Cena při koupi nového auta hotově

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od tatchwud »

Asi tak nějak,cena za měsíc může být i někde jinde.Koruna slábne,tak se taky může stát,že cena poleze nahoru.Maximálně zůstane stejná,protože je to za a) novinka,b)i když koruna slábne,tak skrzevá "krizi" nechají cenu auta kde je a za c) pokud bude odbyt alespoň trochu,tak nemají proč jít s cenou dolů. Nevím,třeba se mýlím. Takže neváhej a jdi do toho. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od Hardcam »

Vem toho z Liberce, kde Ti asi dali nejvetsi slevu, mas to auto hned a nemusis cekat na zadani do vyroby. Vlastnost nas Cechu, cekame, ze dostanem z auta, ktery stoji 300 tisic slevu minimalne pade a dalsi auto pro babicku. Vzij se trochu do role prodejce. Jezdili jsme do Auto Hoffmann Kolin - Kutlire (kde jsme koupi Lantru v roce 2000), dostali jsme peknou slevu, pak tam strejda koupil 15 Hundiku do firmy s obrovskou slevou. Tenkrat meli nejvetsi servis v republice (spadali pod Motokov,coz uz malokdo pamatuje, zadny Butovice, i nas Getz 02/03 je jeste Motokov), mohl jsi pozorovat praci mechaniku z mistnosti s barem. Za rok zavreli.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od dj.brouk »

Jo chlapi,už se na tom pracuje,
ještě oběhnu 1 salon a jdu do toho,kde to bude nelepší. :D/
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od tatchwud »

dj.brouk píše:Jo chlapi,už se na tom pracuje,
ještě oběhnu 1 salon a jdu do toho,kde to bude nelepší. :D/
No to to trvalo,plantážníku.... :lol: Nafoť vše a předhoď. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od dj.brouk »

tatchwud píše:
dj.brouk píše:Jo chlapi,už se na tom pracuje,
ještě oběhnu 1 salon a jdu do toho,kde to bude nelepší. :D/
No to to trvalo,plantážníku.... :lol: Nafoť vše a předhoď. :D/
No Ty to bereš hopem :lol: ,zítra jdu dát zálohu,v mé barvě je 5 kusů
někde v přístavu,tak to chvíli potrvá. :D Beru ho u nás v OV nakonec,oproti tomu Liberci je jen malý rozdíl.
No a pak s tím focením bude taky problém,půjčil jsem synátorovi foťák,a mu ho ukradli ve škole. :(
Jinak se už těším. :D/
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od Borek »

dj.brouk píše: No a pak s tím focením bude taky problém,půjčil jsem synátorovi foťák,a mu ho ukradli ve škole. :(
Jinak se už těším. :D/
Tak řekni prodejci,že místo koberečků a slevy,chceš foťák. :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od Uzi77 »

me daly gratis k pov. výbavě ještě tažny zařízeni o penězích nechteli ani slyset
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od dj.brouk »

Uzi77 píše:me daly gratis k pov. výbavě ještě tažny zařízeni o penězích nechteli ani slyset

Když to tak spočítám,tak mi dali vlastně zadara metalízu a defend lock-nějakých 14 litrů,
níž už nechtěli jít. #-o :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od i30_DC »

Kluci, když Vás tak poslochám a nevěděl bych že jsem na Hyundai foru, řekl bych že jste důchodci a chcete koupit nejlevnější auto na trhu. Nemyslím si že by ceny u Hyundaie byli nějak příšerně vysoko. Co řekl Mr.Hyundai je tvrdá realita a uvědomte si že každý salon musí platit nájem, zaměstnance, energii musí si dělat finanční rezervu na další rozvoj a mnoho dalších věcí. Pokud budou chtít všichni slevu (miluju typy které přijdou do dveří, vidíte je poprvé v životě a už chtějí slevu) dopadne to nakonec tak, že Hyundai půjde s kvalitou své dealerské sítě a pak budete čumět proč jsou na Vás na servisu tak nepříjemní a proč Vám odsekávají - je to proto, protože chodili lidi kteří byli zapslepeni slevou prodejce, který jim prodal auto pod nákupní cenu jenom proto aby si udělal čárku u dovozce (ale už si nevydělal na provoz autosalonu a už vůbec ne na svoji výplatu). Prodejci kteří takovhle slevy nabízejí na telefon by do výplaty neměli dostávat provize, ale měli by jim takovéhle výstřelky strhávat z platu! Někteří jedinci by se měli zamyslet nad tím o čem obchod je a uvědomit si že uzavřený obchod musíbýt výhodný pro obě zúčastněné strany, jinak nikdy nejde o DOBRÝ obchod.
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od i30_DC »

Další věc je že někteří lidé jsou schopni jet z Prahy do Trutnova, protože tam dostali o 3 tisíce menší cenu, ale servisovat auto pak jezdí do Prahy a nespočítají si náklady na dopravu ani čas který stráví na cstách. Gratuluji =D> další dobrý obchod. #-o

Co se týče názoru, že v Praze Vám dají větší slevu - JE TO MÝLKA. Všichni dealeři mají stejný dealerský ceník a stejné nákupn slevy. Poikud se jedná o Většího dealera viz. např. první tři dealerství v ČR jde vyjednat třeba rychlejší dodání aut, apod. ale žádné extra výhody v tom taky nehledejte!
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od Gandalf »

Z určitého úhlu pohledu máte určitě pravdu. Jde ale ještě o něco jiného. Pravidelné a nemalé zisky plynou prodejci z poskytovaného servisu. Pokud si vybuduje dobrou pověst přístupem svých pracovníků, kvalifikací i ochotou servisních techniků a zejména vstřícným přístupem k zákazníkovi, rychle se to mezi námi-Hyundaisty rozkřikne a podobný servis upřednostníme (např. já zřejmě pojedu na servis do Hodonína, byť v Brně mám dva různé).
Potom si může dovolit přistupovat i při prodeji velkoryseji, samozřejmě nikoliv nabídkou pod "nákupní cenou", ale ono s marží se dá stále ještě pracovat a spektrum možností formou růných doplňků nebo zvýhodněných služeb je pestré a pokud je šikovný prodejce zákazníkovi vhodně vysvětlí, jistě si získá jeho sympatie a pozornost. Je to jen o lidech a o tom, že dobré jméno prodejce a zejména servisu se buduje obtížně a dlouhodobě, ale pokazí se velmi snadno... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od matysekul »

@i30_DC:Jsi prodejce a máš na to svůj názor.Neberu Ti ho,ale musím polemizovat.Jenom vy jste přišli o 3 zákazníky,díky tomuto postoji,a to jen z mého okolí,včetně mně.Podle tebe mám přijít k prodejci a když mi nabídne slevu(nejen finanční,třeba formou výbavy),tak ho mám razantně zastavit,že žádnou slevu nechci?Proč bych to proboha dělal.Je to váš byznys a vy musíte vědět,jestli se to ještě vyplatí,nebo ne.Ale nebudu kupovat auto dráž jen proto,že chudák prodejce nebude mít dostatečný zisk.
Dnes je trochu jiná doba a každý se snaží někde ušetřit.A pokud mi jinde vyjdou trochu vstříc a nabídnou mi stejnou věc za nižší cenu,proč bych to nebral?Vždyť i Vám jde o obrat.Není i pro Vás lepší,když prodáte o 10 aut víc,s trochu nižším ziskem?

A co se týče toho,že v Praze Ti nemůžou dát nižší cenu,nemáš pravdu.V Praze je větší konkurence než v Ústeckém kraji a proto se snaží zákazníkovi vyjít vstříc.Háša konkurenci nemá a proto mluvíš,jak mluvíš.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od i30_DC »

Ceny které jsou ti schopné udělat v Praze jsem schopni udělat taky. Co se týče toho sevisu, je pravda že hlavně servis dělá jméno firmě, protože do něj jezdí i lidé se staršími auta apod. Určitě jsem tu nechtěl rozpoutat nějakou ohnivou diskuzi. Slevy ve formě doplňků jsou určitě super. Každý doplněk má nejakou nákupní cenu a zabere nějakou dobu jeho nainstalování (vyjma koberců apod.), pokud tyhle ceny znají i prodjeci pak není problém bavit se o nějaké slevě. Rozčiluje mě spíš přístup některých nejmenovaných dealerství, které prodávají auta za nákupní cenu a kazí tak obchody všem ostatním delaerům. Každy chce určitě na novém autě ušetřit. Ale pokud mi přijde mail od pana XY z Liberce, že chce i30CW v benzínu v provedení N1, chce nabídku za hotové, v kopii mail pošle všem delaerům v ČR a na kone c dopíše že nejnižší cena vyhrává - musím se zasmát a mail smazat. Samozřejmě i já sám jsem příznivcem slev, nekouppil jsem si jen jedno nové auto a vím jak to chodí. Bohužel když jsem nastoupil do té práce ve které jsem, zjistil jsem jak je to ze strany dealerů a že prostor k velkým slevám také moc není. nebavím se o "pseudoslevách" pří využítí nějakého financování.

Konkurenci máme, lidi jsou schopni si jet pro auto i jinam a pak ho servisovat u nás :-) Když ke mě přijde zákazník z Prahy a řekne mi - Podívejte, koupím si auto u Vás a budu ho k Vám jezdit i servisovat. Bude mi určitě milejší než zákazník který napíše například výše uvedený mail.
Nicméně jak říkám, chápu snahu koupit co nejlevněji. Jen mě mrzí že člověk který si to nevyzkouší to nevydí i z druhé strany a nevidí že když prodejce prodá auto za nákupní cenu, nemíá z toho ani korunu ale má jen kupu starostí a papírování okolo auta. Každý zákazník je jiný :-)
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od matysekul »

No a vidíš,mám to do Bohušovic kousek a auto jsem koupil jinde.Jen proto,že jediná sleva byla tzv.pseudosleva,pokud bych auto financoval přes Leasing.O ničem jiném nechtěl prodejce ani slyšet.Jo,abych mu nekřivdil,nabídl mi povinnou výbavu :-$ A to jsem tam byl několikrát.Dokonce jsem tam vez kolegovi i elantru na servis.
Se servisem mám vesměs dobré zkušenosti.I když taky ne na 100%.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena při koupi nového auta hotově

Příspěvek od i30_DC »

No jo tak ono i kdy se seevíc snažíš, občas se prostě něco nepovede. Ale vše je jen v lidech.
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Odpovědět

Zpět na „Pokec“