1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od copper5252 »

Aha mno tak to se divím ,já bych asi bych někomu spravil fasadu :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od petzl62 »

Ještě se vám přidám do diskuze k autorizovaný-značkový :hyu: servis,nebo dobrý (velmi dobrý)Karel nebo Franta.
Co mám info od známých kluků ze servisu,tady na Opavsku se vyřešily 2slovy dvě reklamace.Čímž pádem nové motory.Jeden po známosti ve 40tis.km a druhý v 13tis. km. Oba na stejnou závadu-rozsypaný katalyzátor.
Za poslední 3 roky co vím se jen v mnou navštěvovaném servisu dělalo asi 6motorů...neuznané reklamace.Naprostá většina servisováno v autorizovaných :hyu: servisech.Vždy stejná písnička-natankovali jste nekvalitní benzín,reklamace se zamítá...A co vím,tak několik vozů skončilo v nejmenovaném autobazaru...Samozřejmě v perfektním stavu,první majitel a ještě v záruce.
Odkud jsou "nové" motory je tady na severu jasné.

Takže z mého pohledu...je celkem jedno,kde servisujete,jde o to,aby svou práci odvedli v perfektní kvalitě a v případě problému jej dokázali vyřešit ke spokojenosti zákazníka-pokud možno.
Naštěstí tady ten servis máme...zatím... =D> :D/
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od only_one »

no je to trošku OT: ale pokud by mě servis napsal, že závada neuznána z důvodu kvality paliva, tak to by byla návštěva soudního znalce a obratem soudní spor, ve kterém by moc automobilka šancí neměla. Ale rozhodně nenaznačuju, že by to skutečně nemohlo být špatným palivem. Pokud je někdo ultrašetřič a neštítí se benzínek za orezlým plotem v agrogružstvu, kam zajede na stojan mezi kravince a močůvku, nákup pochybných paliv od různých tiráků co jsou schopný prodat benzín stočenej v sudech co vozí různě z východu a pod.. přičemž sud nebyl vymytej od předchozích chemikálií...

No takže pokud se to stalo normálnímu uživateli, co se chová jako přiměřený spotřebitel, dodržuje normální plán servisu a servis takto zazáří, tak je skutečně čas se trošku bránit. Normální to není. A nebo změnit servis... Ideálně v tomto případě funguje připojištění DAS..
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od dedecko »

Jako čerstvého majitele tohoto auta mě to nenechává příliš v klidu, a že právě v Opavě jsem to taky kupoval.
Zajimal by mě ale rozdil mezi naší 1.6 mpi 88 kw a předchozí 1.4 mpi 80kw. Ptám se proto že tu starší i30 s 1.4 má sestra 6 let, najeto 80 tis. v docela náročném provozu a nic z toho neřeší.
I30 1.6 mpi
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od copper5252 »

to only_one hele máš jeden malinký problem ze soudem :) podel toho jak soudu tady v čr fungují tak neni šance vyhrát , mám z tím skušensoti a ne jen vlastní i od dalších co zažily soudy čr a soudit se o nahradu škody !!! navíc by ses soudil z firmou které má moc a moc peněž a neni pro ně nic problem (darečky a podobně )
( tim nechci říci že by tady v ČR byly soudci uplatní ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stějně by mna zajímalo jak muže benzin poškodit katalizátor ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od only_one »

řešil jsem docela průser u Renoltu s LPG (které celé dodal <> včetně LPG) takže jsem si to kolečko se soudním znalcem dal a pár poznatků jsem dostal. První věc je, že docela dost lidí na to nemá žaludek ani chuť se s někým dohadovat a nechaj to bejt. Nicméně dokazování v tomto případě je na straně servisu a veřte, že i když se pokuty udávají za špatné palivo, tak to zas tak špatné s naším palivem není. Takže ohánět se špatným palivem, přímo a konkrétně to svést na palivo je dost nemožné prokázat pokud zrovna nebude zbytek v nádrži, co bude totálně žumpoidní. Stojí to čas a peníze, ale rozdnodně to není předem prohraná bitva. Katalizátor keramickej je totiž levnej na výrobu, nepotřebuje tolik drahých kovů oproti keramice. Proto se používá, jenže je citlivej snad uplně na všechno. Od přehřátí, mechanického nárazu (třeba náraz spodku na kámen a pod) až po třeba roztlačení auta, kdy může dojít k destrukci už jediným roztažením. V lepším případě jen praskne, v horším jako se tady projevuje, je jeho umístění moc blízko motoru (zase jen kvuli tomu aby se rychleji prohřál a řešení emisí) tak nevhodně, že se prostě vymlejvá a následky všichni znáte.

Takže benzín, který by měl odlišné vlastnosti třeba vyšší teplota při spalování, nebo vzniklé missfire, což se může stát zanedbanou údržbou svíček ->může při opakovaném stavu mít vliv na přehřátí katalyzátoru a jeho tepelné degradaci účinné vrstvy, prasknutí a pod. Může to taky být poruchou řízení bohatosti směsi, třeba starší labmdasondy co neregulujou jak mají atd... časté studené starty jakbysmet a o start stop systému snad ani nemusí být řeč, tam prostě není možné na 100% uhlídat spálení směsy na všech válcích..
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od only_one »

no tady se ty katy docela hezky řeší
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... start=2040
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 88kw 2012 Traktorovy zvuk a zrout oleje

Příspěvek od t0x!n »

zajimave, menili mi v brne u balvina motor v 6700km, rozsypanej kat a motor po nem KO, na zaruku vymenen motor s katem cca 3 tydny nahradni auto, asi bych se v tom pripade podival po jinym servisu a napsal na centralu, protoze mi tehdy rikali, ze se to obcas stane a H to normalne uznava

neni se cemu divit protoze katy se sypaly i u 1. generace
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“