Kuna v motoru - rady, tipy, zkušenosti, diskuze

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kuna v motoru - rady, tipy, zkušenosti, diskuze

Příspěvek od WalterB »

Já mám dojem, že jsem měl vidličku na obou pólech, i když nějak živě si to už nepamatuju. To bude spíš u tebe nějaký defektní výrobek - když se teď dívám na obrázky na internetu, tak je to vidět na obou vodičích. Ale nijak bych to nešil - normálně to dej přímo pod matku, proudy tam tečou vesměs nijaké, takže je to jedno.
Já jsem to umístil na pravou stranu, kde to má podle mne nejlepší možnost šíření signálu - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p600122
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 367
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Kuna v motoru - rady, tipy, zkušenosti, diskuze

Příspěvek od mozecek »

kupoval jsem KEMO M180 (oproti M100N je vodotěsný a prý 3x silnější), bohužel vzadu nemá rovnou plochu, ale vnitřek zalitý voskem

Nicméně konektory mám stejně - vidlička byla jen na zem, u červené není asi z důvodu že si to máš píchnout na tu svorku 15 (tu se mi nechtělo hledat) a popravdě mi to nedává zcela smysl. Leda že by to vadilo třeba psovi v autě. Údajně nesmí být plašič puštěn ze provozu, ale to spíše chápu u toho elektrického co má plošky s 200-300V, při nehodě na to může cáknout benzín atd.

Dal jsem ho stejně jako to má WalterB, tj. až na pravý blatník, akorát s tím uchycením sem to vymyslel přes takové nástrčné matice - používají se většinou na okrajích plastů
něco jako https://pegasdily.cz/vaico-v102706 .. no viz foto, do nich se provlíkl stahovací proužky, na blatník sem raději dal ještě izolačku ať to není plech na plech.

Kabely sem musel prodloužit - na plusovej sem v místě prodloužení přidal ještě vypínač (rodiče mají psa, tak kdyby mu to vadilo a taky pro případy nabíjení akumulátoru viz manuál), ale ještě by bylo sichr dát pojistku k místu kde je akumulátor, protože teď tam mám metr a půl drátu co není jištenej proti zkratu, třeba kdyby to kuna ignorovala a ty kabely ke KEMO rozkousala... jsem pedant elektrikář amatér tak dělám spoustu kravin navíc.

jak jsem to protáhl, ještě bez nátěru na černo :)
plasic1.jpg
plasic1.jpg (98.13 KiB) Zobrazeno 343 x
nasazeno pohled přes blatník, ten šroub je už tuším světlo
plasic2.jpg
plasic2.jpg (89.7 KiB) Zobrazeno 343 x
ještě jiný úhel, ty pásky sem neustřihl na krátko a ohnutím zpět mi to drží i kabel, nahoru sem pak musel vtlačit zbytek pásku aby to bylo pevnější
plasic3.jpg
plasic3.jpg (115.75 KiB) Zobrazeno 343 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Kuna v motoru - rady, tipy, zkušenosti, diskuze

Příspěvek od TheFirstman »

Jako plašičku mám Deramax připevněný k nádržce ostřikovače, tak jak tu poradil Maras :-)
Jinak všem, kteří parkují na stálém místě, nebo spíše na soukromém pozemku doporučuji toto:

https://stopskudcum.cz/weitech-wk-0054- ... ed-bleskem

Je to výborné, vždy to na noc strčím pod auto a už mi tam nejdou ani kočky od sousedů, které mi lezly do motorového prostoru. Prostě to LED světlo, které se sepne při pohybu v okolí bezpečně vyplaší všchno.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“