Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Taky doufám, že už ti dají pokoj.
Mně začaly tlumiče vrzat na jaře...teď v zimě je snad neslyším...uvidím, až se oteplí :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Hmm.. Ja som to mal presne naopak.. Len aby sa to nezopakovalo tak ako to mas ty :-k
Ved uvidime.. Zatial su ticho :) A uz maju nabehanych 100km =D>
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
wolf8485
*
Příspěvky: 69
Registrován: 11 úno 2010, 00:02
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od wolf8485 »

adam221 píše:Hmm.. Ja som to mal presne naopak.. Len aby sa to nezopakovalo tak ako to mas ty :-k
Ved uvidime.. Zatial su ticho :) A uz maju nabehanych 100km =D>
Presne ja mam rovnaku skusenost.... cez leto som tlmice vobec nepocul a ako nahle prisla zima tak pocut vrzganie pri malych rychlostiach a na nerovnostiach resp. pri pri parkovani .....hlavne predna naprava. Pri 18000km sa mi to zda moc skoro.
Uz som sa pytal v servise ze co s tym. Vraj mam doniest auto a oni sa na to pozru. Takze planujem to dat do servisu ale pockam asi az na jar ked uz skonci tato nekonecne dlha a hnusna zima.

Stalo sa niekomu z vas zeby vam to nechceli uznat v ramci zaruky????
Hyundai Accent 1.5CRDi VGT Elegance , wine red, 01/09, chrom kit
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Garcia007 »

... si zober ... ze je zima ... voda na tlmicoch a wsetko primrzne kusok ... a ked ides po hrboloch alebo nerovnostiach ... tak to wsetko vrzga bucha a tak ... prejdi s autom 10 km a prejde to ... bo sa to kusok rozhybe ... ;)




wolf8485 píše:
adam221 píše:Hmm.. Ja som to mal presne naopak.. Len aby sa to nezopakovalo tak ako to mas ty :-k
Ved uvidime.. Zatial su ticho :) A uz maju nabehanych 100km =D>
Presne ja mam rovnaku skusenost.... cez leto som tlmice vobec nepocul a ako nahle prisla zima tak pocut vrzganie pri malych rychlostiach a na nerovnostiach resp. pri pri parkovani .....hlavne predna naprava. Pri 18000km sa mi to zda moc skoro.
Uz som sa pytal v servise ze co s tym. Vraj mam doniest auto a oni sa na to pozru. Takze planujem to dat do servisu ale pockam asi az na jar ked uz skonci tato nekonecne dlha a hnusna zima.

Stalo sa niekomu z vas zeby vam to nechceli uznat v ramci zaruky????
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

adam221 píše:Tak dnes vymenene tlmice... Ziadne pazvuky uz nieje pocut.. Ako keby to bolo nove auto :)
Nic nevrzga, netuka, ci idem rychlo, alebo pomaly... Tak, ze ak nieco tuka na naprave a nikto nevie prist na to, co tomu je su to tlmice....
Teda ty se máš :!: Pokud vím, tak si jediný komu vyměnili kopmpletně tlumiče =D> Vždy se to maximálně omezuje na výměnu pouze jednoho, nejčastěji levý přední...
Tak ať ti dobře slouží...určitě to už bude jiná série než máme na autě a pokud ne, tak se to brzy ozve a můžeš reklamovat znova :lol:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Rokolo : Taky bych to tak viděl :roll: je to otázka času .... výměna špatných tlumičů za špatné :? Radši bych tam dal něco úplně jinýho a hlavně kvalitnějšího ... ale bohužel, máme smůlu, zatím nikde nic jinýho není :? zatím ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Vilda> Som aj ja zvedavy ake to bude teraz a hlavne casom.. Ako som pisal, tak sme tu taky, ktorym to pri cca 5 - 10tis km zace tukat, buchat, vrzgat, niektore tlmice viac, niektore menej.. Ale su tu aj taky, ktorym to ide potichu aj po vyse 60tis km... Dufam, ze mam na aute tlmice, ktore vydrzia minimalne 100tis km :)
Rokolo> Neviem ci budem reklamovat este raz.. Dufam, ze nie, lebo 12/2010 mi konci zaruka...
Ale ani v tom nevidim problem, lebo to tukanie mi zacalo este niekedy v zime 01,02/2008.. A to auto malo nabehanych mozno 5tis km a potsupne sa to stupnovalo a pridavali sa aj predne... Do konca roka urcite nabeham 5tis km tak sa uvidi..
Inac cele to zacalo v zime najprv jemne zadne, potom prestali, nasledoval lavy predny a postupne vsetky 4..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

adam221 : Tak teď si třeba kápnul na ty správný a Accentík bude jezdit jako po másle :D když tak občas poreferuj, jak to s tlumičema vypadá a jestli zase nezačaly klepat ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

adam221 píše:Vilda> Som aj ja zvedavy ake to bude teraz a hlavne casom.. Ako som pisal, tak sme tu taky, ktorym to pri cca 5 - 10tis km zace tukat, buchat, vrzgat, niektore tlmice viac, niektore menej.. Ale su tu aj taky, ktorym to ide potichu aj po vyse 60tis km... Dufam, ze mam na aute tlmice, ktore vydrzia minimalne 100tis km :)
Rokolo> Neviem ci budem reklamovat este raz.. Dufam, ze nie, lebo 12/2010 mi konci zaruka...
Ale ani v tom nevidim problem, lebo to tukanie mi zacalo este niekedy v zime 01,02/2008.. A to auto malo nabehanych mozno 5tis km a potsupne sa to stupnovalo a pridavali sa aj predne... Do konca roka urcite nabeham 5tis km tak sa uvidi..
Inac cele to zacalo v zime najprv jemne zadne, potom prestali, nasledoval lavy predny a postupne vsetky 4..
A na samostatné tlumiče nedali po výměně záruku...třeba rok??
Kolega z práce má fobii a "bouchnul" mu jeden válec :lol: a po výměně mu dali na konkrétně vyměněný kus 1 rok záruky, přitom na auto mu záruka končila měsíc po poruše. Jednalo se ale o Škodu :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

ZdeněkSvoboda> Na toto som sa ani neinformoval... Tak, ze neviem, ci davaju zaruku na vymenenu vec, aj ked na aute zaruka konci...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

adam221: na to bych se ještě zeptal, protože mám též dojem, že na vyměněný výrobek v záruce běží nová záruka a ta by měla být ze zákona znova opět 2roky...teda nevím jak to máte na Slovensku, ale u nás to tak nějak je. Proto jsem jsem mluvil o tom, že by si je mohl případně znova reklamovat, i když si nedovedu vůbec představit, jak by se prodejci na další reklamaci tvářili....asi takhle :( :| :?

Vilda:ano, zatím pro nás nic nemají, ale snad se to zlepší. Jen co sleze sníh, tak se také půjdu optat co mi udělají s těma vrzajícíma tlumičema, ale takovej úspěch jako u adama teda vůbec nečekám...jestli vůbec nějaký bude #-o

Včera jsem stál na semaforu před jedním rozkopaným mostem a všimnul jsem si, že když projížela kolem rozjetá nákladní auta, tak se mi od té tlakové vlny, kterou způsobily, auto viditelně zhouplo ze strany na stranu (tam a zpět). Pak jsem pozoroval auto předemnou (starší Opel Astra) a auto zamnou (Octávka) a ty stály jak přibitý. Připadalo mi to, jako když auto sedí jen na pružinách....asi máme ten podvozek naladěn hodně "doměka"......
Naposledy upravil(a) rokolo dne 24 úno 2010, 09:34, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

Přesně tak, měla by být 2 roky záruka, jenže nevím jak by to platilo u "běžného opotřebení" páč to už by nikdo nikdy nekoupil tlumiče a vždy to stihnul vyměnit v rámci dvouleté záruky na ten daný tlumič a servisům by se to jaksi prodražilo :mrgreen: takže si myslím že by uznali tak max půl roku a ty dva roky tak maximálně na proražení nebo únik...
Rokolo
Jojo, máš pravdu, tohle houpání jsem taky pozoroval! Auto předemnou nic, a já se drobet pohoupal :-D
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od jarik65 »

Tak už to potkalo i mě najeto 15 000km a při dnešní jízdě na nákup a pomalém popojíždění po parkovišti bylo slyšet takový křupání nebo tlučení od přední nápravy.A ještě jeden postřeh-při nastupování do auta když je auto v garáži třeba týden tak to někde na přední nápravě tak nějak divně lupne.Že by to byli tlumiče nebo stabilizátory :?:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
wolf8485
*
Příspěvky: 69
Registrován: 11 úno 2010, 00:02
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od wolf8485 »

Vsetci mame presne ten isty problem.....keby nebolo tejto zavady tak som s autom absolutne spokojny....a odlomeneho krytu hlavneho svetlometu....ale to bola moja vina :shock: btw: novy stoji 7eur :oops: kus plastu....ta co uz.
Hyundai Accent 1.5CRDi VGT Elegance , wine red, 01/09, chrom kit
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

wolf8485 píše: ....a odlomeneho krytu hlavneho svetlometu....ale to bola moja vina :shock: btw: novy stoji 7eur :oops: kus plastu....ta co uz.
To myslíš plast jakoby to "čiré sklo" ? To by zas nebylo tak moc peněz.. Jestli je to ono... To myslím sháněl Zdenek Svoboda...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“