po cestach.
Tod moj nazor... Osobne by som v prachovkach chybu nehladal, To ked by odysla prachovka tak sa to ukaze az po urcitej dobe :-k
jmicro : to moze byt aj vsugerovany vplyv a mozes si len mysliet ze to bucha menej
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

CistiC píše:
libi píše:
libi píše:Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
Najel jsem asi 200 km od opravy a zatím dobrý [-o< . Pokud se to ozve znovu, budu referovat.
Tak to jsem rad libi. A davali Ti tam ty prachovky nove nebo jen nasadili ty stare? V patek jsem s nim mluvil a rikal, ze je zrovna objednava. Zatim se neozvali. Jen nechapu, v cem pomuzou novy prachovky, pokud znovu spadnou, coz evidentne nejak souvisi s nizkymi teplotami.
Nevím, zda-li nové nebo staré. Čekat jsem na ně nemusel, ale ráno jsem tam auto nechal a oni mi volali po obědě, že je to hotové, akorát abych si pro něj přijel až před zavíračkou. Prachovky nejsjou normálně lepený, ale oni je prý přilepili, aby znovu nespadli. Tak uvidím, zatím klid, to víš, že to pořád pozoruju, jakmile najedu na nějako prohlubeň. Dej mi vědět tvůj pocit, jakmile ti je vyměněj.
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od jmicro »

CistiC píše:
jmicro píše:Včera jsem ty prachovky vyřešil - vzal sem černou elektrikářskou izolačku a obmotal vršek prachovky v místě, kde sedí v horní misce tlumiče. Pak jsem jí tam narval a drží tam fest :-) To bouchání už není tak výrazný... Ale pořád je něco slyšet, když vjedu do díry nebo na kanál, ale to už nehodlám řešit... :-) Důležitý je, že prachovky už zase plní svou funkci a držej na svém místě :-)
Jsem na auta uplne levej, je to moje prvni (teda druhy, kdyz nepocitam fabii, kterou mi ukradli za 40 dni po zakoupeni). Z autoservisu porad nic, tak bych to zkusil zatim nejak fixnout taky, ale nemam ani moc predstavu, jak to vypada. Je to pod manzetou, ktera sedi nahore na tlumici uvnitr pruziny? Puvodne jsem si myslel, ze ta manzeta je tam kvuli prachu, ale ta mi tam rozhodne sedi jak prikovana, teda pokud nema jak prikovana drzet spis nekde nahore, jak je ulozeni tlumice.
No ty asi myslíš přední prachovky - ty sou uvnitř pružiny, ale já jsem fixoval ty zadní, protože jedna byla spadlá, a byl vidět píst tlumiče.. Schválně se podívej na zadní tlumiče a zkus s prachovkou hýbat - jestli je tam volně.
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

jmicro píše:
CistiC píše:
jmicro píše:Včera jsem ty prachovky vyřešil - vzal sem černou elektrikářskou izolačku a obmotal vršek prachovky v místě, kde sedí v horní misce tlumiče. Pak jsem jí tam narval a drží tam fest :-) To bouchání už není tak výrazný... Ale pořád je něco slyšet, když vjedu do díry nebo na kanál, ale to už nehodlám řešit... :-) Důležitý je, že prachovky už zase plní svou funkci a držej na svém místě :-)
Jsem na auta uplne levej, je to moje prvni (teda druhy, kdyz nepocitam fabii, kterou mi ukradli za 40 dni po zakoupeni). Z autoservisu porad nic, tak bych to zkusil zatim nejak fixnout taky, ale nemam ani moc predstavu, jak to vypada. Je to pod manzetou, ktera sedi nahore na tlumici uvnitr pruziny? Puvodne jsem si myslel, ze ta manzeta je tam kvuli prachu, ale ta mi tam rozhodne sedi jak prikovana, teda pokud nema jak prikovana drzet spis nekde nahore, jak je ulozeni tlumice.
No ty asi myslíš přední prachovky - ty sou uvnitř pružiny, ale já jsem fixoval ty zadní, protože jedna byla spadlá, a byl vidět píst tlumiče.. Schválně se podívej na zadní tlumiče a zkus s prachovkou hýbat - jestli je tam volně.
Aha, jenze me to klepe vpravo vpredu.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od jmicro »

Tak prachovky nic nevyřešily, klepe mi to pořád stejně... No co sem mohl čekat... :-D
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od 89majlo96 »

jmicro píše:Tak prachovky nic nevyřešily, klepe mi to pořád stejně... No co sem mohl čekat... :-D
ja som to vyssie pisal ze prachovky nic nevyriesia
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
novaki
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2010, 13:19

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od novaki »

Ahoj všichni,podle vyjádření technika jde o konstrukční vadu.Podle venkovní teploty manžety tlumičů spadnou a způsobí klepání.Lepí to na silikon.
Jsem zvědav,jak to dlouho vydrží.Moc důvěry to ve mě nebudí.Jestli ty prachovky budou padat,tak se to projeví na životnosti tlumičů a následnou
výměnu si všichni zaplatíme,protože půjde o díl, na který se nevztahuje záruka.
Tomáš
I30CW CRDI 85kW najeto 10tisíckm
i30cw 1.6CRDi 85kW 6st. Crystal White
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

novaki píše:Ahoj všichni,podle vyjádření technika jde o konstrukční vadu.Podle venkovní teploty manžety tlumičů spadnou a způsobí klepání.Lepí to na silikon.
Jsem zvědav,jak to dlouho vydrží.Moc důvěry to ve mě nebudí.Jestli ty prachovky budou padat,tak se to projeví na životnosti tlumičů a následnou
výměnu si všichni zaplatíme,protože půjde o díl, na který se nevztahuje záruka.
Tomáš
I30CW CRDI 85kW najeto 10tisíckm
Neviděl bych to tak černě. Jak je vidět, opravdu se jedná o výrobní problém a ten se musí vyřešit. Tzn. buď to přilepaní pomůže (mně to lepili a si před měsícem, a zatím dobrý) nebo budou muset vyměnit problémový díl, např. tlumiče. Samozřejmě, pokud mi to znovu spadne, budu na ně tlačit s finálním řešením, ne že zase odstavím na den auto do servisu, aby mně to přilepili a budu čekat, kdy to znovu spadne. Zajímalo by mě, Tomáši, v jakém servisu jsi byl, zda-li taky v Autopalace Vysočany jako já (kde už s tímto mají zkušenosti) nebo jinde a tuto opravu (přilepení) mají již jako řešení od Hyundaie???
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od 89majlo96 »

este sa chcem spytam ake prachovky to vlastne riesite ? Na homogennych klboch, gulovych capoch alebo na zadnych tlmicoch ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Jary
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2009, 20:43

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Jary »

no,taky mi to klepe u předního pravího kola,ale prachovky jsou ok.tak jsem jim to odvez tak jsem zvědavej,vidim to spíš na tu tyčku stabilizatoru
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

Tak mi zrovna volali z Autoapalce Vysocany, ze uz maj ty prachovky, jedu tam s tim teda v patek.

Protoze uz jsem to nemohl vydrzet, hodil jsem minuly patek auto na hever a koukal, co a jak. Zadni prachovky na tlumicich mi drzi a predni, jsou spadeny. Dokud jsem auto nezvednul na hever, mel jsem pocit, ze drzi taky, ale neni tomu tak. Kdyz jsem s ni zahybal nahoru a dolu, opravdu to vydava pomerne intenzivni hluk, kdyz narazi na tlumic, i kdyz zapadne do misky ulozeni tlumice.

Prikladam pekne rozmazany foto, delal jsem ho jen telefonem. Tam kde je nejvetsi prepal od blesku, tam ma prachovka (ta cerna harmonika) drzet, ale ona je misto toho spadena dole na tlumici.
Přílohy
predni_tlumic_prachovka.jpg
predni_tlumic_prachovka.jpg (66.76 KiB) Zobrazeno 3641 x
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od matysekul »

Asi na to pořádně mrknu.To bude možná ono,že to nevidím,když není auto na heveru.I ty zvuky by odpovídaly.Je to jak když něco dělá podtlak,třeba zvon 8-[
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
novaki
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2010, 13:19

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od novaki »

Jezdím do Autopalace Butovice.Podle vyjádření technika to Hyundai zatím neřeší.
Mě osobně to lepili nadvakrát.Nejdříve zadek a včera předek.Uvidím,jak to dlouho
vydrží.Na té fotce je to perfektně vidět.Je to zdánlivá banalita, ale pěkně otravná.
Podle mého názoru se to bude nejvíce projevovat v zimních měsících.

Tomáš
i30cw 1.6CRDi 85kW 6st. Crystal White
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od be.sport »

Tak jsem uz taky v klubu spadlych prachovek - levy predni a pravy zadni kolo..
co se vyresi nasazenim novych prachovek kdyz jsou stejny jak ty puvodni?
je nejaky jiny zpusob jak to vyresit treba i svepomoci?
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od 89majlo96 »

nedalo by sa to prichytit stahovacou zavitovou objimkou ? :-k Keby sa to tak uchitilo v tej hornej casti o tlmic tak by to asi aj mohlo drzat, teda pokial je tam dost placu pre tu objimku
Ked budem menit kolesa tak sa na to mrknem aj ja. Ale co mam fotky z toho ked som natieral brzdy tak tam ta prachovka drzi a pri zdvyhnuti napravy nepadne dole ale je hore a je vidiet trosku piestu z pod prachovky
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“