Spotreba 2.0 CVVT benzin TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Plni spotreba vasho Tuc 2.0 CVVT Vase predstavy?

vobec nie
21
46%
50/50
12
26%
ano
13
28%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

to ti teda držím palce, a dej vědět. Ahoj , BEN :wink:
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Reklama
 

kuko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2006, 20:09

Výmena auta

Příspěvek od kuko »

Páni poznám osobne prípad keď po mesiaci reklamoval majiteľ Tucsonu nadspotrebu a dotiahol to až k výmene auta,zobral si namiesto benzínu
2.0 CRDi VGT 103 kW :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Re: Výmena auta

Příspěvek od bernard.kratochvil »

kuko píše:Páni poznám osobne prípad keď po mesiaci reklamoval majiteľ Tucsonu nadspotrebu a dotiahol to až k výmene auta,zobral si namiesto benzínu
2.0 CRDi VGT 103 kW :lol: :lol:
no přemýšlím jak je ukecat, tenhle kousek se ale moc lidem asi nepovede :cry:
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Po dovolené, jsem najel 2000 km a spotřeba nešla pod 10,3 l. a byly to dlouhé trasy a nešlapal jsem tomu na krk, to bych musel vozit cisternu. kdeže 8,2 průměr a nebo mimo město 6,8 ?, :evil:
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
jarda1106
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2006, 20:17

Ahoj, zdravím všechny postižené i podvedené

Příspěvek od jarda1106 »

I já jsem bohužel" majitelem velmi pěkného, moderního, atd. automobilu Hyundai Tucson. A to již od prosince 2005. Bohužel jsem toto fórum nepoznal dřív. jinak bych tím majitelem nebyl. I já jsem se rozhodoval a bohužel rozhodl na základě firmou Hyundai nabízených parametrů. Hned po koupi , když jsem reklamoval propastný rozdíl mezi udávanou spotřebou a spotřebou skutečnou mi bylo řečeno-co chceš ??? vždyť to auto váží přes 1700 kg! A já říkal, ano já vím, přesně o jeden řádek nad tím je údaj o kombinované spotřebě tohoto vozidla. Dodnes se mi nezadařilo ani na rovině při ustálené rychlosti 80-90 km hod dosáhnout spotřeby udávané jako průměrná!!!!A to jsem jel sám, klimu jsem vypnul, bez rakve i bez lyžin. Vidím to jako obrovský podvod ze strany Hyundai (Jen tak mimochodem, toto je můj třetí a asi poslední vůz této značky).
2,0i 16V DOHC CVVT
jarda1106
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2006, 20:17

Nadspotřeba Tucson

Příspěvek od jarda1106 »

Zkuste jako já, jen tak ze"srandy" (u mě cca za 2 tisíce Kč měsíčně) se zeptat jako potenciální kupec na oficiálních stránkách Hyundaimotor.cz - odpoví Vám, my nelžeme, tato spotřena je reálná,nesmíte prudce akcelerovat . Atd... kecy, kecy, kecy. Příští týden jedu na gar. 15000 km, pokud mi nikdo nezdůvodní rozdíl v udávané a skutečné spotřebě navrhnu odstoupení od smlouvy.
2,0i 16V DOHC CVVT
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

No mně to taky dost znepokojuje. když jsem jel jak Bůh tak jsem se nedostal pod 8,7 l to je minimum, a kde je udávaná 6,8 nebo průměrná 8,2, žere to minimálně 2-3 litry víc než udávají, kdybych tak jel s Focusem co jsem měl, tak bych jel tak za 4,5. Nevím co dál, a firmě se to taky moc nelíbí. Vypadá to jako bych si bral benzín domů, ikdyž ví, že to tak není, ale učetně to moc nesedí, takže budu muset začít kousat a uvidíme, dám vědět.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
miki61
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2006, 08:43
Bydliště: v Tucsonu

Tuscon spotreba

Příspěvek od miki61 »

Mam noveho TUSCONA kupeneho 1 .augusta 2006 a zo spotrebou som spokojny teda co sa tyka mesta.
Mesto robim za cca 10.4 az do 10.7 l/100 km aspon podla palub.pocitaca.Ale este som sa nedostal mimo mesta na dlhsiu trasu ,tak neviem posudit ako je to zo spotrebou mimo mesta -8.9 -9.0 pri jazde
do Tatier z B.Bystrici.Ale asi som mal vynulovat pred tym pocitac.Mam najazdenych cca 1100.-Km .Tucson pouzivam ako druhe auta zatial.
Ale jazda je v zabehu a mozno preto mam taku spotrebu.
S pozdravom Tucson je fajn auto a jazdi sa v nom velmi prijemne.





Tucson 2.0i CVVT (104 kW) - Elegance
Lukas1
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2006, 21:26
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Filter

Příspěvek od Lukas1 »

Zdravím
mám tucsona od ledna 2005 2.0 CVVT, teď mám najeto 17000 a to vesměs jen město ( převážně manželka ). Jak jsem se ze začátku díval na spotřebu, tak jsem měl čelist protaženou až na zem. Vyřešil jsem to výměnou filtru a svíček. Místo té papírové sračky jsem tam dal K&N

http://www.knfilters.com/search/product ... od=33-2201

Cena je sice u nás kolem 2000,- ale už nebudete kupovat nový. Je to bavlna a dá se čistit - je tam 1,000,000 mil záruka - propustnost vzduchu o40% více než papírák.

Svíčky jsem dal Brisk cena 165,- za kus

http://www.brisk.cz/index.php?page=tuni ... m_lgs.html

Spotřeba klesla a ustálila se(mimo město 7.7 dálnice 9.1 a město 9.4) a akcelerace je znatelněji lepší - hlavně na 3 rychlost kolem 50km/h to má neuvěřitelné zrychlení.
TUC 2.0 CVVT Elegance Black
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Bomba, jdu do toho, jen nevim kterou svíčku jsi použil, jsou tam napsané dva typy, kruhové a nějaké další. a další dotaz kde se to dá koupit, jestli po netu nebo v obchodě nějakém. a ten filtr taky, jestli nějaká konkrétní firma nebo jen podle čísla to sežene kdokoliv. Já se to tu dočetl už někde nezávisle, někdo říkal svíčky a někdo jiný i filtr. jen to nebylo tak super popsané jak od tebe. já to jenom zkoušel porovnat s 20 kanálovým GPS modulem a zjistil jsem, že když jedu 100 km/h tak skutečná rychlost je jen 94km/h, a na vzdálenosti 100km jsem ujel 103,1km, takže to dělá ve spotřebě asi o 3 dcl méně, což mě taky potěšilo. Jestli by jsi to mohl trochu upřesnit o těch svíčkách a filtru, byl bych moc rád a asi ne jen já. Dík za konečně kladné zprávy. Ahoj BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

KN dělá v ČR třeba http://www.fd-customstyle.cz/ , zjisti si cenu a uvidíš. Dá se to koupit v USA, což vyjde na 1.000-1.200 s dopravou, nebo z Británie za cca 1.800 s dopravou.

Na ty svíčky bacha, Brisk pokud vím zatím žádné svíčky na Tucson nedělá. Podobné těm jejich dělá třeba Beru (www.beru.com), typ UXF79 u nás za cca 170,-
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Ahoj
Já jsem si nechal tachometr změrit na brzdě, když jsem si nechával měrit výkon /auto Jarov/
Pri 50km/h skutesnost 46,1 při 90 skutečnost 83,8 při 130 skutečnost 119
Stojí to okolo 1000kč i s výkonem ten mám 85kw, dle normy DIN 70020 88kw. Pánové co se týče ukazatele ujetých km tak už za komunistu jsem to měřil podle kilometrovníku na dalnici. jak D1 tak D5 na 100km ukazují u mě 96. to bylo prvni co jsem potřeboval vedět k vypočítavání spotřeby. Tu mám nádhernou, prumer 8,5 v poklidu to umim něco přes 7 a když to honim tak i za 1O :)
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
Lukas1
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2006, 21:26
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas1 »

bernard.kratochvil píše:Bomba, jdu do toho, jen nevim kterou svíčku jsi použil, jsou tam napsané dva typy, kruhové a nějaké další. a další dotaz kde se to dá koupit, jestli po netu nebo v obchodě nějakém. a ten filtr taky, jestli nějaká konkrétní firma nebo jen podle čísla to sežene kdokoliv. Já se to tu dočetl už někde nezávisle, někdo říkal svíčky a někdo jiný i filtr. jen to nebylo tak super popsané jak od tebe. já to jenom zkoušel porovnat s 20 kanálovým GPS modulem a zjistil jsem, že když jedu 100 km/h tak skutečná rychlost je jen 94km/h, a na vzdálenosti 100km jsem ujel 103,1km, takže to dělá ve spotřebě asi o 3 dcl méně, což mě taky potěšilo. Jestli by jsi to mohl trochu upřesnit o těch svíčkách a filtru, byl bych moc rád a asi ne jen já. Dík za konečně kladné zprávy. Ahoj BEN
Zdravím

tak já mám vše přes známého co do toho dělá - ale na int. nebo v obchodě s autodopl. to není problém stačí vědět číslo ( K&N 33-2201 ) pokud jsou schopní tak to seženou, ale zjisti si cenu ať tě nenatáhnou. Ty ceny jsou od 1750 - 2350. Do 2000 je to dobrý.
Ještě se dá K&N 33-2198 ten je nižší, ale není dobrý do terénu. Cena je podobná.
Obrázek
Obrázek
Dá se ještě udělat zakázkové otevřené sání s konus. filtrem K&N, ale je to drahé. Nikdo to na Tuc. ještě nenabízí co já vím-maximálně poskládat z trubek a silik.spojek. ( Vlastnosti skoro jako závoďák! :twisted: )

tohle je na zakázku Made in USA -2,7l motor 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

K těm svíčkám - jsou to asi LOR15LGS, ale radši to ještě upřesním, protože je měnil známý a já měl pouze takový požadavek, tak nevím co tam vůbec strčil a jestli je tenhle typ vůbec kompatibilní a nepoužil nějakou alternativu.

Lukáš :mrgreen:
TUC 2.0 CVVT Elegance Black
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tak LOR15LGS to jo, to je univerzálka na hodně benzinovejch dvoulitrů od Hyundaie
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Lukas1
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2006, 21:26
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas1 »

zdenek76 píše:tak LOR15LGS to jo, to je univerzálka na hodně benzinovejch dvoulitrů od Hyundaie
Radši to ale zjistím, ale BERU jsou taky bomba
TUC 2.0 CVVT Elegance Black
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“