Tvorba webu Hyundai club

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tom.rockys
**
Příspěvky: 441
Registrován: 05 zář 2007, 12:22
Bydliště: Pacov ( u hranice jižních čech a vysočiny )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.rockys »

LongStar píše:no jako me to mrzi ze tam nejni! myslim ze tebe taky! ale na druhou stranu je mi to taky trosku jedno:)
tak víš co to by moh napsat každej kdo tam nemá svůj model auta :-) ale je to přece jen obrázek tak to je jedno :wink:
2x Lantra 1.6 16V [G4CR], J1, r.v.1992 ( červená ) a 1993 ( modrá )
---
info about my car -->>> http://rockys.lantraweb.net/
---
fotoreportér, kameraman, hlavní grafik & přispívající redakror pro tuningový server http://WWW.EXTRA-TUNING.COM
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

ono tam nejni vic aut, ale stranka fakt pekna :arrow: me sa paci
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
tom.rockys
**
Příspěvky: 441
Registrován: 05 zář 2007, 12:22
Bydliště: Pacov ( u hranice jižních čech a vysočiny )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.rockys »

vlastaFR píše:ono tam nejni vic aut, ale stranka fakt pekna :arrow: me sa paci
jasný no .. ono kdybych tam dával všechny tak by byli strašně malinký .. jinak mě se ten tringiho design taky líbí :wink:
2x Lantra 1.6 16V [G4CR], J1, r.v.1992 ( červená ) a 1993 ( modrá )
---
info about my car -->>> http://rockys.lantraweb.net/
---
fotoreportér, kameraman, hlavní grafik & přispívající redakror pro tuningový server http://WWW.EXTRA-TUNING.COM
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

tom.rockys píše:
vipe píše:Tekon jsem si všimnul že tam jsou dvě kupátka, to jedno bych vyměnil za jinej model. :wink:
noo teď jsem prozatim rád že je to tak nějak hotový .. muselo by se to trošku překopat abych to vyměnil za jiný ... možná až bude chuť a čas ;-) .. oni se i blbě scháněli auta z přibližně stejnýho úhlu a když už jsem ho sehnal tak nebylo stříbrný tak jsem ho musel pracně na tu stříbrnou přebarvovat a tak :-) :?
Nic proti, je mi jasný že to neni jen tak sehnat ty obrázky. To byl jen takovej postřeh, jinak čest tvé práci já bych to neudělal tak pěkný. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
tom.rockys
**
Příspěvky: 441
Registrován: 05 zář 2007, 12:22
Bydliště: Pacov ( u hranice jižních čech a vysočiny )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.rockys »

vipe píše:
tom.rockys píše:
vipe píše:Tekon jsem si všimnul že tam jsou dvě kupátka, to jedno bych vyměnil za jinej model. :wink:
noo teď jsem prozatim rád že je to tak nějak hotový .. muselo by se to trošku překopat abych to vyměnil za jiný ... možná až bude chuť a čas ;-) .. oni se i blbě scháněli auta z přibližně stejnýho úhlu a když už jsem ho sehnal tak nebylo stříbrný tak jsem ho musel pracně na tu stříbrnou přebarvovat a tak :-) :?
Nic proti, je mi jasný že to neni jen tak sehnat ty obrázky. To byl jen takovej postřeh, jinak čest tvé práci já bych to neudělal tak pěkný. :wink:
:oops: děkuju :)
2x Lantra 1.6 16V [G4CR], J1, r.v.1992 ( červená ) a 1993 ( modrá )
---
info about my car -->>> http://rockys.lantraweb.net/
---
fotoreportér, kameraman, hlavní grafik & přispívající redakror pro tuningový server http://WWW.EXTRA-TUNING.COM
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

aktualizácia

čo teda dokopy v obsahu?
1. prezentácia oficiálneho HCCZ - smernice, stanovy, cieľ (čerpané z pôvodného webu)
2. možnosť prihlásenia členov (pôvodne registrovaných na .net) (s evidenciou platieb - rôzne stavy, čakajúci na potvrdenie, právoplatný člen..., nadšenec) - toto sa premietne v kategórii fóra (neviem nakoľko je modifikovateľné fórum, ale malo by to ísť že?) - prihlásenie by som nerušil, nech sa do designu zahrnie... naprogramuje sa neskôr prípadne
2.1 možnosť profilu pre členov, odkaz na fórum - galéria bude čerpané z databáze fóra = zdieľané info
3. aktualizované informácie o srazoch formou špeciálne označených príspevkov na fóre s linkom na fórum
4. novinky - oficiálne správy z valnej hromady, správy klubu.
5. kontakty
6. odkazy sponzorov, správy, novinky
7. previazanosť s fórom (zobrazovanie najčítanejších, najaktívnejších vlákien,...) vyhradiť pre toto miesto v designu s možnosťou neskôršieho doprogramovania
8. full text vyhľadávanie
9. FAQ
10. anglická verzia stránky

Chápem, že sa na to pozeráš ako programátor - neni čas to spraviť. Lenže otázka je, chceme to tam? Budeme to tam niekedy chcieť? Ak budeme mať design vytvorený nejak - potom pridávaním nových vecí vznikne zas len nejaký zlepenec. Hoc bude pekný a bol myslený dobre. Neberte to v zlom prosím, ale robiť najprv design bez zhodnutia sa na tom čo tam chceme je vývojový cyklus výskumníka. Spravíme, je to ok, neni - zahodí sa 90 percent práce príde vnivoč.

Tak čo zatiaľ tento obsah? Aktualizovaných 10 bodov ;)?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

CMS

Příspěvek od xkrchnav »

Joomla! alebo TYPO3?

Tak sa pokúsim znovu oživit toto vlákno. Možno som aktuálny problém úplne nepochopil, pretože teraz som si všimol, že web už predsa beží na Joomla! CMS. Čo ako som si chvíľku študoval stránky nebude tak zlá záležitosť. Takže čo nám vadí? Slabý design? Toť všetko? ALebo chceme prejsť na nejaký iný redakčný systém? Pozrel som si porovnanie jednotlivých systémov, jediný čo má akú takú výhodu voči Joomla som našiel TYPO3. Podporuje natívne SSL prístup a tiež inú databázu ako MySQL. I keď tá by snáď stačiť mala.... Alebo prejdeme na najmodernejšie ASPX?
http://www.umbraco.org/

Myslím, že je predsa zbytočné tvoriť celý web komplet v PHP alebo v čomkoľvek, od toho tu predsa tie redakčné systémy sú. Dôležité je pre nás
1. jednoduchá správa obsahu pre administrátorov
2. bezpečný prístup pre užívateľov - keďže budeme nejak spravovať oficiálnych členov atď...
3...? napadá niečo?
dobrý design... na ktorom sa už pracuje. Ale hlavné je na čo to napasovať.

Mám v pláne si teraz začať študovať nejaký z tých redakčných systémov, myslím totiž, že potom je jednoduché vymyslieť už malé návodíky pre konkrétne role užívateľov, ktoré môžu toto a hento. (pridávať novinky, meniť smernice...).

Chcel by som ale od IT hyundajákov nejakú radu ohľadom týchto CMS. keďže zo žiadnym z nich nemám skúsenosť, čo si teda myslíte? S čím máte skúsenosti?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mě tady zásadně chybí jednoduché a funkční vkládání obrázků,jako bylo dosud na ukažto.Miloši,udělej s tím něco.Vždyť to snad nebyl jediný volný prostor pro obrázky. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Borek píše:Mě tady zásadně chybí jednoduché a funkční vkládání obrázků,jako bylo dosud na ukažto.Miloši,udělej s tím něco.Vždyť to snad nebyl jediný volný prostor pro obrázky. :(
Borku, ale tohle vlakno je o oficialnich strankach HCCZ.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Aaaa,tak to se omlouvám.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Ja osobne bych to nestavel na tom opensource enginu, me pride ze pro obyc potreby ofiko webu se da splacat neco jednoducheho. S joomlou by bylo hodne prace a myslim si ze neni duvod utikat od mysql. Ta je dobra a flexibilni. Jak jsme se bavili na srazu spis by se vyplatilo udelat neco vlastniho. Max externi galerku pro fotky ze srazu.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Vieme čo sú teda "obyč potreby oficiálneho webu"? Mám dojem, že to stále nemáme viac menej pokope. A povedal by som, že nejaké články novinky a aktualizované informácie by tam mohli byť dávané. Integrácia s inými webmi by asi tiež nebola možno časom časom od veci - lantraweb - návody, neviem... Nepríde mi toho málo na to, že by sa to tvorilo celé znova. Alebo Joomla je tak veľmi zložitá?

A hlavne myslím, že ak to bude "vlastné" tak to nebude jednoduché pre nieprogramátorov na správu. A ak hej - vytovrenie jednoduchého GUI v PHP či čomkoľvek mi nepríde jednoduchšie ako naučiť sa joomlu a vytvoriť jednoduché návodíky pre konkrétnych redaktorov, čo budú prispievať do konkrétnych sekcií webu.

Ešte by ma zaujímalo, kto každý teda má záujem o zlepšení webu? Zmene atď... možno by nebolo od veci spraviť nejakú radu, kde by sme si povedali funkčné požiadavky, časové plány a osobné pridelenie. Už to spomínam dlhšie, ale stále sa k tomu nedošlo. Myslím, že teraz už je aj prostriedok kde to prediskutovať (viď môj podpis napr :oops: ) ale samozrejme aj skype.

Ja som veľmi nepočul na sraze prečo nie CMS, akurát si pamätám, že nie šablonové. Ale to predsa ide upraviť vlastnoručne úplne akokoľvek. Aké sú teda PROTI toho CMS?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

No ono CMS jako takove spatne neni, jen jde oto ze si nejsem jist jak treba udelat sekci s clenama, tak aby kazdy mel jakoby svou podstranku kde by mohl vypsat info o aute a mohli se vselijak ten seznam clenu formovat. Styl ktery se mi celkem libi je na www.ford-puma.cz Tam je sice united-nuke ale pokud by se to naformovalo podle tohodle + odkaz do tohodle fora tak si myslim ze akorat.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Nightmare
*
Příspěvky: 72
Registrován: 05 srp 2007, 23:12
Bydliště: Uh. Hradiste

Příspěvek od Nightmare »

Dle meho neni ta stranka na tu Pumu tak presentacni. Jina grafika by tomu pomohla, ale pokud jde ciste o strukturu tak to vypada dobre. Ale kecat do toho nebudu bo nic programovat neumim
Huyndai Lantra 2.0l..modra metla
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

dantasik píše:No ono CMS jako takove spatne neni, jen jde oto ze si nejsem jist jak treba udelat sekci s clenama, tak aby kazdy mel jakoby svou podstranku kde by mohl vypsat info o aute a mohli se vselijak ten seznam clenu formovat. Styl ktery se mi celkem libi je na www.ford-puma.cz Tam je sice united-nuke ale pokud by se to naformovalo podle tohodle + odkaz do tohodle fora tak si myslim ze akorat.
Styl těchto stránek neni špatný něco podobného by šlo s tím designem co už se tu nastínil. Nepotřebujem nic složitého:
1) stránky členů
2) pořádnou fotogalerii
3) nějakou sekci pro stahování a nahrávání souborů
4) personalizaci která by byla propojená s hyundaiclub.net
5) prostor pro psaní info článků
6) pro admina snadné ovládání a psaní článků

a zaparkovat doménu HYUNDAICLUB.CZ někde kde je prostor a nebylo by od věci udělat pro členy vlastní e-mailovou schránku s doménou hyundaiclub.cz :wink: co ty na to dantasik
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“