Hyundai Coupe 1.6

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: For Tiburon_FX

Příspěvek od Tiburon_FX »

DriverK04 píše:jojo..dik!!..asi celkem pak zamrzí když v tom servisu zjistí, že s tim autem něco vážnýho je a sou to pak celkem zbytečně vyhozený peníze..ale s tim nic asi neudělám :?
Z Prahy nejsem, ale to auto mám vyhlídnutý přes net v autobazaru v České Lípě a to není zas tak daleko :) ..koupi plánuju tak do měsíce, max. do 2, takže bych se kdyžtak pak ozval,ok!? 8)
jasně vozvi se, rád helfnu, za ten roku co ho mám sem získal už pár zkužeností....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:já si myslým že to je nejlepší je to prověřit podle čísla přímo v Hyundai, většinou neseděj roky, sem pár bazarů teď prolítla, nějaký teď vylezly na Tipcarsu , myslím že se pozná i kolik má doopravdy nalítáno, všechny co sem viděla a měly přes 100 tis. km tak maj ošoupaný tlačítka na ovládní oken ve dvěřích a pak klaksony na volantu , a hlavně prověšenej přední nárazník , když se člověk podívá z blízka sou tam pěkný škvíry. Najít něco v docela ucházejícím stavu - přeju hodně štěstí.
vidíš na to sem zapoměl :wink: , problém je v tom že spousta aut byla vopravovaná v neznačkovejch servisech, tudíž v centrální databázi nebudou údaje když bylo auto třeba bouraný a spravovaný....taky se hodně pozná podle vošlapanejch pedálů, nebo když je vohmataná šaltrpáka, rychlosti musej jít řadit přesně a ztuha a dobře zapadat s autentickym cvaknutim...další věc jsou rázy vod podvozku na větších nerovnostech...zkrátka je toho spousta na co si dát bacha..
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
DriverK04
*
Příspěvky: 29
Registrován: 14 kvě 2005, 13:38

Příspěvek od DriverK04 »

A co diagnostika!??..slyšel sem že v servisech Hyundai mají nějaký přístroje a na to když se to napojí tak by měli zjistit všechno..esi to bylo bouraný, kolik to má najetý...atd.. :wink:
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

DriverK04 píše:A co diagnostika!??..slyšel sem že v servisech Hyundai mají nějaký přístroje a na to když se to napojí tak by měli zjistit všechno..esi to bylo bouraný, kolik to má najetý...atd.. :wink:
většinou se dělá diagnostika motoru a podvozku, jako ve všech servisech, pochybuju že s toho poznaj jestli to bylo bouraný (každopádně profík ze servisu to pozná už jenom pouhym pohledem)....realita je taková že každý auto v bazaru starší 5ti let bylo víceméně jednou bouraný :) důležitý je aby mělo airbagy v pořádku, protože zvlášť stojej snad 30t a to se nikomu nevyplatí aby je tam rval zpátky - už sem taky viděl kupátko co měl nápis airbag i krytku volantu jako origo a airbagy tam nebyly - vetšinou ta neorigo krytka nelícuje perfektně a je z mnohem tvrdšího plastu kterej má i jinou barvu - krom toho taky kontrolka na palubce bejvá odpojená a nerosvítí se při otočení klíčkem....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

no to je přesně ono, souhlasím co maj těch 5 let byly min ťuklý jako mam já, levej blatník je vytáhlej ale podle barvy se to pozná že se jako lomý, ale jenom malinko, a levý dveře byly škráblý a vzadu na kufru , někdo záviděl tak to oběl klíčem . I když to bude mít servisku což většinou řikaj že je nejlepší tak se tomu taky nedá věřit stačí známej .Nejlepší by bylo koupený v ČR a první majitel. Jedno nabízel v anononci garážovaný, červený 97 r.v. včetně pneu zimáků.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:no to je přesně ono, souhlasím co maj těch 5 let byly min ťuklý jako mam já, levej blatník je vytáhlej ale podle barvy se to pozná že se jako lomý, ale jenom malinko, a levý dveře byly škráblý a vzadu na kufru , někdo záviděl tak to oběl klíčem . I když to bude mít servisku což většinou řikaj že je nejlepší tak se tomu taky nedá věřit stačí známej .Nejlepší by bylo koupený v ČR a první majitel. Jedno nabízel v anononci garážovaný, červený 97 r.v. včetně pneu zimáků.
Tak tak s tou barvou máš pravdu, většinou je to poznat...akorát že v česku koupenejch je hrozně málo, moc se tady neprodávali, já bych preferoval radši dovoz z D nebo CH, už jenom proto že v německu maj mnohem lepší silnice a řidiči tam dodržujou servisní cikly protože si to můžou finančně dovolit....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

rozhodně u dovezenýho auta vyžaduj techničák s tý země odkud bylo auto dovezený, podle toho zjistíš kolik lidí to mělo před tebou, a jestli to neni čorka....už se mi taky stalo že auto bylo dovoz DE a neměly německej techničák, že prej ho asi vyhodili :)
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
DriverK04
*
Příspěvky: 29
Registrován: 14 kvě 2005, 13:38

Příspěvek od DriverK04 »

jj..na techničák si dám pozor! :D
Bouraný sem jako myslel nějak pořádně a pak spravovaný. Nějaký škrábance nebo lehký promáčknutí to sou takovy věci co nijak zvláštně ten provoz neovlivní, ale u opravenýho "vraku" to může byt horší. To se může i časem projevit,hm!? :?
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

To CARy: pokud řešíš hudbu do Coupe, tak malá inspirace http://conan.webpark.cz
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

To DriverK04: nejdřív se zkus domluvit s majitelem autobazaru, zda je ochotnej s tim autem zajet někam poblíž do Hyundai servisu a tam se ti na to podívaj -> to je nejlepší řešení.
Pokud ochotnej nebude, tak zkus zavolat do nějakýho blízkýho Hyundai servisu, jestli ti "nepůjčí" technika, kterej by tam s tebo do toho bazaru zašel. Některý servisy tohle dělaj, samozřejmě za úplatu.
Jinak na diagnostiku to chce dát, tam poznaj, jestli jsou tam airbagy a jestli je vše OK.
Rozvodový řemeny se mění v 90.000km.

Jo a ještě si zjisti VIN auta a zajdi do Hyundai servisu, řeknou ti odkud auto pochází a snad i výbavu, s jakou bylo prodávaný.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Conan píše:To DriverK04: nejdřív se zkus domluvit s majitelem autobazaru, zda je ochotnej s tim autem zajet někam poblíž do Hyundai servisu a tam se ti na to podívaj -> to je nejlepší řešení.
Pokud ochotnej nebude, tak zkus zavolat do nějakýho blízkýho Hyundai servisu, jestli ti "nepůjčí" technika, kterej by tam s tebo do toho bazaru zašel. Některý servisy tohle dělaj, samozřejmě za úplatu.
Jinak na diagnostiku to chce dát, tam poznaj, jestli jsou tam airbagy a jestli je vše OK.
Rozvodový řemeny se mění v 90.000km.

Jo a ještě si zjisti VIN auta a zajdi do Hyundai servisu, řeknou ti odkud auto pochází a snad i výbavu, s jakou bylo prodávaný.
se všim souhlas, až na ten rozvodovej řemen, jsou známy případy, kdy se přetrh už po 60 000 km...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Tiburon_FX píše:
se všim souhlas, až na ten rozvodovej řemen, jsou známy případy, kdy se přetrh už po 60 000 km...
... to je samozřejmě možný, ale servisní interval pro výměnu rozvodového řemene u Hyundai Coupe/tiburon je 90.000km.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Conan píše:
Tiburon_FX píše:
se všim souhlas, až na ten rozvodovej řemen, jsou známy případy, kdy se přetrh už po 60 000 km...
... to je samozřejmě možný, ale servisní interval pro výměnu rozvodového řemene u Hyundai Coupe/tiburon je 90.000km.
to máš recht myslim že to je i v uživatelský příručce, teoreticky teda když ti praskne dřív tak máš právo na reklamaci?
jinak to že praská dřív jsem se dočet tady: http://www.autohit.cz/test/testy.php3?id=707
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

To Conan: dík za inspiraci už sem se dívala před tím, muziku mám v plánu v sobotu (sem furt v práci) , kupovaly se úplně nový repro do Scoupé o vánoce, akorát si myslým že mi budou k ničemu. V zadu sem to neviděla ještě rozebraný asi jsou tam oválný co ? Akorát ste mě zklamaly že se mám vykašlat na elek. anténu, to bylo první co sem řekla že mě zklamalo že to nemá , tak se jednou za rok vymění ?
CARy Má nalítáno 63 tis. docela strašíte s řemenem doufám že do 75 vydrží, zatím mám v planu olej a filtry.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:To Conan: dík za inspiraci už sem se dívala před tím, muziku mám v plánu v sobotu (sem furt v práci) , kupovaly se úplně nový repro do Scoupé o vánoce, akorát si myslým že mi budou k ničemu. V zadu sem to neviděla ještě rozebraný asi jsou tam oválný co ? Akorát ste mě zklamaly že se mám vykašlat na elek. anténu, to bylo první co sem řekla že mě zklamalo že to nemá , tak se jednou za rok vymění ?
CARy Má nalítáno 63 tis. docela strašíte s řemenem doufám že do 75 vydrží, zatím mám v planu olej a filtry.
a máš to ověřený že to má najeto opravdu 63tis? já jsem měnil řemen projistotu hned jak jsem auto koupil....jinak co myslíš tou anténou (asi sem senylní :) )
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“