Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od r_e_n_e »

inak k tym videam...
tu mas lepsie, je vsak pre 2.7ku :-& :
http://www.youtube.com/watch?v=AOXEu13Q ... re=related

nasiel som u nich aj pre 2liter:
http://www.ngmhouseofpower.com/product_ ... cer2.0.htm
Reklama
 

Uživatelský avatar
Viki
***
Příspěvky: 642
Registrován: 13 čer 2009, 21:55
Bydliště: Šumperk

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Viki »

Diky Rene ale zajímá mě hlavně jak vypadá kit od Alpine. Na všech videjích co jsou na netu jsou kity jen od NGM.
Zatím mi z Alpine neodepsali :(
Nabízím:
Loga Tuscani Speedmachine
Rozpěry přední i zadní na Coupé 2G-GK
Výfuky nerez duplex s regulací na Cupé 2G-GK
______
Coupé 2.0 CVVT r.v.06 Cold Air Intake System
Suzuki Intruder M800
Accent 1.5 CRDI (pracovní)
H1 Van 3ks (pracovní)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Tringi »

66 tisíc za kompresor není zrovna málo ...tři dotazy:
1) kolik to tak tomu motoru (dvoulitru) pomůže?
2) co je s tím ještě nutno udělat? počítám že nestačí během dvaceti minut sundat sání a plácnout tam kompresor :)
3) jaká nejhorší realistická porucha může nastat? a dojedu v tom případě domů?
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Stanley »

U toho 2.0l musíš tlačit více psi/bar abys dostal vyšší výkon a to není zdravé pro sériový motor... co dalšího je třeba záleží jen na tom jaký stage toho kompressoru si vybereš, ten základní opravdu stačí jen přehodit manifold a jezdíš i bez úpravy ecu ale ten nárust toho výkonu není tak velký... no je to spolehlivější než turbo a nemá se tam toho moc co vysrat.. nejhorší je když se něco uvolní a vletí to do motoru z těch součástek
Uživatelský avatar
Viki
***
Příspěvky: 642
Registrován: 13 čer 2009, 21:55
Bydliště: Šumperk

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Viki »

Tu jsem konečně našel video s kompresorem od Alpine
:arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=T_0eJEgD ... re=related
Nabízím:
Loga Tuscani Speedmachine
Rozpěry přední i zadní na Coupé 2G-GK
Výfuky nerez duplex s regulací na Cupé 2G-GK
______
Coupé 2.0 CVVT r.v.06 Cold Air Intake System
Suzuki Intruder M800
Accent 1.5 CRDI (pracovní)
H1 Van 3ks (pracovní)
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od r_e_n_e »

hmm..len toto je 2.7ka.

@Tringi...na stranke ti pise:
Aspoň 50% HP a 45% v TQ zlepšenie! Neda sa tomu uplne verit, ale ak by to bolo aspon o 30%, tak to mas 185 HP...

Chlapik ma u 2litra a NGM Base Enforcer Supercharger Kit 2.0L Beta narast na 177 HP, dalsi 185 HP, tak to moze byt podobne...
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Borci, vy se tady rozplíváte nad tím, jak je kompresor úžasný a lepší než turbo, ptz je jednodušší instalace a kdesicosi :D Jo, jednodušší instalace je, ale jak se ti podělá kompresor, tak ti z něj něco uletí do motoru a můžeš kromě kompresoru vyhodit i ten. Když se ti podělá turbo, tak koupíš nového šneka a je (jistě, není to tak jednoduché, záleží na tom, co se podělá, ale je to stokrát lepší varianta, než shánět na kupeso nový motor na vrakáči).

Plus pro kompresor je lepší a plynulejší zátah v celém spektru otáček, pro turbo zase vyšší výkon nahoře. A pro turbo jednoznačně (podle mé maličkosti) mluví nádherný zvuk blow off.

A valit do auta kompresor který tady řešíte za 66 tisíc, ok. Ale kde máte pořádný podvozek? Kde máte adekvátní brzdy? Kde je řídící jednotka, popř. peníze za toho, kdo ti poladí dodanou ŘJ s kitem tak, aby přesně spolupracovala s tvým autem na chlup? Smiřte se s tím, že reálné výdaje jsou úplně v jiných cifrách, než se tady bavíte :)
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od r_e_n_e »

Markus...
To vsetko vieme/viem. Presiel som si nase forum a ine niekolkokrat a uz som si precital to, ze bez poriadnych brzd kone neustrazis. Bez upraveneho podvozku sa budes citit ako gulicka na pinballe.

Ja osobne nechcem riesit ziadny racing kit. Aj ked je nutne vymenit niektore OEM casti pri pouziti Turba/kompresora.
Hladam cim by som zvysil vykon uz od nizkych otacok. Predsa len 9 sekund z 0 na 100km/h je vela na take auto. Takze supercharger. Predsa ma len viac linearny narast vykonu.

Turbo? Nechce sa mi strkat do auta dalsi extra chladic...
Mne rychlost, ktoru Coupe dosiahne uplne staci. Aj tak ju na nasich cestach nevyuzijes, lebo za kazdym rohom je bud policajt, alebo vytlk, ze skoncis s zlomenym diskom a prasknutou napravnicou.

Takze kompresor sa mi zda ako najvyhodnjesia volba.
Najma, ze turbo ma kratsiu zivotnost ako kompresor.
Btw...nedaj sa mi zasmiat na poznamke ked sa ti nieco z neho uleti... :)
Co ma uletiet na rotujucich vrtuliach? Ok je tam 50-60tisic otacok za minutu, ale na to je ten kompresor stavany! Jedine, ze by si kupil nejaky made in china....
Skor Turbo ti odide, lebo je ovela narocnejsie na udrzbu. A nechce sa mi zhanat stale noveho slimaka...

Samozrejme nie za tieto peniaze... To radsej vymenim komplet auto za nieco vykonnejsie.

Mozno si precitaj toto:
http://www.moddedmustangs.com/forums/v6 ... arger.html
http://ezinearticles.com/?Turbochargers ... s&id=11280

;)
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Karamusa »

jak vyřešit mazání turba?hledal jsem hledal ale nedohledal,napojit to na čerpadlo a nebo spíš udělat přírubu mezi blok a olej. filtr a tam to napojit? bylo by to snadnější ale kdoví
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Stanley »

Jak to budu skládat peťovi tak ti dám vědět, teď si nevzpomenu na jaký princip to tam je
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od dantasik »

Kluci jak jste na tom stemi turby a kompresory?
Docela bych to pak rad videl nekde na zivo, jelikoz jsem mel kdysi taky takovou myslenku jeste kdyz jsem mel coupatko. Ale po te rozmluve sem rad ze jsem od toho upustil a vzal jine auto...
Teoreticky podle toho co tu je napsane se stavi 2coupatka?
Postnete event nejaky fotky kolem toho...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Stanley »

Ja tu mam topic s fotkama a popisem co vse bude v aute a to druhe auto je petove.. taky budu skladat ja i dily sem sehnal :) Neni prdel kolikrat vse sehnat
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od dantasik »

Fotky veci co uz jsou v aute nebo jen samotneho auta?Me zajimalo to co bude primo na aute, dily jsem si taky domlouval na misaka sam, spojku jsem si privezl z dovci abych nemusel platit dph ani clo...nicmene spis me jde oto jak vypadaji auta :)Jak to je reseno s mistem pac co si pamatuju tak moc mista tam nebylo. Takze se tam poruznu uvolnovalo misto a tak...co jsem koukal na nejaky fotky tak to meli hodne nacpany hlavne chladice na olej + cooler kterej se tam moc nevesel...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od LiberaleMiguel »

z vlastnich zkusenosti moc mluvit nemuzu, ale videl jsem uz Coupe 2,7 V6 Biturbo, takze se tam vleze cokoliv :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Coupé Beta II 2.0 turbo / kompresor

Příspěvek od Stanley »

Delaji se i vetsi kompressory (Assassin MP90) nebo dokonce twin-charged - Vortech odstredivy a Eaton dvousrouby. Single turbo, twin turbo.. taky samozrejme je :) v zahranici je hodne moznosti jak si to nechat upravit.. FastCo Canada ma na zavody tiburony, upravene bez preplnovani a jeden jim tam nameril dost pres 300bhp (V6).
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“