Prosím poradte s výběrem nové SANTY FE

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kluci, doporucuju casopis AutoDiesel..mimochodem tam je test Sante Fe 2.0 CRDi VGT, model, ktery ma vetsina z vas, takze jeste ta "stara"..a test nove ze Sveta motoru zitra dopoledne naskenuju.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Zdenek 76

Příspěvek od neon »

Přesně jsi asi objel vše jako já tohle jsem absolvoval včera v Olomouci,tak určitě znáš i tu v Hyundai černá vč.rámů to je ta co jsem o ní psal,ta červena v CARS opravdu poškrábaná a u ŽÁDNÍKA pěkný lak i vnitřek,ale pozor není to asi 4WD a 419 tis.je dost na rv01 to by mělo být daleko nižší pod cenu diesla a v Litovli rovněž taková rezavá . Ta co o ní vím je prý podle výkupu OK podám zítra zprávu. Tak se mějte a čau.lNěkdy mi pošli č.tel.na email,já ti zavolám-šumperáku.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tak pak dej zprávu, jestli v šumperku přibude další santa. Kromě svýho vím asi o třech, jeden hnědý diesel parkuje pořád na ČSA u obchodů, červenýho diesela jsem viděl jezdit někde kolem průmyslovky a pak tmavej parkuje za poliklinikou, jinak potkávám akorát jednoho světle modrýho Tuscona a toť vše
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Zděněk - ozawa - santa fé

Příspěvek od neon »

V 15 hod. jsem dorazil v Santě FE 2OCRDi rv. 12.12.2002 černá najeto podle servisní knížky intervaly po 15 tkm 58 112 km je to z Lipníka p.B. OL
koupena v Hyundai Praha,servis Olomouc ve stavu,že jsem neváhal ani minutu vysolil 375 + pozornost a rychle pryč. V bazaru by byla tak min. 450 jaký to je stav,vnitřek jako nový,vše čisté,originál,lak super bylo to garážováno,jen někdo dvěřmi tuknul jako obvykle nové zimní pneu letní 4 + rez. ale bez disků,které budu shánět .Jezdila s tím jen paní dr. po okolí Lip-OL žádný terén. Nemohu najít hever nevím kde je umístěn. Tak až se potkáme tak blikni a zastav Šumperáku. Zkoušel jsem směr na Bohdíkov 4x4 - paráda,jenže je tolik sněhu a nechtěl jsem to zbytečně poškodit,super jízda,žádné tlučení,vrzání vše dobré,měl jsem štěstí. Tak až to přihlásím resp.přepíši atd... tak zašlu dalším poznatky.Jsem rád,že jsem se neukvapil a jsem mile překvapen jízdou a pohodlím. Tak zatím se mějte a díky za rady a zkušenosti.4aute.
Naposledy upravil(a) neon dne 17 bře 2006, 19:02, celkem upraveno 1 x.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tak to velká gratulace a ať slouží, udělaj nějaký fotky a hoď sem
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

dotaz

Příspěvek od neon »

Nevím kde je uložen hever u santy fé ani klíč,kde to je a naco je vzadu nějaký otočný šroubek na hraně pod víkem zadních dveří ?? Já k tomu nemám žádný návod,tak proto se ptám. Dík.

Kde je označení VGT ?? to nikde není vyznačeno na motoru tam je 2 CRDi 16 V to vše i v TP.
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Neonovi

Příspěvek od Ozawa »

VGT poznáš podle kW v techničáku.... hever s klíčem by měl být pod kobercem v zavazadlovém prostoru - je tam schránka . Jestli myslíš takový šroub vzadu, tak ten je myslím pro uvolnění rezervy, co je pod autem.
Jinak velká gratulace novopečenému majiteli Santy :lol: Vítej do klubu :P
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Neonovi

Příspěvek od Ozawa »

VGT poznáš podle kW v techničáku.... hever s klíčem by měl být pod kobercem v zavazadlovém prostoru - je tam schránka . Jestli myslíš takový šroub vzadu, tak ten je myslím pro uvolnění rezervy, co je pod autem.
Jinak velká gratulace novopečenému majiteli Santy :lol: Vítej do klubu :P
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

pánové OZAWA a Zděněk

Příspěvek od neon »

Díky kluci za přivítání v clubu HYUNDAI - dal jsem na Vaše rady ii
když jsem asi o hodně starší věkově,ale člověk se učí celý život. Jinak je sobota ráno,rychle do garáže a už jsem to dával podle svého do pořádku.Hever jsem našel,šroub také,oddělal jsem přihrádku zadní na odpočet DPH já to již nepotřebuji je to pohlednější,překlontroloval čísla atd.. Po celkové kontrole jsem zjistil,že je to auto perfektní stav a myslím,že jsem udělal dobře a je ušetřeno 400 tkč a bude sloužit také. Já na léto mám superba a na zimu atd. Santa fé- to je to co jsem chtěl. Akorát mne mrzí,že mám letní pneu,ale nemám k tomu alu kola,aby se nemuselo přehazovat. Ona paní dr.asi koupila na zimu nové a dala je na původní alu a tak musím něco najít,dal jsem již inzerát v clubu. Tak díky za za vše a v průběhu si napíšeme jak a co.Mějte se a čau.javascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes

ps. VGT v TP není spíše je tam jen 82,5 KW mám jen kopii,tak až přijde originál tak uvidím,ale to je jedno ono to jede pěkně,odpolednu jedu na Jeseník Červ.sedlo i s psem musíme to zkusit.
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Při registrační kontrole,aby jsi mohl auto přihlásit budeš potřebovat mříž. Leda,že máš známého na STK a pak jí v klidu vyndej.Tak ať ti to frčí :!:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to Pavel

Příspěvek od neon »

Pavel M píše:Při registrační kontrole,aby jsi mohl auto přihlásit budeš potřebovat mříž. Leda,že máš známého na STK a pak jí v klidu vyndej.Tak ať ti to frčí :!:
Dík za radu,protože jsem ji zrovna vydělal,tak ji nechám volně v kufru a co mě můžou ?? Nic -uvídím Dík.
stojan
Příspěvky: 3
Registrován: 11 bře 2006, 20:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stojan »

pripajam sa ku gratulaciam,nech ti to jazdi ;)

btw:k tej N1 mriezke aspon u nas na SK ju musis mat pri STK urcite(teda pokial nemas kontakty ;) ) ale zelenym to je viac-menej jedno...Sam mam sice bez mriezky a je pravda ze to tak vyzera lepsie,ale odpocet DPH tiez nie je na zahodenie ;)
omrkol si predne capy? Tie tu zvyknu odchadzat...
Santa 2.0 traktor :) full vybava
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

santa fé odpověd

Příspěvek od neon »

stojan píše:pripajam sa ku gratulaciam,nech ti to jazdi ;)

btw:k tej N1 mriezke aspon u nas na SK ju musis mat pri STK urcite(teda pokial nemas kontakty ;) ) ale zelenym to je viac-menej jedno...Sam mam sice bez mriezky a je pravda ze to tak vyzera lepsie,ale odpocet DPH tiez nie je na zahodenie ;)
omrkol si predne capy? Tie tu zvyknu odchadzat...
Na STK registrace ok i bez mřížky,ale ptal jsem se až ke konci roku na stk co stím,to jim je jedno v době stk"tam byla" ale nevím,zda to kontroluje POLICIE při běžné kontrole ? Máte někdo zkušenost když je v TP N1 dívají zda je tam mřížka a je někdě v pravidlech,že tam musí být ??

Pokud se týka čepů - OK. Děkuji a všem přeji hodně km bez problémů.
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: santa fé odpověd

Příspěvek od Pavel M »

Policii je to tuplem jedno,žena jednou bourala s autem s vyndanou mříží a policistům to bylo jedno,mě už několikrát chytli taky bez mříže a opět jedno.Jenom na STK to chtějí.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Re: santa fé odpověd

Příspěvek od neon »

Pavel M píše:Policii je to tuplem jedno,žena jednou bourala s autem s vyndanou mříží a policistům to bylo jedno,mě už několikrát chytli taky bez mříže a opět jedno.Jenom na STK to chtějí.
Tak mi řekni k čemu tam slouží a proč STK na tom trvá - je to někde ve vyhlášce,že se s tím musí jezdit ?? Oni Policajti v Praze a v Šumperku toje sto a dudy víš ?? Zde jsou poldové" lepší a chytřejší " .javascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“