Palubní PC

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

certe zatim stim pockej ,vyskytly se mensi problemy a zatim to nefacha
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Martun »

Pavle mas SZ
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní PC

Příspěvek od cert »

69pavel:

díky za info, pak poreferuj. Zatím jsem na čidlo teploměru nenarazil a moc to do budoucna nevypadá...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

pokud se to podari vyresit tak to pak tu pisnu co je treba vse udelat, zatim to vidim cerne
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní PC

Příspěvek od cert »

škoda... :(
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Martun »

Cert
Ještě není nic jasné.. teď to s Pavlem řešíme.. pár možností tu je.. uvidíme :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Palubní PC

Příspěvek od Gandalf »

cert: Buď rád, třeba Ti Martun s Pavlem vychytají technický mouchy a ty pak půjdeš už najisto... :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Palubní PC

Příspěvek od tombas »

Sorry za OT, ale já tenhle typ úspor automobilky opravdu nechápu. Ve výrobních nákladech ve fabrice jsou to haléřové položky, pár diod, čidlo, chromovaný znak... neříkám, třeba izolace, čalounění apod, to už je asi poznat, ale kdo z Vás by si nepřiplatil třeba 3000 za plnou nálož těchto drobností?
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Martun »

Nojo, tohle jsem psal přesně já.. když jsem tady dával návod na podsvícení tlačítek... Ale vynásob si ty jejich úspory těma statisícema vyrobenejch accentů a jsi tam.. je to tak..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Palubní PC

Příspěvek od tombas »

Tak to máš pravdu, v těch tisících to poznat je, ale kdyby si za to nechali pár stovek připlatit na prodejní ceně, tak to automobilku nezatíží.
Navíc je to přesně opačný postup než třeba u Renaultu nebo jiných, kteří do posledních kusů před novým modelem strkají za mrzký peníz či zadarmo co se dá. V mnoha případech platí, že to jsou ty nejlepší kusy, vychytané neduhy a bohatá výbava za dobré peníze.

Nevím, jestli to bylo rozumné, ale v mém případě jsem záměrně hledal model/ročník, který ještě nebyl takhle osekaný.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Palubní PC

Příspěvek od Vilda »

tombas píše: Navíc je to přesně opačný postup než třeba u Renaultu nebo jiných, kteří do posledních kusů před novým modelem strkají za mrzký peníz či zadarmo co se dá.
Tohle snad dělají všechny automobilky, kromě :hyu: to, že tam nedají teplotní čidlo, to bych ještě pochopil, nacpou je do jiných modelů, ale aby do Accenta přestali dávat čalounění do kufru nebo pár ledek do podsvícení tlačítek na okna ... ](*,) to už je naprostá stupidita ....

Ale dostal jsem je, čalounění jsem si dokoupil, chrom. znak do volantu jsem si vzal z motoru .... ( další vychytávka, do motoru ho daji, ale do volantu ne ](*,) ) a podsvícení tlačítek snad za Martunovi asistence zvládnu taky .... :D/
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Martun »

Takže pánové, Pavlovi to čidlo teploměru funguje! =D> =D>




Sám pak tady napíše podrobnosti, sice jsme spolu mluvili, ale originál je originál :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

Takze s uspechem muzu rict ze ukazatel venkovni teploty v palubnim pocitaci TRIP mi uz funguje a ukazuje mi venkovni teplotu.
pro Vildu- jak jsem psal o tom rozdilu tak je skutecne mezi temi co mame dodatecne montovane a orig asi necele 2 °C rozdil, to je zrejme tim jak mame Vildo umisteny ten venkovni senzor kdy tam muze dochazet k proudeni tepleho vzduchu od motoru-takze v pripade umisteni toho senzoru na predni stenu chladice do mist kde je origos by ten rozdil mel zmizet-koupit asi 2.5 metru tenke dvojlinky a naletovatovanim prodlouzit(spoje zadelat teplem stahovaci buzirkou)rozdil zmizi.

ted budu pokracovat dal co jsem zjistil.
v mem pripade (pri nabijeni baterie -odpojeni kabelu) a opetovnem zapojeni baterie do elektroinstalace mi vyskocilo na TRIPU funkce teploty kde to potom psalo --- Err°C ---- a neukazovalo teplotu, takze pres Martuna se mi podarilo sehnat cidlo. tady jsou dva druhy cidel :1.-pro manualni klimu 2.- pro automatickou klimu.
dale jsem mel na voze pripravenou elektroinstalaci zakoncenou konektorem pro cidlo v miste uchyceni cidla.vcetne pripravenych dir pro uchyceni cidla.
takze po dodani jsem ho jen zapojil(u mne jeste mensi problem s oxidovanymi kontakty v konektoru kdy jsem je musel vymenit za nove, dve zimy zanechaly sve nasledky na nekrytem konektoru). pote mi to zobrazovalo asi 10 minut teplotu a zmizlo. takze jsem se pidil po servisech atd. co stim se da delat.
az v jednom servisu byl sdilny primo mechanik ktery dela SW RJ a dal jsem snim rec. u nasich vozu se vse odviji podle data kdy vuz byl vyroben ale technik veme VIN pichne do compu a rekne blablabla toato a hotovo a jdes domu.

Ja byl poprve v servise a kdyz mi dali VIN do jejich pocitace tak mi rekli ze ten vuz nemuze mit ukazatel venkovni teploty a nebavili se dal se mnou(asi me meli za blazna , i kdyz jsem jim rikal ze mi to pise ten Err°C),tak jsem skousel dal az jsem natrefil na sikovne a ochotne pany kteri byli sdilni a jednali se mnou o tom.tak znovu VIN do compu a podle vin ten vuz mit cidlo nemuze ale podle datumu vyroby ano. ve vyrobe dochazelo k postupnemu omezovani(uspory v ramci krize) ve vybave vozu. treba jsem zjistil ze podle data vyroby by sel na muj vuz dodelat tempomat(jen pro CDRi-u benzinu to neslo),lec uz nejsou ktomu potrebne veci na dopojeni,nedelaji se a na skladech nejsou.
zpet k teplomeru.taky pozdejsi modely uz nemely natazenou kabelaz pro cidlo na stenu chladice a nebo ji mely natazenou ale nemely propojenou kabelaz z microprocesoru do palubniho pocitace TRIP

Po teto konverzaci kdy jsem si myslel ze tu funkci teploty je treba nastavit(jako u peugotu aj aut) na SW Ridici jednotky(povolit zobrazeni ukazovat venkovni teploty) tak mi pan mechanik rekl ze HYU to nema a ze tam je nato microprocesor a pokud mi to nejde tak nemam propojen ten microprocesor s displejem TRIP. jenze ja mu rikal ze se mi zobrazoval ten Err°C takze to propojeni tam mam ,takze jsem znovu vse odpojil, kable od baterie , cidlo odpojil a pote znovu pozapojoval, prvni cidlo, pak baterii, toto jsem delal pri vypnutem a vytahnutem klicku a ono mi to naskocilo a uz to ukazuje, pak jsem vzpominal ze kdyz jsem to delal poprve -zapojoval baterii tak jsem mel dokonce klicek ted si nejsem jisty i otoceny v poloze jak sviti kontrolky. takze je mozne ze to melo nejaky vliv na funkci a prestalo to po tech 10minutach ukazovat. je mozne ze to dela ovladaci proud ktery je privaden ke cidlu, kdyz jsem to meril tak pri zapnutem klicku tam jde 4.9V a kdyz jsem to zmeril pri vytahnutem tak tam bylo 3.7V, takze mohlo dojit k nejake proudove spicce v microprocesoru a ten to prestal detekovat. kdovi?

takze Certe pokud tam mas natazenou elektroinstalaci na predni stenu chladice ve smeru jizdy vpravo dole a po odpojeni baterie(aspon 30minut) a znovu pripojeni ti vyskoci na TRIPU funkce ----Err°C----- tak muzzes zacit uvazovat kde sehnat cidlo, pokud bys ho chtel koupit v HYU tak je za asi kolem 1400 bez dane, takze pak by chtelo aby treba zas martun nekde narazil na totalku jako v mem pripade.

po zjisteni ceny cidla tak tu cenu jakou po me chteli za dopojeni cidla je asi normalni protoze kdyz maji tahat celou kabelaz a k tomu rozdelat celou palubovku aby napojili TRIP tak je cena asi primerena. nevim jakou cenu by mi rekli pote kdyz by zjistili ze tam uz je vse natazene-pritom podle VIN meho vozu tam neni nic a dodali by jen cidlo.asi sami by byli prekvapeni a pokud by byli solidni tak by rekli jen cenu cidla, ale pokud by chteli namastit kapsu tak by rekli plnou taxu pred montazi. to uz se nedovim nebot to funguje.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Martun »

69pavel
Úžasnej eleborát! :wink: Jen pro upřesnění ceny čidla... Mělo by to být 1600kč bez dph... dle :hyu:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Palubní PC

Příspěvek od Vilda »

Pavle dobrá práce, ale radši budu čekat po certovi na další čidlo .... s dépéháčkem skoro 2 000 kč je docela dost peněz :(
Marťas budeš se muset s těma čidlama víc snažit ... :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“