Stěrače

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: Stěrače

Příspěvek od Scout »

PALI-PALI píše:dotaz - preco zle stierace nemenite na zaruku??:
Nevím, zda je to myšleno vážně, ale já vážně odpovím.

Po cca 5-6 měsících jsem servis navštívil a mimo jiné jsem se o tom stěrači zmínil. Slušně mi bylo řečeno, že by se to dalo řešit tak do měsíce, dvou od prodeje, nyní už ne. Je to spotřební materiál.
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Stěrače

Příspěvek od ferda mravenec »

Scout píše:
PALI-PALI píše:dotaz - preco zle stierace nemenite na zaruku??:
Nevím, zda je to myšleno vážně, ale já vážně odpovím.

Po cca 5-6 měsících jsem servis navštívil a mimo jiné jsem se o tom stěrači zmínil. Slušně mi bylo řečeno, že by se to dalo řešit tak do měsíce, dvou od prodeje, nyní už ne. Je to spotřební materiál.
I na spotřební materiál se vztahuje dvouletá záruka
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od mmv »

PALI-PALI píše:Podla servisnej knihy je zaruka na stierace dva roky.
kde jsi to přesně četl ??
pleteš si záruku s životností , ne všechno vydrží 2 roky
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Stěrače

Příspěvek od zdenda.stary »

Když jsem auto kupoval, tak jsem byl prodejcem upozorněn na omezenou záruku akumulátoru a stíracích lišt. Aku má 6 měsíců a u stěračů je potřeba dokázat výrobní vadu, jinak se jedná o opotřebení. Já osobně bych to přirovnal k reklamaci 2 roky starých bot kvůli ošlapané podrážce, to by měnili všem a stále.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Stěrače

Příspěvek od PALI-PALI »

Predpokladam, ze v SR a CR je este stale v legislative vela veci podobnych.

1. Hyundai v knihe pise, ze na spotrebny material je zaruka 2 roky (zakonna). Tato zaruke je zo zakona a nemoze byt skratena. Vyrobca moze samozrejme ustanovit zivotnost materialu nizsiu - t.j. napr predpisuje vymenu oleja po roku. U stieracov/brzd/ziaroviek a pod nic take nie je = zaruka na stierace je dva roky.

2. Plati, ze pocas prveho roka nemoze predajca reklamaciu stieraca zamietnut, kedze prvy rok sa automatickyp redpoklada pri reklamacii vada materialu. Predajca v pripade nesuhlasu musi na vlsatne naklady dat vypracovat znalecky posudok. Pocas druheho roka moze predajca reklamaciu odmietnut, avsak zakaznik moze pozadovat vypracovanie znaleckeho posudku - ak posudok potvrdi chybu materialu, posudok plati predajca.

Preto mam za to, ze zaruka na stierace/filtre/brzdy/ziarovky/baterie a pod je minimalne v rozsahu podla Obcianskeho zakonnika v rozahu 2 roky.
ix20, 1,4b, 2013
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Stěrače

Příspěvek od JirN »

PALI-PALI - u nas je legislativa trocha jina, ale jedna vec se nemeni a ta bude platit jak v CR tak i v CR (a kdekoliv v EU): zivotnost muze byt kratsi jako delka zaruky. Navic zivotnost zavisi na zpusobu pouzivani, nemusi to byt zrovna xx mesicu - a vyrobce tuto zivotnost nema nikde povinnost uvest. Jak tady nekdo spominal podrazku na bote: Kdyz si ja koupim turisticke bagance urcene na vysokohorsku turistiku, budu mit 2 roky zaruku na vyrobni vady a vyrobcem ocekavanou zivotnost taky 2 roky (bacha, vetsinou na jiny typ boty je zivotnost kratsi!). Kdyz budu pouzivat boty jako bezny turista, tak schodim podrazku tak za 4-5 let. Kdyz ale budu pouzivat intenzivne na zulovych a bridlicovych skalach, tak je dokazu schodit za pul roku i min. Ale s reklamaci podrazky, ze nevydrzely zaruku neuspeju, protoze ta je spotrebni vec na bote a pri mem pouziti jsem prekrocil danou zivotnost (ktera muze byt urcena napr. jako 500km pouzivani).
Ano, na sterac mas 2 roky zaruku, ale gumicka na steraci je spotrebni vec, u ktere zivotnost zavisi na tolika vecech, ze opravdu max 1-2 mesice by ses mohl ozvat, ze Ti nefunguji jak maji - ale muzes je pri intenzivnim (a blbem, napr. pouzitim za sucha a prachu) pouzitim odrovnat za dva tydny a neuzna Ti zaruku nikdo. Pokud by se Ti pokazil napr. uchycevaci mechanizmus, tak bys mel vetsi sanci na uspech.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od mmv »

JirN píše:(a blbem, napr. pouzitim za sucha a prachu)
při použití ostřikovače téměř vždy jde stěrač na sucho
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Stěrače

Příspěvek od JirN »

No, ja jsem myslel spise "pouziti blbych blondynek": na ocisteni skla je sterac, tak kdyz je zaprasene, zapnu. Necisti, necham zaple a bezim se zeptat Jonnyho, proc je sterac pokazeny - nestira... :D Mel to byt nazorny priklad extremniho opotrebeni.
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Stěrače

Příspěvek od nicolas.tesla »

Chápu, že se tu převážně řeší přední stěrače. Ale někdo mi urval zadní stěrač! Oska s matkou i taková ta plastová kritka zůstala, ale ramínko a stěrač chybí.
Volal jsem do H, kolik že stojí náhradní díl a borec suverénně, že stěrač 400 a ramínko 1000 kč a nějaké drobné. Nechal jsem si to zopakovat a borcovi jsem se snažil vysvětlit, že nechci celý mechanismus do auta, že to je v pořádku, že mi opravdu chybí jen ramínko a stěrač. Tak cenu zopakoval...hmmm.

Tak jsem koukl na net a zjistil, že na ix20 nebo Vengu to snad nejde sehnat neoficiálně :(. Na aukru jsem našel tohle http://aukro.cz/nove-sterace-ramen-rame ... 99904.html, je to ale na ix35. Vypadá to stejně, ale třeba jen vypadá.

Má někdo nějaké zkušenosti nebo nápad?
Děkuju.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Stěrače

Příspěvek od JoDo »

To by mě taky zajímalo, jestli to pasuje. Vidím jediný řešení: vzít metr a šupleru a proměřit. Až něco zjistíš dej vědět. 400 oproti 1400, to je sakra rozdíl.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od mmv »

ještě bych se zkusil zeptat toho poláka na aukru jestli to nemá i na ix 20 (chce prodat tak se třeba bude snažit)
nebo zavolat znovu do servisu jestli by na Ix35 nebyl třeba levnější a tím pádem z nich vymámit info, že to je stejný (má stejná čísla)
popřípadě poprosit někoho kdo má staženej GDS aby porovnal katalogový čísla

a co tohle ??
http://aukro.cz/rameno-zadni-sterac-lis ... 89223.html
doprava je levnější, případně si to můžeš osobně zadačo vyzvednout, ale co je hlavní, píšou tam i toto:
Máme přístup k téměř milionu automobilových dílů, v případě dotazů nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Stěrače

Příspěvek od JoDo »

S2-Group na e-shopu ND pro IX20 nemá.

Je fakt divný, že ten zadní stírač není nikde vidět jako ND. Jako by se vůbec neopotřebovával. :-k
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Stěrače

Příspěvek od nicolas.tesla »

Tak problém vyřešen. Ten co prodával z Polska ten stěrač s ramenem na ix35, tak jsem mu napsal na aukru zprávu a skoro obratem mi poslal, že to mají i na ix20 :D . Takže jsem ho hned koupil přes aukro za 400kč.
http://aukro.cz/nove-sterace-ramen-rame ... 83663.html

Supr! Ale nechápu proč tahle věc nikde nejde koupit v ČR.

Až to přijde a namontuju, tak napíšu.
Naposledy upravil(a) nicolas.tesla dne 21 led 2014, 22:28, celkem upraveno 1 x.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od mmv »

ještě vydrž s nějakými závěry a napiš až to přijde a jak to pasuje :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: Stěrače

Příspěvek od Scout »

Nedávno mi přišla nabídka bazarového zboží od Automedik.cz, tak jsem to hned prubnul a taky mají: http://bazar.automedik.cz/hyundai/ix20? ... ted=150000.
Jasně, nejsou to čtyři stovky
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Odpovědět

Zpět na „ix20“