LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

stou páčkou směrovky to mě taky sem tam děla a ani to nebudu řešit. citroen mě to taky dělal :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Reklama
 

Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Probliknou pouze kontrolky na přístrojovce, ale ne směrovky.
Taky mi to dělá, neřešim a řešit nebudu.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Příspěvek od JuloKE »

tom píše:Probliknou pouze kontrolky na přístrojovce, ale ne směrovky.
Taky mi to dělá, neřešim a řešit nebudu.
Prebliknu iba kontrolky na pristrojovke? Vyskusam. Ak je to tak, tak to riesit nebudem ani ja.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

JuloKE píše:Prebliknu iba kontrolky na pristrojovke? Vyskusam. Ak je to tak, tak to riesit nebudem ani ja.
Taky mi to problikne. Jen doufám, že tady u nás neprší kyselý deště... Chystám se do Košic, ale naštěstí (!!!) asi letadlem.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Tak na mém autě se Turci asi vyřádili Evil or Very Mad
Dneska jsem zjistil, že mi drhne hrana zadního víka (u kufru) o tu rovnou plochu nárazníku a je už to v pravém rohu celkem i vidět. asi mi nezbyde, než zajet k prodejci, ať s tím něco udělá, protože ta hrana už je smetená až na plech. :evil:

Chci se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s nějakým voskem...nejlépe tuhým (klidně i tepelný), který by aspoň trošku zakryl ty malé lakové škrábance??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

ZdeněkSvoboda píše:Ahoj.
Tak na mém autě se Turci asi vyřádili Evil or Very Mad
Dneska jsem zjistil, že mi drhne hrana zadního víka (u kufru) o tu rovnou plochu nárazníku a je už to v pravém rohu celkem i vidět. asi mi nezbyde, než zajet k prodejci, ať s tím něco udělá, protože ta hrana už je smetená až na plech. :evil:

Chci se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s nějakým voskem...nejlépe tuhým (klidně i tepelný), který by aspoň trošku zakryl ty malé lakové škrábance??
Po prelakovaní kufrových dverí, mám po dvoch dňoch tú hranu taktiež ohlodanú na až plech....

Dám im to znova prelakovať
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od adam221 »

Tiez mi kufor obuchuje zadny naraznik a naopak.. Zistil som to este ked bolo auto nove, tak som tie dorazove gumicky dal trosku vyssie, naraznik mam dobuchany ale na dverach mam este lak... uvidime casom..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

adam221 píše:Tiez mi kufor obuchuje zadny naraznik a naopak.. Zistil som to este ked bolo auto nove, tak som tie dorazove gumicky dal trosku vyssie, naraznik mam dobuchany ale na dverach mam este lak... uvidime casom..
Ty dorazy jsi vychytal...udělal jsem to taky, škrábance zaleštil do nepoznání a uvidím, zda se to bude dělat dál
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ja tam nic nemám... jinak sem četl na Audi forum o problémech A3 2.0TDI za 800tis.... Hyundai je zlatý.. jen drobnosti :?
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

ZdeněkSvoboda píše:
adam221 píše:Tiez mi kufor obuchuje zadny naraznik a naopak.. Zistil som to este ked bolo auto nove, tak som tie dorazove gumicky dal trosku vyssie, naraznik mam dobuchany ale na dverach mam este lak... uvidime casom..
Ty dorazy jsi vychytal...udělal jsem to taky, škrábance zaleštil do nepoznání a uvidím, zda se to bude dělat dál
Tak vidíš, aspoň si máš s čím hrát :D Je to přesně tak, jak píše David, přečtěte si taky ostatní fóra a zjistíte, že to je všude stejný :idea: Můj služební Mercedes za 1 700 000 Kč a měli by jste slyšet to vrzání při jízdě po Praze. A to je měsíc starej !! Po dobrý a hladký silnici jede potichu každý auto, ale najdete v čechách takovou silnici :?: Většinou jízda po našich cestách připomíná slalom .................

...............................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( už se to blíží :wink: )
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

Tak jsem dnes při umývání auta zjistil, že je na střeše milimetrový místečko, kde je odlouplý lak. http://schwarzie.vyjimecny.cz/lak.jpg Lak kolem už chytal rezavou barvu. Vyčistil jsem to odrezovačem, zakápnul lakem na nehty a převoskoval. Doufám, že to bude stačit (aspoň na nějakou dobu).
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Schwarzie píše:Tak jsem dnes při umývání auta zjistil, že je na střeše milimetrový místečko, kde je odlouplý lak. http://schwarzie.vyjimecny.cz/lak.jpg Lak kolem už chytal rezavou barvu. Vyčistil jsem to odrezovačem, zakápnul lakem na nehty a převoskoval. Doufám, že to bude stačit (aspoň na nějakou dobu).
To je celkem v pr....eli, že to začalo rezavět...na novém autě? :?
Použil jsi bezbarvý lak nebo jsi trefil metalický??
pochlub se, ať ho kdyžta koupím taky.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

...ja mám také celé auto z prava doľava a z predu do zadu .. :evil: :evil:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

ZdeněkSvoboda píše: To je celkem v pr....eli, že to začalo rezavět...na novém autě? :?
Použil jsi bezbarvý lak nebo jsi trefil metalický??
pochlub se, ať ho kdyžta koupím taky.
Ta barva nehrála roli (ani ji přesně neumím popsat, taková světlá do růžova). To poškozený místo je malinkatý, takže jsem na to tím lakem jen tak "ťupnul" a trochu setřel kolem, protože ten štěteček byl na to dost velkej. Příště bych to udělal trochu jinak. Budu to sledovat, jak se to bude chovat. Jsem zvědavej, jak dlouho na tom ten lak vydrží a kdy začne okolní lak zase chytat rezavou barvu. Je to na střeše, takže mně to zatím nijak netíží. Na kapotě by to bylo horší.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Příspěvek od JuloKE »

JuloKE píše:Andy mam ten isty problem. Kapota po kamienkoch hrdzavie ako svina. Auto kupene 12/07. Ide do H a H tento tyzden a Gregorovi dam take kysle dazde z VSZ, ze mu z toho hlava zhrdzavie. Sere ma to. Sedacku vodica mi precalunili-parala sa. Budem reklamovat aj packu smerovky- ak ju dam do prava, tak pri vrateni sa na povodnu polohu mi prebliknu obe smerovky-nie vzdy. Pri predbiehani a zaradeni sa spat, ako keby som vzdy dakoval :D
Kapotu neuznal importer-dalo sa cakat. Vedel som, ze aj v garancnej knizke je, ze zaruka na hrdzavenie po kamienkoch sa neuznava. Sam pan Hrehor bol prijemny a uznal, ze lak je tam len pluvnuty a nie nastriekany a ta antikorozna ochrana detto. Rada- prehnat kapotu cez poistovnu. To urobim az na jar a kapotu uz prelepim foliou.
Packa smerovky opravena-premazali kontakty.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“