Štartovanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
VladoM
*
Příspěvky: 48
Registrován: 25 dub 2010, 15:16

Re: Štartovanie

Příspěvek od VladoM »

A je to, mne prestalo štartovať úplne. Po zasunutí klúča sa objaví na palubke symbol otvorených dverí a ozývajú sa elektronické zvuky ťukania. Symbol bliká v tempe ťukania. Nič iné nefunguje.
Žeby vybitá batéria? Vždy všetko skontrolujem, ventilátor nešiel, auto je v garáži, vylúčená vlhkosť v elektroinštalácií a skrat. Kľúč všetko vypína, nič nesvietilo, nešlo. Auto nepojazdné.
Stalo sa o už niekomu????
Reklama
 

Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Štartovanie

Příspěvek od killimanjaro »

fuj, to je pekne neprijemne.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Štartovanie

Příspěvek od koloman.brutus »

To mu nepomoze, ze je to neprijemne. Skor si mal napisat ci ano alebo nie. Ja s 1.2 nemam absolutne ziaden problem s motorom. Aj teraz po buracke nastartujem ako keby sa nic nestalo.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Štartovanie

Příspěvek od krči »

Nazdar, tak už jazdím 15 dní po oprave v servise a ukazuje sa, že problém pri štartovaní je vyriešený [-o< . Zatiaľ žiadny problém. Dúfam, že to tak aj ostane. Inak chcem dať prerobiť lakťovú opierku za normálnu veľkosť a v koži, má niekto info? Dík
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
Ygor
*
Příspěvky: 12
Registrován: 14 srp 2010, 07:44

Re: Štartovanie

Příspěvek od Ygor »

Vozidlo som odstavil v servise 1.9.2010 s problémom ranného /ne/štartovania, ktoré trvalo asi 5 mesiacov, na druhý deň som bol preň, žiadnu závadu nezistili, stiahli softvér a poslali ho na analýzu do centrály v Prahe. Skúsili mi vraj iba vymeniť sviečky za nové, ale aj tak nič nezistili, tak mi tam dali pôvodné. Najzaujímavejšie na tom je, že od vtedy s vozidlom nemám žiadny problém, ráno po približne 8 hodinovej pauze štartuje na prvý raz. Je pre mňa záhadou čo s tým urobili, keď to teraz funguje.
wody
*
Příspěvky: 31
Registrován: 29 dub 2009, 16:42
Bydliště: Plzeň

Re: Štartovanie

Příspěvek od wody »

Já žádný problém se startováním nemám.
Sednu do auta, sešlápnu spojku ,vyřadím, otočím klíček do druhé polohy a než se připoutám pohasnou některé kontrolky.Poté nastartuju vždy napoprvé.
S motorem jsem spokojený,hlavně když potřebuju tak se nechá pěkně vytočit :lol:
Hyundai I 20 1,4/74KW comfort ICE BLUE od 10.4.2009
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Štartovanie

Příspěvek od jirikstbk »

U mě to závisí na 3 faktorech:
1) Použitý benzín - u standardního se to vyskytuje relativně často, u OMV Carrera prakticky ne.
2) Mám garáž pod úrovní okolního terénu a couvám tak do kopce, vyjedu ven, zhasnu motor (čekám na manželku) a po novém nastartování "jede na 3 válce" a nejde přidat plyn. Při běžném startování se to vyskytne jen opravdu vyjímečně.
3) Studený motor - přes léto s tím prakticky problém nebyl, faktem ale je, že jsem používat Carreru.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Štartovanie

Příspěvek od krči »

Já žádný problém se startováním nemám.
Sednu do auta, sešlápnu spojku ,vyřadím, otočím klíček do druhé polohy a než se připoutám pohasnou některé kontrolky.Poté nastartuju vždy napoprvé.
S motorem jsem spokojený,hlavně když potřebuju tak se nechá pěkně vytočit . citace od wody-ho.

......presne to isté robím i ja, iba občas to zhasínalo. Už nezhasína =D> Dokonca v pondelok som bol /na doporučenie servisu /preventívne na kontrole a všetko je v norme.
Takže už žiadny problém zo štartovaním nemám a to vďaka Vám čo píšete o nejakom probléme napr./vyhrievanie sp.zrkadiel/. Prajem Vám veľa šťastných km.
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
vlady2010
Příspěvky: 6
Registrován: 29 říj 2010, 08:49

Re: Štartovanie

Příspěvek od vlady2010 »

U zcela nového auta 1,2 Classic (150 km) se při současných mrazech projevuje problém v tom že proces startování je od jisté doby (asi týden zpátky)nespolehlivý ,startuji se světly a rádiem při vymáčknuté spojce a na N bez plynu, motor pak chytá nepravidelně většinou až při 2-3 pokusu.Po úspěšném pokusu o nastartování pak vše v pořádku.Jdu s tím příští týden na servis má někdo podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od isquash »

Já mám auto se stejnou motorizací již 10. den a musím to zaklepat, zatím nic. Je to druhé auto do rodiny a tak stojí venku na mraze a provozují se s ním časté popojíždky do města. Zajel bych do servisu ať to připojí na diagnostiku a proměří baterku.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Štartovanie

Příspěvek od koloman.brutus »

Detto ako isquash, start mojej 1.2 je bez akychkolvek problemov vzdy na prvykrat. Niekedy sa pretoci raz inokedy dvakrat a malokedy trikrat. Postup startovania je obdony ako u Teba no niekedy nevyslapnem spojku. Niekde som cital, ze nie je dobre mat zosliapnutu spojku lebo sa vytlaci mazivo (olej) z nejakych valcekov a pri starte to nemaze. Velmi som tomu nepochopil no sem tam to vyskusam a subjektivne si myslim, ze je jedno ako sa startuje. Ziaden rozdiel som nepocitil.

Co si myslel tym, ze motor chyta nepravidelne? Na 2 az 3 pokus alebo sa starter pretoci 2 az 3krat?
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
vlady2010
Příspěvky: 6
Registrován: 29 říj 2010, 08:49

Re: Štartovanie

Příspěvek od vlady2010 »

Po "vyšetření" v autorizovaném servisu se již závada nadále neprojevuje-mj.byl prohlédnutý a vyčištěný kompletní startér.Snad to už bude dobré.

-------------------------------
Hyundai i20 1,2 Classic, Dark Grey najeto zatím 350 km
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Ahojte,

íčko ma dnes ráno nemilo prekvapilo. Pri štartovaní motor naskočil na prvý krát, avšak mal nepravidelný chod. Zhasol som ho, vytiahol kľúč, chvíľu počkal a opäť som skúsil naštartovať, ale už som počul len pretáčajúci sa štartér. Skúsil som všetky možnosti, ktoré tu boli spomínané, ale nepomohlo. Skúsim naštartovať ešte popoludní, keď sa vrátim z práce. Ak by sa mi to nepodarilo naštartovať ako to funguje s asistenčnou službou? Príde si odtiahnúť vozidlo?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Štartovanie

Příspěvek od koloman.brutus »

Ked som pri havarii volal asistencnu sluzbu tak mi povedali, ze oni odtahovku nazabezpecuju. Tak som to musel riesit sam.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Tak ale pri poruche by to mali zabezpečiť. K čomu je potom tá asistenčná služba?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“