Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od idam.i »

Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Minko »

Pani a nemyslite tak nahodou ze porovnavat takmer vnutrostatnu vojnu vtedy (zanikajuceho) jedneho statu a utok jedneho suverenneho statu na iny suverenny stat je tak trochu rozdiel? O zverstvach vo vojne sa bavit nejdem, tie sa deju to mi je jasne, tak ako verim ze ani ukrajinci v ramci vojny nie su svati to je holy fakt, je to vojna. Medzinarodno pravny kontext tychto 2 konfliktov je ale zbrusu odlisny.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

kontext je odlisny ale nasledky pre ludi co tam ziju a zili je ten isty. A o to ide. Z Aidivky je hromada sutin, bolo tam snad 1000 ludi z 30000. Padlo tam snad 50 000 vojakov. To su cisla, ktore minimalne mna presvedcia ze som chcimir a je mi to uplne jedno ak si ma nejaky pseododemokrat z CT pripadne internetovych bojovnikov napr z dikuzii na iDnes budu skatulkovat ako rusofila. Pretoze to je ten konflikt u nas v spolocnosti. Kto nehika, nefluse siru a pomaly cez vikend nechodi na brigadu do zbrojovky robit 155mm municiu tak je rusofil, dezolat a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Birdr »

Hezký shrnuto. 👍
Internetoví bojovníci a zastánci tě jediné, správné pravdy by mohli nastoupit do první linie a ukázat své hrdinství. 💪 Jsem přesvědčen, že bych jich tam moc neviděl. 🤔 A Pavel, Fiala a Markéta s Černochovou s nima. Ty bych tam rád viděl. 🤗
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Minko »

Mexican píše: 09 dub 2024, 10:02 kontext je odlisny ale nasledky pre ludi co tam ziju a zili je ten isty. A o to ide. Z Aidivky je hromada sutin, bolo tam snad 1000 ludi z 30000. Padlo tam snad 50 000 vojakov. To su cisla, ktore minimalne mna presvedcia ze som chcimir a je mi to uplne jedno ak si ma nejaky pseododemokrat z CT pripadne internetovych bojovnikov napr z dikuzii na iDnes budu skatulkovat ako rusofila. Pretoze to je ten konflikt u nas v spolocnosti. Kto nehika, nefluse siru a pomaly cez vikend nechodi na brigadu do zbrojovky robit 155mm municiu tak je rusofil, dezolat a podobne
Ano ved riesenie je jednoduche. Je iba jedna armada ktora je na uzemi ineho statu. Staci aby velitelia zavelili celom vzad a zastavili sa az za hranicami (tymi ktore mocipani podpisali v medzinarodnych zmluvach). Tato vojna nema riesenie, to chce rus vyhladit celu ukrajinu? Tieto generacie a par po nich bude Rusa z duse nenavidiet, zmeny sa Putler ani jeho nohsledi nedoziju a zrejme ani ich deti, aky zmysel ma ziskat taketo uzemie? Lebo toto mi nikto z tych co chcu mierove riesenie nevie vysvetlit co s tymto.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mirec.K »

To Ti ani nikto z nich nevysvetlí, pretože nikto neberie to ich. On sa ten ukrajinec na to asi tiež pozerá ináč. Pokiaľ sa chce brániť a požaduje materiálnu pomoc, nech sa páči. Je mi jasné, že by som sa v tej línii nechcel ocitnúť. Je mi jasné, že som zrejme len pisálek. Ale pisálek je aj ten, čo tvrdí opak. Ak si raz príde niekto po manželku, mám na výber. Vzdám sa, alebo budem brániť. Ukrajinec si povedal, že svoje si nedá. O dom mu nejde, keď okupant zmizne (ak zmizne), dom sa dá postaviť. Sú to všetko teórie. Ale človek zahnaný do kúta dokáže veci, aké si my tu v mieri nevieme predstaviť.

To ako keď na ulici začne skupinka niekoho mlátiť, je správny prístup sa otočiť? Čím skôr ho zmlátia, tým skôr bude pokoj? Či keď ho iná skupinka začne brániť, tak jej budeme vyčítať, že rozšírila konflikt a bola vďaka tomu rozbitá výloha? Tam mám mať tie hodnoty? Radšej výloha ako dôstojnosť? Pred nedávnom tu v Ostrave dostal vyznamenanie chlapec, čo bránil na ulici iného. Bláznovstvo? Hrdinstvo? To bude asi na uhle pohľadu závisieť, ja tvrdím, že z oboch trochu, no rozhodne žiadne zbabelstvo...
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od milosh »

Asi tak, no me prijde, ze tady jsou lidi, kterym by nevadilo, kdyby se jim nekdo nastehoval do baraku a nechtel odejit :wink:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

vy ten geopoliticky konflikt fakt nechapete. Oo sa totiz tazko diskutuje s ludmi, ktori vidia od E po L. Oni su ale v abecede aj dalsie pismena. No a prirovnanie k tomu konfiktu na ulici. Ja by som doplnil to, ze to nie je len o tom ze svalnaty borec A napadne z nicoho nic rachitika B. Je to mozno aj o tom, ze si rachitik B predtym robil z neho prdel, pretoze jeho bracha B1 zarucil aby borec A stratil pracu a odkupil 1/8 podielu jeho baraku za babku za nie uplne cistych podmienok a tak je sice svalnac, ale nie uplne bystry svalnac celkom v blbej situacii. Je nasrdeny na cele okolie a vybije si svoju frustraciu na prvom cloveku na ulici. Co samozrejme nie je spravne, je to hrozne.

PS: zastavat sa niekoho na ulici tiez nie je uplne idealna vec..Hrdinov su plne nemocnice a cintoriny..Ako som pisal vyssie, som uplne vyrelaxovany ze som srab a nie, nebudem za nikoho ineho bojovat. To je vsak rozdiel medzi mnou a vami. Vy mozno drzite pesticky, mozno posielate polovicu vyplaty na darekproputina.cz. Je to vase demokraticke pravo..Moje je mat na to svoj nazor a riadit sa podla neho. Vzorom su mi desattisice ukrajincov v CR a SR ktori funguju tak nejak akoby sa nechumelilo. Tak sa proste pridam k nim, budem v cajku a budem si uzivat zivot. Ked sem rusak vpadne, pojdem o "barak" dalej
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mirec.K »

Aspoň že Ty ho chápeš. Tak nech sa páči, vysvetli mi to.

Troška ale aj čítaj. Ja som netvrdil, že by som bojoval. Ani že posielam, či budem posielať pol výplaty. Som pisálek, ako Ty. To však, že by som nebojoval neznamená, že neviem, kto zaútočil a kto to vie ukončiť hneď zajtra. Či dnes. Alebo myslíš, že Tí Ukrajinci v SR či ČR vlastne ušli lebo vidia ten konflikt tak, ako Ty?
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

ale ja uz som.to tu snad vysvetloval. Proste je to to regionalny konflikt..A ten sa zacal rodit 10 rokov pred udalostami na kryme. Mocnosti boli nejak dohodnute, ta polarila celkom fungovala ale my zo zapadu sme pochopili, ze potrebujeme lacnu pracovni silu a potrebujeme predavat svoje vyrobky a tak sme tu naruc otvorili az prilis. Proste ak cumim dalekohladom susedovi az do spalne moze sa stat ze prijde a da mi jednu po drzke..A bude mi chciet zabavit aj ten dalekohlad (ked uz sa bavime teoreticky)

podobnych vojen je na svete viacero. Len teda v nich nehra rolu nas najvacsi nemesis. Tam je asi ten rozdiel vo vnimani konfliktu na UA
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mirec.K »

Takže zabratie územia prirovnáš k “vziatiu ďalekohľadu a jednej po držke”. A predpokladám, že hodíš aj odkaz na tú “dohodu mocností” teda. Lebo Ukrajinci nemajú ako medzinárodne uznaný štát právo na rozhodovanie o svojej budúcnosti.
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

to pravo malo aj Srbsko, Lybia, Syria, Irak a mnozstvo africkych krajin ktorych mena nam nic nehovoria. A o ziadnej sa tak burlivo nediskutuje..Preco? no pretoze zjavne nemame nic lepsieho na praci.

Preco by nemali mat Ukrajinci pravo na rozhodovanie o svojej buducnosti? Maju, bojuju. Bojuju za seba, neboju za mna, nebojuju za Slovensko, nebojuju za EU. Ja len tvrdim, ze nechcem bojovat za nich..A nechcem aby za nich bojovala krajina, kde platim dane pretoze si myslim ze sa zufalo nedostava na zasadnejsie problemy. Ak ak moj hlas bude jediny, proste to uznam. Holt to je ta demokracia. Slovensko sa rozhodlo a proste to treba respektovat. Najma by to mal respektovat starsi barcha z Prahy, pretoze uz mi to neustale pucovanie celkom zacina liezt krkom. Ja tu nebudem tu vrieskat okolo, ze nazory vsetkych su zle a ten moj je pravdivy, ze su to luzri, dezolati, kolaboranti, kremrole a ovce. Presne toto si prajem aj od protistrany..

Mna to uz asi neba, sorac. Myslim, ze som tu toho napisal dost, som chcimir, pacifista a asi aj panslavista. Myslim, ze sa s tym naucim fungovat :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Minko »

Ale stale vsetky tvoje tvrdenia obchadzaju vyjadrenia Putina o velkej chybe rozpadu SSSR a jeho snahe tu zaslu slavu (bola vobec niekedy nejaka od druhej svetovej?) prinavratit. Co sa vymyka uplne teoriam oakomsi politickom nitkovani v pozadi. Neviem civas schvalovatelov ruskeho utoku upozornil niekedy niekto na to, kde sme boli bez prehniteho zapadu a kde sme s nim. ](*,)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mirec.K »

Pokiaľ viem, o tých krajinách, čo nám nič nehovoria, tak nikto si nenárokoval ich územie "lebo história". Je ale zvláštne, že keď riešime vraha, tak sa na súde začne ozývať "ale veď aj on kradol, ale veď aj on sa bil na diskoške v 95-om". Mne nejde o to, aby sme sa snáď dvihli, a šli bojovať za ukrajinu. Len je smutné (či smiešne?) keď niekto ospravedlňuje agresora. A "o dům dál", asi by si nešiel do Ruska, že.
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od oltcitak »

Kazdy stat sa vyvija(podla mentálnej úrovne obyvatelstva) dnešná RF je niekde celkom inde, ako bola v 90 rokoch. Ked kazdy obyvatel bude "utekať" za lepším, tak štát zanikne. Porovnavat dušu a svet Slovanov s anglosaskym ponimanim sveta je plne rozporov, a to nejde len o historicky vyvoj a tvárnenie charakterov. Slovanska DNA jednoducho priklada dôležitosť a priority na iné aspekty života. Ci sa to niekomu paci, alebo nie, dochádza k transformácii sveta, k zmenám v hegemonoch. Tak ako neustále v histórii ľudstva. Od jedincov sa očakáva, ze zaujmu svoje miesto v tomto svete. Ked nie, tak jeho úlohu mu určia ini a páčiť sa mu to nebude. Konflikt medzi RF a UA je zastupnou vojnou medzi dvoma koncepciami noveho usporiadania sveta. A nikto s tunajších "chcivalkov" či "chcimirov" s tym nedokáže nic spraviť. Tak jednoduché to je. Staci si postaviť jednoduchú otazku: v ako svete chcem, aby moj Rod pokračoval? A konať v tom smere. Nase ciny vzdy budu vyhodnocovať vzdy az ti, co prídu po nás. Ti, co žijú len pre okamih prítomnosti v zmysle "rčení" Po nas potopa, su len prázdne nádoby, zvonka mozno pekne vyzdobené, ale vo vnutri prázdne a duté. Kdezto dobry obsah môže byť aj v nevabnej nadobe. Žite, myslite a konajte tak, aby ste na smrteľnej posteli mohli povedat: dobre som žil, naplnil som svoju úlohu bezo zbytku, spravil som co sa dalo, aby Rod pokračoval dalej a svet bol lepší. Niekedy preto treba spraviť aj veci normalne nemysliteľné. Súdiť vas bude až história.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“