Rádio - 10,25"

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od mozecek »

jak vám chodí WAZE přes drát do Android Auto? mě se bohužel sporadicky sekne poloha ač android auto jede - můžu přepínat apky apod, ale waze stojí, pomůže jen odpojení/připojení což znamená znovu vybrat cíl. Jinak WAZE v mobilu jako takovém si nevzpomínám že by se někdy zasekl.

BlueLink sem považoval za super .. do doby než sem pochopil že ho nepotřebuju :-D detailnější knihu jízd mám přes Uniqua SafeLine, a kdybych povolil battery monitoru Quicklynx BM6 data, tak i z něj. Notifikace že sem nezamčel jen protože dýl nakládám věci naprd a už z toho i magořím, že občas kouknu jestli sem zamčel auto (po hodině vytáhnu mobil z kapsy a tam hodinu staré upozornění) :-D

A teď tomu dali korunu s aktualizací smluvních podmínek - dají se přečíst jen když jede rádio, tj otočený klíček což za chvíli hlásí že mám nastartovat motor protože se vybijí aku :))) nechat puštený motor a stát na místě je notifikace do BlueLink že běží motor :)) a za jízdy to asi číst nebudu.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Vysous »

Mně funguje v pohodě. Občas používám i mapy.cz, ale ty z nějakýho důvodu občas spadnou (vrátí se mi to na seznam aplikací).
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od zopper »

Leendrix píše: 24 črc 2023, 11:57 tak přes ten 10palcovy displej neni treba nic ovladat za jizdy, na vse jsou klasicka tlacitka
Ta "tlačítka" jsou jen kapacitní plošky na hladkém panelu. Je jedno, jestli jsou na displeji, nebo pod ním, protože se nedají nahmátnout a zmáčknout poslepu. Musíš se tam podívat a pokud ti zrovna poskočí trochu auto a prst se posune o kousek vedle...

A pokud chceš za jízdy cokoliv udělat s mapou, jako třeba přidat benzínku, nebo se podívat na náhled celé trasy, tak musíš tak jako tak sahat na displej, ale to je už stejné bez ohledu na verzi infotaimentu. Tohle mají třeba v Mazdě udělané o dost lépe s ovládacím kolečkem. (A kdo tvrdí, že kvůli tomu vždycky zastavuje, tak ten píše sem na fórum za jízdy. :D )
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Vysous »

Když už jsme u toho - podařilo se někomu z vás , ať už na 8" nebo 10" infotainmentu, ovládat něco hlasem? Hodilo by se to na tu navigaci - třeba Waze zamyká klávesnici, když není zatažená ruční brzda...
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 290
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Matrix44 »

Dík za všetky názory. Nakoniec som dnes objednal auto aj s 10,25" infotainmentom :D/
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od mozecek »

Vysous píše: 24 črc 2023, 14:16 Když už jsme u toho - podařilo se někomu z vás , ať už na 8" nebo 10" infotainmentu, ovládat něco hlasem? Hodilo by se to na tu navigaci - třeba Waze zamyká klávesnici, když není zatažená ruční brzda...
na 10" hlasem ovladam:

- co se tyce origo :hyu: musis mit nastavenu anglictinu, mit profil prepnuty do anglictiny a potom po zmacknuti tlacitka na volantu mluvit anglicky, bohuzel to bere jen par prikazu a rozpoznani toho co chces je na rozdil od koncernu dost ubohe. Dalsi problem je v navigaci - da se navigovat "navigate to home" nebo "navigate to Olomouc", do Přerova ani nahodou - proste jen tam kde je uplne jednoduche rict anglicky nazev

- (klidne i v ceskem profilu infotainment) v rezimu android auto muzes pouzit tlacitko na volantu nebo ikonu mikrofonu (hey google ac by melo mi nefunguje) a potom anglicky rikas co chces - klidne navigate to home (ve waze me to posle domu), navigate to kamkoli zvlada narozdil od hyundai docela dobre, nebo play my favourite music on youtube atd jako will it rain today in Olomouc? no proste android asistent

vse mohu delat i za jizdy tj bez ohledu na rucni brzdu, akorat na nektere veci android asistenta neukecam - treba precti posledni email a odpoved je ze to neni bezpecne nebo tak neco :-D :(
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
hudyss77
**
Příspěvky: 107
Registrován: 07 dub 2023, 06:11
Bydliště: Liberec

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od hudyss77 »

na 8" sednu do auta a telefon se připojí a pak klasicky přes tlačítko používám Siri.
Mám spoustu povelů ve zkratkách, tak i třeba v TomTomu + v dalších aplikacích a funguje to dobře.
Tucson 1,6 T-GDi Smart - 07/2021
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Leendrix »

Ted me zaujalo, ze mi prisel email od Bluelink, ze jsou pro me zarizeni dostupne nove mapove podklady atd a jak je muzu aktualizovat. Auto mam necely rok a nezkousel jsem to aktualizovat, stejne jdu pristi mesic na garancku tak to necham na nich. Ale je fajn, ze takhle posilaji i email :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Sprite »

mozecek píše: 24 črc 2023, 23:59
Vysous píše: 24 črc 2023, 14:16 Když už jsme u toho - podařilo se někomu z vás , ať už na 8" nebo 10" infotainmentu, ovládat něco hlasem? Hodilo by se to na tu navigaci - třeba Waze zamyká klávesnici, když není zatažená ruční brzda...
na 10" hlasem ovladam:

- co se tyce origo :hyu: musis mit nastavenu anglictinu, mit profil prepnuty do anglictiny a potom po zmacknuti tlacitka na volantu mluvit anglicky, bohuzel to bere jen par prikazu a rozpoznani toho co chces je na rozdil od koncernu dost ubohe. Dalsi problem je v navigaci - da se navigovat "navigate to home" nebo "navigate to Olomouc", do Přerova ani nahodou - proste jen tam kde je uplne jednoduche rict anglicky nazev

- (klidne i v ceskem profilu infotainment) v rezimu android auto muzes pouzit tlacitko na volantu nebo ikonu mikrofonu (hey google ac by melo mi nefunguje) a potom anglicky rikas co chces - klidne navigate to home (ve waze me to posle domu), navigate to kamkoli zvlada narozdil od hyundai docela dobre, nebo play my favourite music on youtube atd jako will it rain today in Olomouc? no proste android asistent

vse mohu delat i za jizdy tj bez ohledu na rucni brzdu, akorat na nektere veci android asistenta neukecam - treba precti posledni email a odpoved je ze to neni bezpecne nebo tak neco :-D :(
Mě to teda funguje normálně vše v češtině :-k Běžně přes ovládání hlasem vytáčím telefon například. A mluvím česky a i ta hlasová asistentka na mě mluví česky :D Tady je dokonce seznam všech českých příkazů, které by to mělo umět https://www.hyundai.com/cz/prodej/sluzb ... hlasu.html
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Sprite »

Leendrix píše: 27 črc 2023, 10:12 Ted me zaujalo, ze mi prisel email od Bluelink, ze jsou pro me zarizeni dostupne nove mapove podklady atd a jak je muzu aktualizovat. Auto mam necely rok a nezkousel jsem to aktualizovat, stejne jdu pristi mesic na garancku tak to necham na nich. Ale je fajn, ze takhle posilaji i email :)
Mě zas minulý týden po zapnutí rádia vyskočila hláška o nějaké aktualizaci smluvních podmínek Bluelink a musel jsem to proklikat a potvrdit
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od mozecek »

1) PODMINKY
podminky jsou super .. zahlidl sem tam neco o zhromazdovani udaju, ale jak to mam cist? radio se po vypnuti po chvili vypne, za jizdy to nejde a nechat bezet otoceny klicek tak radio rve ze se vybiji aku, kdyz nastartuju tak zase rve bluelink ze nejedu .. fakt logika

2) UPDATE
pustil sem se do "toho" .. stahnu, nainstaluju jakysi stahovaci software, dle radia opisu verzi, asi 5 hodin stahuju 26GB .. mozna i na zacatku ale na konci mi to rekne ze potrebuju 64GB flashdisk, protoze udajne potrebuje aspon 35GB volneho mista, pucim si flashku, tu ten software naformatuje a nakopiruje tam data. Predbezne koukam do menu radia a je tam aktualizovat, ktere je zasedle a bude aktivni az po nastartovani - pecka ve smyslu x protichudnych informaci: jako overte ze vase legislative umoznuje mit nastartovany stojici vuz, odhadem to bude aspon 30minut mozna hodina, takze to prospeje i autu. A pak kopa varovani kdyz by vypadlo napajeni, odpojena flash, byl opetovny pokus nastartovat ze to selze a za vse si budu moct sam. To asi i vylucuje jizdu .. se klepne na vymolu konektor nebo mi to jak na potvoru nekde chcipne pri rozjezdu. Tak snad nejaka hodinova jizda po dalnici kde rizika eliminuju .. Proste toto fakt nevymyslis. By me zajimalo jak to delaji v servisu, jestli tam fakt hodinu nechaji nastartovany auto?
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od zopper »

Nikdo neceka, ze by ty podminky nekdo cetl. Ten souhlas je podobna hromadna lez, jako “uz mi bylo 18” na lechtivych strankach. :D
A normalni flashka ti z usb za jizdy nevypadne ani na tankodromu. Ty ultra-tenke desticky/modni flashky bez plneho konektoru by ale mohly.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od i30mpact »

mozecek píše: 27 črc 2023, 11:17 1) PODMINKY
podminky jsou super .. zahlidl sem tam neco o zhromazdovani udaju, ale jak to mam cist? radio se po vypnuti po chvili vypne, za jizdy to nejde a nechat bezet otoceny klicek tak radio rve ze se vybiji aku, kdyz nastartuju tak zase rve bluelink ze nejedu .. fakt logika

2) UPDATE
pustil sem se do "toho" .. stahnu, nainstaluju jakysi stahovaci software, dle radia opisu verzi, asi 5 hodin stahuju 26GB .. mozna i na zacatku ale na konci mi to rekne ze potrebuju 64GB flashdisk, protoze udajne potrebuje aspon 35GB volneho mista, pucim si flashku, tu ten software naformatuje a nakopiruje tam data. Predbezne koukam do menu radia a je tam aktualizovat, ktere je zasedle a bude aktivni az po nastartovani - pecka ve smyslu x protichudnych informaci: jako overte ze vase legislative umoznuje mit nastartovany stojici vuz, odhadem to bude aspon 30minut mozna hodina, takze to prospeje i autu. A pak kopa varovani kdyz by vypadlo napajeni, odpojena flash, byl opetovny pokus nastartovat ze to selze a za vse si budu moct sam. To asi i vylucuje jizdu .. se klepne na vymolu konektor nebo mi to jak na potvoru nekde chcipne pri rozjezdu. Tak snad nejaka hodinova jizda po dalnici kde rizika eliminuju .. Proste toto fakt nevymyslis. By me zajimalo jak to delaji v servisu, jestli tam fakt hodinu nechaji nastartovany auto?
Já když potřebuju v autě něco dýl dělat, tak ho připojít na nabíječku. Asi je to zbytečný, ale můžu si namlouvat, že zbytečně nevybíjím baterku.
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Pedro76 »

]

Mě to teda funguje normálně vše v češtině :-k Běžně přes ovládání hlasem vytáčím telefon například. A mluvím česky a i ta hlasová asistentka na mě mluví česky :D Tady je dokonce seznam všech českých příkazů, které by to mělo umět https://www.hyundai.com/cz/prodej/sluzb ... hlasu.html
Ahoj, mě to na Tucsonovi funguje taky v češtině v pohodě, primárně vytáčení hovorů a k tomu využívám ovládání navigace... jediný co nejsem schopen rozchodit, byť v tom návodu je, tak zadání čisté navigace na adresu vyhledáním.... tobě to funguje ? že Hledat Adresu Praha Evropská (jak se říká v návodu) ? či jak vyhledáš adresu kterou nemáš uloženou ?

Hledání přes předchozí cíle, uložené cíle a podobně mi funguje nakrásno, tak s tím nemám až takový problém, stejně když jedu někam cíleně tak si to pinknu dopředu Bluelinkem.... a pak už případně je v předchozích atd... :-)

dííík
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Rádio - 10,25"

Příspěvek od Sprite »

Přiznám se, že navigaci jsem hlasem nikdy ovládat nezkoušel. A to i z důvodu, že mě ta navigace funguje nějak "divně", tzn. nezná čísla popisná domů apod. Takže zkusím vždy ručně naťukat adresu, abych zjistil, že číslo domu to stejně zase nezná :D
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“