Rosení předních LED světlometů

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od TheCory »

To máme teda štěstí :D světla se rosí, do oleje se dostává benzín, rachotí turbo, bývají problémy s chodem manuální převodovky , u kožených čalounění problém s kůži na sedadle řidiče :lol:
To mi řekněte, že to nikdo neřeší a vždy to jen vymění za nový díl, kde se to chvíli neprojeví... Mi se světla rosí, ale zatím v míře, v jaké jsem ochoten to ještě akceptovat, řazení zmíním na garančce, turbo sdělili že je vlastnost a zatím se neopravuje. Ještě že nemám to kožené čalounění :lol:
Jinak auto se mi líbí, jede dobře, ale u žádného předchozího vozu jsem neřešil tolik nedostatků.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Reklama
 

Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od helou »

TheCory píše: 22 led 2020, 14:59 To máme teda štěstí :D světla se rosí, do oleje se dostává benzín, rachotí turbo, bývají problémy s chodem manuální převodovky , u kožených čalounění problém s kůži na sedadle řidiče :lol:
To mi řekněte, že to nikdo neřeší a vždy to jen vymění za nový díl, kde se to chvíli neprojeví... Mi se světla rosí, ale zatím v míře, v jaké jsem ochoten to ještě akceptovat, řazení zmíním na garančce, turbo sdělili že je vlastnost a zatím se neopravuje. Ještě že nemám to kožené čalounění :lol:
Jinak auto se mi líbí, jede dobře, ale u žádného předchozího vozu jsem neřešil tolik nedostatků.
Rychlo predavaj kym mas celkom nove auto....
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od TheCory »

Tak zatím to nehrotím, záruka je 5 let. To turbo řešil hodně kolega v práci, tomu už to měnili a zase mu to rachotí, takže je to zřejmě nějaká konstrukční vada (asi to nemá vliv na funkci, ale nezní to příjemně).

Ale zřejmě v dohledné době vyměníme za něco většího. Chtěl jsem i40, ale těch už je jako šafránu a v rozpočtu jsou z větších buď SUV (ASX, Vitara, Tucson) nebo nějaké kombi (Leon, Astra, Megane). Ted mne čeká 1. garanční prohlídka a už jsem domluven na vyzkoušení Tucsona 1,6 CRDi.

Fastback se mi vzhledově líbí a za dané peníze šlo o výbornou koupi. Jen těch "much" je více, než jsem byl zvyklý.... (Citroen C4 2010-13, VW Golf 2013-16, Octavia III 2016-19). Ale tolik vozů jsem zase neprotočil. Vše od nového po 3-4 leté.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Dewxik »

Díky, asi zkusím při garančce ty odvlhčovače. Je fakt že se s ním jezdí dobře, ale těch závad už jsem měl nepočítaně. Z půlky mi je vytvořili i páni servismeni. Sem tam zapomenou něco dotáhnout, vrátit krytky a nebo dokonce nevyměnit celý díl :shock: Co na to říct, mám chuť to prodat. Koupit šunku co jezdí a víc neřešit.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak po 2 tyzdnoch po reklmacii som dostal odpoved, ze mi reklamaciu neuznavaju, pretoze je to prirodzeny jav... Na co potom robia tie testy, kedy sa musi zapnute svetlo do 20 min odrosit, ked to potom aj tak neuznaju? Nas*ane som pisal priamo do :hyu: , kde som ziadal obsiahle vysvetlenie tohoto "prirodzeneho javu". Ano, beriem, svetla sa zarosit mozu, no rovnako by som ocakaval, ze sa pri prevadzke vozidla odrosia (rovnako ako pri testovani). Rosa sa mi zbiera aj pri jazde v oblasti dialkovych svetlometov. Takyto svetlomet podla mojho nazoru nepodava plny svetelny vykon pri pouziti dialkovych svetiel. Hlava mi to neberie. Najprv urobia testy s tym, ze reklamacia je opodstatnena, potom ju zamietnu, ze ide o prirodzeny jav. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Najviac ma doraza to, ze z pocutia, co viem, niektorym ludom rosu vo svetlach vyreklamovali bez tazkosti a niekde robia problem. To akoze pustaju kazdu druhu reklamaciu, aby usetrili naklady? :roll: Dam vediet ako som pochodil, no budem sa o nove svetla bit stoj co stoj.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Tak práve sedím v :hyu: Ekoauto Bardejov s rosiacimi sa svetlami. Cestou sem snežilo a svetla po príjazde boli krásne zarosené. Auto dali do dielne, svetlá sa odrosili do 30 minút a vraj s tym nemôžu viac nič robit. Taký majú prípis z centrály. Kontrolu, ktorú majú na papieri urobili a všetko je podľa papiera OK. O odrosovačoch na led svetlách vraj ešte nepočuli.......
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Ak sa odrosili za taky kratky cas, je to normalne spravanie. Nemal by som z toho stres. Na podnet staznosti co som pisal do :hyu: idem za 2 dni na rozsiahlu kontrolu svetiel znova...
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Nepomáhalo ani tvrdenie, že ja nejazdím po dielňach,ale cestách a tam sú podmienky na odrosenie svetiel ine.....no proste dvaja s titulom Ing. pred menom musia mať pravdu.....
No.......auto dali potom ešte na môj podnet vonku a nechali so zapnutými svetlami ďalších 30 minút na pozorovanie.A chvaaaaala bohu,boli podmienky na tvorenie rosy ideálne a svetlá sa znovu zarosili.Takže so servisu som nakoniec išiel z prísľubom, že to nafotili a poslali do centrály a akonáhle sa im k tomu vyjadria, zavolajú mi.
Doteraz sa mi svetlá nerosili, aspoň som si to nikdy nevšimol.Parkujem pod prístreškom, z dvoch strán steny,auto nemam ani omrznuté,ani orosené. Všimol som si to až cez sviatky, keď som parkoval pod holým nebom.
Tak uvidíme ako to dopadne.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak to sme na tom rovnako uplne, sice ti prajem nove svetla, ale nerob si plane nadeje :) mne to autorizak uznal a centrala v BA zamietla... Parada. Vobec nikoho nezaujimalo, ze sa mi to zacalo rosit len tuto zimu a dovtedy sa nic nedialo... Auto ma 2 roky. Ak ti to uznaju a mne nie, tak ja vazne neviem akymi metrikami to vyhodnocuju. Inak svetla sa len rosia ze? Nezbiera sa voda. A rosia sa najma v oblasti dialkovych? Hovorim si, ze mam este auto 3 roky v zaruke, takze to proste budem reklamovat dookola. :evil:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Včera mi volali zo servisu, že svetla maju naskladnené a že kedy prídem na výmenu.....pritom v PO viem že niekomu menili len tie odrosovače.....
Neviem podľa čoho to vyhodnocujú. Každopádne dúfam, že to pomôže. Upozorňoval som ich, že nemám záujem o nové svetlá, ked sa budú tiež rosiť. To nech radšej vymenia len tie odrosovače.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Hm teraz som trochu mimo :o su to LED svetla? Lebo tie nemaju odrosovace - v zmysle material podobny Silica gelu v reflektore. Alebo si myslel odrosovacie kanaliky a membrany, ktore su na tych kanalikoch?
Kur*a tak mne to zamietnu a inde to menia? Ja nechapem. ](*,) :evil: Mne svetla vybrali, skontrolovali, nenasli ziadnu prasklinu. Dostal som na vyber - zamietnutie, alebo vlozenie odrosovaca (silica gelu) do svetla... Lepsie skusit nieco, ako nic... Planuju mi tam teda dat latku pohlcujucu vlhkost (silica gel) do reflektoru. Ako na potvoru, ked som cistil auto, nasiel som prasklinu vo svetle - v tom lesklom ciernom plaste na spodu refkletoru, asi ako vlas - neviem ci to ma vplyv, alebo nie, kedze obe svetla sa rosia rovnako a druhe svetlo je v poriadku. Kazdopadne ma znepokojuju aj zamatlane sosovky (jak keby ich prstami niekto omatlal) v pravom svetle. ](*,) ... :hyu: ma zacina srat do nepricetnosti
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Áno, sú to LED svetlá. Odrosovačmi som myslel tie "ventilčeky" s membránami. V PO to vraj niekomu menili za membránu z vyššou priepustnosťou, aby to lepšie "dýchalo". Inak o tomto ma v servise presviedčali, že na led svetlách niesu. Vraj je to "nová technológia" svetiel a na led svetlách sa to už nenachádza.....asi ešte nevideli led svetlo odzadu. ](*,) Ja som to na svetlách našiel po otvorení kapoty.
Vyskúšaj zmeniť servis. Ja dochádzam do servisu 50km a to najbližší servis mám 30km. Aj turbo mi chceli vymeniť, stačilo povedať že ho chcem. Ale toto až tak veľmi nerachotí a nové by nebolo o nič lepšie.....
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Hm membrány s väčšinou priepustnosťou. Popýtam sa, vďaka za tip. [-o< Ja sa pravdu povediac trochu bojím toho silica gélu. Ale hej. Vybrať sa dá stále. O tie priepustnejsie membrány sa ešte poinformujem. Myslím si, ze to bude niečo okolo tých membrán, keďže mi to minulý rok nerobilo. Znie to logicky, ak teda na svetle nie je prasklina.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Držím palce, nech sa dozvieš relevantné info. Ako som písal, mňa presviedčali, že na led svetlách žiadne odrosovacie ventilčeky niesu..... :roll:
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od helou »

ramon302010 píše: 03 bře 2020, 07:20 Včera mi volali zo servisu, že svetla maju naskladnené a že kedy prídem na výmenu.....pritom v PO viem že niekomu menili len tie odrosovače.....
Neviem podľa čoho to vyhodnocujú. Každopádne dúfam, že to pomôže. Upozorňoval som ich, že nemám záujem o nové svetlá, ked sa budú tiež rosiť. To nech radšej vymenia len tie odrosovače.
Mne menili v PO svetla, ale nepomohlo. Potom vymenili tie odrosovace a je to ok.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“