Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od doni »

Chlapi dajte mi mail a ja vam prepošlem ako sa k tomu postavy hyundai. A do PM si mozeme napisať co s tym dalej.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Igor tak tak, ako hovoríš. Áno priznávam, že niektoré mojé slová sú drsné a musím povedať, že to robím cielene. Niekedy treba hodne pritvrdiť, aby sa pohli ľady. Ja nepatrím k ľudom čo bývajú nepríjemný, ale keď sa veci posunú neočakávaným smerom, viem zo seba urobiť aj hodne nepríjemného chlapa. V servise som si dohodol na jeden deň technika a spolu rozoberieme tú palubovku ešte raz. Som veľmi zvedavý ako to pod tou palubovkou vyzerá. Osobne urobím diagnostiku a spolu s technikom ošetríme dôkladne všetky miesta, nie len tie čo sú v postupe od importéra. Samozrejme dám bacha, aby sa všetko urobilo ozaj TIP TOP. Poprelepujem a odizolujem všetko. :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 11 úno 2014, 08:25, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

doni píše:Chlapi dajte mi mail a ja vam prepošlem ako sa k tomu postavy hyundai. A do PM si mozeme napisať co s tym dalej.
Môj mail poznáš. Píš. :D
Inak tie vibrácie bŕzd,sú prakticky preč.Len neviem do kedy. :roll:
Naposledy upravil(a) idam.i dne 11 úno 2014, 09:20, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od David PLEVA »

Roberte, je to trochu OT, ale přeji ti zároveň mnoho úspěchů v bitvě se servisy, nicméně s politováním musím říct, že tohle není jen výsada :hyu: . My jsme měli auto za 55 000Eur a po 17 000km letělo do světa i za cenu, že jsme na něm tratili cca 19 000Eur. Z cca 6 měsíců strávilo 2 měsíce v servise (turbo, drnčení aerodynamických křidélek, nekvalitní sedala, která se houpala v kolejnicích, ...)

A co jsme slyšeli v mnichovském Opelu, když jsme tam s tím dorazili? "To je divné, jste první, kdo tady přijel s touhle závadou (tuhle frázi už od někud znám :D). Teda až na turbo, to vyměnili bez řečí, odešlo při 11 800km.

A věř mi, že od auta za 55 000Eur bych čekal mnohem více :(
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Tento príspevok som napísal do témy k problematickému radeniu rýchlostí a hodí sa určite aj sem.

Čítam a divým sa. Páni, ak by ja som mal podobný problém, tak to auto by už bolo opravené, alebo mám naspäť peniaze a to auto už nie je viac moje. Prečo ste taký mäkký? To, o čom tu píšete (problém s radením) nie je kozmetická vada, ale seriózny problém. [-X

To nie je o tom, "Počkám si, či to pri reklamácií niekomu prejde". Ako to vôbec môže niekto vypustiť z úst?

Čo je to za vlastnosť uspokojovať sa s nedostatkami (nedostatky v tomto prípade = čokolvek čo sa od vlastností a chovania auta neočakáva)? Kto vás to naučil? Pripadá vám to normálne? Mne určite nie. O nedostatkoch som nebol oboznámený a nezaplatil som za ne. Som presvedčený, že sa o nich nepíše v návode na použitie. Je o to smutnejšie, ak ich importér oficiálne eviduje a nepozval ma na ich odstránenie. ](*,)
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 12 úno 2014, 18:48, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od David PLEVA »

Ad řazení. Vím, že tohle řešily Butovice normálně na zakázku. Pokud se to děje někomu v CZ, zkuste napsat SZ uživateli Korálek, má někoho s i40, komu to dělali na záruku. myslím si, že by mohl podat dostatečné info o tom, co to bylo, jak dlouho to trvalo a co se s tím dělalo. Týkalo se to jednoho sedanu, ale motorizaci bohužel nevím.
robertbulko píše:...Čo to je za vlastnosť uspokojovať sa s nedostatkami...
Právě proto letěla Insignia OPC jako špinavé prádlo. Po půl roce jsme nabyl přesvědčení, že 2005 Sonata je kvalitativně daleko jinde, než 2013 Insignia OPC. Na pohled krásná, ale ta kvalita :( A právě tyhle témata o "kvalitě" nových aut mě přesvědčují, že bych si měl NFku nechat, jak jen to půjde.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
radster
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2014, 12:18

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od radster »

Ahoj Chalani, tož co tady čtu, mne přinejmenším hoooodně znepokojilo. Byl jsem už téměř rozhodlej vzít novou i40cw 1.7(100kw) v experience s success výbavou. Byla mi nabídnuta poměrně "super" cena. Teď využívám Octávku 2(2012) v 1.6 TDI(77kw) v ambition+ výbavě a musím říct, že tyto problémy které tady řešíte jsem ani po 70tis. km absolutně nepozoroval. Na i40 mne zaujal design, jízdní vlastnosti a samozřejmě záruka vč. sazby pojištění(vždy jsem využíval služební vozy, takže jsem bez bonusů :D ). Otázka tedy po přečtení tohoto fóra je, zdali má smysl do i40 jít. Jsem jednoznačně řidič, který chce mít v autě ticho a neřešit věci, které bych očekával u třídy výrobce Dacia apod..
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Bofors »

co čekáš že ti na hundai foru napíšou? pokud jdeš po ceně, kup a modli se. pokud ne rozhlédni se i jinde.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robil »

Pokut čteš pozorně uvidíš že kritizují jednotlivci (až s podivem vybavení) k zveličovaní problému.Věř že kdyby toto auto mělo problém konstrukčního charakteru psalo a mluvilo by se o něm ve všech médijich.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od milan74kb »

@ robil:
neboj sa, ked si Ta problemy s :hyu: najdu, zacnes byt aj Ty "jednotlivec (až s podivem vybavený) k zveličovaní problému".
Neprajem Ti to, ale taketo kydy s sprepacenim nechaj ...

Nie si nahodou od :hyu: ?
Myslis, ze keby tito vsetci "jednotlivci" nemali problem, ze by si ho vymyslali ?
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robil »

Já jsem zvyklý na problémy s autem hlavně s posledním vrchovatě.Tady se mají řešit problémy technického rázu né osobního ( Bofors ) Kam patřím je snad jasné kopu za tým ve kterém zrovna hrají.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

radster píše:Ahoj Chalani, tož co tady čtu, mne přinejmenším hoooodně znepokojilo. Byl jsem už téměř rozhodlej vzít novou i40cw 1.7(100kw) v experience s success výbavou. Byla mi nabídnuta poměrně "super" cena. Teď využívám Octávku 2(2012) v 1.6 TDI(77kw) v ambition+ výbavě a musím říct, že tyto problémy které tady řešíte jsem ani po 70tis. km absolutně nepozoroval. Na i40 mne zaujal design, jízdní vlastnosti a samozřejmě záruka vč. sazby pojištění(vždy jsem využíval služební vozy, takže jsem bez bonusů :D ). Otázka tedy po přečtení tohoto fóra je, zdali má smysl do i40 jít. Jsem jednoznačně řidič, který chce mít v autě ticho a neřešit věci, které bych očekával u třídy výrobce Dacia apod..
Ak by som mal hodnotiť sám za seba a dostal by som možnosť sa znova rozhodnúť, kúpil by som pravdepodobne Mazdu 6. Nikde som sa o podobných problémoch na mazda fore nedočítal. Je to kúsok drahšie auto a zdá sa že hodne lepšie. :hyu: i40 je krásne auto a tu to končí. Už by som si ho viac nekúpil. :?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od mmv »

robil píše:Pokut čteš pozorně uvidíš že ...
a pokuty si nech pro příslušníky SNB ;-)
a to by mě fakt zajímalo za koho kopeš :-k :-k :-k to jako jezdím zrovna v :hyu: tak mluvím jako VV ??? #-o #-o #-o

leda hovno, :hyu: neni rozhodně ta nejskvělejší značka jak nám to denodenně cpou v reklamě [-X [-X [-X
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
popet11
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 lis 2013, 15:43

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od popet11 »

robertbulko píše:
radster píše:Ahoj Chalani, tož co tady čtu, mne přinejmenším hoooodně znepokojilo. Byl jsem už téměř rozhodlej vzít novou i40cw 1.7(100kw) v experience s success výbavou. Byla mi nabídnuta poměrně "super" cena. Teď využívám Octávku 2(2012) v 1.6 TDI(77kw) v ambition+ výbavě a musím říct, že tyto problémy které tady řešíte jsem ani po 70tis. km absolutně nepozoroval. Na i40 mne zaujal design, jízdní vlastnosti a samozřejmě záruka vč. sazby pojištění(vždy jsem využíval služební vozy, takže jsem bez bonusů :D ). Otázka tedy po přečtení tohoto fóra je, zdali má smysl do i40 jít. Jsem jednoznačně řidič, který chce mít v autě ticho a neřešit věci, které bych očekával u třídy výrobce Dacia apod..
Ak by som mal hodnotiť sám za seba a dostal by som možnosť sa znova rozhodnúť, kúpil by som pravdepodobne Mazdu 6. Nikde som sa o podobných problémoch na mazda fore nedočítal. Je to kúsok drahšie auto a zdá sa že hodne lepšie. :hyu: i40 je krásne auto a tu to končí. Už by som si ho viac nekúpil. :?

Ahoj,

pokud bych reagoval na Roberta - tak Mazda 6 je absolutní pecka, nicméně za úplně jiné peníze. Mazda ti pořádnou slevu (tím myslím v řádu statisíců) nedá, protože k tomu nemá nejmenší důvod. Na její auta se čeká docela dlouho. U :hyu: se dostaneš na diametrálně rozdílnou cenu, než jakou najdeš v ceníku. Jen jsem vlezl k dealerovi, tak mi rovnou nabídnul 27 % na novou i40 do výroby (nikoliv skladovku!) a to jsem ani nezačal vyjednávat.
A co se kvality mazdy týká - máme doma již čtvrtý kousek (626, 6, 3) a ona ta pověstná kvalita v reálu taky není tak zářná. Prostě se smiřme s tím, že každý auto je jenom stroj a podle toho to může vypadat.

K původní otázce, jestli vyměnit Octavii za i40? Můžu z vlastní skutečné a dlouhodobé zkušenosti porovnávat, takže ti radím, aby ses toho vůbec nebál. Octavia, byť je to fajn auto, je prostě o třídu níž (ikdyž ten kufr je přímo jeskyně :)). V i40 se budeš po všech stránkách cítit lépe.

A pro rejpaly - rozhodně nejsem dealer žádné automobilky :)

Tak ať máš dobrou ruku při výběru a ať slouží ...
Hyundai i40cw - 2013, Style + Navi, 1.7 CRDi 100kW, white crystal
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

popet11, ako to robíš, že máš doma :hyu: i40 a pred tým si mal 4 x mazdu a ešte máš skúsenosť s oktávkou II? radster písal práve o tej. Nejak to nedokážem vstrebať a celkom by ma zaujímal tvoj názor na i40 (neviem ako dlho toto auto máš). Tvoj príspevok o tom, že každé auto je stroj a ten sa kazí, mi príde opodstatnený a je to pravda. U :hyu: i40 je to iné, pretože toto auto sa nekazí opotrebovaním ako to u strojov bežne chodí, ale preto že je to kus nekvalitného "železa a plastov". Toto auto mám na leasing a keď sa z neho vylížem som odhodlaný sa ho zbaviť. Medzi tým budem ostro sledovať novú Mazdu 6.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 15 úno 2014, 23:33, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“