příčníky na i30 kombi 2012

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od PremekC »

Na příčníky Thule jsem si chtěl koupit T-adaptér, šroub, který se zasune do drážky nosníku: http://www.nosice-stresni.cz/detail/t-a ... ce-61mm-1/
V téže prodejně mně nabídli sadu 4 kusů od Hakru i s matkami obalenými plastovým kroužkem pro montáž bez klíče, rukou, za 169 Kč. Má metrický závit, takže lze použít i jakákoli jiná matka, křídlová a pod. Thule má prý ??? jiné stoupání závitu, takže bez Thule matky máte smůlu. Tady http://www.nosice-stresni.cz/detail/pla ... vit-m6--1/ se sice píše m6 - m= metrický ?, ale je to každopádně levnější a pasuje to tam.
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od enjoy »

K čemu ty T adaptéry vlastně potřebuješ?
Střešní box je mnohem lepší upínat přes kleště, které v něm jsou(v případě, že máš box Thule) a u nosičů kol například, už ty T adaptéry jsou.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od PremekC »

No a když nemám box Thule?
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od kulych »

tak včera jsem si vyzvedl příčníky thule, vše pasuje ale ta (de)montáž je fakt šílená. n edokážu si představit montovat příčníky třeba v -10 stupních). samý šroubek, malé podložky. samozřejmě za to Thule nemůže, je to věc Hyundaie, jaký vymysleli debilní systém. Za to by si zasloužili nejmíň urazit ruce. ](*,) Fakt nepochopím, proč tam nemohli dát klasické polozapuštěné hagusy (nebo i opravdu obyčejné vystouplé) a museli to řešit takovýmhle neuvěřitelným způsobem. To už by bylo snad lepší mít příčníky zachycené za pod lemy střechy... achjo. :roll:
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od enjoy »

Můžu tě ubezpečit, že v dnešní době jdou klasické hagusy dost stranou a je to samý integrovaný podélník nebo příprava ve střeše a tam tě čeká totéž.
Pracuju teď v prodejně a půjčovně Thule a věřím, že když to člověk dělá poprvé, tak docela zírá, ale po čase už to člověku přijde normální.Naopak řekl bych, že uchycení pod dveře je ještě o něco složitější.A samozřejmě není nad klasické hagusy.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od PremekC »

kulych píše:tak včera jsem si vyzvedl příčníky thule, vše pasuje ale ta (de)montáž je fakt šílená. n edokážu si představit montovat příčníky třeba v -10 stupních). samý šroubek, malé podložky. samozřejmě za to Thule nemůže, je to věc Hyundaie, jaký vymysleli debilní systém. Za to by si zasloužili nejmíň urazit ruce. ](*,) Fakt nepochopím, proč tam nemohli dát klasické polozapuštěné hagusy (nebo i opravdu obyčejné vystouplé) a museli to řešit takovýmhle neuvěřitelným způsobem. To už by bylo snad lepší mít příčníky zachycené za pod lemy střechy... achjo. :roll:
Není to žádná hrůza, jediný problém jsou ty krytky, ty mohou prasknout, na krátké verzi jsou šoupací, to je lepší. Jinak nasadit příčník Thule a přišroubovat je daleko snažší než uchycení za okenní sloupky, prišroubujete 4 šrouby, nevidím v tom problém.Uchycení za okenní sloupky je ńejhorší možné řešení, to si časem odřete lak a při prudkém brždění se to šoupne dopředu a pak je to ještě horší. Podélníky jsem měl na Golfu Variant, není to špatné, ale při častém sundavání jsem je poškrábal.
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od kulych »

nevím, jakou verzi příčníku máte vy, ale já jsem se s tím mordoval docela dlouho. mám patky, na jejichž krabici bylo přímo napsáno, že se jedná o patky pro i30 kombi 2012- a postup montáže není zrovna ideální... po sundání krytek našroubovat "prodloužení šroubu" na fix point, nasadit thule krytky s dírou, nasadit příčníky, nasadit kovovou centrovací podložku (to fakt nevím nevím jak jí nandavat a sundavat se zmrzlýma rukama, když v rukavicích si to nedokážu představit) a zašroubovat další matku. celá ta sranda (nasazení, sundání a úklid všech součástek) ve dvou lidech nám trvala přes 30 minut. hlavně mě štvou ty centrovací podložky (kónický tvar), protože když mi upadnou a ztratím je, jsem ... nahraný ](*,)
prof0021
*
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2012, 08:15

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od prof0021 »

kulych píše:nevím, jakou verzi příčníku máte vy, ale já jsem se s tím mordoval docela dlouho. mám patky, na jejichž krabici bylo přímo napsáno, že se jedná o patky pro i30 kombi 2012- a postup montáže není zrovna ideální... po sundání krytek našroubovat "prodloužení šroubu" na fix point, nasadit thule krytky s dírou, nasadit příčníky, nasadit kovovou centrovací podložku (to fakt nevím nevím jak jí nandavat a sundavat se zmrzlýma rukama, když v rukavicích si to nedokážu představit) a zašroubovat další matku. celá ta sranda (nasazení, sundání a úklid všech součástek) ve dvou lidech nám trvala přes 30 minut. hlavně mě štvou ty centrovací podložky (kónický tvar), protože když mi upadnou a ztratím je, jsem ... nahraný ](*,)
Tak to máte ještě dobré. Já vlastním originální příčníky a tam je třeba na každý fixační bod dvě matice, které se utahují pomocí imbusu. No hrůza. Takže přidělání příčníků znamená: odšroubovat 4 matice pomocí gola klíče, vložit 4 montážní prvky, nasadit podložky a našroubovat imbusem 8 matic, poté přišroubovat 4-mi maticemi příčníky. No fakt jak z minulého století. Celá akce se pod 30 minut nevleze. Navíc si to vždycky obkládám hadrama, abych si nepodřel lak. A to do toho nepočítám oddělávání těch plastových krytek. Ach jo.
Hyundai i30 kombi, 2012, 1,6 GDI, trikolor, paket style, cashmere brown
Renault Laguna, 1999, 1,8 16V 88kw, dark blue
Renault Twingo
kulych
*
Příspěvky: 21
Registrován: 22 led 2013, 14:38

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od kulych »

Tak to jsem na tom ještě opravdu dobře... stejně se mi ale nechce jásat #-o
Uživatelský avatar
huhu46
*
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2013, 08:37
Bydliště: Brno

Re: Objednávky, ceny, data dodání

Příspěvek od huhu46 »

zdar lidi,doufám že Vám v těch tématech nedělám bordel
jde mi o zahrádku na new i30kombi,sem koukal na tu jejich cenu org zahrádka cca 5500,-
myslíte si že dřív nebo pozdějic někdo nabídne třeba neoriginální kus (třeba o půlku levnějic)
a nebo že by byla šance na nějaký hagusy,který by se tam přišroubovaly a na to koupit zahrádku z LIDLU -(mám na fiat marea a totálně bez problémů)
co sem tady četl tak beztak ta jejich org zahrádka se musí taky nějak šroubovat
těch ůchytů tam na jedné straně je snad 4x takže kdyby se našel nějakej fiškuntál s hagusama tak beru

MOD Haer : presunuto i s nasledujicim prispevkem...
i30 CW 1,6 CVVT stříbrná metalíza r.v.2013
fiat marea weekend 1,6 benzin
škoda favorit
škoda 105
Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: Objednávky, ceny, data dodání

Příspěvek od jostrih »

Tak to teda delas. Funkcia hladat sa obcas hodi :)
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=159&t=25560
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od bony »

Taky uvazuji a sehnani hagusu, nez ten jejich patent, ale nikdo zatim nevyrabi :-(
Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od jostrih »

prof0021 píše:
kulych píše:nevím, jakou verzi příčníku máte vy, ale já jsem se s tím mordoval docela dlouho. mám patky, na jejichž krabici bylo přímo napsáno, že se jedná o patky pro i30 kombi 2012- a postup montáže není zrovna ideální... po sundání krytek našroubovat "prodloužení šroubu" na fix point, nasadit thule krytky s dírou, nasadit příčníky, nasadit kovovou centrovací podložku (to fakt nevím nevím jak jí nandavat a sundavat se zmrzlýma rukama, když v rukavicích si to nedokážu představit) a zašroubovat další matku. celá ta sranda (nasazení, sundání a úklid všech součástek) ve dvou lidech nám trvala přes 30 minut. hlavně mě štvou ty centrovací podložky (kónický tvar), protože když mi upadnou a ztratím je, jsem ... nahraný ](*,)
Tak to máte ještě dobré. Já vlastním originální příčníky a tam je třeba na každý fixační bod dvě matice, které se utahují pomocí imbusu. No hrůza. Takže přidělání příčníků znamená: odšroubovat 4 matice pomocí gola klíče, vložit 4 montážní prvky, nasadit podložky a našroubovat imbusem 8 matic, poté přišroubovat 4-mi maticemi příčníky. No fakt jak z minulého století. Celá akce se pod 30 minut nevleze. Navíc si to vždycky obkládám hadrama, abych si nepodřel lak. A to do toho nepočítám oddělávání těch plastových krytek. Ach jo.
Kupil som nosice od Thule a montaz celkom easy. Prvotna instalacia sice zabrala cca 45min, ale poctivo som vymeriaval presahy tyci aby boli vycentrovane, toto mi zabralo cca 15min. Naviac casu ale zabralo odstranenie krytiek na streche, asi 20min, za tento system by som velmi rad osobne niekomu "podakoval" Drzi to tam ako pribite a mal som pocit, ze to musim zakonite uplne rozlamat , ked som to pacil zo strechy von ](*,) Samotna instalacia potom pozostava nasrvovbovat do strechy adapter, nasadit nosic a uz len utiahnut 4 srovby (vid obrazok). Takze nic hrozne a opakovana instalacia vyzaduje par minut. Mmch zlozenie samotneho nosica z jednotlivych komponentov je taktiez brnkacka. Predajca sa mi ponukol sam, ze mi to zlozi a kym som zaplatil fakturu, tak to mal zlozene. Tomu hovorim sluzby, nie ako original od :hyu: za nekrestanske peniaze a este si domov prinesiete puzzle :D
Přílohy
CIMG0043_resized.jpg
CIMG0043_resized.jpg (178.49 KiB) Zobrazeno 3086 x
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
Uživatelský avatar
Auger
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2013, 15:08

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od Auger »

mam Thule nosic pouzivany na C4 (753+Aero tyc). na novu i30 kombi budem objednavat novy kit 3120, povodny 3119 nesedi. ostatne vyuzijem.
prikladam par foto s "antithief" upravou pre inspiraciu, ktoru som mal na C4, kedze nosic bol namontovany trvalo.
C4 mal v streche montazny bod (maticu) a nie sroub. montaz s bezpecnostnym sroubom do strechy bola o nieco komplikovanejsia, ale nic nezvladnutelne.
povodny s matkou a novy bezpecnostny sroub.
povodny s matkou a novy bezpecnostny sroub.
uIMAG1291.jpg (107.65 KiB) Zobrazeno 2982 x
vymenene originalne srouby za bezpecnostne
vymenene originalne srouby za bezpecnostne
uIMAG1295.jpg (86.31 KiB) Zobrazeno 2982 x
nakoniec som pouzil torxne
nakoniec som pouzil torxne
uIMAG1298.jpg (71.16 KiB) Zobrazeno 2982 x
Hyundai i30 kombi 1,6GDI/99kW Trikolor - od 12/2012
Citroen C4 1,6/82kW - 2007-2012
Ringo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2011, 19:40

Re: příčníky na i30 kombi 2012

Příspěvek od Ringo »

Mě nebavilo tahat ta kola na střechu a protože mám tážné zařízení,tak mám držák na kouli a nemá to chybu,doporučuji.Upevňovat na střechu 4 kola nic moc.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“