spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Radim Brožek »

karel2 píše:kdyz se clovek opre do operadla zady (temer rameny, lopatkami) tak se operadlo pohne a zaroven se pohne sedak. Prislo mi, kdyz mi demonstrovali, ze nic takoveho se nedeje, ze se opirali do operadla naoko jakoze hodne, ale ne tak, aby to ocividne delalo. Nepomohlo, ze jsem jim to ukazoval ja.
Takže Ti tvrdili, že se to nehejbe? Co takhle zkusit metodu, kterou používají statici? Tj. dvě samolepky a nějaký špagátek. Když se pohne, tak se buď odlepí samolepka, nebo posune ten špagátek (jsou na něm tuším značky jako na pravítku). Podobně se to dá výškově - je napnutý, pokud to sjede, tak se povolí. A nemají šanci něco "subjektivně" hodnotit.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od saldy »

@karel2: Jsme v Česku, je potřeba se hádat, technici bejvaj neochotný a neuměj jednat, řešit pak s šefem salonu.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od karel2 »

Uznali, ze se to hybe, ale ne natolik, aby to stalo za penize, ktery stoji nove sedadlo. Pro me, jako uzivatele, je to ale hodne neprijemny, kdyz se mi pri zrychlovani, pri poposednuti, pohne sedacka. Jak rikate, dokud se nebude clovek hadat, tak se nic opravovat nebude. Nechapu, proc clovek musi byt neprijemnej, aby si vymohl neco, na co ma narok a co sam prodejce garantuje. Navic jde o auto rok stary, zacalo to delat uz po takovych 10 mesicich uzivani, mozna i driv. Bohuzel si nemuzu zajet do jinych servisu, kdy se mi zamane a nechat tam auto. Takze si vzdycky navstevu naplanuju s predstihem, upnu se k tomu, ze se to vyresi a pak nic. No, tak jsem si postezoval, dekuju za pozornost :-)
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Carolco »

Zdravím!
Je docela s podivem,jak se v servisech staví k některým závadám aut,ale podle mě je to u všech značek.I když asi hodně záleží na konkrétním servisu.Zatím jsem měl tu čest servisy jen obtěžovat s dotazy,ale každý se chová úplně jinak.Někomu jsem nestál ani za odpověď(e-mail),někdo odpálkuje ihned,s někým je radost pokecat....Ale asi si moc vymýšlím.
Jinak sedačka mě netrápí,verze Start má pevný sedák,jen občas nezatížená sedačka spolujezdce drnčí opěradlem,ale stačí ji trošku předepnout(aby se vymezila vůle ve sklápění) a je klid.
Co se týče donesených věcí na garance,je to takový Pyrhovo vítězství...Do servisky se to nepíše,do faktury a systému ano.A v případě reklamace věcí s tím souvisejících k tomu může být přihlédnuto...Stejně tak na odmítnutí výměny filtru klima nebo geometrie.Prostě každá ušetřená kačka se může prodražit.Ale abych nebyl za šiřitele poplašné zprávy,raději si to ověřte u svého servisu,třeba patříte mezi šťastlivce,kteří už mají ten správný a schopný servis.Já už mám asi taky vybráno.... :D/
Co se týče kvality originál pneumatik(mám Hankook K415) myslím,že na obyčejné ježdění jsou naprosto dostačující. V kombinaci s nastavením spodku drží v zatáčkách na suchu i na mokru celkem obstojně.Sice jsou z tvrdšího materiálu,ale alespoň tolik neubývají...A na hlučnost jsem si buďto už zvyknul,nebo to zas není až tak strašné.S 206-kou jsem jezdil na zimních Kormoránech celý rok a tak o hluku něco vím...Ale zase mě nemohla překvapit sněhová přeháňka v červenci :lol:
Jinak mám najeto 6500 km,auto jezdí,tak si užívám....Jen mi trošku vadí ruční brzda,teda její systém,který po zabrždění nechá ještě auto kousek popojet.Na poprvé to byl trošku šok,ale když si člověk zvykne....Možná mohli klidně nechat u levných variant zadní brzdy bubnové komplet.Myslím že by s bržděním takhle těžkýho auta problémy neměly.Ale zase by museli mít víc škatulí s náhradními díly,a jaký je s díly problém je všem známé...Takže nic...
Co se týče dílů je mi stejně záhada....takových dílů se vyrábí tady nebo u našich východních sousedů,když rozeberete ceeda a i30,tak nepoznáte který díl je z kterého auta a na každou reklamaci a výměnu dílu se čeká,jak kdyby ho vyráběli ručně a vezli ho přes oceán na kajaku.Ale třeba se to zlepší.... :roll:

Přeju všem krásnou dovolenou a bezpečný návrat domů.

P.S.Doufám,že zase nebudu obviněn z inkontinence nad autem :lol: Každé nové auto je úžasné,každé má své mouchy a každá závada na něm je k nasr..... Ale to by si člověk nemohl koupit nic.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Carolco: ty me s tim najezdem brzo predhonis :) btw, par dni potom, co jsme spolu mluvili, jsem Te potkal pred Smecnem...chtelo by to nastrikat kliky a zrcatka, Champagne Silver to slusi :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Carolco »

Hardcam: Ono se to nezdá,ale dojíždění za prací se dost projeví....Smečnem jezdím docela často domů od rodičů... Co se týče lakování,tak bych spíš potřeboval zamaskovat odřeninu od nějakýho blbce a jeho dveří....Mě se právě ty černý díly v kontrastu se světlým lakem líbí,ještě bych chtěl černý kryty na rohy nárazníků...
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od karel2 »

2 Carolco: Nemit vyskove stavitelnou sedacku by asi leccos vyresilo :-) Jak pises o ruznych pristupech servisu, tak je to asi pravda. Pamatuju, ze jsem byl nekolikrat na Sporilove, je tam prijmaci technik pan Zewel (snad to pisu dobre). Nevim, nakolik on muze ovlivnit samotnou opravu, ale je to profik a ma super pristup. Ochotnej, vse vysvetli a neni neustale otravenej. Nebere cloveka jak dalsi hnidu, co otravuje, jehoz povinnosti je jenom vysolit penize. Bohuzel aktualne je pro me Praha zase trochu z ruky. V Olomouci si nemuzu stezovat, ze by byl pristup spatnej, ale prijde mi, ze se tim problemem nijak moc nezabyvali. Klepani do volantu na kostkach, ktery jsem nahlasil zaroven se sedadlem uz ani nekomentovali. Chapu, ze auto nestalo pul milionu, ale to neni moje chyba. To mi meli dat varovani, ze musim pocitat s jistymi specifiky, vyplyvajicimi z nizsi ceny. Mate nekdo tip na servis na Morave, kde mam sanci, ze se nekdo bude problemem trochu aktivne zabyvat?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Carolco: tak se nekdy po praci stav. Vim, kde nechat namichat i tuzticku, abys to mohl zamaskovat. Jakej servis sis vybral? Kladno nebo Rakovnik?

Co se tech filtru tyce, je rozdil odmitnout - domluvit se, ze nebude menen - privezt si vastni filtr. tim, ze odmitnes, to je samozrejme chyba. Nektere servisy jsou ale taky jen normalni smrtelnici a kdyz vidi cisty filtr, nechaji ho jeste chvili "pusobit!. Ja jsem si nastesti uz podminky taky dohodl, tak doufam, ze to bude bez problemu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od juris123 »

Carolco píše: Jinak sedačka mě netrápí,verze Start má pevný sedák,
Nápodobně, mě to taky u Startu netrápí. Ale mám takovou zvláštní kombinaci předních sedadel, která nespadá do žádné z nabízených variant - mám tam bederní opěrku u řidiče a kapsy na zadní straně opěradel, což bývala výbava Classic plus - jen to nastavování sedačky, které je u té varianty, chybí :D Ale s mými skoro 190 cm mi to až tak nevadí :D/
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

Já osobně sem s mojím i30 CW 1,6 cvvt zatím spokojen ikdyž ho mám teprve 4 týdny :) poradí my někdo...... když se při rozjezdu uzamknou dveře a já někoho nabírám tak není problém u spolujezdce otevřít pojistku ale když chci vzadu tak musím vypnout motor a vytáhnou t klíček aby se pojistky uvolnili. nevíte někdo jestli se to dá otevřít nějak i za chodu motoru??? dííky
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od karel2 »

vena.m: tlacitkem na dverich ridice :-)
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

Ahá, díky...já myslel že je to jen na zablokování oken podle co na nich je. sem to asi špatně pochopil... ](*,)
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Carolco »

Tak přesně takovou kombinaci,teda bederní opěrka,kapsy v opěradle,bez výškového nastavení mám i já.A ač nemám klimatizaci,tak třeba v motoru je elektrika na ní připravená...A věřím že i svazek za přístrojovkou bude na domontáž klima připraven.Proto ten soukromý dotaz Harde :lol:
A ještě neměla být tónovaná okna.Ale zřejmě prostě oželeli výdělek na oknech,sedadlech a pod. No a očísli to jinde.Ale i tak si myslím,že Start nemá až tak chudou výbavu.A co nemá,to se dodělá :lol: ale nebudem to říkat dovozci :-$
V Rakovníku(teda v servise Škoda) jsem asi dva roky dělal,ale to už je dávno,i když kolega s nímž jsem denně jezdil do práce a stáli jsme vedle sebe u zvedáku ,tam je pořád(teď už na :hyu: ,ale stále jen jako řadový mechanik). V Kladně nikoho neznám,ale mluvit se servisním technikem bylo o něčem jiném než v Rakovníku. Takže pokud budu rozhodovat podle jednání tak Kladno.
Na tužtičku jsem se ptal v :hyu: Rakovník,cca 400,- V prodejně barev namíchají za 350,- velký sprej,za 250,- deci v plechovce,ale nebude tam znáček :hyu: Jen měli starší katalog,takže musí odstín trefit od oka,tak ještě kouknu jinde.
Trochu mě mrzí přístup servisu k zákazníkovi,že je to levné auto a proto že by si člověk měl zvyknout na pohrdavý a odmítavý přístup některých servisů.V době docela slušné konkurence by se některé servisy měly chytit za nos.Jenže.... No,třeba se to ještě zlepší :^o Asi jsem idealista,ale to je asi tím,že se kolem aut už řadu let motám a že se zákazníkovi snažím co nejlépe vyhovět.Ale to je možná taky tím,že to dělám jako vedlejšák a že mě ta práce baví...

Jo,ještě jsem si uvědomil jednu nadstandartní výbavu,kterou asi nikdo nemá,dostal jsem popelník co se dává do držáku na nápoje :D/ To bylo vlastně všechno,co jsem navíc dostal #-o Na to přeplatím na leasingu a že za pár dní po mojí koupi vyjeli facelifty a předfacelifty šly dolů je to asi ten nejdražsí popelník na světě ](*,) ](*,) ](*,)

to vena.m: sice nemám zamykání po rozjezdu aktivované,ale mělo by to jít ovladačem centrálu ve dveřích řidiče,nezkoušels? než jsem to napsal,už je tam odpověď :lol:
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Carolco. ja chci, ja chci, ja chci...popelnik sem hned cary mary :mrgreen:

Pripravu na klimatizaci vcetne chladice (tedy druheho celkove) klimatizace jsem mel uz na nexii z roku 1996, fakt stacilo dokoupit kompresor, remen, tlacitko, par blbosti a klima byla hotova. Ze je u i30 priprava me tak moc neprekapuje, tusil jsem to, u Korejcu je to docela bezne, stejne jako u nekterych starsich modelu byla i kabelaz na mlhovky, stacilo koupit obe mlhovky, vypinac a uz se svitilo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

Nojo, měli jste pravdu...funguje tooo :D/ Dííííky. Tak snad bude autíko fungovat co nejlíp. dále sem přemíšlel o denním svícení ale mám už tu novou masku a ty podloulé LED diody tam dát asi jen tak nepůjde. no nějak to snad vymyslím 8)
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“