Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

To mě taky moc zajímá, jsem zvědavý na fotky. I mě zaráží použití xenonu do LED čoček. Čekal bych spíš xenon do klasický čočky, co má verze pro H7 žárovky, je v ní víc místa, podle mě pak výbojka svítí lépe. Ještě otázka, ostřikovače na světla tato verze s xenony má? U xenonů pokud vím je to podmínka, u LED světel už být vždy nemusí, je to dáno výkonem LED čipů podle svítivosti. Ty s nižší svítivostí (abych nekecal něco do 2000lm) je mít nemusí, silnější LED už ano. Někdy dobrý marketingový tah do výrobců, nalákají lidi, že jejich model má LED světla, která u konkurence koupí až u dražších modelů, lidi si je koupí a pak nadávají, že čekali od těch světel víc :roll: Jenže mají ty slabší verze čipů :( Podle mě čipy v Tucsonu patří mezi ty lepší na trhu, ty světla svítí naprosto skvěle (po tom co jsem nechal světla zvýšit, protože svítily moc před auto, svítí o 100% líp).
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

[quote="báďa"]já mám v potkávacích h7 led už pěkných pár pár měsíců a zatím super,ještě čekám na kratší led so dálkových protože je tam míň místa..akorát mám problém s tím upevňovacím nezikusem,nedaří se mi ho tam pořádně usadit,nezkroutím tam tolik ruku.
Neviem aké prevedenie redukcie si použil. Skus použiť tuto https://www.aliexpress.com/item/For-Kia ... 4c4dc0XfNQ
máš začo uchopiť a pretočiť v objímke ak máš pri svojich problém zaistiť (ešte som neskúšal,čakám kedy prídu) Ak je veľmi malo miesta tak použiť LED žiarovku z medeným pletencom na chladenie ta vojde do 99% svietidiel .Ideálna je z ventilátorom ale ak nieje priestor tak takúto .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

sarin007. Nevšimol som si či ma ostrekovače lebo stálo oproti stene,iba som pozrel pod kapotu do svetla na diaľkovu H7 koľko je tam miesta . Prekvapilo ma že bolo zhodné z Premium LED ,lebo do toho som už menil inému kamošovy H7 diaľkové za LED žiarovku tak preto viem presne akú som montoval a bola super tak preto som teraz 11.11 objednal také iste pre neho. (už boli odoslane letecky ak čakám :D/ )
Ak máš ešte diaľkové halogén tak odporúčam vymeniť (aj hmlovka) budeš fakt spokojný . Keď som išiel prví krát v noci z Premium LED a porovnal to z mojimi full LED (V2) tak diaľkové bolo neskutočné slabé tak som mu navrhol výmenu . Stretavačký skoro rovnaké možno že moje troška jasnejšie ale to je iba dojem chcelo by to postaviť vedľa seba v tme . Plne s tebou súhlasím že na mnohých autách orginal LED svetlo svieti slabo nato že to je LED. Môžem porovnať SEAT leon a moje ledky ked ráno stojíme v práci pri stene vedľa seba tak moje sú minimálne o polovicu jasnejšie. a diaľkové ani nehovorím .Zas nieje to metrix LED ale je to zrovnateľné ako prémiové xenóny podľa osvetlenia cesty a krajnice pred autom.Takže foto dám už čoskoro :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Syr
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 led 2018, 19:27

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od Syr »

báďa píše:já mám v potkávacích h7 led už pěkných pár pár měsíců a zatím super,ještě čekám na kratší led so dálkových protože je tam míň místa..akorát mám problém s tím upevňovacím nezikusem,nedaří se mi ho tam pořádně usadit,nezkroutím tam tolik ruku..potřeboval bych vyndat světlo,ale pořád mně někde drží,vyndal jsem šrouby seshora ale někde je ještě nějakej a nevím kde..někdo mi psal že musí nárazník dolu ale ja viděl někde na webu vyndaný světlo a přitom nárazník sundanej nebyl..má někdo tušení jak vyndat světlo?
Báďa, aké náhrady LED H7 máš v tých stretávačkách s aktívnym alebo pasívnym chladením? Dokázal si svetlo uzavrieť pôvodným víčkom?
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Určitě lepší bude s pasivním chlazením, ty s aktivním chlazením bývají právě kvůli ventilátoru mohutnější. Navíc ventilátor = další věc na pokažení.

Na CZ trhu jsem objevil tyto dva typy:
https://www.autoplay.cz/led-h7-s-serie- ... 2ks-p42574
https://www.autoplay.cz/led-h7-s-serie- ... ice-p42689

Za ty peníze to nevypadá zle, je to sice dražší než kdybych objednával přes ebay nebo podobně, ale mám na ně zase záruku a v případě problémů je mohu vrátit nebo reklamovat. To za mě není asi špatný :-k Zřejmě otestuju :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Z aktívnym chladením ti nevojdu lebo je troška blbo zošikmené svetlo tak jedine pasívne ,ale aj tak to bude obrovský rozdiel oproti halogén žiarovke. Svetla si dobré vybral a musia biť canbus. Ak chceš z Čiech tak ok ,ale aj tak sú vyrobené v Čine ako tieto ktoré mam objednane a vhodné aj pre tvoje auto.
https://www.aliexpress.com/item/Auto-Ca ... 4c4dhioSMm
Sú skoro o polovicu lacnejšie . Reklamácia z Činy žiadny problém . Moje prve H7 LED poslali z inými parametrami ako bolo na stránke tak som reklamoval a oni mi vrátili 37 euro a že tovar si môžem nechať :D/ potom za 37 som objednala ďalšie 2 sady a už to išlo až do.. .(onedlho bude stovečka :wink: )z toho iba 2x (úspešná reklamácia) takže takto .(Tu ti veľmi nikto nechce uznať reklamáciu) pre chinu žiadny problém keď za jeden deň 11.11 mal Alibaba obrat 36 miliárd dolárov ! :shock: Tak kúp si a nech ti to stále svieti k spokojnosti . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

No uvídím, objednal jsem verzi Mini, přeci jen v tom prostoru jde o každý milimetr. Snad to dodají dle jejich informací rychle. Z Číny objednávám taky často (přes ebay), ale nechci už koncem roku riskovat, že se to někde opozdí a dodají mi to za měsíc nebo po Novým roce (koncem minulého roku už jsem pár takových případů měl). Navíc tento rok už mi otevřeli pár zásilek a dopočítali clo podle svých tabulek a pak to vyjde na skoro stejný prachy :( .
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Tak LEDky jsou na cestě, dodání nejspíše zítra, o víkendu se do toho pustím a dám vědět.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

To máš v svojom bydlisku veľmi aktívnych colníkov ak ti toľko otvárajú zásielky . :( Asi majú podiel zo zisku k výplate. Moji sú našťastie celkom slušný,dodržujú listové tajomstvo 8) momentálny kurz 193:2 dúfam že to dlho zostane. Ak budeš montovať tak veľmi veľký pozor na ten plastový adaptér H7. ktorý je na žiarovke a musíš ho dať dole z LED žiarovky upevniť do reflektora a potom do neho zasunieš Led žiarovku . Ak ti vypadne do svetla a nevyberieš ho tak vymontovať svetlo a vytriasť alebo ďalšia sada LED žiaroviek :-k samostatne to nekúpiš tak veľká opatrnosť pri montáži krúžka (ak je blbá montáž ta si ho uviaž na tenkú niť ak by ti vypadol aby si ho mohol vytiahnuť naspäť na ďalší pokus potom ju strihneš a vytiahneš . Kolega na Fabi 3 musel dávať dole nárazník aby vymontoval svetlo von.Tak pomalu a vopatrne .Najhoršie je potom zaistiť z pružinkov ten adapter je dosť pevná a ťažko ju potom zaistiť do zárezu . (použi aj zrkadielko na kontrolu a montáž aby si tam videl či pružinka nieje náhodou v adaptéri .) tak prajem rýchlu a bezproblémovú montáž, ať se daží . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Díky moc za info, moc dobrá rada. Určitě bych skončil s kroužkem v reflektoru. Budu radši dávat bacha a radši si s tím hrát hodinu než to uchvátat. Dám pak vědět, až se zadaří.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Ještě jsem si včera vzpomněl a udělal fotku toho přisvětlování do zatáček u LED verze.
Přílohy
LED.jpg
LED.jpg (71.55 KiB) Zobrazeno 2484 x
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Dík za foto,zasa niečo viac a nového som sa dozvedel. Pri montáži LED najprv vložiť do svetla svorkovnicu (pri zmene polarity LED nesvieti musí biť dodržané + - . potom tu canbus krabicu a potom LED žiarovka . LED V svetle orientovať horizontálne (vodorovne v parabole) a rozložiť chladenie na najväčšiu plochu . (pozor na naklapanie žiarovky podľa zaťaženia aby niečo pevného neblokovalo možnosti naklapania žiarovky,chladenie je ohybne to je vpohode.
Včera som navštivil kamoša že spravím foto xenonu (auto zobrala manželka ) tak bohužel bez foto :? Vraj sa dalo objednať Bixenon iba k výbave Style alebo Premium . podrobnosti napíšem keď mu namontujem LED do diaľkového svetla . Pekný Deň :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Díky moc za informace, budou se určitě hodit. Zrovna ta polarizace mě zajímá. Řešil jsi to nějak nebo to byl pokus omyl. Jde o to, že na svorkovnici je +- (viz foto), ale jak poznám na svorkovnici na autě, kde +- je? Když jsem měnil LED sufitky v autě, tak to problém nebyl, když nesvítíla, tak jsem jí otočil, ale tady nevím, abych neodpálil něco v elektronice žárovky. A nebo je jí to jedno a zkrátka zkusit a když nesvítí, otočit kontakty :-k Žárovky už dorazily, vypadá to dobře, v reflektoru budou čipy vodorobně, jinak to naštěstí nelze dát, je to dáno tou H7 kroužkem a zámkama na žárovku v něm.

Chlazení jsi tedy rozložil uvnitř co možná nejvíce to šlo a co s canbus krabičkou? Vše dovnitř do reflektoru a zavřít krytkou? Díky moc za info, čekal jsem alespoň nějaký malý návod u žárovek, ale info, které tam uvádějí, typu - vyndat původní žárovku, nandat kroužek H7, vložit žárovku a připojit - moc důležitých otázek nezodpoví ](*,)
Přílohy
IMG_20181115_122346.jpg
IMG_20181115_122346.jpg (71.6 KiB) Zobrazeno 2466 x
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Ak prehodiš tak len nebude svietiť nič sa jej nestane žiadne poškodenie Led .U canbus je jedno ako je zapojene tam svieti aj ked prehodená polarizácia .Nieje to pravidlo pre všetky canbus . tak zapojiť odskúšať ak svieti tak kľudne montovať Zaujímave lebo vo všetkých LED bola možnosť otočiť aj o 90 st . aspoň je to jednoduchšie pre čočku až taký veľký vpliv to nemá ale pre klasiku je lepšie keď svieti viac do šírky ako do výšky . Presne tak všetko dovnútra a potom založiť zadný dekeľ. Návod z Činy ala IKEA nečakaj :wink: občas preháňajú aj z parametrami. Vždiť zlaty česky ručičky si poradí ,naco návod :wink: Keď budeš montovať ďalšie LED pre známych ... tak Už aj po tme do 10 minút obe . Som zvedavý na tvoje ohodnotenie svietivosti za jazdy. Príjemnú prácu pri montáži .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Moc díky, s těma parametrama to znám, už jsem z Číny kupoval hafo sufitek, pásků a pod., se svítivostí si moc hlavu nelámou, deset tisíc lumenů u nich není číslo :mrgreen: :mrgreen: Určitě to musí být lepší než klasická žárovka, už kvůli barvě světla to bude pro oči lepší (než mít dolní půlku osvětlenou bíle a horní žlutě). I když mám namontovány momentálně Osram Cool Blue, stejně je to hrozně znát. Je možná blbý, že do dálkových nepoužili H1, mám vyzkoušeno, že barva světla u Osram Cool Blue je mezi H7 a H1 znatelný. H1 svítily o mnoho víc modrobíle.

Jestli se to osvědčí, budu objednávat a montovat ještě do otcova Tucsona, ten je na tom stejně jako já, tam už snad budu mít vychytaný všechny mouchy :mrgreen: Souhlasím s tebou, že je lepší, že jsou čipy do stran kvůli směrování světla. Je dobré, že má Tucson celkem dobrý přístup k žárovkám, u většiny jiných aut takový štěstí není :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“