Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Téma pročištěno a sloučeno :!:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Spojka

Příspěvek od amaize »

Tilopacar píše:Je dobře nebo špatně rozjíždět to jen na spojku ? ...............ten plyn dřív nebo něbo tak nějak ?
Mno nevím,já mám :hyu: i20 a spojku jsem taky nechal zasmrdět a byla to brutální zkouška #-o , ovšem asi se celkem nic nestalo,
.. k tomu tvému rozjezdu - já bych to tak nedělal , motor trápit rozjezdem na volnoběh přes ruční brzdu s 3/4-ťovým plynem to si nebude dobé , dokážeš si představit tu tvrdost v převodovce při přenosu volnoběžných otáček a v závislosti na tom bude i řídící jednotka se snažit dodávat více paliva aby to "nějak" srovnala a motor se nedusil - doba karburátorů JIKOV už je dávno pryč :lol: , ta ručka by mi tam nevadila,ale toho plynu bych přidal, moje rada , zkus se snažit zkoordinovat pohyb nohou , tak nějak spojku rychleji a plynu nétak moc - aby ti to jak píšeš nevystřelilo [-X
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
coky
*
Příspěvky: 36
Registrován: 25 zář 2007, 22:09
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: Spojka

Příspěvek od coky »

Ku spojke toľko: http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/479 ... d-1-6-CVVT
Je to dlhodobý test Kie ceed, ktorá má identickú spojku s našimi i-čkami. Dúfam, že keď sa to prejaví aj u nás, tak ešte v záruke.
Hyundai i30 1,6i CVVT comfort / continental silver 10/2007
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

IMO cednik obstal!
Se snad naucim i slovensky :D
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Spojka

Příspěvek od Radim Brožek »

Záruční podmínky, bod h) základní záruční doba se nevztahuje na rychleji opotřebovatelné díly, které při jeho provozu podléhají rychlejšímu opotřebení - pouze 2 roky bez omezení kilometrů
Obávám se, že nám, obyčejným smrtelníkům (ne časopisu), tu spojku zařadí právě do této kategorie, a i to je otázka. Takže 5let asi ne, a většina z nás těch 65tis ani za 2 roky nenajede.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Panebože,víte kolik s tím autem jezdilo lidí a jak.To neznáte novináře? Dyť se k tomu chovají jak kanci.Zatím nevím o nikom,komu by u Cee´da odešla spojka.A to už mají někteří nalítáno podobnou porci km.A navíc ty lehce opotřebitelné díly jsou baterka ,žárovky,sterače apod.Spojka patří k pohonnému ústrojí.

Jen tak pro zajímavost,kupovali jste si auto,proto,abyste měli čím jezdit,nebo abyste čekali,co nejhoršího vás může potkat,nebo se může zničit? Mně už to připadá,že si koupíte auto a od prvních kilometrů jezdíte se strachem,co se vysere.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Spojka

Příspěvek od Tilopacar »

Správně, je to spotřební zboží, když sou peníze, tak se jezdí, když nebudou, jezdit se nebude, tak lidi s úsměvem a bez obav o budoucnost :D/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Spotřební zrovna ne,ale koupit si nové auto a už od začátku jezdit se strachem......Vždyť si to ani nemůžete užít.U každého auta se objevují závady,někde více,někde míň.Vždyť je to jenom stroj a stroj bez závad neexistuje....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Spojka

Příspěvek od karel2 »

2 matysekul: tvuj prispevek pozlatit, zaramovat a tema zamknout
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

coky píše:Ku spojke toľko: http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/479 ... d-1-6-CVVT
Je to dlhodobý test Kie ceed, ktorá má identickú spojku s našimi i-čkami. Dúfam, že keď sa to prejaví aj u nás, tak ešte v záruke.
-No právě že asi nemá. Jak tu někdo (kalašnikov?) psal, do Ceeda se ze začátku dávala Sachs spojka a potom v rámci šetření nákladů tam začali dávat nějaký korejský šmejd. Ten má i30 už od začátku. Vzhledem k délce trvání testu je pravděpodobné, že ti novináři měli auto déle a mělo ještě poctivou spojku. Naše i30 už mají bohužel ty korejské. Mimochodem hoši - co takhle rozjezd v poměrně prudkém kopci na štěrku a oblázcích a nesmíte popojet ani o kousek zpět. Lahůdka, skončilo to viditelným oblakem kouře zpod auta. Podotýkám, že z tohoto místa (u naší zahrady) takto vyjíždím už 7-8 let s různými auty a když se mi to jóó nepovedlo, tak spojka maximálně nepatrně zasmrděla. Většinou ani to. Tady katastrofa.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Davas ji pekne do tela :lol: Uz aby se ti rozesrala nebo prestala smrdet ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Spojka

Příspěvek od karel2 »

2 staflik: no to, ze spojka neni zadnej zazrak je asi pravda, ale co popisujes uz je celkem extrem, neni to normalni kazdodenni provoz. Sposta lidi (hlavne zen) odepise spojku treba po 50 tisicich v normalnim provozu. Ja ted nekolikrat parkoval auto na dost neprijmne sklonenym najezdu a to jsem jeste musel precouvat docela vysokej obrubnik a ani jednou nic nezasmrdelo a to jsem se tam dobrou pulminutu mozna vic splhal. Ale muze to byt zpusobeny tim, ze jsem si zvyknul z Getze na specificky chod spojky. Nerikam, ze mi to nejak vyhovuje, ale naladu mi to extra nekazi.
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

karel2 píše:2 staflik: no to, ze spojka neni zadnej zazrak je asi pravda, ale co popisujes uz je celkem extrem, neni to normalni kazdodenni provoz. Sposta lidi (hlavne zen) odepise spojku treba po 50 tisicich v normalnim provozu. Ja ted nekolikrat parkoval auto na dost neprijmne sklonenym najezdu a to jsem jeste musel precouvat docela vysokej obrubnik a ani jednou nic nezasmrdelo a to jsem se tam dobrou pulminutu mozna vic splhal. Ale muze to byt zpusobeny tim, ze jsem si zvyknul z Getze na specificky chod spojky. Nerikam, ze mi to nejak vyhovuje, ale naladu mi to extra nekazi.
Mno extrém. I ta pitomá fabia to zvládala pět úplně v pohodě a troufnu si říct, že spojka na ní vydrží ještě hodně dlouho. Na druhou stranu jejích 65 koníků žralo víceméně stejně, jako 126 koníků od hnujdaje :)
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Spojka

Příspěvek od karel2 »

Hele, tak mi ten srot prodej :-)

Jinak ja netvrdim, ze je spojka super kvalitni, ale i na VW ji muze mensi nesika odrovnat za tech 50 tisic. Na tom mym Getzovi mela 100 tisic a byla v poradku. Je fakt, ze uzivatelsky privetivejsi mi ale ve Fabii spojka rozhodne prisla taky. Chapu, ze pro lidi, co prejdou ze Skody na i30, muze mit byt spojka nevyhovujici. Je otazka, jestli tohle vsechno ale ma vliv na zivotnost. Jak jsem nekde psal v i30 zabira spojka na pomerne male draze pedalu skoro nahore, podle toho jezdim a doba prokluzu je timpadem minimalni. Ve Skode, kde spojka zabirala zlehka od sameho povolovani pedalu se deje prokluz celou dobu, takze s tou zivotnosti to nemusi byt vylozene v neprospech i30. Cas ukaze.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Štaflíku,já teda nevím,co s tou spojkou děláš.Po těhle dohadech kolem smradu spojky jsem nelenil a půjčil si benzínovou předváděčku.Sice krátkou,ale benzín.Abych tu spojku zacítil,tak jsem musel hodně prasit do kopečka,na zpátečku a ještě jsem se zkoušel rozjíždět několikrát.
Je mi jasné,že ta spojka nebude nic extra,ale na normální ježdění...
Zkus s tím radši zajet do servisu,nějak se mi to nezdá.

Co se týče řazení,několikrát jsem zkoušel popisovanou situaci,kdy potřebuješ z 2ky zařadit 1ku.Zkoušel jsem to několikrát.Nepovedlo se mi to jen když jsem na tu dvojku přidával,rozmyslel jsem si to a vrazil tam jedničku.Ale stačilo na 2s.sundat nohu z plynu a dal jsem ji tam v pohodě a ani jsem nemusel zastavit.Pokud jsem měl nohu z plynu a jen jsem dojížděl,tak se mi ji tam podařilo nacpat vždycky.

P.S:Když se rozjíždíš s takovýhohle extrému,nebylo by lepší vzpomenout si na autoškolu a používat ručku.Nebo chceš prostě dokázat,že ta spojka je na hovno a odpálit ji :D/
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“