Pneumatiky Kumho

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Česulda »

S pneumatikami Kumho jsem spokojen přední vydržely 35.000km, zadní vozím ještě teď. Odhadem (při výměně léto x zima) mají najeto 60.000km. Příští jaro už je vyhodím, přeci jen už jsou z r.2002.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Dneska jsem mluvil se sousedkou, která má Getze necelých pět let starýho a má na něm pneu Kumho. Má na nich 45 000, ale už jsou na hraně. Po zimě prohazovala předek, za zadek a naopak. Prej s nima byla spokojená a jde do nich znova. Žádný vibrace, nic 8) Ježděný hlavně po dálnici. Takže, co majitel, to názor a jiná zkušenost. Jinak jsem pouze vyzvídal, jak je na tom Hyundai s poruchovostí !! žádný balení atd. :wink:
..................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

pneu

Příspěvek od slabostka »

Mám t.č. najazdených asi 40 100 km, počítam čisto leto cca 36 000km... meral som hlbku dezenu a je to asi 3.6 mm plus minus... napíšte prosím koľko vám vydržali vaše pneu a pri akej hlbke dezenu ste to menili. Niektorí to zjazdia až na sliky, plus badám že u nás na východe jazdí relat. veľa šoférov na zimných celý rok....
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od karel2 »

Zdravim vsechny,

vyexhumuju tohle evergreen tema. Zazivam opet martyrium s pneumatikama. Rad bych znal Vas nazor. Po klasickem problemu s nevyvazitelnyma Kumho gumama jsem loni koupil Brillantisy. Na tech se ale objevil problem s tim, ze hucely kolem 110-120 km/h a taky vibrovaly celym autem. Rozhodne neslo o spatny vyvazeni nebo geometrii, nebot obe jsem delal opakovane. Nakonec jsem zjistil, ze se jedna jenom o jednu gumu, coz mi potvrdili v servise. Koupil jsem teda dve Continentalky a bylo po problemu. Auto jelo jako po masle i s ruznejma pneu na predni a zadni naprave. Ted jsem volil zimni gumy, abych si nenabehl, tak jsem rovnou koupil Conti TS800 165/70 R14. Rikal jsem si, ze uz se nechci spalit. Zrovna jsem absolvoval cestu po D1 do Prahy a dela to zase to samy!!! Asi me uz trefi slak. Vim, ze s autem samotnym nic neni, protoze na te moji letni kombinaci nebyl problem. Taky vim, ze vyvazeni a geometrie nepomuze. Jak je teda mozny, ze mam takovej pech. Nebo je to bezny, ze i takova znacka jako Continental produkuje smejdy? Gumy byly v akci za 1480. Normalni cena je pry 2500, ale myslim, ze za tuhle cenu by to dnes nikdo nekoupil. Rozlisujou se gumy podle kvality? Je mozny, ze v akcich a na netu jsou k dostani gumy horsi kvality nebo tak neco? Nebo je mozny, ze Getzik je tak nachylnej na kvalitu pneu? Na Mazde 3 moji mamy i na predchozich autech O1 a Toledu nikdy nebyl sebemensi problem podobneho razu.

Diky za jakykoliv nazor.

Zdravi Karel
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od matko2005 »

Ja som pred pár týždňami (písal som o tom v inej téme) kúpil tiež Conti WC TS800 rozmer 175/65R14, už som na nich prešiel asi 500km, predtým som mal od výroby letné Kumho... Kupoval som ich tiež cez internet, vyšli ma po 1500Sk kus, žiaden problém s nimi nemám, auto ide hladko, volant nehádže. Takže, čo sa mňa týka som s tými pneu spokojný, možno máš ozaj smolu na zlé výrobky alebo niečo s autom. Ja viem, moc som nepomohol, len že reku mne tie gumy slúžia dobre.. :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od XMira »

karel2: Zkus si nechat kola prevazit. Stava se, ze si nove pneu na rafku "sednou" a je treba je znovu prevazit. Po jizde na D1 bych se nedivil...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od karel2 »

Ahoj a dik,

jasne prevazeni bude prvni vec, ktera me ceka. Ale pochybuju, ze mi pomuze, protoze jsem si timhle prosel loni s letnima. Je to fakt zahada. Projevuje se to dost divne. Kolem 115 km/h se auto zacne chvet a hucet. Ale! Trva to pri tehle rychlosti 3 sekundy a odezni to a po 3 sekundach klidu to udela zase. Jakoby se to zesili a ztlumi. Nevyvazeny kola vibruji porad. Tady jsou vibrace male, ale obtezujou. Spocital jsem si, ze tech 115-120 km/h odpovida 17 az 18 otackam kola za sekundu, ale to mi nic moc nereklo. Docetl jsem se o podobnych problemech i na jinych mensich autech. Je to fakt zahada a jestli mam zase stesti na spatnou gumu, tak si uz fakt asi vsadim Sportku. Sel jsem do techhle Continentalek, at mam pokoj a vono prd. Stejne by me zajimalo, jak je to s kvalitou gum, co jdou na trh, jestli vsechny tyhle akcni gumy nejsou z nejake beckove serie. Chapu , ze marketing veli cenu nadsadit a pak lakat na slevu, ale z maloobchodni ceny cca 2500 se daji vsude tyhle gumy koupit za 1500, to je uz dost rozdil. No, i proto jsem je kupoval ve znackovym Barum servisu, kde jsem cekal to nejlepsi:-) Jsem proste v tomhle smolar.

Cau, Karel
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od XMira »

ad1. Gumy nemusi vibrovat porad. Staci kdyz treba mirne zatacis. Pak se jeno kolo toci mirne rychleji. V urcitou chvili se vibrace obou kol "sesynchronizuji" a dojde na nekolik vterin ke znatelnym vibracim a rezonanci.

ad2. Na podobne tema jsme mel asi pred rokem hovor s prijimacim technikem v servisu. Rikal, ze skutecne zalezi na stesti. Do velkoskladu proudi pneu z ruznych tovaren a ruzne sarze. Tam se dost casto promichaji. Pry je celkem bezne, ze jim dorazi 4ks pneu v sade a kazda ma jiny mesic vyroby. Pry se pak muze paradoxne stat, ze dostanes treba Kumha z jedne sarze, ktera se navic povedla, a naopak treba Firestone, ktery jsou vyrobeny v ruznych letech v ruznych fabrikach. Pry jedina sance je koupit premiove pneu, kde se hodne hlida kvalita.
A ja dodavam: Nebo koupit novinku, tam nehrozi, ze koupim starou gumu :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od karel2 »

Dobrej tip,

zkusim zkouknout DOT, pokud se bude jedna vyrazne lisit od ostatnich, tak uz mam voditko, protoze ted nedokazu urcit jestli to dela jenom predek nebo zadek nebo oba. Na tech letnich Barumkach bylo jasne znat, odkud to jde a potvrdilo se to prehozenim mezi napravama (a vyresilo finalni vymenou). Nakonec ta jedna byla spatna, casovy udaj jsem na ni vubec nenasel, proste tam nebyl. Byly vyrobeny v Rumunsku. Jenom me zarazi, ze na jinych autech jsem tohle nikdy nezazil. Ale vsechny mely vetsi kola. Mozna je to prave tim, ze maly obvod kola=>vic otacek pri dane rychlosti a timpadem driv dosahnu "kriticke" oblasti anebo uz fakt nevim. Uz jsem volal do servisu a zacne se prevazovanim (ktery stene bude k prdu), jenomze se k tomu nedostanu driv nez za mesic. Nastesti toho v dohledne dobe moc nenajezdim, aby mi pak jeste uznali reklamaci. Na druhou stranu, kdyz bude videt, ze je blbe sjizdena (ta letni Barumka byla pry nejak "poskakana", tak to rikali) tak by mi ji mohli vymenit, zaplatil jsem za ne myslim dost.

Dik za reakce. Karel
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od haryk »

Hledím na ty z vás, co chválí Kumha(letní),že jsou tiché...zažívám pravý opak.V zimě na Barumkách klídek ticho a v létě na Kumhách kravál. Čekám jen než se ojedou,na co utrácet,když jsem je koupil s autem a zaplatil :wink: .Ale....nebude ten hluk taky tím,že Kumha v létě jezdím na ALU diskách..čili že jsou třeba ty disky víc tuhé, než plecháče,které přece jen chytnou otřesy z vozovky jak plech víc pruží a tím se mi zdá v zimě na Barumkách to ticho větší?
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od Haer »

haryk píše:Ale....nebude ten hluk taky tím,že Kumha v létě jezdím na ALU diskách..čili že jsou třeba ty disky víc tuhé, než plecháče,které přece jen chytnou otřesy z vozovky jak plech víc pruží a tím se mi zdá v zimě na Barumkách to ticho větší?
Kumha mam na plechacich a jsou taky hlucne, nechavam je ze stejneho duvodu - kdyz uz je mam, tak je ojedu :) Ale ze zacatku to byla krize, myslel jsem, ze koupim jine, ale pak jsem si zvykl...
Na zimu mam Dunlopy a ty jsou tissi a maji i mensi valivy odpor, takze zimni mam taky prekvapive "lepsi" nez letni.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od Cemar »

Já mám Kumha na hliníkových discích, zvýšené vibrace nebo hluk nepozoruji, mám už na nich najeto přes 40 tis km a zbývají ještě cca 3 mm vzorku - ještě jednu sezonu vydrží. Za tu dobu jsem je nechal jen jednou převážit - preventivně před dovolenou. Zimní nám Barumky na plecháčích, ty hlučí víc, jako asi většina zimních.
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Pneumatiky Kumho

Příspěvek od slabostka »

Asi v tom bude dosť subjektívneho vnímania: ano, zhruba pri 120km/hod. cítim vo volante vibrácie, asi to bude Kumháčmi ale bežne tak nejazdím, podľa mňa sedí auto na ceste dobre, ani na mokru som nepozoroval výrazné zvýšenie lability auta, no a km priebeh myslím je minimálne štandardný- cez 40 000 km a ešte jedno leto zajazdia teda určite vydržia 45-50 000 km. Možno to bude štýlom jazdy, nejazdím rýchlo, skor decentne. Takže na tieto gumy nadávať nebudem. Až neskor prezujem na iné bedem mocť niečo porovnať.
Je ešte možné že na getzovi nie je tak dobre odhlučnený podvozok a relat. dosť počuť odvaľovanie kolies, napr. ak je troška zrnitejší asfalt, ale to by malo byť rovnaké ak nie horšie na zimných gumách.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“