Koupit nebo nekoupit ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já bych to viděl na zájem o domácí předpřípravu před převzetím, aby mohl oslnit prodejce při přebírání :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od milda h »

:-k Potom asi jen bych navrhoval, zkusit vypůjčit někde v okolí od známého, nebo souseda. :D/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
popel
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2016, 14:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od popel »

Milý Mr. H..., první část souvětí vaší glosy je v pořádku. Oslňovat prodejce nehodlám, mě tak napadá, až budu chtít oslňovat tady, napíšu si tucet aut, se kterými jsem kdy jezdil a pokafrám moudře o důvodu přečtení si manuálu auta značky, kterou jsem ještě neřídil. Pro čtenáře než to admin smázne. Na fóru se manuál ix20 NEVYSKYTUJE. A vše je jasné.
Odesláno z WP LUMIA1520.
ix20 1,6 Komfort 2016
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Proč neoslnit prodejce, mně to vždycky potěšilo, když jsem :hyu: ještě prodával, když nový majitel měl nastudováno :D .

BTW - psal jsi, že pro auto pojedeš do Prahy, pokud bys byl někde poblíž, můžu Ti manuál k ix20 z naší firemní "krabičky" půjčit (sice verze před FL, ale 90% věcí je stejných).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
popel
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2016, 14:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od popel »

Dík za nabídku, ale to už nestihnu, budu tři - čtyři týdny mimo.
ix20 1,6 Komfort 2016
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od petulko666 »

mam ix20 1.6 cvvt....taham na 6 rok...najazdenych 55000 ... neberte to v zlom, ale uz by som si to auto nekupil, u vas v cechach tie auta skladate otrasne :) nedopasovane....otec kupil novu vengu a ked som sa na to pozrej ako vsetko sedi, pekne dopasovane...to mi prislo ako nemecky voz...zlate slovenske rucicky :D
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Olda47 »

No, já koupil ix20 před rokem a kvalitu lze srovnat s čímkoliv jiným, asi se za 6 let ta výroba zaběhla, stejně jako u té Vengy.
Do 300k pořád to auto těžko hledá konkurenci, pokud vezmu v úvahu prostor, výkon, výbavu a předpokládané TCO během cca 10ti let
(co je mi platné, že Rapid má spotřebu v průměru o 1/100 nižší, když je o 60k dražší, včetně záruky kterou si musím zaplatit)
Lepší jsou až auta s cenou nad 400k...
ixdvacitka
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2016, 20:07

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od ixdvacitka »

IX 20 za mne určitě ne. Mám ji 5 let, 1,4ku Comfort, najeto pouze 49 000 km. Pravidelně servisována a garážována. Výčet problémů: netěsnost motoru - výměna těsnění pod hlavou, pořádně nefunguje BT handsfree (spíše nefunguje než funguje), špatně namontované vnitřní čalounění dveří, po cca půl roce nešly zavírat levé přední dveře, prasklá hadice chlazení, neustálé pazvuky z oblasti přístrojové desky (podle servisu je to v pořádku, protože na možnost výskytu těchto pazvuků jsem byl upozorněn v manuálu), netěsnost dveří, a nyní začal korodovat práh (záruka neuznána, podle záručních podmínek musí karoserie úplně zkorodovat a vytvořit se díra), spálené kontakty žárovek atd. Čekám, co se objeví dále :( . A to nepočítám spotřebu o cca 1,5 l vyšší, než sliboval prodejce. Budu se ji snažit co nejdříve zbavit, předem lituji toho, kdo ji koupí.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od milda h »

#-o No tak to jsem docela zvědav, co tak skvělého si za těch 300 papírů teď vybereš. :-k :lol: :lol: :lol:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
ixdvacitka
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2016, 20:07

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od ixdvacitka »

Mildo, psal jsem příspěvěk do fóra "Koupit nebo nekoupit ix20". Napsal jsem svůj názor. Nevyvracím, že existuje množství spokojených uživatelů, ke kterým patříš asi i ty. Za mne však prostě ne.
A nikde jsem nepsal, že si další auto koupím za 300 papírů, naopak, po této zkušenosti si raději něco připlatím a půjdu do ověřené značky. BTW, mám i Nissana, a tam 100% spokojenost, stáří 8 let.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od milda h »

Asi se mě ty problémy relativně opravdu vyhýbají a nebo jsou to prkotiny. Proto jsem celkem spokojen.
Dneska je auto jen spotřebák vyráběný víceméně všude stejně (kvalitně), proto Ti přeju šťastnou ruku při výběru.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od icu »

O ix20 jsem původně také uvažoval, ale bohužel je nastavena tak, že aut. klima je jen v paketu Premium a jen s věcmi, které mi osobně přijdou zbytečné a až problematické (typicky prosklená střecha, která je sice velmi efektní, ale tuhosti karoserie nepřidá) a to vyžene cenu auta nad aktuální nabídku i30cw. MPV má něco do sebe, s Ideou jsem schopen zaparkovat v podstatě kdekoliv (délka 3,93m), navíc se dovnitř vejdou (při troše šikovnosti) tři lidé i s koly. ix20 má podobnou stavbu, "jen" má větší kufr. Je ale vidět, že ix20 je postavená na minulé generaci i20 (podobně, jako Venga vychází z minulé generace Ria).

Takže ve finále jsem vybíral (z nabídky koncernu Hyundai, ostatní auta netřeba zmiňovat) mezi i30cw a Vengou. Venga celkem rychle vypadla - menším kufrem, ne zcela optimálním sladěním motoru 1.6 s automatem a sezením za volantem, kdy mě do pravého kolene tlačí středová konzole (podobně, jako v Cee'du a v mnoha jiných vozech).
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Uživatelský avatar
popel
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2016, 14:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od popel »

Mám podobný názor jako icu, mně se dobře parkuje a jsem vyšší postavy, takže oceňuji vstup a výstup auta. Mám nové auto a tak problémy nejsou. Spotřeba je aktuálně 6,8 na sto. Najeto cca 5500 km. Určitě bych ho koupil znovu a nebo bych oželel cca 100tisíc a vzal bych Yetiho. Neplánuji ale ho mít déle než 5 let. Servis a náhradní díly budou levnější u Škody.
ix20 1,6 Komfort 2016
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já jsem teď řešil auto pro manželku a ix20 byla první volbou, ale kombinace nesmyslně nakonfigurovaných výbav s naprosto nereálnými cenami mě poslaly do i30 v kombíku.
Ale prostorové řešení, kompaktní rozměry, vyšší posed - vše by hovořilo ve prospěch ix20. A s tou naší firemní jsem byl moc spokojený. Po třech letech šla do světa a řešil jsem jen prkotiny nebo pojistné události, které jaksi nejsou odvislé od typu vozu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Soused z Nošovic
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2016, 12:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Soused z Nošovic »

Od 1.8.2016 je v oficiálním ceníku :hyu: benzínová 1,6i jen se 6st. automatem. Pak už jen 1,4i s 5st. man. a 1,4CRDi se 6st. man.
Což mne přimělo se konečně rozhodnout a ještě jsem chytil skladovou 1,6i se 6st. man. v Trikoloru + Essential.
iX20 1,6i, zatím čekám...
Odpovědět

Zpět na „ix20“