Octavia Tour nebo i30cw

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

stafliku: a do skolky jsi nechodil kvuli jednomu cikanovi, kterej Te sikanoval a na zakladku kvuli panu uciteli...jak je na tebe nekdo jednou osklivej, hned uteces....ano, spoustu problemu bagatelizuju, protoze mi prijdou jako kraviny, na ktery clovek narazi i s jinym autem (viz. neco podobneho se ted resi v napadech a pripominkach)...kazdej na svym aute najde neco co by si predstavoval jinak, ale mel by zvazit, jestli je to zavazna vec nebo ptakovina, ktera ale muze nekoho pri cteni fora odradit - viz. treba ta veta o tom, ze "Obecne elektronika u :hyu: stoji za hovno", tu jsme probrali a uz je to OK. Kdybych se treba pred pul rokem nove registroval a mel zajem o i30, bylo by to asi posledni auto u H, ktery bych si koupil, protoze mam pocit, ze horsi auta uz jsou jenom Tata a Lada, pritom to tak doufam neni.

Dire je fajn =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od pepan »

a to bonznu na LADA forum :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

pepan: tim je myslim ani neprekvapis...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:stafliku: a do skolky jsi nechodil kvuli jednomu cikanovi, kterej Te sikanoval a na zakladku kvuli panu uciteli...jak je na tebe nekdo jednou osklivej, hned uteces....ano, spoustu problemu bagatelizuju, protoze mi prijdou jako kraviny, na ktery clovek narazi i s jinym autem (viz. neco podobneho se ted resi v napadech a pripominkach)...kazdej na svym aute najde neco co by si predstavoval jinak, ale mel by zvazit, jestli je to zavazna vec nebo ptakovina, ktera ale muze nekoho pri cteni fora odradit - viz. treba ta veta o tom, ze "Obecne elektronika u :hyu: stoji za hovno", tu jsme probrali a uz je to OK. Kdybych se treba pred pul rokem nove registroval a mel zajem o i30, bylo by to asi posledni auto u H, ktery bych si koupil, protoze mam pocit, ze horsi auta uz jsou jenom Tata a Lada, pritom to tak doufam neni.
Hele ty mě znáš? To, že mě nebaví se nechávat kvůli kravinám (kus plechu s bakelitem) urážet nějakým joudou, znamená, že utíkám před problémy? Jednak to přeci není problém, druhak mě to NEBAVÍ (chápeš význam toho slova?). Prostě když se chci zeptat na nějaký problém, NEBAVÍ mě půlhodiny provádět autocenzuru a přemýšlet, jak to kulantně zabalit, aby se to někoho nedotklo. Ke zbytku - většinou jsem se tu ptal na problémy, na které jsem právě u jiných aut nenarazil. Složité? Opravdu jsem si u jiného auta týden po koupi nevšiml, že mu hnijí hřídelky stěračů. Opravdu mi u jiných aut nesmrděla spojka. Opravdu mi po čtrnácti dnech používání neodpadával koberec v interiéru... Proč by měl uživatel, kterého prudí nějaká věc na autě řešit, zda svojí stížností někoho neodradí?? Můžeš mi to říct? Chápal bych to, kdyby měl akcie Hyundaie, ale mě je přeci úplně jedno, jestli tím, že napíšu, že je to poměrně fórově udělané auto (ale za dobré peníze) odradím nějaké kupce nebo ne.
Co je to za blbou manii žít s pocitem, že když mám já Hyu (Nissana. Forda, Škodu...) musí ho mít každý?
S eletronikou jsi mě rozesmál: "už jsme to tu probrali a je to OK". Ano, soudruzi si na stranické schůzi vysvětlili, že problém není problémem a že je pouze podstrčen podvratnými živly. Neschopnost po deset měsíců opravit tak banální věc jako tempomat není problém. Cukání motoru není problém... Stačí si to správně vysvětlit.
"Kdybych se treba pred pul rokem nove registroval a mel zajem o i30, bylo by to asi posledni auto u H, ktery bych si koupil" ... a stalo by se něco?
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od matysekul »

@Hardcam:Já bych řekl,že jo.Páč jsem zrovna nedávno na něco koukal a pomlouvali tam i30 dost fest.Zveličování závad,o kterých se dočetli zde,bylo vcelku minimum. Proti Kalině je prostě i30 šrot.


Jinak prosím o návrat k tématu,zase se to rozjíždí jiným směrem.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

staflik: stalo a nestalo...nekomu se treba i30 hodne libi, pritelkyni se strasne moc libi i20, ted je to novinka, ale za dva-tri roky bych ji chtel poridit a mrzelo by me, kdybyse tu o ni psalo to, co o i30, protoze Fiesta je sice taky pekna, ale Fordy mame a ty hnijou snad uz v autosalonu. Mazda 2 je draha a tak neni moc z ceho vybirat. Hnijou Ti ramena (to, o je prisroubovano ke kastli) steraci nebo primo sterace (to, co muzes vymenit)...jestli to druhy, tak pokud Te to uklidni, ja co pul roku kupuju novy, protoze hnijou. Vzdyt nejsou nijak osetreny a j to jen spotrebni material. Popr. to vyfot a urcite nebude na skodu, kdyz vyfotis i ty koberce - pokud jsi to sem uz daval, tak se omlouvam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Laxius »

Hej chlapi, sak kasilte nato :) Ja staflika beriem takeho aky je, mne sa jeho prispevky pacia a len preto, ze poukazuje na negativne stranky inac skveleho auta neznamena, ze zvalicuje problemy, ani ze je stranicky nepriatel. Osobne mam tiez skusenost, ze pokial niekto nenapise, ake je auto super, tak ostatny sa donho obuju, ze co nadava na tak skvele auto a ze problem je medzi volantom a sedadlom. A pritom ide len o objektivne zhodnotenie jeho osobnej skusenosti a otazku, ci rovnake skusenosti ma aj niekto iny. A zial v pripade, ze ano, tak vacsinou sa kazdy donho obuje, ze to nie je zavada ale vlastnost a ze co nadava na auto. #-o

A este k teme. Skodu Octaviu som vypustil hned v prvom kole ked som sa rozhodoval pre kupu auta. Proti kvalitam skodovky zial stacil jeden jediny protiargument, a to ten, ze Skodovky a vyslovene oktavky su najkradnutejsie auta.

Nie som taky bohaty, aby som si v Bratislave kupil najkradnutejsie auto...

PEACE!
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Jen k Octavii reknu jedno plus, prisel jsem na to vcera uplnou nahodou pri hrani si s Climatronicem. Kazdy auto z koncernu VW s climatronicem umi po kombinaci nekolika tlacitek ukazat 60 udaju o vozidle - napriklad climatronic umi ukazat digitalne skutecnou rychlost auta, teplotu nasavanyho vzduchu, skutecna teplota interieru, ruzne teploty u cidel v motoru, umi nastavit dalsi 3 funkce steracu, jak dlouho bezi motor, voltaz na baterce + stav altnernatoru a dalsich 50 docela fajn cisel, ktery jinak nemate moznost zjistit. A mimo jine trvale prepnou na Farenheity. Kamarad co dela u VW o tom vubec nevedel a rekl bych, ze spousta majitelu to taky nevi. Pokud by nekdo neveril, dokazu s fotem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Dire »

Laxius: to mas pravdu, i to pre mna bol jeden z podstatnych argumentov, preco ist pred rokom do i30, nie do octavky. Azijci sa nekradnu.
Ono vsetko spolu suvisi (nmam na mysli kvalitu, spolahlivost, pravdepodobnsot ukradnutia):
Nemci robia vsetko dokladne, s novinkami si daju na cas, azijci idu do vsetkeho noveho po hlave i za cenu doladovania chyb za pochodu. Pamatam si na clanok so zlodejom aut, ktory hovoril, ze ukradnut mercedes pre neho bolo podstatne jednoduchsie, nez ukradnut ovela lacnejsieho Japonca, pretoze konzervativni Nemci davaju zamky, imobilizery atd. vyvojovo x rokov stare (naco menit, ked to spolahlivo funguje). Japonci kazdu novinku hned aplikuju do praxe a drzat s nimi krok bolo tazsie. Ci to plati i dnes, to neviem, predsa len i nemecke automobilky citia tlak konkurencie a zakaznikov nielen na spolahlivost, ale i modernost...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Dire »

Hardcam: presne toto som myslel tou elektronikou na efekt a na efektivnost (slovo 'obecne' beriem samozrejme spät :) ). My mame nacancane displeje, USB, schranky, kapsicky. Nemci tie informacie niekam schovaju, v strohom interieru ukazu iba to nutne a efektivne, ale niekde na pozadi vsetko maka a je k dispozicii (ci je to AC, co neberie vykon, ci je to jednoduchost dodatocneho zapojenia tempomatu ale ci je to vymakanejsie ASR).
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Dire: ale k cemu jsou schovane informace, kdyz se je uzivatel normalne nedozvi? salonu Ti to nereknou a v servisce se to nedoctes. Hyundai to ma treba taky (dneska budu laborovat), neodsuzuj to hned...

AC vykon bere, bere a bere!!! i u VW..proste nejak ten interier vychladit musi, klimatizace neni na tuzkove baterie. Jen nekdy bere vic a nekdy min.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od štaflík »

OK, k tématu (mám/měl jsem) obě auta.

OI: Oproti i30 podvozkově pohodlný dvoumístný vůz se slušnou odkládací plochou za předními sedačkami (omylem považovanou za zadní sedačky) a bezedným kufrem. Bytelná ošklivá palubka. (Dle mě) hodně spolehlivé, mechanicky robustní a trvanlivé auto s velmi levným servisem. Diesel jsem neměl, 1.6 74kw papírově mnohem horší než 1.6 CVVT, v reálu u OI zas tak zlá není (v OII je to už horší). Při trvalé jízdě vyšší rychlosti leze zvuk motoru na nervy, jinak je sympatický. Slabé brzdy. Podvozek ve vyšších rychlostí na dálnici rád plave (jenom na našich dálnicích). Občas jde zadek auta jinudy, než auto, ale je to kontrolovatelné. Klimatizace OK, spotřební záležitosti (stěrače, tlumiče, spojka, výfuk) s velkou životností. Mizerné základní repráky, rádia od Škody poměr cena/výkon tragedie. Při koupi vlastního radia zase narazíte na "kvalitu" repráků. Výborný palubní počítač (ovládání i funkce). Sedačky nebyly příliš kompatibilní s mým hrbem. Krade se, kradou se z toho i díly.

i30 cw: Maličko "papundeklově" působící auto (oproti O) s výrazně vyšší bezpečnostní výbavou. Auto pro pět dospělých vzrostlých lidí. Kufr malý, ale celkem dobře přístupný. Palubka trošičku forovější, ale žádnej kšunt, výrazně pohlednější. Sedačky větší, mě vyhovují o dost více. Výborné audio již v základu. Brzdy o dost ostřejší než u OI. Podovozek divný, nikoliv špatný. Na slušných silnicich důvěryhodný, komfort ujde. Příčné nerovnosti nezvládá ani akusticky, ani pocitově. Spolehlivost a živostnost neumím posoudit, vliv bude mít původ auta (Ulsan/Nošovice) a u Nošovických doba výroby. Motor 1,6 CVVT vynikající. Tichý, pružný, solidní síla, spotřeba vysloveně rozumná. Nové auto s horší spojkou jsem neřídil, ale dá se na to zvyknout, na rovinách o nic nejde. Blbá klimatizace (kvůli staré konstrukci zřetelně škube autem ubírá mu temperament a žere, její výkon je OK). Dělá hodně kondenzátu - víc než Škodovka - pak i více mokře smrdí. Vynikající (o třídu lepší) odmlžování skel s klimatizací. Bez ní naopak odmlžování skoro nemožné. Překvapivě rychlý náběh topení. Pneu Kumho lepší, než jsem se bál. Auto je méně odhlučněno (podvozek i jako celek - překvapivě hodně je ven slyšet puštěné rádio). Moc to nevadí, protože motor je i bez filcu na haubně velmi tichý. Pokud se ho podaří donutit k nějakému zvukovému projevu, je tento sympatický. Aerodynamika OK. Stěrače vypadají vachrlatě, ale fungují dobře. Výborná je signalizace pásů a dveří (vozí-li se děti). Palubní počítač na dvě věci a ještě s idiotským ovládáním. Celkově výborné auto pro zdolávání velkých vzdáleností na dobrých silnicích a to i ve větším počtu osob. Na našich silnicích mám (snad neodůvodněnou) obavu o životnost podvozkových částí.

Klidně mě kamenujte.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše: AC vykon bere, bere a bere!!! i u VW..proste nejak ten interier vychladit musi, klimatizace neni na tuzkove baterie. Jen nekdy bere vic a nekdy min.
Jasně že bere, ale mnohem méně. VW ochlazuje teplý vzduch na požadovanou teplotu. Hyu vzduch nejdřív zmrazí a pak ho smíchá s teplem od motoru. Energetická neefektivnost této činnosti je zřejmá. Kupodivu i u vysmívané Fabie 1.2 47kw bylo zapnutí klimačky znát citelně méně než u i30.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Dire »

hardcam: no prave, lenze u nas AC berie furt stejne. Ale zas asi v tom nie sme sami, zrejme skor VW je vynimka...
štaflik: prvy po tebe hadzem .......... pochvalou :D . Pekne zhodnotenie a hlavne bez emocii =D>
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

štaflík píše: Klidně mě kamenujte.
Vzdyt neni za co...takhle kdyby to napsal kazdy, tak se da auto vybrat bezestrachu a docela objektivne.

Kamarad mel sluzebni HTP s klimou - byla to naka zuriva extra vybava, vypadala fakt pekne, jen ten motor. S klimou se s tim nedalo pomalu rozjet bez chcipnuti. Treba tam byl vykonove pokles mensi, ale jed s autem, ktery ma v zakladu 47kW a s i30, ktera ma 80kW, to at si ta klima v i30 vezme klidne 30%, furt to pojede vyrazne lepe.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“