Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od robertbulko »

skuči píše:tak mi včera dorazily LEDky z Číny, tak jsem je tam hned nahodil :) svítí o něco méně dopředu, ale více intenzivněji :wink:
Je to pekné, aj keď menej bezpečné. :wink: Skuči ako si sa dostal k tým žiarovkám v nárazníku :?:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od skuči »

zespoda to vypadá asi tak, že veprostřed je kryt motoru a vedle něj na každý straně malý trojúhelníček, který je v jednom kuse přidělaný k podběhu,zespodu jsou 2 umělohmotný křížový šrouby, ty stačí povolit jednou rukou ten plast ohnout (je velmi pružný) a druhou strčit ruku k žárovce, vycvaknout protisměru hodinových ručiček,vypadne, odpojit konektor, zapojit jinou žárovku, obrácený postup a je to :wink: no co se týká bezpečnosti.... tak když nebudu počítat adaptivní xenony, tak všechny ostatní žárovky a jejich svítivost je velmi ale opravdu velmi kritická :?
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

robertbulko píše:
skuči píše:tak mi včera dorazily LEDky z Číny, tak jsem je tam hned nahodil :) svítí o něco méně dopředu, ale více intenzivněji :wink:
Je to pekné, aj keď menej bezpečné. :wink: Skuči ako si sa dostal k tým žiarovkám v nárazníku :?:
Nevím, ale nepochopil jsem, co je na tom méně bezpečné, když svítí intenzivněji, za mlhy se snad nejezdí 150 km/hod...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

Vývoj pokračuje, tyhle jsou žu zase lepší
http://www.ebay.de/itm/2pc-H8-H11-100W- ... Swr7ZW5oto
:lol:
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

a na Alliexpress jsou ještě levnější... http://www.aliexpress.com/item/2x-12V-9 ... be8a6b0ad9
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:...Nevím, ale nepochopil jsem, co je na tom méně bezpečné, když svítí intenzivněji, za mlhy se snad nejezdí 150 km/hod...
To je veľmi jednoduché, pôvodné žiarovky v tomto konkrétnom prípade osvetlia väčší priestor a svietia viac do hĺbky a to si dovolím tvrdiť je podstatne bezpečnejšie. Kdežto to "intenzívne" svetlo ti urobí v hmle akurát veľkú bielu machuľu hneď pred autom.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od skuči »

karelmrak píše:a na Alliexpress jsou ještě levnější... http://www.aliexpress.com/item/2x-12V-9 ... be8a6b0ad9
na ně jsem taky koukal původně, tak uvidíme... teď spíš ještě vymyslet lepší svícení dálkových světel :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

O tom jsem tady už párkrát psal, jednoznačně LEDky, pro i40, která má xenony je to HIR2, pro ostatní H7. Pokud vím,existuje už osmá generace a svítí to jako drak. Celé se to i s proudovým zdrojem vejde do reflektoru, takže se opět dá zavřít.
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od RacerSK »

robertbulko píše:
karelmrak píše:...Nevím, ale nepochopil jsem, co je na tom méně bezpečné, když svítí intenzivněji, za mlhy se snad nejezdí 150 km/hod...
To je veľmi jednoduché, pôvodné žiarovky v tomto konkrétnom prípade osvetlia väčší priestor a svietia viac do hĺbky a to si dovolím tvrdiť je podstatne bezpečnejšie. Kdežto to "intenzívne" svetlo ti urobí v hmle akurát veľkú bielu machuľu hneď pred autom.
Presne ako pises, plati to pokial niekto pouzije LED ako kolega ukazuje na foto co tam dal, Led ktore su osadene lacnym led chipom a ich navrhnutie ...a toto je to podstatne!!!!.... na rozptyl svetla je daleko od klasickej ziarovky [-o< , podstatne je to preto ze ta parabola kam to clovek dava je robena na rozptyl pre ziarovku nejakeho typu a nie ledku ktora sice na pohlad svieti jasnejsie a belsie ale nie kam ma :D/ . Samozrejme su LED ky ktore su robene ako normalna ziarovka ...treba hladat a trosku sa do toho aj rozumiet......mam nieco poobjednavane, ked pridu dam foto aj s opisom co a preco.
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

Tak mám trochu pocit, že ta diskuze o výměně osvětlení v interiéru a SPZ za LED nám nějak zahýbá... :D
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od RacerSK »

Mam vymenene spiatocky za LED a s vysledkom som nad mieru spokojny, lepsie osvetlenie pri cuvani, lepsie to vyzera. Postupne budem menit este cely interier, SPZ a v predu svetelnu trubu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
lassev
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro 2014, 21:22
Bydliště: Slaný

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od lassev »

RacerSK píše:Mam vymenene spiatocky za LED a s vysledkom som nad mieru spokojny, lepsie osvetlenie pri cuvani, lepsie to vyzera. Postupne budem menit este cely interier, SPZ a v predu svetelnu trubu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vypadá to skvěle =D> kde jsi je kupoval??
Hyundai i40 CW ,Premium 1,7 CRDi, 100kw, manual
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od Beri »

Taky se mi to líbí, do toho bych určitě šel. Kde byly koupeny (link)? S tímhle se určitě dobře v noci couvá.
update: tak jsem chvíli hledal a našel:
https://www.aliexpress.com/item/1pcs-ca ... .22.aKEbG6
http://www.ebay.com/itm/2x-45SMD-6000k- ... 1941855315
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od RacerSK »

Jj, cez AliExpress =D>
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výměna osvětlení v interiéru a SPZ za LED

Příspěvek od karelmrak »

RacerSK píše:Jj, cez AliExpress =D>
Já mám tyhle, teď by mě zajímalo vědět, která je lepší: https://www.aliexpress.com/item/T15-T10 ... dc91f85b59
Ta tvoje má novější čipy 4014, ta moje 5050, ale pod tou čočkou 10W LEDku, plný výkon mé je 6W, u tvé se to v nabídce Aliexpressu neuvádí.
Odpovědět

Zpět na „i40“