Startování se spojkou, ANO či NE?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od miskinsr50 »

no nečakaj, ze batéria bude každý rok lepšia a lepšia. Ja mam origo už 5rok a zatiaľ ide, uvidíme co s ňou tato zima urobí
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od pietro32i »

To samozrejme nečakám, ale aj tak sa mi zdá "voľáka" slabšia, hlavne v zime. Očakával by som, vzhľadom na to, že jazdím každý deň nielen pár km po meste, že by sa mala stíhať dobíjať. Som presvedčený, že keby som jazdil len pár km ráno a poobede, tak by už odišla. Tiež som bol zvyknutý, že mi baterka vydrží 5+ rokov, táto určite nie. Možno je to spôsobené aj tým, že v plusových teplotách štartujem so svetlami a posledný rok som si zvykol štartovať aj s nevyšliapnutou spojkou, aby sme sa držali témy.
Stalo sa Vám už niekomu, že ak kapacita baterky poklesla pod nejakú kritickú hranicu, tak sa spustil alarm? Popravde, toho, že mi začne auto v noci na sídlisku ziapať, sa obávam trochu viac ako toho, že ráno nenaštartujem :mrgreen:.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Amalfi »

Ahoj pietro, to se mi uz taky stalo kdyz jsem mel slabou baterii v Nissanu Primera. Kdyz jsem startoval tak to vycuclo stavu a pak to zacalo vriskat. Tehdy se baterie poroucela rychle ... Je to normalni funkce alarmu. Nezbyde ti nez si na noc vzit baterii domu do teplicka a dobit pres noc :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Farrael »

Já teda startuju s nevyšlápnutou spojkou i v zimě a pořád ok. K tomu ještě zapnutý světla. Ale je pravda, že ty krátký jízdy tomu určitě nesvědčej.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od valach »

Pokud nevyšlápnu spojku tak nenastartuju. Ale dělám to od autoškoly, kde nás to učily. Už jsem vyděl i dost takových, kteří nesešláply, měly zařazeno. Ono to udělalo hup a auto rozbité.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Farrael »

Nj, na to si musí dát člověk pozor. Já parkuju na parkovačku, takže nechávám neutrál. Pokud teda nestojim v kopci, takže mě to tak nějak netrápí.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od miskinsr50 »

prave ze trpi a poriadne. Hlavne bubnova brzda je stale v napnutom stave. Urcite je to nespravne a je lepsie ked hodis rychlost.. a vybavene...okrem ineho v zime ti moze akurat tak rucna zamrznut... [-X
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Farrael »

Sonata nemá vzadu bubny ;-) A ještě mi to nezamrzlo. Dělám to tak odjakživa a nikdy to ničemu nevadilo. Nezáleží na autě. Jo jasně pokud to děláš v kopci tak jo, ale na rovině to nemůže mít vliv.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od FISHkaa »

bez vyšlápnuté spojky nemám šanci nastartovat :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od miskinsr50 »

Farrael píše:Sonata nemá vzadu bubny ;-) A ještě mi to nezamrzlo. Dělám to tak odjakživa a nikdy to ničemu nevadilo. Nezáleží na autě. Jo jasně pokud to děláš v kopci tak jo, ale na rovině to nemůže mít vliv.
i30 na tiez kotuce, ale rucna je bubnova. Moj nazor a vedomost je, ze zatahovat rucnu je somarina. Tpria tym brzdove lanka + dalsie sucasti...
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od pietro32i »

A môj názor je, že používať auto je somarina. Trpí tým motor, prevodovka, olej, proste všetko a ešte aj moja peňaženka :mrgreen:.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Chasnik »

pietro: =D>

Jinak na rovince bez ruční, v kopci s ručkou, jsou stoupání/klesání, kde to prostě převodovka (resp. odpory ve válcích) nevydrží. Auto se potom každou chvilku o pár cm posune :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od enjoy »

Tohle platí i u mírného stoupání, respektive každé auto se kterým jsem za posledních pár let jel, to dělalo i v mírném kopci.To jsem takhle jednou zaparkoval Viano 2.2CDI a našel jsem ho po 10 minutách o 3 metry dál :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Donald »

Chlapi, dřív jsem startoval bez spojky, abych nezatěžoval její axiální ložisko. Zmáčknutím spojky se z něj vytlačí olej a točí se na sucho. Ale Mondeo chce se spojkou, jinak se často při naskočení motoru ozývají divné zvuky, otáčky kolísají apod.
Pokud jde o výdrž akumulátoru, pořídil jsem si inteligentní švédskou nabíječku CTEK (vítěz testu Autobild) a jsem spokojen. Ta baterii zregeneruje - zbaví sulfátů, proměří, inteligentně nabije až do 100 proc., vyzkouší a umožňuje i permanentní udržování napětí (dobíjení). Za ty peníze něco přes 1500,- to fakt stojí.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od enjoy »

Jojo, to jsem taky prodával, má to funkci recond, což by mělo být jakési oživení atd., prostě jak říkáš.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“