Čím na sníh?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Čím na sníh?

Příspěvek od Pjotr1 »

teď jsem si vzpomněl na příklad : běžně leju horkou vodu na dno skleničky a nic se nestane, ale jednou jsem jí lil po jedné straně (tedy půlka skleničky horká a druhá studená) a sklenička hned rupla. Prostě nerovnoměrné zahřívání.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Čím na sníh?

Příspěvek od oltcitak »

Bože :roll: odpoveď na názov vlákna: Čím na sníh?
Vraj najlepšie to ide radlicou :mrgreen:
A teraz vážne, ten kto nemá možnosť, alebo je nútený auto nechat vonku, a vtedy, ked existuje možnosť vytvorenia ľadovej krusty na sklach, tak najjednoduchšie je sklo prikryť nejakou fóliou, kartonom, handrou..... pomáha aj použitie tzv. Tekutých stieračov. Odstraňovať prípadný ľad plastovou škrabkou. Alkoholovy rozmrazovac pomoze, aj nasypanie soli na sklo(pripadne solanky=roztok soli vo vode) najlepsie je samozrejme kombinácia zakrytie a nezávislého kurenia. A zaparkovať cumakom co najbližšie k nejakej stene(vykurovaneho domu) viac tipov napr. "Ako predchádzať zamŕzaniu okien automobilu: Ako zabrániť zamrznutiu okien auta cez noc, a to aj keď nepoužívate ochranný kryt okien | Barum" https://www.barum-tyres.com/sk/sk/car/e ... r-windows/
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Čím na sníh?

Příspěvek od Mirec.K »

Posledný príspevok mi osviežil pamať. Áno, kvalitné tekuté stierače sú cesta (po vyhriatej garáži, garáži, príštrešku či krycej plachte cez celé sklo). Jemný film námrazy človek zotrie bez akéhokoľvek tlaku na obyčajnú škrabku, hrubšia krusta sa sama lámala po kusoch a odstránenie bolo jednoduché. Na novom aute som naniesol na začiatku prvej zimy a prvé dve sezóny to fungovalo luxusne.
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“