Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

právě že já koupil ty alu originály od :hyu: a teď si za to nadávám, že sem chtěl být hogofogo a házet prasátka tim hliníkem (blbec) a někdo tu říkal, že to je vlastně thule, akorát že ty od thule se asi za určitých podmínek dají aplikovat i na některá jiná auta kdežto ty originální budou pasovat pouze a jenom na Vengu či IX20 , samo že tam mají drážku na t kus a jsou přes 55 mm široký, takže klasický objímky se na to aplikovat nedají, takže cokoliv k tomu přidělat je buď koupit originály od thule na T drážku a adaptéry (třeba tyto http://www.nosice.com/nosice-kol/prislu ... 27226.html

nebo ušetřit a pomocí vratových šroubů a broušených podložek a spoustu nadávání si vyrobit vlastní upevnění již v minulosti zakoupených a praxí vyzkoušených neznačkových držáků kol ...

nebo koupit obyč černý ocelový příčníky a klidně i ty origo, protože na ně lze pak namontovat cokoliv co se dá koupit třeba i v LIDLU (asi tak stejná cenová hladina k tomudle autu)

... a nebo koupit jiný auto co má v základu, nebo i za příplatek obyčejný podélníky !!!!! což u IX20 nelze (k čemu taky, kdo by dával na rodinné auto zahrádku, že,... na ferrari se s tim taky nepočítá)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

Tak u Thule vyměníš jen kit a máš to na jiné auto..
Ale koukám,že ty už o tom taky něco víš a jsi v obraze.
Kdyby někdo chtěl cokoliv od Thule,tak můžu sloužit.Samozřejmě sleva jistá :D 25% ať se bavíme v číslech.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

:-D jjj už sem si tou "zahrádkou" odřel dveře :-( :cry: ](*,)

proto radím, buď na střeše nevozit nic (v :hyu: na IX20 v tomto směru dlábli) nebo pak držet firemní (thule) štábní kulturu a je vše bez větších obtíží montovatelné a parádní (teda až na to nešťastné uchycené alá schade120) samozřejmě za patřičný nemalý obnos ... mimochodem barva na dveře mě kvůli mé nešikovnosti a neohrabanosti bude stát 450,- Kč (retuš) ,
nebo na velmi občasné převážení, kdy neni zbytí a třeba OSB desku je třeba přemístit z místa A na B , koupit ty černý (železný) příčníky

jinak varuju před obyčejnými hliníkovými držáky kol od autokelly, http://www.autokelly.cz/#|kwYJ/6yamNJGN ... dkUqmp5A==
vypadá to hezky, ale s tim naším hliníkovým profilem to je nekompatibilní a to uchycení rámu kola je katastrofa , jedinej hezkej kus je ten hliníkovej profil na kolo, zbytek je nepoužitelnej.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Inka
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 20:03

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Inka »

Přidávám čerstvou zkušenost s nosičem kol na zadní dveře. Se třemi naloženými koly jsem ujel asi 600 km a z hlediska funkčnosti naprosto bezchybné. Kromě většího čelního odporu vzduchu to vůbec neovlivňuje jízní vlastnosti. Mám italský nosič Padova 3, ale vyrábí to více firem.
Uživatelský avatar
mana
*
Příspěvky: 31
Registrován: 27 zář 2010, 13:57

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mana »

No super. O něčem takovém taky uvažuji, ale mám strach aby to někde neodřelo auto a také jsem někde četl že ne IX20 to nelze použít kvůli střešnímu křídlu. Nemáš náhodou fotku jak to vypadá?
Hyundai ix20
Obrázek
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od airwaves »

Taky děkuji za zkušenost. Taky o něčem podobném uvažuji. :D Dělat kvůli kolům závěs se mi nechce a toto se zdá dobré řešení. Jenže když se podívám na páté dveře, jak jsou řekl bych ekonomicky vyrobené, třeba ty pantíčky z plíšku a čep snad kulatinka nebo drát 4mm no nevím ...? Co se stane až ta kola uletí. Je to kryté povinným ručením, kdybych někomu rozbil auto?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Inka
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 20:03

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Inka »

Fotku jsem bohužel zapomněl udělat, ale až namontuju příště tak si snad vzpomenu. Nejhorší bylo závěs smontovat a přijít na to jak to namontovat na auto. Byla to trochu sázka do loterie, největší strach jsem měl z horních opěrných ploch, které mi vyšly na spojler. Nakonec jsem po zvážení jak jsou rožleny síly na nosiči, kdy většina zátěže jde na spodní opěrné plochy a horní příchytné řemínky jsem opěrné plochy na spojleru nechal.
Výhody:
-kola se během jízdy ani nehnou a neovlivňují jízdní vlastnosti. Na Felici (bez hagusů) jsem vozil kola na střeše a při každém trochu větším zhoupnutí se ozývaly kola i celá karoserie. Nemluvě co dělá s koly boční vítr.
-kola máte ve zpětném zrcátku stále pod kontrolou
-nevytahujete kola tak vysoko
-závěs lze použít na další auta v rodině
Nevýhody:
-trochu komplikovanější montáž kol na nosič
- s namontovanými koly nejde otevřít kufr
Přemýšlím, že bych nosič využil i v zimě na převážení lyží.
Uživatelský avatar
mana
*
Příspěvky: 31
Registrován: 27 zář 2010, 13:57

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mana »

Supr díky za vyčerpávající odpověď. V pondělí se dozvím za kolik borec montuje tažný a pokud to bude drahý tak koupím ten nosič na dveře a bude. :mrgreen:
Hyundai ix20
Obrázek
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

On ten nosič na tažný je ale v podstatě něco úplně jiného... kola jsou koplet schovaná za autem,nosič jde odklopit tak,aby šlý otevřít páté dveře a navíc pokud máš ten na páté dveře,tak kola dost značně přesahují nad střechu,až pak nevidiím důvod ho mít,oproti nosičům na střeše.Nehledě na to,že pokud má člověk nad zadním oknem křidélko s třetím brzdovým světlem,tak bude mít problém s instalací.Třeba od Thule přímo píšou,že to nainstalovat nejde.A pochybuju,že jiní výrobci jsou takoví šikulové a vyřešili to líp.A v neposlední řadě,na nosič na kouli jdou dát kola čtyři.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od dedula »

No byl jsem svědkem jak byl kolem na zadním nosiči zachycen chodec. Ono přece jenom to kolo krapet přečnívá boční obrys.

Já používám Thule a nějaké značky pro uchycení nosiče neřeším. Vlastní nosič na kolo používám už od Š 120 (vlastní výroba).
Naposledy upravil(a) dedula dne 31 srp 2012, 12:30, celkem upraveno 1 x.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

chlapi, mám příčníky na Octavii Combi, které se montují na hagusy... teď čekám na i30 CW s hagusy a ptám se,... bude to pasovat nebo je možno koupit jiné úchyty, které budou na hagusy i30 cw pasovat? nemáte někdo nějakou zkušenost.... ? díky ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Bobb11
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2013, 20:48

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Bobb11 »

Já koupil na svou i30 střešní nosič z tohoto obchodu: http://www.obchod-thule.cz/348-nosic-hyundai-i30-hatchback-s-pevnymi-body.html

myslíte, že cena je adekvátní?
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od pepe pedro »

Podla mně ,bud jazdím na kole a alebo na aute :lol: :lol: Nerozumím to mu někam trepat kola npr.100 km a tam projet 5km a zas trepat kola spátky.Vidím to každý pátek-cez leto-při vstupu do Čes.ráje.Lacinej to vyjde půjičt.A příjmám kritiku :P
Naposledy upravil(a) pepe pedro dne 05 led 2013, 00:39, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Mexican »

my jazdime napriklad do talianska (garda) alebo do krkonos. Poziciavat si plecku, ktora je tazka, nebrzdi a ma mizernu geometriu fakt ide. Lepsi bicykel vsak stoji na den tolko, kolko jeden Thule Proride nosic.. takze dva dni a mam to splatene. priecniky ako take sa vzdy zidu na prevazanie lyzi, matrosu, rakvy, deciek a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
martin2422
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011, 10:00

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od martin2422 »

Zdravím, je možné na ix20 použiť magnetický nosič na lyže? Všade sa pri tomto type nosiča uvádza upozornenie na nemožnosť použitia pri veľkom zakrivení strechy prípadne pri streche s odtokovou drážkou ...
Odpovědět

Zpět na „ix20“