PORADNA PRO MAJITELE I30

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od alarm »

Automatické zaťahovanie okien vam ale môže narobiť aj poriadnu paseku.Známy, ktorý to mal, zastal na dialničnom odpočívadle, trochu bol zamyslený, vybral klúč zo spínacej skrinky....cez otvorené okno hodil do auta.....podrobnosti a postup krokov si už nepamätám, ale výsledok bol, že za jeho prizerania mu zavreli okná v zamknutom vozidle :shock: ] ...Asi sa nezdržal smiechu.... ](*,)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od karel2 »

Dobry vecer, mel bych dotaz ohledne vyskoveho nastaveni sedadla. Pred casem jsem resil, ze ma cely mechanismus vuli, ktera se projevuje v nejnizsi poloze a to jak v sedaku tak i v operadle. Pokud sedadlo zvysim o jedno-dve zatahnuti, tak uz je pevne. To jsem aplikoval az doted. Ovsem po par kilometrech (~5 km) jizdy a obcasneho natrasani se sedadlo vrati do nejnizsi polohy, coz urcite neni dobre. Zajimalo by, me jestli je tohle na jednoduchy servisni zasah anebo je treba sedadlo vymenit a tedy cekat. Vim, ze se to asi takhle lehce neda rict, ale treba jsou tam jenom nejake srouby k dotazeni, coz by expert mohl vedet. Diky za jakoukoliv odpoved.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od i30poradna »

karel2 píše:Dobry vecer, mel bych dotaz ohledne vyskoveho nastaveni sedadla. Pred casem jsem resil, ze ma cely mechanismus vuli, ktera se projevuje v nejnizsi poloze a to jak v sedaku tak i v operadle. Pokud sedadlo zvysim o jedno-dve zatahnuti, tak uz je pevne. To jsem aplikoval az doted. Ovsem po par kilometrech (~5 km) jizdy a obcasneho natrasani se sedadlo vrati do nejnizsi polohy, coz urcite neni dobre. Zajimalo by, me jestli je tohle na jednoduchy servisni zasah anebo je treba sedadlo vymenit a tedy cekat. Vim, ze se to asi takhle lehce neda rict, ale treba jsou tam jenom nejake srouby k dotazeni, coz by expert mohl vedet. Diky za jakoukoliv odpoved.

Uvnitř sedačky jsou šrouby na doražení... vůle je taky dána částečne konstrukčně.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od karel2 »

Diky. To, ze v nejnizsi poloze je v mechanismu zrejme neodstranitelna vule, jsme zjistili pri pohledu pod sedadlo. Zdalo se nam, ze nic k utazeni tam neni (takze asi konstrukcni vec). V malinko vyssi poloze vule zmizela. Nevim, jak to popsat, ale mechanismus se potom lip vyporada se silami, ktere na sedak pusobi. Ale trapi me, ze vysku si sedadlo neudrzi a nakonec sjede zase do zakladni polohy. To se stane samozrejme jizdou.
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od saldy »

Když jsem našel a odstranil zdroj rezonance hned se objevil další, když jsem ho opět odstranil, dělal jsem si srandu, co se oběví dál a taky že jo, začlo měco rezonovat v pravých zadních dveří, nechce se mi s tím do servisu, určitě si to výžádá zas jen něco dotáhnout či podložit, každopádně nevim jestli se do toho pustit a sundavat vnitřek dveří :-k
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od tatchwud »

oKo píše:Nechal jsem si aktivovat zamykání při 20 km/h. Funguje dobře. S jinými majiteli i30/i30cw se ale rozcházíme v tom, jak se zamykání chová při zastavení. Mi neudělá nic a pokud si třeba chci vzít věci ze zadního sedadla, musím si ručně (na dveřích nebo dálkou) odemknout. Někteří psali, že po zastavení, vytažení klíčku a otevření dveří řidiče se jim auto zase samo odemkne. Sám jsem si ještě neujasnil, které chování je lepší (moje asi z hlediska bezpečnosti, jejich z hlediska pohodlnosti). A konečně tedy dotaz: lze chování po zastavení nastavit?
Má se to chovat takto: Po rozjetí po 20 km/hod zamknou všechny dveře. Po zastavení jsou zamknutá do doby,než je odemknu ručně kolíbkou ve dveřích,nebo vypnutím motoru a vyndáním klíčku.Jediný problém je ten,že pokud zastavím,mám nastartováno a tedy klíček v zapalování,dveře při vystoupení otevřu,vystoupím a zavřu dveře,už se do auta nedostanu.Zacvakne to a šlus. Ještě k těm,co jim vadí pípání při odepnutém pásu - Tuhle jsem přijel před branku,zastavil a poté odepnul pás ( auto bylo v klidu ),nepípalo k mému překvapení nic. Rozjel jsem se s nezapnutými pásy a zase to začalo. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od bushman »

to i30 poradna,

mal by som jeden dotaz. Pri jazde na nerovnostiach pocujem od zadnej pravej polnapravy take divne pazvuky akoby vrzganie. Otestovane aj jazdou s vyprazdenym kufrom bez rezervy. Uz to tu niekdo mal a pricinou bola opacne otocena vymedzovacia podlozka uchytenia zadnej napravy. Viem to nejako skontrolovat, ci aj v mojom pripade sa nejedna o rovnaku pricinu? Kde presne na zadnej naprave je ta podlozka a ako zistit ci je spravne otocena. Identifikatory: Korejec, 1,6 CRDi.
Diky za akuklvek radu.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od matysekul »

To jsem byl já. Objevili to až v servisu a bylo to až po několika dnech a rozebrání pomalu půlky auta. Dělalo mi to třeba při nacouvaní na nějaké vyvýšené místo(u mne třeba na nájezd na obrubník).
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od bushman »

matysekul píše:To jsem byl já. Objevili to až v servisu a bylo to až po několika dnech a rozebrání pomalu půlky auta. Dělalo mi to třeba při nacouvaní na nějaké vyvýšené místo(u mne třeba na nájezd na obrubník).
Dik matysekul, nasiel som Tvoj prispevok z 23 ledna.
btw. nemas blizsie info ako ta podlozka ma byt usadena a kde ju najst. Chova sa to aj u mna podobne, zacalo to v zime ked som vychadzal sikmo na vyssi obrubnik, kedy bolo pocut akokeby mi zvonku kamen strelill do karoserie. Odvtedy vrzganie pri prejazde nerovnostami od zadnej napravy.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od laufas »

Jej kluci moji pekne vy. Jen nez jsem to prostudoval a procetl. Mozna by bylo lepsi to jeste zprehlednit :-)

Muj dotaz:
Lze nejak deaktivovat pipani nezapnutych pasu a nechat jen blikani tech pandulacku?

Diky
klima, 1.4i, Ulsan
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od Hardcam »

laufas: neboj, pracujeme na tom - viz. tema pripominky, narky atd.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od RadoK »

Mne tiez na zlej ceste rezonuje vnutorne spatne zrkadlo. Som si tym isty, pretoze ked ho chytim rukou tak to prestane. Skusim ho dat dolu a zistit kde presne.

Druhe hrkotanie vychadza z volantu, najma pri prejazde cez elektrickove kolaje ked je volant pootoceny do strany. Je to plastove hrkotanie, zrejme ma vo volante nieco vacsiu volu. Daju sa nejako rozobrat predne plasty volantu? Tak aby mi nestrelil airbag :-)

Rado
1.4 benzin, Nosovice
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od laufas »

U nas taky vrze nekolik veci, ale nevim, jak bych tomu mohl zabranit :-k Pripada mi to zbytecny, hledat mekde mezirku, kvuli ktere to vrze.
Treba ty fukary vlivem zmeny teplot, pak schranka na bryle(nebo mozna to zpetny), ted zacala sedacka... Stve me to, ale imho to nema reseni :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
dElEtE
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2009, 03:38

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od dElEtE »

tatchwud píše:Má se to chovat takto: Po rozjetí po 20 km/hod zamknou všechny dveře. Po zastavení jsou zamknutá do doby,než je odemknu ručně kolíbkou ve dveřích,nebo vypnutím motoru a vyndáním klíčku.Jediný problém je ten,že pokud zastavím,mám nastartováno a tedy klíček v zapalování,dveře při vystoupení otevřu,vystoupím a zavřu dveře,už se do auta nedostanu.Zacvakne to a šlus. Ještě k těm,co jim vadí pípání při odepnutém pásu - Tuhle jsem přijel před branku,zastavil a poté odepnul pás ( auto bylo v klidu ),nepípalo k mému překvapení nic. Rozjel jsem se s nezapnutými pásy a zase to začalo. :D/
Chova sa to tak ako pises az na tu vec, ze ked vystupis a zavres dvere tak sa to nezamkne pokial sa znova nerozbehnes na 20km/h, prakticky nejdu vobec zamknut soferove dvere pokial su otvorene, ten cuplik na zamikanie sa vzdy vrati do otvorenej polohy - vyborna vec proti nezelanemu vymknutiu. Prakticky nezavres auto pokial nedrzis kluce v ruke. (jedine ze ich zabuchnes v kufri aj to len vtedy ak odomkes iba kufor :lol: )
K tym pasom, neviem comu sa cudujes, presne tak sa to ma chovat, pokial stojis (hoci aj so zapnutym motorom) tak to nesmie pipat a ked sa rozbehnes tak vtedy to ma zacat pipat pokial na sedadle vodica alebo spolujazdca niekto sedi.
i30 1.4CVVT Made In CZ + 85% čierne fólie
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od matysekul »

bushman píše:
matysekul píše:To jsem byl já. Objevili to až v servisu a bylo to až po několika dnech a rozebrání pomalu půlky auta. Dělalo mi to třeba při nacouvaní na nějaké vyvýšené místo(u mne třeba na nájezd na obrubník).
Dik matysekul, nasiel som Tvoj prispevok z 23 ledna.
btw. nemas blizsie info ako ta podlozka ma byt usadena a kde ju najst. Chova sa to aj u mna podobne, zacalo to v zime ked som vychadzal sikmo na vyssi obrubnik, kedy bolo pocut akokeby mi zvonku kamen strelill do karoserie. Odvtedy vrzganie pri prejazde nerovnostami od zadnej napravy.
Tak to ti bohužel nepomůžu. Nemám kde koukat na spodek auta. Jediné co vím,že mi v servisu řekli,že mám štěstí,že jsem přijel včas,než se ta podložka vymačkala,páč tenkrát bych na díl z koreje čekal hodně dlouho.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“